Gönderen Konu: Paradox'un DLC Politikası  (Okunma sayısı 931 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı versus

 • Yeni Çeri
 • *
 • İleti: 121
  • Profili Görüntüle
Paradox'un DLC Politikası
« : 14 Haziran 2017, 20:57:17 »
Artık sinirlerimi zorlamaya başladı. Bundan sonra paradox'a tek bir kuruş vermeden korsan indircem. Fikri hür vicdanı hür herkes böyle yapmalı.

 


Çevrimdışı ALERHATE

Ynt: Paradox'un DLC Politikası
« Yanıtla #2 : 14 Haziran 2017, 21:25:23 »
EU IV ve HOI IV için ben yardımcı olabilirim. İsteyen ÖM yoluyla bana ulaşsın DLC'yi kendisine gönderirim.
Großdeutsches Reich - Lebensraum für Deutschland (NAB) - (AAR)
United States of America - Democracy Protector of the World (AAR) 14. BÖLÜM 2. KISIM YÜKLENDİ

Akıllılar dövüşmeden önce kazanırlar, cahiller kazanmak için dövüşürler. - Zhuge Liang
Acı çekmek, ölmekten daha çok cesaret ister. - Napoléon Bonaparte
Ancak, kendi kendini idare edebilen akıllı insanlar hürdür. - Horace
Acının ödülü tecrübedir. - Eshilos
 

Çevrimdışı Ecdad Computer

 • (Tengrist)
 • Sekban
 • *
 • İleti: 1435
 • Sixty Four
  • Profili Görüntüle
Ynt: Paradox'un DLC Politikası
« Yanıtla #3 : 14 Haziran 2017, 22:09:52 »
Bu DLC politikalarına en iyi tepki zaten almamaktır. Zaten bu DLC işini şımartan biziz, oyuncular. Ama ne yazık ki bitecek gibi de değil. Eskiden internet kısıtlı olduğu için (2007'ye kadar olan dönem.) firmalar yeni şeylerin diskini sürekli çıkaramazlardı. Şimdi iş rahat, koy steam'a herkes çeksin. Almama gibi bir seçenek yok çünkü can alıcı şeyler ekliyorlar.

PDS akıllanmaz. Tek sorunu PDS'de aramamak gerek, sektör böyle. 80'lerden 2000'lerin ortasına kadar oyunlar (Tabi bahsettiğim genelde bu günün AAA diye değerlendirilen oyunları.) çoğunlukla sorunsuz, eksiksiz çıkar, kutu içeri zengin olurdu. Öyle ki, kimi oyunlardan Klavye örtüsü, kimisinden yüzlerce sayfa ciltli oyunun kitabı çıkardı. Şimdi ise eksik oyuna daha fazla para veriyoruz, karşılığında adam gibi bir şey alamıyoruz.

Dediğim gibi, suç müşteride. Video oyunculuğunu boş bir yere götürtüyoruz, firmalar oyun çıkarmadan önce fazlaca para verip erken erişimden oyun alıyoruz, para verdiğimiz oyunlara gene onlarca dolar yatırıyoruz. Sonra neden oyunlar eksik/kötü çıkıyor. Akıllanması gereken oyuncular, firmalar değil aslında.
Son disket bozulduğunda, son kartuş kırıldığında, son kaset yırtıldığında, milenyum adamı DVD'nin yenilebilir bir şey olmadığını anlayacak.
 

Çevrimiçi kerem1249

Ynt: Paradox'un DLC Politikası
« Yanıtla #4 : 14 Haziran 2017, 22:30:02 »
Türkiye DLC'leri almayı genel olarak veto etse fiyatlar Türkiye için ucuzlar (Rusya bunu yaptı ve tüm Bağımsız Devletler Topluluğu ülkeleri için oyunlar çok ucuz). Ancak ne varki ülkemizde bir kesim gerçekten yüksek alım gücüne sahip ve bunu bilinçsiz değerlendiriyor, bundan dolayı en çoğu 600'e varacak kadar oyuncu almasa bile yayıncı şirketin tavırları değişmeyecek.
Egemenlik Ulusundur.

Başkomutan Mareşal Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk

1881~
9 Eylül 1922, İzmir'in Kurtuluşu.
 

Çevrimdışı Baris

Ynt: Paradox'un DLC Politikası
« Yanıtla #5 : 15 Haziran 2017, 23:14:36 »
DLC konusunda günümüz şartlarında firmalara ders vermekten ziyade oyuncunun bu oyunları oynarken 'türünde en iyisi' tarzında yaklaşımlarının kırılması gerekir. Ekonomik olarak daha zayıf sonucu olarak oyunları almakta daha muhafazakar geleneksel ülke piyasalarında riske girmeyen oyuncu Paradox ve Total war oyunlarına rağbet görüyor. Fakat Avrupa ve Amerika'da bir çok forum&klüp daha geniş yelpazede strateji oyunları sunar. Bu biraz da yaş aralığı ve neticesinde alım gücüyle doğru orantılıdır. Ama alım gücü olsun olmasın DLC'leri almak aynı oyunu tekrar almak gibi geliyor bana.
 

 

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.