Gönderen Konu: Tüccar olmak tabakhane gibi yerler açmak  (Okunma sayısı 12434 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Medic

• Eski adım pccanavari
  • Kont
  • *
  • cCc colin reyiz cCc
    • Profili Görüntüle
Tüccar olmak tabakhane gibi yerler açmak
« : 12 Aralık 2011, 23:01:00 »
Ben tüccar olmak istiyorum yük atları ile ucuzdan alıp pahalıya satıcam ve birkaç tabakhane,dokuma yeri gibi yerler açmam gerek nasıl açacağım ?

Çevrimdışı Turgay

• Dük
  • *
    • Profili Görüntüle
Öncelikle şehirin lonca başkanını bulup işletme sahibi olmak istediğini söyle. Eğer namın ve şehirle aran yeterli düzeyde ise lonca başkanı sana açabileceğin dükkan seçeneklerini ve o anki kar durumunu anlatacaktır. Kesene uygun olan dükkanı açtır,1 hafta içinde faaliyete başlayacaktır. Hammaddeleri başka şehirlerden ucuza getirip dükkanına git ve ustanla konuşarak hammaddeleri ustanın envanterine ekle,böylece daha fazla kar elde edebilirsin.
« Son Düzenleme: 12 Aralık 2011, 23:15:30 Gönderen: yeniceri 888 »

Çevrimdışı Medic

• Eski adım pccanavari
  • Kont
  • *
  • cCc colin reyiz cCc
    • Profili Görüntüle
Şehirle aramı iyileştiririm de namımı nasıl yükseltirim ?

Çevrimdışı Apsihinx

• Kont
  • *
    • Profili Görüntüle
Savaşları kazanmak genelde en kısa ve en kolay çözümdür.

Çevrimdışı Turgay

• Dük
  • *
    • Profili Görüntüle
Şehirle aramı iyileştiririm de namımı nasıl yükseltirim ?

Turnuva ve savaşlar kazanarak. Savaşlarda düşmanın ordusu güç olarak senden fazla ise kazandığın namda daha fazla olur.

Çevrimdışı Medic

• Eski adım pccanavari
  • Kont
  • *
  • cCc colin reyiz cCc
    • Profili Görüntüle
Ne kadar nam lazım ?

Çevrimdışı The Courier

• (Berke Han)
  • Dük
  • *
  • Yoldaş Yasin
    • Profili Görüntüle
Ne kadar nam lazım ?
Bayağı fazla gerekiyordu emin degilim ama 1000'di sanırım ama bak tam emin değilim.

Çevrimdışı Nizam-ı Türk

• İmparator
  • *
    • Profili Görüntüle
Nam çok gerekmiyor, 25-30 namla bile işletme açarsın.

Çevrimdışı c.

• İmparator
  • *
    • Profili Görüntüle
Bayağı fazla gerekiyordu emin degilim ama 1000'di sanırım ama bak tam emin değilim.
Kral olmak için o kadar gerekiyor.

Çevrimdışı Mosin

Kral olmak için o kadar gerekiyor.
Kral olmak için de gerekmiyor.Kendi başına bir kale ele geçir işte kralsın  :P
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2011, 04:13:03 Gönderen: mosin-nagant »

Çevrimdışı c.

• İmparator
  • *
    • Profili Görüntüle
Diğer krallar tanımazsa :P.(Kalenin önünde biriken düşman lordları :P ).

Çevrimdışı Furkan Ali Tunca

• Arşidük
  • *
  • Furkan Ali Tunca
    • Profili Görüntüle
Tabakhane deyince aklıma başka bir şey geldi :P
Bu dünyada 2 şeyden nefret ediyorum.
1-Irkçılık
2-Yahudiler :P

Çevrimdışı hakancan 45

• Dük
  • *
  • veled-i zina
    • Profili Görüntüle
Neymiş o? :) Fabrika kurmak için nam gerekmiyor. o şehirle ilişkin 0 da olsa açılabiliyor. Ama -1 olmayacak.

Çevrimdışı halhas

• Rahmetli...
  • Kont
  • *
  • "Abarti-Kutluk-EndaxL"
    • Profili Görüntüle
Öncelikle şehirin lonca başkanını bulup işletme sahibi olmak istediğini söyle. Eğer namın ve şehirle aran yeterli düzeyde ise lonca başkanı sana açabileceğin dükkan seçeneklerini ve o anki kar durumunu anlatacaktır. Kesene uygun olan dükkanı açtır,1 hafta içinde faaliyete başlayacaktır. Hammaddeleri başka şehirlerden ucuza getirip dükkanına git ve ustanla konuşarak hammaddeleri ustanın envanterine ekle,böylece daha fazla kar elde edebilirsin.
Doğrusu bu Diğerlerini bilmiyorum.En ideal çözüm bu biraz para biraz nam birazda ham madde ile yürütürsün

Çevrimdışı hakancan 45

• Dük
  • *
  • veled-i zina
    • Profili Görüntüle
Tekrar söylüyorum nama gerek yok. Paranız olsun yeter.
« Son Düzenleme: 03 Ocak 2012, 19:07:52 Gönderen: hakancan 45 »

Çevrimdışı TheInvasion

yeni oyun başlat de. son seçeneği evinden atılmaktı de. diğerlerini en üsttekini seç. oyuna 100 nam 3 onur ile başlıyorsun.

şehirle ilişkin iyi olacak. - ye düşme sakın.
şehirle ilişkini yükseltmek için lonca başkanının verdiği görevleri yap
2. dükkanı açmak için kralla ilişkinin iyi olması lazım.
hammaddeyi ucuza alıp sen temin edersen daha fazla kar elde edersin.

Bir sorum olcak. Kralla ilişkim 20 (samimi) ama hala "Hünkarımızla ilişkiniz göz önüne alındığında size toprak satacak kadar cesur birinin çıkacağını sanmıyorum" diyor lonca başkanı. kaç olması lazım?

Kraldan görev almak için gittim incili arwa ile karşılaştım :D
buna bir gaz verdim bir gaz verdim sonra bir baktım gazı ben almışım. İncili Arwa'nın davasına adamışım kendimi. En çok kar elde ettiğim ülkelerden biri olan sarranidle ilişkim -50 İncili arwa ile +50 oldu. Hasss ile başlayan ayıp bir kelime çıktı ağzımdan o sıra.

Sarranid derebeylerini nasıl ikna edecez?
Teklifi makul buluyorlar ama Sultan Hakim de Sultan Hakim diyip duruyorlar. 2 si Sultan Hakime adi bile dedi yani. Onur mu lazım. Çünkü bazıları " eminim köpekler gibi ölmemi isterdin" diyor. Ben de haklısın diyip savaşıyorum :D

Çevrimdışı Turgay

• Dük
  • *
    • Profili Görüntüle
Taht taliplerinin davalarını desteklemek bambaşka bir olay fena gaza gelmişsin :) . Önce 1-2 kale hatta şehir alıp ondan sonra derebeylerin peşlerine düş,topraksız bir haldeyken derebeyleri kendi tarafına çekmen çok zor olur. Toprakları kazandıkça aranın iyi olduğu Sarranid beylerinin tek tek kapısını aşındır,ikna etmeye çalış,esir aldığın beyleri hep serbest bırak,hem onur kazanırsın hemde ilişkilerin ilerler. İşte böyle yavaş yavaş ilerleyeceksin.

Çevrimdışı hakancan 45

• Dük
  • *
  • veled-i zina
    • Profili Görüntüle
Bu 2. dükkanı açmak için kaç olması gerekiyor?

Çevrimdışı Turgay

• Dük
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu 2. dükkanı açmak için kaç olması gerekiyor?

Bildiğim kadarıyla aynı şehire 2 dükkan açılmıyor. Ya da daha doğrusu bende denemedim,öncelikle sorayım açılıyor mu? :)

Çevrimdışı hakancan 45

• Dük
  • *
  • veled-i zina
    • Profili Görüntüle
Açılıyor gibi duruyor ama açılmıyor. Kralla lişkin az diyor. Yanlış hatırlamıyorsam benim 100 olduğu halde açmıyor.

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.