Gönderen Konu: Sizce Hangisi ?  (Okunma sayısı 2001 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı LastAngels

• Azab
  • *
  • Ya İstiklal Ya Ölüm
    • Profili Görüntüle
Sizce Hangisi ?
« : 26 Aralık 2012, 11:58:13 »
Arkadaşlar sizce hangisi daha güzel ?
YA ISTIKLAL YA ÖLÜM...!

Çevrimdışı goltz pasha

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Sizce Hangisi ?
« Yanıtla #1 : 26 Aralık 2012, 13:39:18 »
Arkadaşlar sizce hangisi daha güzel ?
Hepsinin ayrı bir özelliği var. :P
Napoleonic multi açısından güzel,Warband tek kişilikte güzel,WFAS ise kurgu olarak güzel.
« Son Düzenleme: 26 Aralık 2012, 13:39:49 Gönderen: goltz pasha »

Çevrimdışı Michael Wittmann

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Gözümü kapatıyorum, Halep düşüyor...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 26 Aralık 2012, 13:43:55 »
Dediklerin doğru ama WFaS'a bir ısınamadım.Berbat geliyor. sphle*

Çevrimdışı goltz pasha

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 26 Aralık 2012, 13:52:46 »
Dediklerin doğru ama WFaS'a bir ısınamadım.Berbat geliyor. sphle*
Bende ısınamadım o yüzden sildim.WB daha iyi...

Çevrimdışı Arpad

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 26 Aralık 2012, 14:25:19 »
Wfas bir dönemeçtir , sonraki mblerin ilkidir.

Çevrimdışı b4ckr0und1

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 26 Aralık 2012, 14:33:29 »
Önceki oyundan sonra en büyük gelişmeyi gösteren oyun kuşkusuz ki Warband'tır. Bu yüzden oyumu Warband'tan yana verdim.

Emevi Devleti(Hikaye) - b4ckr0und1

Çevrimdışı Arpad

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 26 Aralık 2012, 17:52:00 »
Gerçek harita?

Çevrimdışı HeroSK

• Sipahi
  • *
  • Subutai - Destroyer of Nations
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 26 Aralık 2012, 19:02:50 »
Wfas'u bende ilk gördüğümde açıp baktığımda ikinci sınıf modlar gibi gördüm. Ama oynadıkça oyuna ısındım. Hatta bazı özellikleri onu WB'dan üstün kılıyor.

Birincisi, oynayış açısından, senaryo sevenlere uzun üç farklı senaryo öneriyor. Pek çok oyuncu senaryo oynamayı sever. Hatta bazı oyunlar var ki sadece senaryodan oluşuyor. Senaryo bitti mi oyun bitti. Bu bakımdan kısıtlama da yok isteğe bağlı serbest de oynamak mümkün.

İkincisi, ateşli silahlar oyuna yeni bir stratejik etken olarak giriyor. Warband'da ki gibi öyle 80 swadia şövalyesini yada memlüğü aldıp orduların üzerinden silindir gibi geçme imkanı yok. Düşman zayıf konumda hemen kendisini araba çemberine alıyor ve içeriden durmaksızın size kurşun yağdırıyor. Ha derseniz basarım o zaman tüfekçiyi, o zaman AI bunu hesaplıyor ve size hemen hücum ediyor. WfaS da savaş alanında daha taktik düşünmek şart. Bu da oyunu güzelleştiren bir etken.

Son olarak, bankacılık, kervancılık ve farklı asker yetiştirme tarzıyla, kale yada şehrin kendiğilinden garnizon yetiştirmesi gibiözellikleriyle oyun farklı bir deneyim sunuyor. O kadar da kötü değil.

Kötü yanları, seviye atlamak hayli zor. Uzunca süre sadece görevlerle uğraşmak zor olabiliyor. Savaşlardan deneyim kazanmak hayli zor. WB'daki gibi bir savaşta iki seviye atlama olayı yok.

Napolyonu'da sadece topçuluk yaparım diye aldım. Arasıra kalabalık kuşatmalara girip bir taşla 8-10 kuş avlıyorum.
« Son Düzenleme: 26 Aralık 2012, 19:04:04 Gönderen: HeroSK »
g]

Çevrimdışı rizeli53

• (mfener7)
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 26 Aralık 2012, 19:16:41 »
Kesinlikle warband.

Çevrimdışı HeroSK

• Sipahi
  • *
  • Subutai - Destroyer of Nations
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 26 Aralık 2012, 20:37:31 »
Ben devamlı en zorda 147 mi neydi oynarım, ağır süvari ordularının bariz bir üstünlüğü var. Aşırı kalabalık bir düşman olmadığı müddetçe hücum-toplan hücum-toplan şeklinde yapılan tam süvari ordusunun saldırısın karşısında sadece kale duvarları durabilir. Buna karşı hiçbir savunma yok. AI mızrak kullanmayı bilmiyor. Bazen sayıca az olduğunda yüksek bir yere çıkıyor ve bekliyor ama bu durumda zaten zayıf olduğundan yaptığı taktik işe yaramıyor.

WB'de bir kez ordunuzu oturtunuz yeteri elit birliğe ulaştınız mı, artık üçer beşer kayıpları telafi etmeniz kolay. FS'de ise en elit askerleriniz bile düşman tüfeklerine karşı kaz gibi ve her savaşta kaybetme riski var. O yüzden oyunda savaşırken 3 kere daha düşünmeniz gerekiyor. Bu da oyuna stratejik bir boyut daha katıyor.

WB'nin ve FS'nin AI taktikleri çok sınırlı. Geliştirilmesi gereken bir konu da bu. Oyunu oynarken artık ezberlediğimden bir ara rehber bile yazmayı düşünmüştüm. Çoğu kişi süvari basıp bodoslama dalmayı tercih ettiğinden pek de gerekli görülmeyeceğini düşünüp vazgeçmiştim.
g]