Gönderen Konu: Strange Brigade İnceleme  (Okunma sayısı 149 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kerem1249

Strange Brigade İnceleme
« : 16 Eylül 2018, 20:37:21 »
@Bumin Strange Brigade'i inceledi.

Sniper Elite serisinin yapımcısı Rebellion’dan eğlenceli bir co-op oyunu daha! Strange Brigade! Merak edenler içeri.


Başarılı Sniper Elite serisi sonrası aynı dinamiklere sahip Zombie Army ile oyunculara eğlenceli co-op tecrübesi yaşatan Rebellion, çıtayı biraz daha yükselterek Strange Brigade’i kısa bir süre önce piyasa sürdü. Ancak güzel bir çıkış yapamadılar. Zira oyun, ben dahil, birçok kişi tarafından çıktığı gün oynanamadı. Bildiğiniz oyun açılmıyordu. Bu kötü durumu düzeltmeleri de neredeyse 3 gün sürdü. Oyunu yapmak ayrı bir dert oyunu çıkartmak da ayrı bir dert. Bir keresinde Türkiye’de oyun stüdyosu kurma girişiminde bulunduk. Projenin sahibi ben idim, çeşitli yazılımcı ve tasarımcılarla toplantı yaptık. Bu toplantıya daha önce başarılı bir gelir elde etmiş yerli mobil oyun yapımcısı arkadaşımı da davet etmiştim. Kendisi oyun çıkarmadan önce günü de çok iyi belirlemek lazım demiş ve durumu izah etmişti. Haftanın günleri, hangi günün psikolojik olarak hangi rengi temsil ettiği, hava şartları, o zaman çıkacak olan film, dizi, futbol müsabakası vs. gibi nice detayların oyunun ulaşacağı kişi sayısı ve geliri çok ciddi anlamda etkilediğini söylemişti.

Rebellion dünkü firma değil, oyun çıktığında oynanamaması bence devasa bir hata ve talihsizlik. Sorulacak iki soru var 1- Tester’ınız yok mu? 2- Üç gün sürecek kadar zor bir problem ne olabilir? Onca emek boşa gitti gibi bir şey zira oyunu oynayan yok. Var da yok. 1000 kişi satın almış mıdır acaba. Zira çıktığı gün 800 küsür kişi görmüştüm, senaryoyu bitirmeye çalışırken de yine bu düzeylerde kişinin aynı anda aktif olarak oynadığını gördüm. Steam’de toplam oyuna yapılan kullanıcı incelemesi yorumları da 500 küsür. Kısacası kötü bir başlangıç yapan oyun şu an gayet oynanabilir seviyede, stabil çalışıyor ve gerçekten eğlenceli. (Ek bilgi, incelemeden hemen sonra Quick Match diyerek yabancı arkadaş bulmak istediğimde anında buldu, yani oyunu oynayan var, merak etmeyin)
Yazının devamı için OyunFest'i ziyaret edin.
Biz Türkler tarih boyunca bağımsızlık ve özgürlük timsali olmuş bir milletiz.
Mustafa Kemal Atatürk

1881~
O'nu sonsuzluğa uğurlayışımızın 80. yıldönümünde tükenmez bir özlemle anıyoruz.
 

 

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.