Gönderen Konu: [WB] The Last Days of the Third Age  (Okunma sayısı 415 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

The Last Days of the Third Age
« : 07 Eylül 2018, 10:26:11 »


The Last Days of the Third Age modu,oyuncuya Orta Dünya evreninin Üçüncü çağının 3018.-3019.yılları arasında oynamasına imkan veren Yüzüklerin Efendisi temalı bir moddur. Ayrıca M&B Warband Steam Atölyesinde en çok indirilen mod olma özelliğini taşımaktadır.
Rehber
Taraflar
Orta Dünya'da iki temel taraf vardır: Yeni bir çağın şafağı için savaşanlar ve insanların alacakaranlığı için savaşanlar. Basite indirgeyecek olursak eğer bunları iyiler ve kötüler diye tanımlayabiliriz. Oyunumuza başlarken yapacağımız ilk seçim bu iki taraf arasında olacaktır.
Irklar ve Devletler(Yeni Çağın Şafağı)
Eğer seçiminiz bu taraftan yana olacaksa oynayabileceğiniz ırklar, insanlar, elfler ve cüceler olacaktır. Seçiminizin ardından karşılaştığınız ekran size bu üç ırktan hangisini oynamak istediğinizi soracaktır.
İnsanlar
İnsan ırkını seçtiyseniz emrine girebileceğiniz pek çok krallık var: Gondor, Rohan, Dunedain, Beorningler ve Dale. Her devletin kendine özgü avantajları ve dezavantajları bulunmakta.
Gondor
Beyaz kulenin krallığı. Gondor ordusu oldukça çeşitlidir. Gondor'un çeşitli bölgelerinden topladığınız farklı alanlarda uzmanlaşmış askerleriniz ile karma bir ordu kurmanız oldukça kolaydır. Gondor oynamanın en büyük dezavantajı ise biraz doğunuzda Barad-dur'un yükseliyor olmasıdır. Dolayısıyla Mordor'un ve Sauron'un hizmetkarlarının ilk olarak vuracağı krallık Gondor'dur. Devlet yüzük savaşı sırasında Vekilharç Denethor tarafından yönetilmektedir. Ayrıca Minas Tirith oyunda, gerçeğine uygun inşaa edilmiştir, görülmeye değer bir yapıdır.
Rohan
At efendileri. Askerlerini büyük oranda atlıların oluşturduğu bir krallıkta meydan savaşlarının ne kadar rahat kazanılabileceğini tahmin ediyorsunuzdur ancak maalesef Rohan için aynı şeyi söylemek pek mümkün değil. Sebebi Rohan süvarilerinin güçsüz olması değil, Rohan'ın en yoğun biçimde savaşacağı düşmanı Isengard'ın özellikle atlı askerleri elimine etmek amaçlı yetiştirdiği Uruk-Hai'lerdir. Dol Guldur ve Mordor ordularıyla Rohan'ı kontrol ederek kolaylıkla başa çıkabilirsiniz ancak Isengard ordularını yenmek için kaliteli bir taktiğe ihtiyaç duyacaksınız. Ayrıca oyunun ilerleyen safhalarında Rohan, oyunun en yüksek değerlere sahip olan kılıcına ve atına ulaşmanızı sağlayacaktır. Rohan oynamıyorsanız bile yıkılmasına izin vermeyin derim. Yüzük savaşının ilk saldırısı Westemnet bölgesine olacaktır. Savaş sırasında devlet Kral Theoden tarafından yönetilmektedir.
Dunedain
İnsanların antik hanedanı. Oyuna bir Dunedain olarak başlayacaksanız, yarı-elflerin emri altında olacaksınızdır. Tahminen oyunun haritası buna elvermediğinden mod yapımcıları Ayrıkvadi'yi oyuna eklemek yerine Moria'nın doğusunda küçük bir Ayrıkvadi Kampı oluşturmuşlar. Burada yarı-elfler ve Dunedain kolcuları bir arada bulunmaktadırlar. Yetenekleri elf okçularına bile yakın olan Dunedain kolcuları oldukça işinize yarayacaktır. Imladris'in oyunda tek bir toprağı vardır, bu da orayı kaybederseniz devletinizin yok olacağının göstergesidir. Yüzük savaşı esnasında Lord Elrond tarafından yönetilmektedir. Ordunuzu yalnızca Imladris kaynak puanı kullanarak hem elf hem de insanlarla donatabilmek de avantajlı bir durumdur.
Beorningler
Ayı halkı. Kuyutorman'ın doğusunda yaşayan derideğiştiren Beorn'un soyu. Kendilerine bu adın verilmesini derideğiştirenlere borçludurlar. Orduları genellikle baltalı birimlerden oluşur ve hiç süvarileri yoktur. Kuvvetli Kuyutorman oduncuları okçuları dağıtılmış bir birliği rahatlıkla ortadan kaldırabilir. En büyük dezavantajları ise düşman okçularıdır çünkü bu kuvvetli birimler kalkansızdır. (Elbette kalkanlı bir birim ağacı da bulunmakta Beorninglerde) Baltalı birimler çok yüksek hasarlar verebilir. Ortalama denebilecek okçuları vardır. Oldukça güvensiz bir bölgede bulunmalarına rağmen çevrelerinde bulunan 3 elf krallığı korunmalarına yardımcı olacaktır. Beorning oynayacaksanız müttefiklerinizle iyi geçinmenizi öneririm. Yüzük savaşı sırasında Şef Yaşlı Grimbeorn tarafından yönetilmektedirler.
Dale
Göl halkı. Erebor'un hemen güneyinde bulunan büyük şehir. Önemli bir ticari merkez olan Dale her ne kadar Orta Dünya tarihinde pek çok kez yıkılsa da yeniden kurulmayı hep başarmıştır. Süvari birimleri tahmin edebileceğiniz üzere tüccar gardiyanlarıdır. Ordunuzda bulundurmanız şart olan birimler ise mızraklılardır. Hemen Dale'ın doğusunda bulunan Rhun kamplarından çıkan birlikler, yeterli bir grubunuz yoksa oyunu size zehir edeceklerdir. Ortalama okçulara sahiptirler. Dale yüzük savaşı sırasında Bard'ın torunu Kral Brand tarafından yönetilmektedir. Ayrıca Erebor cüceleriyle birlikte pek çok savaşta birlikte hareket etmeniz gerekmektedir.
Elfler
Elf ırkında 3 krallık bulunmakta: Rivendell, Lothlorien, Mirkwood
Rivendell Ayrıkvadi'nin yarı elfleri. Noldor soyunun Orta Dünya'daki son temsilcisi olan Yarı-elf Elrond'un emrindeki Imladris oldukça geniş bir askeri yelpazeye sahiptir. Yalnızca elfler değil insanları da buradaki kışlalardan toplayabilirsiniz. Üstelik tüm bakım masraflarını tek bir kaynak puanı kullanarak yapacaksınız. Dolayısıyla savaşın ortasında ordunuzdan "x ülkesinde yeterli kaynak puanın yok" diyerek ayrılacak farklı tip askerlerin sorununu yaşamayacaksınız. Tahminen oyunun haritası buna elvermediğinden mod yapımcıları Ayrıkvadi'yi oyuna eklemek yerine Moria'nın doğusunda küçük bir Ayrıkvadi Kampı oluşturmuşlar. Burada yarı-elfler ve Dunedain kolcuları bir arada bulunmaktadırlar. Yüzük savaşı esnasında Lord Elrond tarafından yönetilmektedir.
Lothlorien
Işığın halkı, Galadhrim. Oyundaki en güçlü okçu birliklerine sahip olan 2 devletten biridir. İyi bir vurkaç taktiği ile oldukça güçlü düşman ordularını neredeyse kayıp vermeden devirebilirsiniz. Lothlorien, güneyinde Fangorn kuzeyinde Imladris bulunduğundan oldukça güvenilir bir konumdadır. Batıdaki Moria orkları büyük zorluk çıkarmayacaktır, en büyük tehlike doğudaki Dol Guldur'dur. Ordunuzda düşman süvarilerini, özellikle Warg binicilerini kesebilecek birimler bulundurmanız gerekmektedir aksi takdire kırılgan elf okçularınız kolay bir şekilde düşecektir. Yakın dövüşte diğer halklara göre daha kırılgandırlar. Ayrıca oyundaki en kaliteli atlı okçu birimi de Lothlorien ordularında bulunmaktadır. Yüzük savaşı esnasında Işığın Hanımı Galadriel tarafından yönetilmektedir.
Mirkwood Silvan elfleri. Oyundaki en güçlü okçu birliklerine sahip 2. devlettir (Lothlorien'le neredeyse aynı) ancak hiçbir süvari birim yetiştiremezler. Gundabad dağlarından akınlara uğramaya uygun bir pozisyondadır ancak mükemmel okçuları sayesinde akınları rahatlıkla durdurabilirsiniz. Düşman Warg'larına karşı kırılgan olan okçuları savunabilecek piyade birliklerine ihtiyacınız vardır ve Kuyutorman piyadeleri bu görevi layıkıyla yerine getirmektedir. Yüzük savaşı sırasında Kral Thranduil tarafından yönetilmektedir.
Cüceler
Cüceleri seçtiyseniz iki seçim hakkınız bulunmakta, Erebor ve Demir Dağlar.
Erebor Yalnız Dağ'ın cüceleri. Çok yüksek dayanıklılık seviyelerine sahip kırılmaz piyadeler. Cüceleri anlatmak için bunlar yeterli bile olabilir. Çift elli ve tek elli baltalar kuşanmış piyade birimleri oldukça zor elimine edilebildiğinden cücelerin bu birimlerini elf okçular ile desteklediğiniz zaman belki de oyunun en dayanıklı birliğini oluşturmuş olabilirsiniz ancak elfler ve cücelerin iyi anlaşamadığını hepimiz biliriz. İki farklı birim ağacına sahiptir cüceler, demir dağların cüceleri ve Erebor cüceleri. İster Erebor'u ister Demir Dağlar'ı seç, her ikisinde de aynı devlete hizmet etmiş olacaksın çünkü her ikisi de aynı devletin farklı topraklarıdır. Erebor'un cücelerini orta seviye okçulara ve kaliteli piyadelere yükseltebilirsiniz. İyi bir okçu birliği cücelerde hayat kurtarabilir. Aynı zamanda hemen doğunuzda bulunan Rhun birliklerinin akınlarından korunmak için mızraklı cüceler hayati önem taşımaktadır.
Demir Dağlar
Erebor ile aynı devlet oldukları için yukarıdaki açıklamanın yeterli olduğunu varsayıyorum.
Irklar ve Devletler(İnsanların Alacakaranlığı)
Eğer seçiminiz bu taraftan yana olacaksa öncelikle hangi Maiaya hizmet edeceğinizi seçmeniz gerekmektedir. Sauron ya da Saruman.
Sauron
Yüzüklerin efendisi. Mordor'un korkunç Maiası. Eğer Sauron'u kendinize efendi olarak seçtiyseniz, 3 ırk seçme hakkınız bulunacaktır: ork, uruk, insan.
Orklar
Elflerin binlerce yıl uğradığı eziyetlerin sonucunda bu hale gelen orklar, düşmanlarından nefret ettikleri kadar kendilerini bu hale getiren efendilerinden de nefret ederler. Eğer orkları seçecekseniz karakterinizin oldukça zayıf olacağını bilmeniz gerekmektedir. En büyük avantajları ise binekleridir. Düşmanlarına yüksek hasarlar verebilen warglara binebilmekte ve oyunun ilerleyen seviyelerinde örümcek bineklere sahip olabilmektedirler. Ork ırkının oynanabilir 2 devleti vardır: Dol Guldur ve Mordor.
Mordor
Mordor oldukça büyük bir askeri güce sahip, çok çeşitli askeri birimlere sahip bir devlet. Efendileri Sauron fiziksel bir şekle bürünemediği için savaş esnasında Sauron'un Ağzı tarafından yönetiliyorlar. Hemen hemen her çeşit askeri yetiştirebildiğiniz Mordor ordularınında bir ork olacaksanız, öncelikle kendi ordunuzda otoritenizi kurmanız gerekmektedir çünkü belli aralıklarla ordunuzdaki savaşçılar size isyan edecektir, yani ilk olarak kaliteli bir ekipman şart, en azından bir Mordor uruğunu devirebilecek bir ekipman. Ordunuzu kara Numenorlularla, uruklarla ve orklarla donatabilirsiniz. Orklar bu ordunun en kırılgan birliklerini oluşturdukları için okçu olarak tercih edilebilir.
Dol Guldur
Son yüzyılda Sauron'un hayaletleri Kuyutorman'da kol geziyor, burası da onların anavatanı. Dol Guldur orduları Mordor'un hizmetinde ancak bağımsız bir biçimde burada elflere karşı mücadele vermekte. Konum olarak oldukça tehlikeli bir alanda bulunan Dol Guldur'un çevresi Imladris, Lothlorien, Mirkwood ve Beorningler ile sarılı. Birim çeşitliliği bakımından da Mordor'dan birkaç kat daha kötü durumda. Ordunuza sadece orkları alabilmeniz de ordunuzun çok kırılgan olacağını göstermekte ancak korkmayın, mod yapımcıları bunu düşünerek ordunuza aldığınız her ork için size belirli bir karizma puanı sağlamışlar ve bu sayede 40 kişilik ordu kapasitenizi 100'e çıkartıp yanınızda çok sayıda ork taşıyabilirsiniz ve bu sayede sayısal üstünlüğünüzle savaşları kazanabilirsiniz.
Uruk
Orkların yeni melezleri. Sıradan orklara göre çok daha güçlü ve cüsseli olan uruklar, Sauron'un ordularının piyade birimlerini oluşturmaktadır. Diğer birimlere göre daha yüksek olan savunmaları sayesinde çok daha zor devrilen urukların en büyük dezavantajı hiçbir bineği kullanamıyor olmalarıdır. Bir uruk olmayı seçtiyseniz ekstra bir seçim hakkınız bulunmamakta çünkü uruklar sadece Mordor'da yaşıyor.
Mordor
Mordor oldukça büyük bir askeri güce sahip, çok çeşitli askeri birimlere sahip bir devlet. Efendileri Sauron fiziksel bir şekle bürünemediği için savaş esnasında Sauron'un Ağzı tarafından yönetiliyorlar. Hemen hemen her çeşit askeri yetiştirebildiğiniz Mordor ordularınında bir uruk olacaksınız güçlü yapınız sayesinde ordudaki ayaklanmaları bastırmakta zorluk çekmeyeceksinizdir. Ordunuzu kara Numenorlularla, uruklarla ve orklarla donatabilirsiniz. Uruklar oldukça kaliteli piyadelere sahip olduğu için piyade tercihlerinizi bu yönde yapabilirsiniz.
İnsanlar
Seçiminiz insanlardan yana olacaksa diğer tarafta olduğu gibi çok sayıda seçim hakkınız olacaktır: Haradrim, kara Numenorlular, Umbar, Rhun ve Khand.
Haradrim
Tüm birimleri ortalama seviyelerde olan bir çöl halkı. Sauron'un çağrısıyla ordularına katılan bu insanlar, Gondor ile komşu konumundalar. Atlıları ve piyadeleri diğer birimlerine göre daha tercih edilebilir durumda olan bu halkı seçtiğinizde oyun size başlayacağınız bölgeyi seçmenizi soracaktır. (Her ikisi de aynı devlete hizmet etmekte) Yüzük savaşı esnasında Şef Ul-Ulcari tarafından yönetilmektedir.
Kara Numenorlular
Numenor'un yıkılışının ardından Sauron'un hizmetine giren bu insanlar soluk tenleriyle oldukça dikkat çekici duruyor. Kendileri sadece Mordor'da yaşıyor ve oldukça kaliteli süvarileri var. Bir Mordorlu olarak ordunuzu çok çeşitli birimlerle donatabilirsiniz.
Umbar
Gondor ile savaşması için Sauron tarafından kiralanmış bu korsanlar çok kaliteli birliklere sahip sayılmazlar. Tek bir birim ağacına sahip olan Umbarlılar Gondor ile ilk karşılaşan halklardan biri olacaktır. Bulundukları konum nedeniyle saldırılara açık olduğu kadar güvenlidir de çünkü çevresindeki müttefikleri sayesinde ayakta kalacaklardır. Yüzük savaşı esnasında Amiral Tulmir tarafından yönetilmektedir.
Rhun
Orta Dünya'nın kuzey doğusundaki bu kabileler topluluğu, atlı süvarileri sayesinde okçu birliklerini rahatlıkla bölebilecek ve büyük hasarlar verebilecek yegane halktır. Tek piyade ağacı dışında tüm birimleri atlı olan bu halkın atlı okçularını aktif biçimde kullanarak büyük düşman ordularını devirebilirsiniz. Savaş esnasında Kont Helcaroth tarafından yönetilmektedir.
Khand
Mordor'un batısındaki kamplarda yaşayan bu insanların da Rhun'de olduğu gibi atlıları oldukça kalitelidir ancak aynı zamanda kaliteli olan piyade birimleri de bulunmakta. Baltalı ve atıcı birimleri karabileceğiniz gibi aynı birimlerin atlı sınıflarını da kullanbilirsiniz. Savaş esnasında Şeyh Krukmakur tarafından yönetilmektedir.
Saruman
Isengard'ın beyaz büyücüsü ve Ak Divan'ın eski yöneticisi. Isengard'ın beyaz elini taşıyan askerleriyle Rohan'a korku salan ordular Saruman tarafından yönetilmekte. Bu efendiyi seçecek olursanız 3 seçim hakkınız bulunacak: ork, uruk-hai, insan.
Orklar
Isengard'ın orkları Mordor orklarından farklı olarak daha iyi binicilere sahiptirler hatta Isengard ordusundaki tek görevleri için bu diyebiliriz ancak orkları seçerseniz bulunacağınız tek yer Isengard olmayacak, 3 seçim hakkına sahip olacaksınız: Isengard, Moria, Gundabad.
Isengard
Isengard'a orklar kısmında değil uruk-hailer kısmında değineceğim ancak Isengard orklarını zayıf, iyi binici olarak tanımlayabiliriz.
Moria
Yıllarca cücelerin hüküm sürdüğü Khazad-dum yeniden goblinler tarafından ele geçirildi. İçerisinde korkunç bir eski dünya balrogu uyandı, Durin'in Felaketi. Burada yaşayan goblinler nispeten daha iyi okçu ve binicilerdir. Gundabadla birbirine çok yakın birimlere sahip bu goblinler aynı zamanda ordularına alabilecekleri trolleri, kendi şehirleri olan Troll Mağarası'nın çevresinden toplayabiliyor. Hemen doğularında bulunan elflere karşı oynayacağınız için ordunuzu okçularla değil binicilerle doldurmanızı öneririm. Aynı zamanda en donanımlı ork piyadesi de Moria'dadır. Savaş esnasında Efendi Bolg tarafından yönetilmektedir.
Gundabad
Dumanlı Dağlar'ın büyük mağaralarının içerisinde yaşayan goblinler. Moria ile benzer birimlere sahip olan bu orkların aynı zamanda "çarpışmacı" denilen warglı okçuları da vardır. Yüzük savaşı esnasında Efendi Burza Krual tarafından yönetilmektedir.
Uruk-Hai
Saruman'ın, Sauron'un urukları meydana getirdiği yöntemlere bir de insanları ekleyerek oluşturduğu bu savaşçılar Rohan süvarilerini yok etmek için tasarlanmış kılıçlara ve uzun mızraklara sahiptirler. Kaliteli savunma ve saldırı yapabilen bu birlikler için seçilebilir tek devlet Isengard'dır.
Isengard
Saruman'ın beyaz elini taşıyan uruk-hailerin yaratıldığı yer. Bir zamanlar ak divanın lideri olan Saruman'ın taraf değiştirmesiyle çevresindeki tüm ağaçlar kesilmiş, sanayinin dumanı Isengard'da yükselmeye başlamıştır. Saruman'ın yeni melezleri uruk-hailer ise cüsseli, güçlü ve mükemmelleştirilmiş orklardır ancak en büyük eksiklikleri onların ağır vücudunu taşıyabilecek bir bineğe sahip olamamalarıdır. Oldukça iyi okçulara ve mızraklı birimlere sahip olan uruk-hailer yakın dövüşte de harika işler çıkarmaktadır ve tabi ki Isengard Saruman tarafından yönetilmektedir. "Bu gece toprak Rohan kanına doyacak!"
Dunlandli İnsanlar
Her seçimde olduğu gibi evet burada da insanlar var. Saruman'ın emrine giren Dunland halkı başıbozuk hafif zırhlı askeri birliklere sahip. Çok kalitesiz ve sadece bir kez yükseltilebilen süvari birliklerine sahipler. En iyi birlikleri piyadeleri, mızraklı askerleri düşman okçularına karşı çok savunmasız olduğu için önermiyorum. Savaş esnasında Şef Kara Daeglaf tarafından yönetilmektedir. Aynı zamanda Dunlandilerin okçuları yoktur fakat piyadeleri iyi atıcı birliklerdir ve yanlarında cirit taşırlar.
Yoldaşlar(Yeni Çağın Şafağı)
Erebor
Kili Goldfinger, İki elli kazma kullanan bu cüce kaliteli bir piyade görevi görebilir. Aldığınızda kalteli denebilecek cüce zırhlarıyla birlikte geliyor. Alabilmek için Erebor'da 1. rütbe seviyesine (50 rütbe puanı) ulaşmış olmanız gerekmekte ve 8 nüfuz kullanmanız gerekmekte. Kendisi 2 elf yoldaş olan Luevanna ve Glorfindel ile iyi anlaşamıyor ve Faniul ile iyi anlaşıyor. Kendisini Erebor şehrinde bulabilirsiniz.
Lothlorien
Glorfindel, binlerce yıl yaşındaki bu elf, ilk çağlardan beri yaşayan büyük bir savaşçı. Kendisi de oyuna bu yüce şekilde aktarılmış. Oyundaki en yüksek silah kullanma yeteneklerine sahip olan Glorfindel takmımıza 55. seviyede katılıyor. Takmımıza alabilmek için Lothlorien'in 8. rütbe seviyesinde(550 rütbe puanı) olmanız gerekiyor ve 50 nüfuz harcıyorsunuz. Kendisi Luevanna ile iyi anlaşıyor ve Kili ile anlaşamıyor. Kendisini Caras Galadhon'da bulabilirsiniz.
Mirkwood
Luevanna, düşük seviyelerde alınabilen bu orman elfini seviyesi yükseldikçe kaliteli bir elf okçuya dönüştürebilirsiniz. Takımınıza geldiğinde başlangıç eşyaları ile donanmış olan bu elf 1. seviyede takıma katılmaktadır. Alabilmek için Mirkwood'da 0. rütbe seviyesinde olmanız gerekmekte ve 1 nüfuz kullanmanız gerekmektedir. Başlangıçta ilk olarak alınabilir. Kendisini Thranduil'in Salonları'nda bulabilirsiniz.
Cirdil, yine düşük seviyelerde alınabilen bu Gondor muhafızı takımınıza başlangıç eşyaları ile 1. seviyede katılır. Alabilmek için Gondor'da 0. rütbe seviyesinde olmanız gerekmekte ve 1 nüfuz kullanmanız gerekmektedir. Kendisini Minas Tirith'de bulabilirsiniz.
Mablung, kendisini Henneth Annun'da ulabilirsiniz.
Rohan
Ulfas, genç bir Rohan süvarisi olan Ulfas modun eski sürümlerinde West Emnet'te bulunduğu için hemen almanız gereken bir yoldaştı, yoksa kısa sürede West Emnet yağmalandığı için alamadığımız bir yoldaş olmaktaydı fakat 2018 yamasıyla karakter Miğferdibi'ne taşındı. Kendisi Rohan binicisi eşyalarıyla takıma katılmaktadır. Almak için Rohan'da 1. rütbe seviyesinde(50 rütbe puanı) olmanız gerekmekte ve 12 nüfuz harcamanız gerekmektedir. Galmyne ile iyi anlaşıyor.
Galmyne, ileri seviyeler için idare edebilecek bir savaş doktoru olan Galmyne Edoras'ta bulunuyor. Takıma 24. seviyede katılan Galmyne elit atlı okçu eşyalarına sahip. Kendisini takıma almak için 250 rütbe puanına sahip olmalı ve 30 nüfuz harcamanız gerekmektedir.
Dale
Fainul, başlangıç için kullanışlı bir savaş doktoru olan Fainul, Dale şehrinden alınabilen bir karakter. Düşük iyileştirme yetenekleri seviyesi de düşük olduğu için hızla geliştirilebilir. Almak için Dale'da 0. rütbe seviyesinde olmanız ve 3 nüfuz harcamanız gerekmektedir.
Beorningler
Dimborn, oyunun eski sürümlerinde kalkansız bir piyade olarak takıma katılan ve fazla işlev görmeyen bu Beorning, 2018 sürümüyle çok daha kullanışlı bir hal almıştır. Savaş grubunuza savaş hayvanı ile birlikte katılan Dimborn, oyunun başlarında alınabilen bir savaşçı. Almak için Beorningler'de 0. rütbe seviyesinde olmalı ve 4 nüfuz harcamalısınız.
Yoldaşlar(İnsanların Alacakaranlığı)
Isengard
Durgash, kendisi Isengardlı bir warg binicisi. Oyunun başlarında kolaylıkla alabileceğiniz bir ork. Eğer siz de bir ork olarak oynuyorsanız warg almak yerine Durgash'ın wargını kullanabilirsiniz. Almak için Isengard'ın 0. rütbe seviyesine ve 8 nüfuzuna sahip olmak gerekmekte.
Gulm, kendisi Isengardlı bir uruk vahşi savaşçısı. Piyade birliğinde oldukça iş görebilecek olan bu Uruk, Uruk-Hai Av Kampı'nda bulunuyor. Almak için 3. rütbe seviyesinde bulunmanız ve 20 nüfuz kullanmanız gerekmektedir.
Moria
Bolzog, Moria madenlerinde yaşayan bir ork, başlangıç için idare eder iyileştirme yeteneklerine sahip olan bu ork'u takımınıza almak için Moria'da 1. rütbe seviyesine(50 rütbe puanı) ve 5 nüfuza ihtiyacınız var. Kendisini Moria'da bulabilirsiniz.
Mordor
Ufthak, güçsüz bir ork kölesi. Ordunuzda önemli bir görev yapmasa da bir warg ile iş görebilecek bir ork binici halini alabilir. Almak için 0. Mordor rütbesine ve 1 nüfuza sahip olmanız gerekmektedir. Kendisini Ork Devriye Kampı'nda bulabilirsiniz.
Gorbag, kaliteli bir uruk savaşçısı. Gorbag ileri seviye için iyi bir piyade. Almak için Mordor'un 3. rütbe seviyesinde bulunmanız gerekmektedir. Aynı zamanda 18 nüfuz harcamalısınız. Kendisini Minas Morgul'da bulabilirsiniz.
Harad
Lykyada, oldukça iyi ekipmanlarla takımımıza katılan bu karakter bir Harad atlı okçusu. İleri oyun için oldukça kullanışlı olabilecek bu yoldaş Harad Kampı'nda bulunuyor. Almak için 350 rütbe puanına sahip olmalısınız.
Umbar
Fuldimir, yine başlangıçta alınabilen yoldaşlardan olan bu karakteri Umbar Korsan Kampı'nda bulabilirsiniz. Almak için Umbar'da 0. rütbe seviyesine ve 3 nüfuza sahip olmalısınız.

Daha fazla bilgi için:
Steam atölyesi: https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=299974223
Bilgileri ve rehberi aldığım asıl rehber: https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1444588119
« Son Düzenleme: 09 Eylül 2018, 14:32:59 Gönderen: kerem1249 »
Bizim kültürümüzün niyeti kişiyi bağımsız kılmak değil, bir başkasına, genellikle bir otoriteye bağımlı kılmak. O nedenle kendini bağımsız kılma çabalarını, kültürümüz anormal davranışlar olarak gösterirler. Böyle çabalar içine girenler toplum içinde alay konusu olurlar, bir tür sırıtırlar.
Doğan Cüceloğlu
 
Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: kerem1249, HaylHitler, 25itroy25

Çevrimdışı RoadWarriror

Ynt: The Last Days of the Third Age
« Yanıtla #1 : 07 Eylül 2018, 14:21:44 »
Yararlı konu olmuş, tebrikler.
 

Ynt: The Last Days of the Third Age
« Yanıtla #2 : 09 Eylül 2018, 13:48:39 »
Eğer mod hakkında herhangi bir sorunuz var ise burada sorabilirsiniz.
Bizim kültürümüzün niyeti kişiyi bağımsız kılmak değil, bir başkasına, genellikle bir otoriteye bağımlı kılmak. O nedenle kendini bağımsız kılma çabalarını, kültürümüz anormal davranışlar olarak gösterirler. Böyle çabalar içine girenler toplum içinde alay konusu olurlar, bir tür sırıtırlar.
Doğan Cüceloğlu
 

Çevrimdışı Wylde

Ynt: The Last Days of the Third Age
« Yanıtla #3 : 09 Eylül 2018, 14:30:47 »
Güzel moda benziyor teşekkürler
 

Çevrimdışı kerem1249

Ynt: The Last Days of the Third Age
« Yanıtla #4 : 09 Eylül 2018, 14:33:47 »
Warband'ı sıfırdan inşaa ediyor gibi. Fevkalade bir mod. &)
 

 

Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.