Gönderen Konu: Ateş ve Kılıç Senaryo Rehberi  (Okunma sayısı 105870 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı c.

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ateş ve Kılıç Senaryo Rehberi
« Yanıtla #80 : 20 Kasım 2011, 09:16:28 »
Herkese selam.
Bir yerde bir hata yaptım sanırım senaryo dışında kaldım bir anda.
Her yeri aldım şu anda Rusya'da Mereşal oldum ancak bir ara Naum Vasilium bana Çarın Sırları diye birşey anlatırken lafı ağzına tıkamışım farkında olmadan. Şimdi Çarın Sırları görev sayfasında duruyor ve Naum sana bir daha anlatmaz umut yok yazıyor ve hiçbir şekilde senaryo dahilinde olamıyorum ne yapmam lazım bilen var mı acaba? Teşekkürler şimdiden.

Üzgünüm banlıydım mesaj yazamadım.Sorunun cevabına gelirsek senaryoya dahil olman zor gözüküyor,yeniden başlaman iyi olacaktır.Hile yaparak aynı yere gelirsin,sonra hilesiz devam edersin.Bence bu kadarı hile sayılmaz  ;D .

Senaryo bitince oyun bitiyor mu? Yoksa devam edebiliyor muyuz?

Bir de bütün senaryolarda kral olunabiliyor mu?
Leh Senaryosunun sonunda

- Spoiler -
Kırım dışında diğer devletleri yıktığında bir suikastçi tarafından öldürülüyorsun.Yani devam edilmiyor.
- Spoiler -

Rus senaryosunun sonunda Kral oluyorsun.Devam edebilirsin.

Kazak senaryosunu ile bir türlü oynayamadım,kimse de görülmeyen buglar bana çattı.Taleworlds'de bile yardım edemedikleri için o senaryoyu yapamadım.Ama büyük ihtimalle onda da kral olup devam edebiliyorsundur.

Çevrimdışı The Courier

• (Berke Han)
  • Sekban
  • *
  • Yoldaş Yasin
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 18 Aralık 2011, 19:05:55 »
Üzgünüm banlıydım mesaj yazamadım.Sorunun cevabına gelirsek senaryoya dahil olman zor gözüküyor,yeniden başlaman iyi olacaktır.Hile yaparak aynı yere gelirsin,sonra hilesiz devam edersin.Bence bu kadarı hile sayılmaz  ;D .
Leh Senaryosunun sonunda

- Spoiler -
Kırım dışında diğer devletleri yıktığında bir suikastçi tarafından öldürülüyorsun.Yani devam edilmiyor.
- Spoiler -

Rus senaryosunun sonunda Kral oluyorsun.Devam edebilirsin.

Kazak senaryosunu ile bir türlü oynayamadım,kimse de görülmeyen buglar bana çattı.Taleworlds'de bile yardım edemedikleri için o senaryoyu yapamadım.Ama büyük ihtimalle onda da kral olup devam edebiliyorsundur.
Leh Senaryosnda mausu kırdım.

Çevrimdışı c.

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 18 Aralık 2011, 19:18:36 »
Rehberden bakıp yapsaydın.

Çevrimdışı The Courier

• (Berke Han)
  • Sekban
  • *
  • Yoldaş Yasin
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 21 Aralık 2011, 16:51:10 »
Rehberden bakıp yapsaydın.
Hayır o Kücükle Yazılan Olay.

Çevrimdışı c.

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #84 : 21 Aralık 2011, 22:00:09 »
Evet orası zor.

Çevrimdışı TheDoctor

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #85 : 11 Şubat 2012, 14:41:10 »
Kara Gürz'ü yapabilen var mı?

Çevrimdışı FataLCLaW

• Azab
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #86 : 26 Şubat 2012, 02:07:41 »
Kardeşim konu biraz eski k.bakma da ben Lehistan senaryosu yapmak istiyorum,fakat ilk başlatmak için 2 görevi yaptıktan sonra Fyodor obukhovich e gidip özel görev almaya çalışınca benim için görevi olmadığını söylüyor,ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilirmisiniz?Bu arada versiyon 1.143
« Son Düzenleme: 26 Şubat 2012, 02:10:01 Gönderen: FataLCLaW »

Çevrimdışı c.

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #87 : 26 Şubat 2012, 09:36:40 »
Kardeşim konu biraz eski k.bakma da ben Lehistan senaryosu yapmak istiyorum,fakat ilk başlatmak için 2 görevi yaptıktan sonra Fyodor obukhovich e gidip özel görev almaya çalışınca benim için görevi olmadığını söylüyor,ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilirmisiniz?Bu arada versiyon 1.143
Konu sabit dolayısıyla eskiliği önemli değil.Başta ki iki görev derken ''Her ülke için yapılması gereken görevler''i mi kastediyorsun?Eğer öyleyse o görevler 3 tane,diğerini de yap.Ayrıca Fyodor Obukhovich ile aran herhangi bir sebepten dolayı kötüleştiyse normal bir görevini yapıp aranı biraz iyileştirip görev istemeyi de deneyebilirsin.

Çevrimdışı FataLCLaW

• Azab
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #88 : 27 Şubat 2012, 13:54:11 »
Evet yani benim anladığım her ülke için yapılması gereken 2 görevi yapıp fyodor dan görevi alıyoruz ama 2 tanede denedim 3 tanede denedim olmuyor,versiyonla bir alakası olabilir adamla aramda kötü değil hatta olmayınca cheatmenuden iyi bile yaptım yine olmadı,sürümle alakası olduğunu düşünüyorum ben hala.

Çevrimdışı Voinix

• Azab
  • *
  • - Voinix -
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #89 : 07 Mart 2012, 00:31:30 »
Öncelikle selamlar, bu rehber sayesinde üye oldum foruma.

Benim sormak istediğimse şu; Leh krallığına bağlıyım. Kırım'a yardım ettim, ve 3albay yardım görevinde İsveç'li bi subay kaçırmamız isteniyo. Ama ben bu yardım görevlerinden önce gaza gelip İsveç'lileri haritadan temizlemiştim. Bu görevin olma şansı artık yok ve yeniden mi başlamalıyım, yoksa bi yolu var mı? Ne bileyim mesela, İsveç'lileri yendiğimde İsveç generalleri başka krallıklara geçmişti. Ben başka krallıklara geçen ama soyu İsveç'li olan birini kaçırsam, sorgulasam işler mi görev? Bu baya uğraştırır beni bide olmazsa diye tereddütlerim olduğu için ilk önce buraya sormak istedim. Forumu biraz gezince oyunla ilgili bilgi sahibi arkadaşlar olduğunu gördümde. Yardımınızı bekliyorum arkadaşlar.  ???

Çevrimdışı c.

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #90 : 11 Mart 2012, 16:41:36 »
Öncelikle selamlar, bu rehber sayesinde üye oldum foruma.

Benim sormak istediğimse şu; Leh krallığına bağlıyım. Kırım'a yardım ettim, ve 3albay yardım görevinde İsveç'li bi subay kaçırmamız isteniyo. Ama ben bu yardım görevlerinden önce gaza gelip İsveç'lileri haritadan temizlemiştim. Bu görevin olma şansı artık yok ve yeniden mi başlamalıyım, yoksa bi yolu var mı? Ne bileyim mesela, İsveç'lileri yendiğimde İsveç generalleri başka krallıklara geçmişti. Ben başka krallıklara geçen ama soyu İsveç'li olan birini kaçırsam, sorgulasam işler mi görev? Bu baya uğraştırır beni bide olmazsa diye tereddütlerim olduğu için ilk önce buraya sormak istedim. Forumu biraz gezince oyunla ilgili bilgi sahibi arkadaşlar olduğunu gördümde. Yardımınızı bekliyorum arkadaşlar.  ???
Denemedim ancak kanaatim olmayacağı yönünde.Sonuçta oyunda karakterin geçmişi ile ilgili bir sistem yok,bir Lord taraf değiştirmişse oyun o lordu o krallığın lordu olarak görür.Dolayısıyla İsveçi yıktıysan yeniden başlamaktan başka şansın yok gibi gözüküyor.

Çevrimdışı lordhaseky

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #91 : 12 Mart 2012, 22:20:53 »
Rus senaryosunu yapıyordum en son yerdeydim Stepan ile konuşucaktık ve çarın kim olacağı belli olacaktı fakat konusmadan önce kayıt ettim ne olur ne olmaz diye (elle kayıt, otomatik değil). Neyse, sonra Stepan'ın askerleri beni öldürdü bende oyundan çıktım kayıtıma geri dönecektim fakat kayıt Stephan'ın çar olarak başa geçmesiyle başladı ve o görev es geçti gibi birşey oldu,Savegame'i bir öncekine save'ine nasıl döndürebilirim acaba, lütfen yardım edin hilesiz oynuyordum tüm emeklerim gitti   snm*

-Galiba bug oldu, ne dersiniz?-
« Son Düzenleme: 12 Mart 2012, 22:25:19 Gönderen: lordhaseky »

Çevrimdışı c.

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #92 : 13 Mart 2012, 16:01:13 »
Rus senaryosunu yapıyordum en son yerdeydim Stepan ile konuşucaktık ve çarın kim olacağı belli olacaktı fakat konusmadan önce kayıt ettim ne olur ne olmaz diye (elle kayıt, otomatik değil). Neyse, sonra Stepan'ın askerleri beni öldürdü bende oyundan çıktım kayıtıma geri dönecektim fakat kayıt Stephan'ın çar olarak başa geçmesiyle başladı ve o görev es geçti gibi birşey oldu,Savegame'i bir öncekine save'ine nasıl döndürebilirim acaba, lütfen yardım edin hilesiz oynuyordum tüm emeklerim gitti   snm*

-Galiba bug oldu, ne dersiniz?-
Olabilir.Sürümünüz en son sürüm olan 1.143 mü?

Çevrimdışı lordhaseky

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #93 : 13 Mart 2012, 16:39:22 »
Olabilir.Sürümünüz en son sürüm olan 1.143 mü?

Evet 1.143

-Geri alma şansım yok mu?-    :mean:

Çevrimdışı Hanlık26

• Azab
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #94 : 13 Mart 2012, 22:25:18 »
Arkadaşlar öncelikle selamlar forumda yeniyim,konu açılalı baya olmuş ama kirlilik olmasın diye buraya yorum atam dedim.Ben oyuna başladım (Mbfas) şuan Kırımlarda derebeyi oldum.Kırım Hanı olabiliryor muyum ? ( Nasıl?) yada herhangi bir Kırım senaryosu var mı ? ne öneririsiniz ?? şimdiden teşekkürler... :sweetheart:

Çevrimdışı c.

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #95 : 14 Mart 2012, 15:57:24 »
Evet 1.143

-Geri alma şansım yok mu?-    :mean:
Yok gibi gözüküyor  :(

Arkadaşlar öncelikle selamlar forumda yeniyim,konu açılalı baya olmuş ama kirlilik olmasın diye buraya yorum atam dedim.Ben oyuna başladım (Mbfas) şuan Kırımlarda derebeyi oldum.Kırım Hanı olabiliryor muyum ? ( Nasıl?) yada herhangi bir Kırım senaryosu var mı ? ne öneririsiniz ?? şimdiden teşekkürler... :sweetheart:
Foruma hoşgeldin,konunun tarihi önemli değil sonuçta bu bir rehber.Kırım Hanı olamazsınız.Kırım senaryosu yok,fakat hatırladığım kadarıyla 3 görevlik bir Kırım Görev serisi var.Onları Kırım Beylerinden özel görev isteyerek alabilirsiniz.

Çevrimdışı Hanlık26

• Azab
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #96 : 14 Mart 2012, 17:27:47 »
Kırım Lordlarının bütün normal görevlerini yaptım,her seferinde gidiyorum özel görev istiyorum görev vermiyor.

Çevrimdışı c.

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #97 : 15 Mart 2012, 14:06:09 »
Kırım Lordlarının bütün normal görevlerini yaptım,her seferinde gidiyorum özel görev istiyorum görev vermiyor.
Oyunun sürümü 1.143 mü?Olması gerek.Başka bir senaryoya başlamış olabilirsiniz.

Çevrimdışı TheDoctor

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #98 : 17 Mart 2012, 13:05:03 »

Çevrimdışı The Courier

• (Berke Han)
  • Sekban
  • *
  • Yoldaş Yasin
    • Profili Görüntüle