Gönderen Konu: DLC&Yama Mount & Blade: Warband: Viking Conquest  (Okunma sayısı 1693 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi RoadWarriror

Mount & Blade: Warband: Viking Conquest
« : 19 Ağustos 2018, 21:25:25 »

Brytenwalda modunun yaratıcılarından, Warband'a yeni DLC Viking Conquest! DLC hem Singleplayer hem Multiplayer oynanabilecek. Deniz saldırısı ve savaşlordu gibi yeni MP modlarıyla bu DLC aklınızı başınızdan alacak!Oyunun geçtiği coğrafya tam anlamıyla karanlık bir dünya. Kanunların zayıf olduğu bu coğrafyada her insan kendi efsanesini yazabilir. Hikaye modunda oyuncu isterse, Ragnar’ın oğullarının Britanya boyunca yönettikleri Büyük Viking Ordusunun zamanıda, oyuncunun etrafında şekillenen, karmaşık politik komplonun bir parçası olabilir, veya klasik Mount&Blade oynanışı olan sandbox modunda da oyunu oynayabilir. Klasik sandbox modunda oynanırken oyuncuya sunulacak zenginlikle ve ayarlar doğal olarak bu yeni tema çerçevesinde olacak. 15’ten fazla yoldaş oyunda bulunacak. Bu yoldaşlar kendi aralarında etkileşim içerisinde olurken her biri farklı karaktere sahipler. Bazen onları arasında çıkan çatışmalar oyuncunun zekasını ve diplomatik yeteneklerini zorlayacak.

DLC, oyunun tamamını etkileyecek olan detaylı bir karakter tasarım ekranına sahip olacak. Oyuncunun karakterine vereceği kişilik ve geçmiş özellikleri oyuncunun etrafında dönen dünyayı ve o dünyadaki karakterleri de etkileyecek. DLC içinde, daha önce Mount&Blade serisinde görmediğimiz bir şekilde karmaşık bir din sistemi mevcut. İki inançlı bu din sisteminde Hristiyanlık ve İskandinav Mitolojisi bulunuyor. Bu dinlere ait özel NPC’ler, askeri partiler ve ibadet yerleri olacak. Din, oyun içinde önemli bir role sahip. Oyuncunun kendi askerleri arasındaki ilişkisini bile etkileyecek bir etkinliğe sahip.

Deniz yolculukları ve deniz savaşları Viking zamanının olmazsa olmazlarından. Oyuncu, kendi gemisini inşa edebilecek, satın alabilecek ve hatta isimlendirebilecek. Bazı tarihi gemi çeşitleri de oyunda yer ediniyor. Knorr, Snekkja ve Karvi adındaki tarihsel gemilerin kendi karakteristik özellikleri mevcut. Ve her biri inşa edilmek istendiğinde özel ve farklı materyaller gerektirecek.

Oyun içindeki savaşlar, tarihsel olarak Viking çağındaki bilgiler doğrultusunda geliştirildi. Ve basit hırsızlık olaylarından, oyuncunun kendi gemisini, rüzgar, dalga ve deniz gibi şartlara karşı yönettiği, muazzam deniz çarpışmalarına kadar uzanan bir savaş çeşitliliği göze çarpıyor. Gelişmiş ve detaylı kale kuşatma sisteminde savunan tarafın gücünü açlık veya moral yoluyla azaltabilirken direk taarruz gibi kolay yolların yanı sıra, kıyıdan saldırı, kuraklık veya salgınlar ile de kaleleri fethedilmeye çalışılabilir.

Savaş esnasında savaş alanını görebileceğimiz özel taktik kamerasından, moral ve savaş psikolojisinin (Panik, korkaklık, nefret, sinir ve Vikinglere has Berserker askerler gibi.) oyuna aktarılmış olması gibi yeni özellikler kendini göstermekte. Askerlerimize verebileceğimiz dizilimlere yenilikler eklenmiş. Klasik Scildweall (kalkan duvarı), sıklaştırılmış, kare veya yakın dizilimleri askerlerimize yaptırabileceğiz. Bütün bu özelliklerden sonra geliştirilmiş yapay zeka tabii ki beklenen bir özellik. Ki onuda oyunda göreceğimiz belirtiliyor. Savaş rahibi, savaş borusu çalan askerler, bayraktarlar gibi özel askeri birimlerin yanı sıra süresiz olarak yanımızda bulunan yoldaş askerlerin yanında sadece özel zamanlarda savaşa çağırılabilen askerler de oyunda yer ediniyor.Videolar
Mount & Blade Warband: Viking Conquest - "First Gameplay" Trailer
Mount & Blade Warband: Viking Conquest - "Live Action" Trailer
Mount & Blade: Warband - Viking Conquest Reforged Edition [Launch Trailer]
Ekran görüntüleri:
(aç/kapa)


Not: Bu konu OyunFest ve TaleWorlds forumdan yararlanılmıştır.
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2018, 13:40:36 Gönderen: RoadWarriror »
 

Çevrimdışı kerem1249

Ynt: Mount & Blade: Warband: Viking Conquest
« Yanıtla #1 : 26 Ağustos 2018, 16:31:11 »
Bu DLC'de Türkçe mi ana oyun gibi?
 

Çevrimiçi RoadWarriror

Ynt: Mount & Blade: Warband: Viking Conquest
« Yanıtla #2 : 26 Ağustos 2018, 16:34:19 »
Bu DLC'de Türkçe mi ana oyun gibi?
Maalesef dil desteği kısıtlı. Senaryo oynayacaksanız, dil desteği pek yardımcı olmuyor maalesef.
 

 

Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.