Gönderen Konu: VİC3 ile ilgili neler biliyoruz update 20-07-17  (Okunma sayısı 3621 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı vakanüvis

VİC3 ile ilgili neler biliyoruz update 20-07-17
« : 16 Temmuz 2017, 11:21:14 »
herkese iyi günler foruma yeni üye oldum çünkü bu forumu ve Paradox Interactive oyunlarını uzun süredir takip ediyorum.Konuya gelirsek...
hepinizin bildiği gibi vic serisi eski bir seri olmasına rağmen kendisini diğer Paradox oyunlarından ayıran özel bir yanı var oda oyunun EU4 gibi haritada renk boyamadan çok gerçek
bir ekonomi ve diplomasi similasyonu olmasındır iste bu yüzden hepimiz beklediği ama hakkında resmi açıklama olmayan vic3 hakkında bilgi topladım

'titus' ve 'tiberius' projeleri
resmi sızıntıya göre paradoxun halihazırda ve duyurulmanıs 2 projesi ve elimizde 2 tane project maneger var
hangisin ne hakkında çalıstığını bilmek zor olsa da biri vic2nin ekonomi sistemini yazan chris kingin paradoxa yakın süre önce geri gelmesi ve Paradox a yeni katılan john shaferin
duyuru yapılmamış bir oyun hakkında çalıştığıdır bu projelerin EU:ROME 2 VE VİC3 olması dileğiyle :)

ayrıca diğer kesin bir bilgi global market isinden kurtulacaklar ama o zaman nasıl bir ekonomi sistemi olur bilemem.
sizin de bildiğiniz bilgiler varsa paylasbilirsiniz

UPDATE 20-07-2017 dallas projesi(tiberius veya titus için başka bir kod adı) AB den para yardımı alıyor detaylar için yorumlara bakın
« Son Düzenleme: 20 Temmuz 2017, 21:21:17 Gönderen: vakanüvis »
Savaş, sonsuz yaptırım ister
-Cicero
 

Çevrimdışı Noman Man

Ynt: VİC3 ile ilgili neler biliyoruz
« Yanıtla #1 : 16 Temmuz 2017, 12:59:46 »
EU 2 :Rome gelmez boşuna umma bence.Vic III gelicekse bile birçok dlc içericek yani ancak çıktıktan 2 yıl sonra adam olur.O diğer proje yeni bir oyundur.
 

Çevrimdışı vakanüvis

Ynt: VİC3 ile ilgili neler biliyoruz
« Yanıtla #2 : 16 Temmuz 2017, 13:33:39 »
haklısın ama eh iste Hype treni Hakikat duvarına çarpınca sonuç hep hüsran oluyor illa DLC ile adam edecekler... :wall:
paradoxplazada bu yeni projenin fantastik Grand strategy olabilir diye bir söylenti var ama böyle olursa da çok absurd olur :P  gerçi stallaristen sonra her şey olabilir.
Savaş, sonsuz yaptırım ister
-Cicero
 

Çevrimdışı EmirY

Ynt: VİC3 ile ilgili neler biliyoruz
« Yanıtla #3 : 16 Temmuz 2017, 16:58:54 »
Victoria 3 heralde HOI4 gibi sağlam bir ekran kartı falan ister artık. VicIII çıkana kadar ekran kartını aldımmı, bir Paradox oyunları bağımlısı olarak oyun 200 TL bile olsa paraya kıyarım. Malum Paradox'un fiyat stratejisi ortada, bu nedenle yine çoğu kişi korsana başvuracak. VicIII çıkmadan önce fiyatlara bir el atılmalı bence.

Serilerin bir sonraki hep 6-7 yıllık fark var ve artık Victoria 2 7. yaşına girdi bile. Bu sene ve ya seneye çıkması muhtemel olabilir.
Für Kaiser, Gott und Vaterland!
 

Çevrimdışı ak_gandalf

Ynt: VİC3 ile ilgili neler biliyoruz
« Yanıtla #4 : 16 Temmuz 2017, 17:04:22 »
Tahminen EU4'e benzer yanları artıcak :P
 

Çevrimdışı kerem1249

Ynt: VİC3 ile ilgili neler biliyoruz
« Yanıtla #5 : 16 Temmuz 2017, 17:04:58 »
Konu; Paradox Interactive bölümüne taşınmıştır.
 

Çevrimdışı EmirY

Ynt: VİC3 ile ilgili neler biliyoruz
« Yanıtla #6 : 16 Temmuz 2017, 17:08:51 »
Konu; Paradox Interactive bölümüne taşınmıştır.
Bende 5 dakikadır konu nerede diye arıyorum  :fpalm:
Für Kaiser, Gott und Vaterland!
 

Çevrimdışı alemdar1227

Ynt: VİC3 ile ilgili neler biliyoruz
« Yanıtla #7 : 16 Temmuz 2017, 18:52:37 »
İnşaallah bir an önce gelir de hemen oynarız. Victoria 2 çok eskidi . Paradox , stellaris gibi saçma bir oyun çıkarmak yerine vic 3 için uğraşırsa oyun takipçilerin çoğunu mutlu eder.
zaman geçiyor.
 

Çevrimdışı ak_gandalf

Ynt: VİC3 ile ilgili neler biliyoruz
« Yanıtla #8 : 16 Temmuz 2017, 21:43:38 »
İnşaallah bir an önce gelir de hemen oynarız. Victoria 2 çok eskidi . Paradox , stellaris gibi saçma bir oyun çıkarmak yerine vic 3 için uğraşırsa oyun takipçilerin çoğunu mutlu eder.
Bence Paradox bu oyun politikasına devam ederse memnun olmayacağız. (bknz. HOİ 3/4)
 

Çevrimdışı alemdar1227

Ynt: VİC3 ile ilgili neler biliyoruz
« Yanıtla #9 : 16 Temmuz 2017, 23:57:09 »
Biraz konu dışı ama ben şuan hoi 3 black ice oynuyorum. Hoi 4 bende var biraz oynadım ama daha iyice oynanabilir hale gelebilmesi için 1 - 2 yıl daha beklerim. Hoi 3 de baya iyimiş bu arada .
zaman geçiyor.
 

Çevrimdışı vakanüvis

Ynt: VİC3 ile ilgili neler biliyoruz
« Yanıtla #10 : 17 Temmuz 2017, 10:18:21 »
ak_gandalf arkadaşın demek istediğin zaten HOI3 güzel ama HOI4 e geçerken fazla basitleştirmeler olmuş ondan vic2den vic3 e geçerken de basitleştirme olabilir diyor
ama bence hafif basitleştirme zaten lazım ama HAFİF basitleştirme hani.

mesela sphere sistemi ordu düzenlemek(eğitmek değil düzenlemek!) ve fabrika yönetimi konularında çizgiyi bozmayacak yeni sistemler gelebilir bu da Prusya çin veya geç dönem kömünist
oyunlarını daha eğlenceli kılar
1-şimdiki sistemde cinde bir isyan çıkıyor isyandan sonra tüm düzen altüst oluyor ve ordunun en iyi birleskesini bulmak için saatlarimizi harçıyoruz
2-öte yandan çok büyük bir sorun olmasa da prusya veya UK ile yüzlerce etki alanında devlet var onların idaresi zamanla zorlaşıyor ama yine de insan bu tür şeylere alışırsa sıkıntı değil
3-son olarak vic2 geç dönem kapitalist sistem otomasyon kömünist sistem manuel gibi olmuş buda HOI4deki demokrasi avantajları VS faşist avantajları çok benziyor herkes tek ideoloji seçiyor aslında hepsinin ayrı ayrı iyi kötü yanları olması lazım ki stratejik derinlik artsın insanlar playstyle geliştirsin ;).

Not:vic3 ile ilgili yeni bir şeyler öğrenirsek konuyu güncel tutmaya çalışacağım.
Savaş, sonsuz yaptırım ister
-Cicero
 

Çevrimdışı mixedindustry

  • Kaptan
  • *
  • İleti: 687
  • Deutschland, einig Vaterland!
Ynt: VİC3 ile ilgili neler biliyoruz
« Yanıtla #11 : 17 Temmuz 2017, 11:58:43 »
Ben hayalimdeki VIC3'ü yazacağım:

1) Farklı ekonomik sistemler. Bu kapsamda 3 farklı sistem olacak ve bu ekonomik sistemler sadece kendilerine uygun ekonomik model seçebilecek:

A)Kapitalizm:
A1) Liberalizm
A2) Muhafazakar Model
A3) Anarko Kapitalizm
A4) Faşizm
A5) Sosyal Demokrasi

B)Sosyalizm:
B1)Planlı Model
B2)Market Sosyalizmi
B3)Devlet Kapitalizmi

C)Feodalizm:
C1) Reaksiyoner Model
C2) Teokrasi vs.

2) Yeni fabrika sistemi. Duruma göre fabrikalar devlete ve kapitaliste olmak üzere 2'ye ayrılacak.

Devlet fabrikaları oyuncunun denetiminde olacak ve malın ister kendi ister müttefikinin deposuna gitmesini sağlayacak ya da (ambargonun durumuna göre) satacak. [Ki sosyalist rejimlerde mallardan kâr sağlanamayacak ve Faşist Devletlerde fabrikalar ve yabancı ülkeler arasına set çekilebilecek]

Kapitalist fabrikaları,AI'sine göre malın ne kadarını halka ne kadarını pazara satacağını oyuncudan bağımsız belirleyip ona göre kârın belirli kısmını devlete, kalanını kendi cebine indirecek ve tüm bakımlarını vs kendisi yapacak.Bu fabrikalar, oyundaki şirket mekaniğine bağlı olacak ve aynı şirket diğer ülkelerde fabrika açabilecek.

3) Kolonileşmenin tamamen yeniden gözden geçirilmesi. Terra Incognita'ya kurulacak sömürgeler için:

3A) "Medeniyet" getir: Gereken yönetim altyapısı kurulur nüfusun belirli bölümü köleleştirilir. Demografik yapı aynı kalır.(Örn : Fas)

3B) "Barış" getir: Nüfusun yüksek bir bölümü köleleştirilir ve yüksek üretim sağlanır. Demografik yapı gözle görülür azınlıkta kolonizer devletin halklarından barındırır. (Örn: Kuzey Fas)

3C) Benim mülküm: Total köleleştirme. Yüksek miktarda isyan riski. Toprak ve servetiyse tamamen kapitalistlerin elindedir. Bu yönle ilk 2 modelden ayrılır(Orn: Kongo). Demografik yapı aynı kalsada asimilasyon hızlanır.

3D) Toprak,İş, Adalet!: Demografik yapının kitlesel imhası sağlanır fakat nüfusu az olan kolonizer ama nüfusu fazla olan toprak için kar sıkıntı çıkarır. Amaç kâr değil hayat sahası elde etmektir (Örn: Amerika)

Buralara kurulacak sömürgeler, kolonileşme süreci tamamlanınca Terra Incognita dışı sömürgelere dönüşecek.
Terra Incognita Dışı sömürgelerse şöyle işleyecek:

×Kukla: Kaynak,Para ve İnsangücü sömürüsü. Hedef ülkenin bütün sanayileri devlete geçer. Şirketleri,devlet yanlısı olur.Partilerin değişimi ana devlet değiştiği anda olur. Ana devlet partiler üstündeki yetkisi azdır.

×Dominyon: 3D maddesinin(yukarda) uygulandığı topraklarda kurulur. Ana kültürü kolonizer devletinkiyle aynıdır ve kolonizer devlet yerine kolonileşme işini 3D maddesini uygulayıp masrafları kendisi harcayarak kurulur. Ana devletle teknoloji alışverişi yapar.

×Manda: Haritada sadece kendi rengi görülür. Üstünde ana devletin adı vardır. Asimilasyon yoktur. Teknoloji alışverişi olmaz. Partiler üst maddelerdeki gibidir. Sadece hammadde sömürüsü vardır. Sivilleşmemiş ülkelere uygulanabilir.
×Koloni: Yukarıdaki 3 maddeye göre organize edilir. Geleneksel sömürge toprağıdır. Sivilleşmemiş ülkelere uygulanır ve ana devletin toprağı gibi görünür.

×İmparatorluk Komiserliği: Sadece Faşist devletlerde Sivilleşmiş milletlere karşı kullanılır. Müthiş bir asimilasyon gücü vardır ve askeriyeye ayrılan kaynaklar dışında her özelliği(ordu hariç)ana devletindir. Devasa bir isyan riski tetikler. Nüfusu yüksek yerler için gerçekten de çok zordur. Bu bölgelerde sınırı gösteren kırmızı çizgiler bulunur ama bu topraklarda ana devletin adı ve rengi vardır. Savaş sonrası uygulanabildiği gibi savaş sırası işgal politikası olarak kullanımıyla avantaj sağlar.(Örn: Bohemya ve Moravya)


Sosyalist devrimin oldugu kurucu kolonizer devletlerde her sömürge eyaleti için event gelir:

×Halka medeniyet!: Koloni aynen kalır. İsyan riski artar, parti popülaritesi düşer. Asimilasyon duraklar

×Asayiş!: O bölge(lerde) kukla bir Sosyalist devlet kurulur ya da (Komşu sosyalist devletin koru varsa) o devlete verilir. Komşu devlete verilme yoksa nüfus ve kaynağa göre yüksek miktarda para harcanır. Fakat kurulan devlette Parti destegi düşer.

×Uyan Esirler Dünyası!!!: O bölgelerde ana devletin etki alanında bağımsız bir devlet kurulur veya devredilir. En az masraflı seçenektir. Kurulan devlet ayaklarının üstüne basar.

×Bütün Halklar Birleşsin!!!: Oldukça ağır masraflarla sömürgenin devlete entegrasyonu sağlanır. Başarılırsa o eyaletin halkı Kabul edilen kültüre girer ve toprak vatan topragı(kor) olur.


4) 1872'den itibaren etkin olan Faction sistemi. Bu kapsamda en az 3 ülke gerekir ve ülkeler aynı anda kendileriyle çelişmeyen birden fazla pakta katılabilir. Factionlar kendilerine has 2 Faction spirit seçebilirler.Factionlar şunlara ayrılır:

4A) Savunma paktı. Saldırı durumunda işe yaramayan, sadece savunma amaçlı pakttır. Savunma savaşı bitene kadar pakttan ayrılmak büyük bir cezadır.

4B)Anlaşma paktları: İttifak topluluklarıdır. Hem savunma hem saldırı amacında kurulur. Son cümle üsttekiyle aynı fakat imkansızdır.

4C)Ortak güç(Commonwealth): Sivilleşmiş tek bir devletin, dominyonları ve kolonileri bu ana devletle bir faction kurar. Sivilleşmiş devletin ve diğer üyelerinin bu factionda çeşitli bonusları olur. Sosyalist devletlerde tamamen bozulur.

4D) İmparatorluk: Aynı kültür grubunuza dahil olan ülkeleri çerçevenizde toplarsanız kurulur. Size bağlı devletlerle tekmiş gibi hareket edersiniz. Otoriteye bağlıdır ve oldukça kırılgandır. Gereken şartlar yerine getirilirse imparatorluk tekleşir. Sosyalist devletlerde otomatikman birlik bozulur ve tekrar kurulmaz.(Örn: Peru-Bolivya, Kutsal Roma)

4E) Sosyalist Enternasyonel: Sadece sosyalist devletler katılır. Amaçları dünyaya sosyalizm getirmektir. Bu factiona üye olan devletler zaten devrimle düşen ilişkilerini diğer devletlere iyice düşürür. Parti ve isyan yapısı kapsamında Sömürgelerde ve ileri düzey sanayileşmiş ülkelerde isyanları, alınan kararlar sonucu tetiklerken büyük bonuslar kazanırlar. Eğer ki devletler karşı çıkabilirse, bu factiona yakın non-sosyalist devletlerde faşizm popülaritesi yükselir.

Factionların spiritleri şunlardır. Bunların yapılması faction üyelerine bonuslar verir:

a) X ekonomik sistemini temizlemek(NATO, WTO)
b) Y ekonomik sistemini yaymak(NATO,WTO)
c) J etniğini tamamen temizlemek(Balkan Ligi, Mihver)
d) Dünya'ya D getirmek(ABD,SSCB)
e) Kolonilerin paylaşımı
f) Dev bir İmparatorluk hayali(Commonwealth,HRE,Megali idea)
d) Anti Emperyalizm

Olabilir.

6)Yeni parti sistemi. Artık partilerin yapay zekaları ve çıkarları var. Partiler artık uluslararası anlaşacak, koalisyonlar kuracak, isyanları örgütleyecekler. Partiler:

6A) Kapitalizm:

x Liberaller
x Demokratlar
x Muhafazakârlar
x Reaksiyonerler
x Faşistler
x Anarko Kapitalistler
x Sosyal Demokratlar

6B) Sosyalizm:
x Marksist-Leninistler
x Troçkistler
x Anarko sosyalistler
x Revizyonistler
(O devlette Sosyalist devrim tamamlanana kadar anarşistler dışındaki tüm partiler bir komünist partide birleşir.)
6) İsyanlar.
« Son Düzenleme: 04 Ağustos 2017, 14:44:37 Gönderen: mixedindustry »
Marxist-Leninist-x----Revisionist
Political Left--x------Political Right
Open Society--x----Closed Society
Market Socialism-----x-Planned Economy
Hawk Lobby----x--Dove Lobby
Interventionism---x---Isolationism
Religious Policy: Secularism
Citizenship Policy: Full Citizenship
War Policy: Pro Military
Ideology: Communist
Consciousness: 7.00(+0.0115)
Millitancy: 5.00 (+0.00015)
 

Çevrimdışı mixedindustry

  • Kaptan
  • *
  • İleti: 687
  • Deutschland, einig Vaterland!
Ynt: VİC3 ile ilgili neler biliyoruz
« Yanıtla #12 : 17 Temmuz 2017, 12:59:38 »
Daha yazacağım...
Marxist-Leninist-x----Revisionist
Political Left--x------Political Right
Open Society--x----Closed Society
Market Socialism-----x-Planned Economy
Hawk Lobby----x--Dove Lobby
Interventionism---x---Isolationism
Religious Policy: Secularism
Citizenship Policy: Full Citizenship
War Policy: Pro Military
Ideology: Communist
Consciousness: 7.00(+0.0115)
Millitancy: 5.00 (+0.00015)
 

Çevrimdışı alemdar1227

Ynt: VİC3 ile ilgili neler biliyoruz
« Yanıtla #13 : 17 Temmuz 2017, 16:28:41 »
Ben hayalimdeki VIC3'ü yazacağım:

1) Farklı ekonomik sistemler. Bu kapsamda 3 farklı sistem olacak ve bu ekonomik sistemler sadece kendilerine uygun ekonomik model seçebilecek:

A)Kapitalizm:
A1) Liberalizm
A2) Muhafazakar Model
A3) Anarko Kapitalizmo
A4) Faşizm
A5) Sosyal Demokrasi

B)Sosyalizm:
B1)Planlı Model
B2)Market Sosyalizmi
B3)Devlet Kapitalizmi

C)Feodalizm:
C1) Reaksiyoner Model
C2) Teokrasi vs.

2) Yeni fabrika sistemi. Duruma göre fabrikalar devlete ve kapitaliste olmak üzere 2'ye ayrılacak.

Devlet fabrikaları oyuncunun denetiminde olacak ve malın ister kendi ister müttefikinin deposuna gitmesini sağlayacak ya da (ambargonun durumuna göre) satacak. [Ki sosyalist rejimlerde mallardan kâr sağlanamayacak]

Kapitalist fabrikaları,AI'sine göre malın ne kadarını halka ne kadarını pazara satacağını oyuncudan bağımsız belirleyip ona göre kârın belirli kısmını devlete, kalanını kendi cebine indirecek ve tüm bakımlarını vs kendisi yapacak.Bu fabrikalar, oyundaki şirket mekaniğine bağlı olacak ve aynı şirket diğer ülkelerde fabrika açabilecek.

3) Kolonileşmenin tamamen yeniden gözden geçirilmesi. Terra Incognita'ya kurulacak sömürgeler için:

3A) "Medeniyet" getir: Gereken yönetim altyapısı kurulur nüfusun belirli bölümü köleleştirilir. Demografik yapı aynı kalır.(Örn : Fas)

3B) "Barış" getir: Nüfusun yüksek bir bölümü köleleştirilir ve yüksek üretim sağlanır. Demografik yapı gözle görülür azınlıkta kolonizer devletin halklarından barındırır. (Örn: Kuzey Fas)

3C) Benim mülküm: Total köleleştirme. Yüksek miktarda isyan riski. Toprak ve servetiyse tamamen kapitalistlerin elindedir. Bu yönle ilk 2 modelden ayrılır(Orn: Kongo). Demografik yapı aynı kalsada asimilasyon hızlanır.

3D) Toprak,İş, Adalet!: Demografik yapının kitlesel imhası sağlanır fakat nüfusu az olan kolonizer ama nüfusu fazla olan toprak için kar sıkıntı çıkarır. Amaç kâr değil hayat sahası elde etmektir (Örn: Amerika)

Terra Incognita Dışı sömürgelerse şöyle işleyecek:

×Kukla: Kaynak,Para ve İnsangücü sömürüsü. Hedef ülkenin bütün sanayileri devlete geçer. Şirketleri,devlet yanlısı olur.Partilerin değişimi ana devlet değiştiği anda olur. Ana devlet partiler üstündeki yetkisi azdır.

×Dominyon: 3D maddesinin(yukarda) uygulandığı topraklarda kurulur. Ana kültürü kolonizer devletinkiyle aynıdır ve kolonizer devlet yerine kolonileşme işini 3D maddesini uygulayıp masrafları kendisi harcayarak kurulur. Ana devletle teknoloji alışverişi yapar.

×Manda: Haritada sadece kendi rengi görülür. Üstünde ana devletin adı vardır. Asimilasyon yoktur. Teknoloji alışverişi olmaz. Partiler üst maddelerdeki gibidir. Sadece hammadde sömürüsü vardır. Sivilleşmemiş ülkelere uygulanabilir.
×Koloni: Yukarıdaki 3 maddeye göre organize edilir.

×İmparatorluk Komiserliği: Sadece Faşist devletlerde Sivilleşmiş milletlere karşı kullanılır. Müthiş bir asimilasyon gücü vardır ve askeriyeye ayrılan kaynaklar dışında her özelliği(ordu hariç)ana devletindir. Devasa bir isyan riski tetikler. Nüfusu yüksek yerler için gerçekten de çok zordur.

Sosyalist devrimin oldugu kurucu kolonizer devletlerde her sömürge eyaleti için event gelir:

×Halka medeniyet!: Koloni aynen kalır. İsyan riski artar, parti popülaritesi düşer. Asimilasyon duraklar

×Asayiş!: O bölge(lerde) kukla bir Sosyalist devlet kurulur ya da (Komşu sosyalist devletin koru varsa) o devlete verilir. Komşu devlete verilme yoksa nüfus ve kaynağa göre yüksek miktarda para harcanır. Fakat kurulan devlette Parti destegi düşer.

×Uyan Esirler Dünyası!!!: O bölgelerde ana devletin sfirinde bağımsız bir devlet kurulur veya devredilir. En az masraflı seçenektir. Kurulan devlet ayaklarının üstüne basar.

×Bütün Halklar Birleşsin!!!: Oldukça ağır masraflarla sömürgenin devlete entegrasyonu sağlanır. Başarılırsa o eyaletin halkı Kabul edilen kültüre girer ve toprak vatan topragı(kor) olur.


4) 1872'den itibaren etkin olan Faction sistemi. Her Faction'ın:

2 amacı:
a) X ekonomik sistemini temizlemek(NATO, WTO)
b) Y ekonomik sistemini yaymak(NATO,WTO)
c) J etniğini tamamen temizlemek(Balkan Ligi, Mihver)
d) Dünya'ya D getirmek(ABD,SSCB)
e) Kolonilerin paylaşımı
f) Dev bir İmparatorluk oluşturmak(Commonwealth,HRE)
d) Anti Emperyalizm

Olabilir.

5)Yeni parti sistemi. Artık partilerin yapay zekaları ve çıkarları var. Partiler artık uluslararası anlaşacak, koalisyonlar kuracak, isyanları örgütleyecekler. Partiler:

5a) Sovyet sisteminde...

6) İsyanlar.

Bence sen Paradoxun kadrosuna falan geç vic 3 için baya düşünmüşsün. ;D
zaman geçiyor.
 

Çevrimdışı vakanüvis

Ynt: VİC3 ile ilgili neler biliyoruz
« Yanıtla #14 : 20 Temmuz 2017, 21:19:17 »
beyler yeni ve sağlam bir bilgi var paradoxplazadan öğrendiğime göre bu projelerden bir tanesi 'Dallas' adında başka bir kod adıyla Avrupa birliğinden para desteği alıyormuş
AB sadece Avrupa tarihi ve kültürünü anlatan projelere destek verir

belki bu proje VİC3 olabilir ama söz konusu diğer proje ise ve bu proje Rome II değilse o da Avrupayı tema alan bir tarih oyunu ki vic3 ve rome 2 başka avrupa tarihine odaklanan yapım
bilmiyorum paradoxplazada çok fazla rome 2 diyorlar belki sadece boş bir hayran hayalidir ama hayırlısı bakalım

ana konuyu güncelleyeceğim
Savaş, sonsuz yaptırım ister
-Cicero
 

Çevrimdışı Noman Man

 

Çevrimdışı vakanüvis

yok onlar hem duyurulmuş hemde mars kolonizasyonun Avrupa kültürü ile ilgisini anlamadım  ???
ayrıca
bu video yu yeni gördüm bizzat paradox dev.lerinden bize troll biraz gülelim.

https://www.youtube.com/v/bixGNmb_Mt8&fs=1&wmode=transparent

EU4 yayının ortasında 'size gizli bir projeyi onaylayacağız' diyorlar sonra johan abimiz 'vic2 confirmed' diyor  :P
Savaş, sonsuz yaptırım ister
-Cicero
 

Çevrimdışı vakanüvis

ilginç bir bilgi için konuyu hortlatıyorum


çok yeni şeyler yok ama iste en azından resmi açıklama ile kimin ne üzerinde çalıştığını biliyoruz 3 tane gizli proje var:

Chris ‘King’ King - Secret Project (chris king isimini hatırlayanlar vic3 olduğunu tahmin edebilir)
Henrik ‘Doomdark’ Fåhraeus - Crusader Kings 2 & Secret Project (adamın aynı anda 2 projesi olduğuna göre bu yeni oyun pek yakın zamanda çıkmayacak)
Jon ‘Jon Shafer’ Shafer - Secret Project(jon shafer civ5 ve civ4 DLC lerinin yapımcısı olduğuna göre baya yeni bir oyun olduğunu düşünüyorum)
Savaş, sonsuz yaptırım ister
-Cicero
 

Çevrimdışı Wayfear

Hayırlısı . Vicky 3 çıktığında(çıkmayadabilir  evil*) muhtemelen ilk Osmanlı yerine Rusya oynayacağım.
Arkamda dost Fransız tümeni olmasındansa önümde Alman ordusu olmasını tercih ederim.

George S. Patton
 

Çevrimdışı TürkHan

ilginç bir bilgi için konuyu hortlatıyorum


çok yeni şeyler yok ama iste en azından resmi açıklama ile kimin ne üzerinde çalıştığını biliyoruz 3 tane gizli proje var:

Chris ‘King’ King - Secret Project (chris king isimini hatırlayanlar vic3 olduğunu tahmin edebilir)
Henrik ‘Doomdark’ Fåhraeus - Crusader Kings 2 & Secret Project (adamın aynı anda 2 projesi olduğuna göre bu yeni oyun pek yakın zamanda çıkmayacak)
Jon ‘Jon Shafer’ Shafer - Secret Project(jon shafer civ5 ve civ4 DLC lerinin yapımcısı olduğuna göre baya yeni bir oyun olduğunu düşünüyorum)

Oooo Hocam sen aktif miydin  ?
Selimi boğdurup Mustafayı tahta geçirebilirmiyiz?
 

 

Vic3 çıkarsa vic3-hoi4 save converter ister miydiniz ?

Başlatan vakanüvis

Yanıt: 3
Gösterim: 673
Son İleti 14 Temmuz 2018, 12:40:49
Gönderen: Furkan 65
Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.