Gönderen Konu: Ateş ve Kılıç Senaryo Rehberi  (Okunma sayısı 116451 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Voinix

 • Köylü
 • *
 • İleti: 2
 • - Voinix -
Ynt: Ateş ve Kılıç Senaryo Rehberi
« Yanıtla #100 : 22 Mart 2012, 01:15:38 »
Denemedim ancak kanaatim olmayacağı yönünde.Sonuçta oyunda karakterin geçmişi ile ilgili bir sistem yok,bir Lord taraf değiştirmişse oyun o lordu o krallığın lordu olarak görür.Dolayısıyla İsveçi yıktıysan yeniden başlamaktan başka şansın yok gibi gözüküyor.

Sildim yeniden başladım şuan leh kralıyım krallıkları ele geçirmedeyim, ve bayadırda girmedim açıkçası, teşekkürler

Ben.

Arkadaşım anlatabilir misin? Leh'lerin krallık yıkma görevinden sıkılınca yeni bi oyun açayım dedim kazaklarda takılıyorum. Bu görev çıktı, lordlara soruyorum ama saçmasapan şeyler söylüyolar deli ediyolar adamı :D. Lordlara sürekli sormaya devam mı edicez, yoksa farklı bişeymi var?
 

Çevrimdışı c.

 • İmparator
 • *
 • İleti: 6076
Ynt: Ateş ve Kılıç Senaryo Rehberi
« Yanıtla #101 : 22 Mart 2012, 16:36:00 »
Kazak rehberine baksana,bugdan gelebildiğim noktaya kadar yazdım.Zaten senaryoya başladıktan sonra gerisi kolay.
 

Çevrimdışı The Courier

 • (Berke Han)
 • Tribunus Militus
 • *
 • İleti: 1652
 • Yoldaş Yasin
Ynt: Ateş ve Kılıç Senaryo Rehberi
« Yanıtla #102 : 23 Mart 2012, 19:13:06 »
Alıntı yapılan: talewords forum
1-  Bir Kazak Lorda Gidip Özel Görev Seçeneğinden " Gizli Zula " görevini alın , Parayı Köyden aldıktan sonra Kazak Atamanı Hmelnitski ye verin .

[GİZLİ ZULA GÖREVİ]

Beyler bende takıldım sonunda hallettim .

Görevi aldıktan sonra Rus derebeyleri ile konuşun .

Örn :  Görevi Kazak bölgesi olan Poltovadaki Albay Ivan Fedorenkodan alıp hemen yanındaki Bryansk Kalesindeki Prens Alexei Trubetskoi ye en alttaki soruyu sorunca  :

"Bunu Fransız paralı askerlerinden duymuştum  :  " Ultima Ratio Regnum "  kralların son argümanı , diyor .

İşte parolamız bu :   " Ultima Ratio Regnum "

Gidip muhtara söylediğimizde ise olumlu sonuç alıyoruz :


Not 1 : Görevi Kazaklar veriyor , başka bir kazak derebeyinden de alabilirsiniz .

Not 2 : Diğer ruslarla da konuşabilirsiniz .

2-  Yine bir lorda giderek Özel Görev seçeneğinden  " Bir At Karşılığı Krallığın Yarısı " Görevini alın .  Atı Atamana götüreceksiniz . Giderken bir grup haydut size tuzak kuracak .  Bu tuzağı atlattıktan sonra Atı Atamana verin ve görevi bitirin .

3- Yine bir Kazak lorduna gidin . Bu sefer size bir köyün haydutlar tarafından basıldığını söyleyecektir . İşte görevimiz burada başlıyor . Gidip köyü haydutlardan koruyun . Yaşlı bir adam size Kara Gürz den bahsedecek .  Tam bu sırada haydutların birisi ateş edip adamı öldürecek ve adam size Kara Gürzü anlatamayacak .


Kara Gürzün İpuçları

Evet Kara Gürz Görevimize başladık . Artık İpuçları ile kara gürzü bulmaya çalışacağız .

1- Kazak Lordlarına giderek Kara Gürz hakkındaki bilgilerini sorgulayın . Bir tanesi size Şövalye de Clermonta gitmenizi söyleyecek .  Clermont oyuna başlarken yardım aldığınız adam .   Sürekli Slomensk in çevresinde Devriye dönüyor . Gidip onu bulun .  [ Bulmanız birkaç günü alabilir ]   Size bir Lord ismi verecek . O lorda gideceksiniz .

Püf Nokta  :  Ayrı Lordlara gitmenize gerek yok . Bir Kazak lorduna sürekli kara gürz hakkında ne biliyorsunuz diye sorunca size birkaç sormadan sonra Clermontu söyleyecektir .

2- Lorda gidip dediğinizde size hiçbir şey söylemeyecektir . Bunun için lordun 2-3 görevini yapıp aranızdaki ilişkiyi yükseltin. Belirli bir ilişkiden sonra size  "  Janusz Radzwill " i bulmanızı söyleyecektir .

3-  Radzwill  Varşovadadır . Yaklaşık 4-5 gün sonra Varşovaya gidince orada göreceksiniz .  Radzwilli bulunca Kara gürzü sorun . Size söylemeyecektir . Söylemesi için onu tahta çıkarmanız gerekmektedir . Bunun için yanınıza almalısınız . Yanınıza almak için en az 200 namınızın olması gerekmektedir .

4-  Radzwilli yanınıza aldınız . İlk önce bir tane Lehistan Şehrini - Kalesini ele geçirin . Bu sırada " İlk Emir " adlı bir görev alacaksınız ( Otomatik ) .  Kaleyi ele geçirip dışarıda biraz gezince görev tamamlanacaktır .

5- Sıradaki göreviniz " Kiev'in Zaptı "  .  Kiev kimde olursa olsun bu görevi alınca otomatikmen Lehistana geçiyor . Kievi zaptedin ve Radzwill in yanına gidin .  [Radzwill İlk Emirde Ele Geçirdiğiniz Şehirde olacaktır ]  . Sizden Kiev valisiyle görüşmenizi isteyecek . Kiev valisiyle görüşürken sizden 5.000 taler isteyecek ve Kara gürz hakkında bilgiler verecek .

6- " Dik Kafalı Radzwill " Adlı göreve geldik . Gidip Radzwille konuşun . Sizden önce bir Tatar Mirza getirmenizi isteyecektir . Gidip Kırım hanlığı lordlarından birini esir alın . Ama Radzwile götürmeyin . Ondan bir mektup çıkacak .  Sonra Lordu konuşarak serbest bırakın .  Sonra Radzwile giderek ödülünüzü alabilirsiniz .

7- Mektuba göre Riga şehrindeki Templar Arşivlerini araştırmanız gerek . Giriş için Lordla iyi bir ilişkiniz olması gerek ya da şehri ele geçirmeniz gerek .  Bir şekilde arşivlere baktıktan sonra " Aile Kabri Görevi "ne geleceksiniz .  Nesvizh köyü muhtarında  yeni bir şık çıkacaktır Bu köyün ismi ne diye .  Sonra aranız iyi olan bir Lehistan lorduna gidip Radziwilin aile kabrini sorun . Size Nesvizh de olduğunu söyleyecektir .

8- Göreve devam edebilmek için Radziwili tahta çıkarmanız gerek . Tahta çıkardıktan sonra Nesvizh köyüne gidip muhtara Radziwilin lordu olduğunu söyleyerek gereken bilgileri alın . Size bir lordun haydutlar tarafından öldürüldüğünü söyleyecektir . Köyden çıkınca haydutlar hemen yanınızda belirecek .  Gerekli bilgileri almak için ya onları kesin ( 200 kişiler ) yada 5.000 taler verin .  Size lordun adının   Boryatinsky olduğunu söyleyecek ve size bir yüzük verecek .

Sırlar Çözülüyor

1- Prens Yuri Boryatinsky adlı Rus lorduna gidin . Eğer bir şehirdeyse size büyük ihtimal " Meşgulüm " diyecektir . Dışarı çıkınca gidip konuşun , Yüzüğü verince size Karga kitabı adlı bir kitap söyleyecektir .

2- Karga Kitabını Kitap Tüccarından 7.000 taler karşılığı almanız gerek . Şehir Şehir gezerek Kitap Tüccarını bulun .

3- Kitabı aldınız . Ama bir çevirtmene ihtiyacını var . Kazak lordlara gidip Çevirtmeni sorun . Lord size Novgoroddaki Puftany i söyleyecektir .

Püf Nokta  :  Ayrı Lordlara gitmenize gerek yok . Bir Kazak lorduna sürekli sorunca size Puftany söyleyecektir .

4-  Novgorod'a gidip Puftany ile konuştunuz . Size sözlüğünün lazım olduğunu ve kütüphanesine gitmesi gerektiğini söyleyecektir . Burada önemli bir nokta var , burayı atlarsanız Kara Gürz görevini yapamazsınız .

Önemli Uyarı : Puftany ile konuşmadan önce oyunun savesini alınız . Size kütüphanesinin bulunduğu yerin bir ŞEHİR olduğunu söylerse eski saveye dönünüz . Köy olursa devam ediniz . Eğer bir Şehirde olduğunu söylerse görevi yapamazsınız . Ben burada takılmıştım günlerce denedim olmadı , baştan başlamak zorunda kaldım .  Köy olunca  göreve devam edebilirsiniz .

5- Puftany i kütüphanesine götürün . 14 gün sonra konuşup çevrili halini alın .


Kara Gürze 5 Kala

1- Çeviriden sonra bir Kazak lorda gidip  " Kazak efsanesini en iyi kim bilir ? " deyin . Size " Mamai " yi söyleyecektir . Mamai'yi bulun . Sizden 5.000 talerlik borcunu ödemenizi isteyecektir . Borcu ödeyip yanınıza alın .   Gruptan Mamai ye gelerek Konuş deyin . Kara gürzü sorun . Size Barabash'ı bulmanızı söyleyecektir .  Barabashı Yolculara sorarak bulabilirsiniz .  Taht talibidir . Yolcuya bu diyar hakkında ne anlatabilirsin deyin , gerisini bulursunuz .

2- Barabash size önemli bilgiler verecek ve Nesvizh e yönlendirecek . Yoldayken Mamai size dikkat etmenizi , bir tuzak olabileceğini söylüyor ve gerçekten de öyle oluyor .

3-  Oradaki adamları öldürün ,  Radziwill sizi Hain olarak ilan etmiş .  Size 2 seçenek sunacaktır .

4- Seçeneklerden birisi Gizlenerek öldürmek , diğeri de savaşarak . Önerim gizlice seçeneğini seçip kalede yakalamanızdır . Kiev lordu olduğu için orada olur . Dışarıda askerlerinizle savaşarak da öldürebilirsiniz .


Acı Son

Eğer dışarıda öldürdüyseniz esir aldıktan sonra gece hastalanarak ölecektir .

Kaledeyse Gizlenerek girin .   Lordun kabul odasında Radzwille konuşun , sizi tanıyacaktır . Sonra 7-8 kişiyle tek başınıza mücadele edeceksiniz .  Sonra şehirde adamlardan kaçıp dışarı çıkın . Mamai size öldürüp öldürmediğinizi soracaktır .  Öldürüp kara gürzü aldığınızı söyleyeceksiniz .

Hayırlı olsun Kara Gürz Sizindir !

Talewordsden alıntıdır.
 

Çevrimdışı Nyderrath

 • Cumhuriyet Generali
 • *
 • İleti: 2682
Ynt: Ateş ve Kılıç Senaryo Rehberi
« Yanıtla #103 : 15 Ağustos 2012, 18:57:47 »
Bu rehber neden duruyor ? Sonuçta banlandı.
You feel the shaking of the ground,
a billion candles burn around.
Is it your birthday?
 

Çevrimdışı PERSIAN

 • Başrahip
 • *
 • İleti: 3483
Ynt: Ateş ve Kılıç Senaryo Rehberi
« Yanıtla #104 : 25 Ağustos 2012, 14:37:30 »
Bir kişi banlandıysa hazırladığı rehber neden silinecekmiş?
 

Çevrimdışı alperen58

 • Lejyon Muhafızı
 • *
 • İleti: 29
Ynt: Ateş ve Kılıç Senaryo Rehberi
« Yanıtla #105 : 28 Kasım 2013, 15:52:43 »
Arkadaşlar rus senaryosunda böyle bir şey çıktı yardım edin lütfen 

Arkadaşlar öncedende böyle bir konu açmıştım cheatmenusuz oyna demişlerdi cheatmenu açmadan yaptım yine aynı

İşte Bakın...

[IMG=http://img43.imageshack.us/img43/958/odew.png]http://[/img][IMG=http://img14.imageshack.us/img14/4942/k6ii.png]http://[/img]


[IMG=http://img850.imageshack.us/img850/7918/8fv8.png]http://[/img]


[IMG=http://img834.imageshack.us/img834/1726/hvrd.png]http://[/img]


[IMG=http://img17.imageshack.us/img17/8122/pdif.png][/img]


Zan Zamojski Michal wolodyjovskiye bakmayın   :)
 

Çevrimdışı Plutarch

 • (Hasan.Macit)
 • Cumhuriyet Generali
 • *
 • İleti: 2034
Ynt: Ateş ve Kılıç Senaryo Rehberi
« Yanıtla #106 : 27 Nisan 2015, 19:37:27 »
Senayo rehberinde aşırı Hatalar var.Kazak Senaryosunun neredeyse bitirmek üzereyim.Bitince ayrıntılısını yazacağım.

Kod: [Seç]
                                                                             


 Allah'ım! Bu günde beni hoşnutluğuna götürecek bir kılavuz kıl bana; bu gün Şeytan'ı bana ulaştıracak hiçbir yol bırakma; benim yerleşeceğim ve rahat edeceğim yeri cennet kıl; ey arayanların hacetlerini yerine getiren -Rabbim-!
 

Çevrimdışı steallaris

 • Vulnerarius
 • *
 • İleti: 366
 • Yeni üye oldum.
Ynt: Ateş ve Kılıç Senaryo Rehberi
« Yanıtla #107 : 20 Kasım 2016, 16:43:02 »
1.5 yıllık bir hort olacak ama ben denizi mazur görünüz efendim.

Hangi senaryoyu önerirsiniz? Hangisi eğlencelidir?
 

 

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.