Gönderen Konu: [WB] Büyük Kaldradya Savaşları | Kan,Acı ve İntikam  (Okunma sayısı 2696 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Azeltek

• Soylu
  • *
  • Long Live The Turks !
Büyük Kaldradya Savaşları | Kan,Acı ve İntikam
« : 15 Mayıs 2015, 22:40:19 »
Yıl 1255...
 Ardı ardına yaşanan olaylar,devletlerin birbirine verdiği ultimatomlar büyük savaş için ortamı hazırlamıştı.
 Yabancı diyarlardan gelen gezginler,din adamları ve tüccarlar Kaldradya'yı karış karış geziyorlardı.Farkettikleri büyük şeyler ise bu devletlerinin kültürleri ve düşünceleri kendi devletlerinin kültürleri ve düşünceleriyle çok benzerdi.İşte bu fırsatı değerlendirip sevap point kasmak isteyen din adamları dinlerini Kaldradya'ya yaymaya başladılar.

Svadya Krallığı : Katolik Hristiyanlık
Rodok Krallığı : Katolik Hristiyanlık
Vaegir Krallığı : Ortodoks Hristiyanlık
Nord Krallığı : Paganlık
Kergit Hanlığı : Tengricilik
Sarranid Sultanlığı : İslamiyet

Kaldradya'da bütün devletler neredeyse bu dinleri benimsemişlerdi.Bazı asiler bu dinlerden güç alarak halkı etrafında
toplayıp kendi küçük devletlerini kurdular.Parçalanmayan devletler otoritenin sağlamlığını gösteriyordu.

Sarranid Sultanlığı Doğu Sultanlık ve Batı Sultanlık olmak üzere 2'ye bölündü.Doğu Sultanlık Hükümdarı Sultan Seyfeddin,Batı Sultanlık Hükümdarı ise Sultan Muhammed Hakim oldu.

Nord Krallığı, Borg Hanedanlığı,Haraldson Hanedanlığı ve Lothbrok Hanedanlığı olmak üzere 3'e bölündü.Borg Hanedanlığı'nın başına Reis Borg,Haraldson Hanedanlığı'nın başına Reis Harald ve Lothbrok Hanedanlığı'nın başına Reis Ragnar geçti.

Büyük devletler yeni sömürgeler oluşturmak ve dinar,yemek,insan gücü gibi çoğu ihtiyacını gidermek istiyordu.İşte bunun için her hükümdar milletinin ve devletinin geleceğini düşünüyordu.Bakalım bu çıkar arayışları nasıl bir sonuca varacak ?

1.Bölüm
http://www.paradoxfan.com/forum/index.php?topic=46542.msg815255#msg815255

2.Bölüm
http://www.paradoxfan.com/forum/index.php?topic=46542.msg816162#msg816162

3.Bölüm
http://www.paradoxfan.com/forum/index.php?topic=46542.msg816622#msg816622

4.Bölüm
Hikaye sona erdi :( Nice hikayelere :D
« Son Düzenleme: 25 Ağustos 2018, 12:20:02 Gönderen: RoadWarriror »

Çevrimdışı Plutarch

• (Hasan.Macit)
  • Arşidük
  • *

Kod: [Seç]

Allah'ım! Bu günde beni hoşnutluğuna götürecek bir kılavuz kıl bana; bu gün Şeytan'ı bana ulaştıracak hiçbir yol bırakma; benim yerleşeceğim ve rahat edeceğim yeri cennet kıl; ey arayanların hacetlerini yerine getiren -Rabbim-!

Çevrimdışı Azeltek

• Soylu
  • *
  • Long Live The Turks !
1.bölüm büyük ihtimalle akşama gelir.

Çevrimdışı emirhankyy

• Dük
  • *
  • Krdş Grup Bura Ne Beklion (KGB)
Mod mu yaptın?

Çevrimdışı Azeltek

• Soylu
  • *
  • Long Live The Turks !
Hayır.Mod yapmadım.

Çevrimdışı Azeltek

• Soylu
  • *
  • Long Live The Turks !
1.Bölüm
İmparator Harlaus endişeliydi.Sürekli ölüm korkusu ile yaşıyordu.Bir gece gördüğü rüyasında 3 karga kendisinden daha kalabalık olan aslan gruplarına saldırıyor.İhtiyacı olanı alıp geri çekiliyordu.Bu rüya onu korkutmuştu.
 İmparator,bir gün sarayında dinlenirken bir rahibe telaşla içeri girer.
Harlaus :Nedir seni bu aceleye iten ?
Rahibe :İmparatorum,manastırımız yağmalandı.Din adamları ve Baş Rahip öldürüldü.Kutsal eşyalar yakıp yıkıldı.Lütfen bize yardım edin.
Harlaus :Kim buna cürret edebilir ?
Rahibe :Bilmiyorum.Ama çok kaslı erkeklerdi ve bir ellerinde balta,diğer ellerinde kalkan vardı.
Harlaus :Peki nasıl sancaklar dalgalanıyordu ?
Rahibe :Mavi bir bayrak,ortasında kan gibi kırmızı bir karga resmi vardı.
Harlaus :Bu kadar bilgi yeterli.Bu izin kağıdını al.Hancı'ya götür.Yeni bir bölgeye gönderilene kadar ücretsiz burada kalacaksın.
Rahibe :Çok teşekkür ederim İmparatorum.İzninizle gidiyorum.

Harlaus,bu hareketin düpedüz bir savaş ilanı anlamına geldiğini biliyordu.Rahibe'nin bahsettiği sancak ise yeni kurulan Pagan-Nordik İttifağı'nın bayrağıydı.Bu savaşta galip gelemeyeceğinden emindi.Çünkü bu ittifakın askerleri az olmalarına rağmen cesur ve güçlülerdi.Onları talim yaparken görmüştü.Hemen harekete geçmeliydi.

Kral Graveth,parçalanan Sarranid topraklarını ele geçirmek istiyordu.Bunu yapmak kolay değildi.Ama doğru adımlarla bunu başarabilirdi.Vakit kaybetmeden ziyafet hazırlıklarına başladı.Svadya İmparatoru ve Vaegir Kralı Yaroglek'i ziyafete davet etti.Ziyafet bir kaç gün sonra başlayacaktı.Bu arada Kral Graveth 2000 kişilik büyük bir ordu hazırlanmasını emretti.1500 ağır piyade ve 500 arbeletçi görev almıştı.Bunlar deneyimli ve seçme askerlerdi.Müttefik elde edince bir an önce eski Sarranid'in topraklarına konacaktı.

Ziyafet başlamıştı.Kral Graveth konuşmaya başladı.

Graveth :Hoşgeldiniz dindaşlarım.
Yaroglek,Harlaus :Hoşbulduk dostum.
Graveth :Lafı uzatmadan konuya geçelim.Bildiğimiz üzere hepimizin ortak bir amacı var.Hristiyanlığı tüm Kaldradya Diyarı'na yaymak.Bu amaç dışında kendi amaçlarımızda tabikide olabilir.Bu amaçları ortak bir çatı altında birleştirmeye ne dersiniz ?
Harlaus :Teklifini kabul ediyorum.Yaroglek sen ne dersin ?
Yaroglek :Bana uygun gelen bir teklif.Hepimiz birbirimizin düşmanlarına fırsat vermemeliyiz.
Graveth :Çok iyi.İttifağımıza içelim dostlar !
(Hep Birden) :İttifağımıza !

Böylece Haçlı İttifağı kuruldu.Bu ittifaktan gerçekten yarar göreceklerdi.Bütün Haçlı Devletleri seferberlik ilan ettiler ve binleri aşkın muhteşem ordular kurdular.Vaegir okçuları,Rodok piyadeleri,Svadya süvarileri...

Doğu ve Batı Sultanlık ayrılarak ne büyük bir hata ettiklerinin farkına vardılar.Büyük bir törenle tekrar birleştiler.Tahta ise kim çıkacağı belli değildi.En iyi yöntemin düello olduguna karar verdiler ve arenada büyük bir düello organize ettiler.Sultan Seyfeddin kendinden emindi.Çünkü yıllarca talim yapmış usta bir silahşördü.Ama Sultan Muhammed Hakim,o kadar usta değildi.2'side iyi liderlerdi.Tek farkları ise güç.

Düello başlamıştı.Sultan Muhammed çok sıkıntılı durumdaydı.Kaybedenin öleceğini biliyordu.Mutlaka kazanmalıydı.Sultan Seyfeddin,Muhammed Hakim'i o kadar yordu ki Muhammed'de hal kalmadı.Sonunda Muhammed,kafasına yediği kılıç darbesi ile oracıkta ölüverdi.Seyfeddin,tahta çıktı ve Kergitlerle savaşa hazırlanmaya başladı.

Kergitler,Seyfeddin'i kutlamak için bir elçi göndermişlerdi.Elçi huzura kabul edildi.

Seyfeddin :Ne istemiştiniz ?
Elçi :Hakanım Sancar,size tebrik mesajı iletmemi istedi ve sizi tebrik ediyor.
Seyfeddin :Onun tebriğine ihtiyacım yok.Söyle ona kendini kollasın.
Elçi :Tamam Sultanım.Dediklerinizi aynen ona öyle iletirim.İyi günler.

Seyfeddin koyduğu sert tepki sonucu cezasını çekmeye başladı.Kergitler,Sarranidlere savaş ilan etti ve muhteşem atlıları ile Sarranid'i yok etmeye başladı.Sancar Han'ın seferberlik ilan etmesiyle binlerce kişi savaşa koştu ve kendini Sarranid çöllerinin ortasında buldu.Nice kaleler kuşatılıyor,nice köyler yağmalanıyordu.

Yıl 1260 Shariz Kuşatması

Kergit orduları akın akın ilerliyordu.Shariz önlerine vardılar ve şehri kuşattılar.Garnizon çok güçlüydü ve içerde fazla sayıda lord ve askerleri vardı.Ayrıca memlük sayısı fazla olduğu için kuşatma uzun sürebilirdi.Yeteri kadar yiyecek tedarik ettiği için gönlü ferahtı Sancar Han'ın.Buralara gelene kadar binlerce Müslüman Sarranid'i katletmiş ve bu ırkı kurutmuştu.Artık Sarranidler'in son umudu Shariz'di.Burasıda düşerse böyle bir millet olmayacaktı ve hayatta kimse bırakılmayacaktı.

Savaş başladı.Kergit okçularının okları havada vızlıyor.Sarranidler'in başına yağmur olup yağıyordu.Kergit Kargıcıları çetin mücadeleler verip duvarlara girmeyi başardılar.Sonra da sokak aralarına dağılıp Kergit olmayan herkezi öldürmeye başladılar.Sancar Han 50 adamıyla saraya girdi ve sarayda oturan Sultan Seyfeddin'i ağlarken buldu.

Sancar :Neden ağlıyorsun ey korkakların korkağı ?
Seyfeddin :Vallahi kendi ölümümden değil milletimin sonundan korkuyorum.
Sancar :Ben senin sadakatini ölçtüm.Eğer elçimle bana daha iyi bir mesaj gönderseydin bir kaç gün sonra sana müttefiklik teklif edecektim ve gücümüze güç katacaktık.Senin hatanı milletin çekiyor.
Seyfeddin :Özür dilerim.Özür dilerim.Ayağını öpeyim Han'ım.Üstünlüğünü kabul ediyorum.Lütfen beni kuklan olarak müttefiğin kabul et.Beni öldürebilirsin.Tahta adamını koyabilirsin.Ama milletime dokunma.Lütfen Hakan'ım.
Sancar :Son pişmanlık fayda etseydi sizin kitabınızda geçen Firavun cennete giderdi.
Seyfeddin :Ne desen haklısın Sancar Han.Ben bunları hakediyorum.Ama milletim bunları haketmiyor.
Sancar :Zırladığın yeter.Tengrimi memnun etmem lazım.Katliama devam edeceğim.Geber Seyfeddin !

Şehir düşer ve tüm emirler idam edilir.Kergit Hanlığı,artık çok büyük ve güçlü bir devlet olmuştur.

Kaldradya devletleri dikkatlice Svadya / Pagan-Nordik İttifağı savaşını izler ve savaşa bir taraf olarak girmek için hazırlanır.

1.BÖLÜM SONU

« Son Düzenleme: 16 Mayıs 2015, 21:25:21 Gönderen: Azeltek »

Çevrimdışı Plutarch

• (Hasan.Macit)
  • Arşidük
  • *
Rüya tabiri:Nordlar svadyayı 3 koldan yeniyor
Devam

Allah'ım! Bu günde beni hoşnutluğuna götürecek bir kılavuz kıl bana; bu gün Şeytan'ı bana ulaştıracak hiçbir yol bırakma; benim yerleşeceğim ve rahat edeceğim yeri cennet kıl; ey arayanların hacetlerini yerine getiren -Rabbim-!

Çevrimdışı Azeltek

• Soylu
  • *
  • Long Live The Turks !
Arkadaşlar 30 dk'dır yeni bölümü yazıyordum.Bir hatadan dolayı bütün bölüm gitti.Artık yarına kaldı.Çok üzgünüm :(
« Son Düzenleme: 18 Mayıs 2015, 20:58:56 Gönderen: Azeltek »

Çevrimdışı Plutarch

• (Hasan.Macit)
  • Arşidük
  • *
Yarın oldu.

Çevrimdışı Azeltek

• Soylu
  • *
  • Long Live The Turks !
2.Bölüm

Diyar genelinde büyük sorunlara neden açabilecek bir kriz çıktı.Rodoklar,Shariz Şehri,Weyyah Kalesi,Caraf Kalesi ve bunlara bağlı olan köyler üzerinde hak iddia ediyordu.Kergit Hanlığı'nın bu krizi durdurabilmesi için fedakarlıklar yapması gerekiyordu.Ama bunu yapmayacağından diyardaki tüm Hükümdarlar adları gibi emindi.İşte Rodok Krallığı da bunlardan biriydi.Kergit sınırına askerlerini dizmişti Kral Graveth.Binlerce ordu sınırlarda bulunduğu için Kergitler bu konuda sıkıntı çekiyorlardı.Bir an önce kendi adamlarını sınırlara koymazsa olan olacaktı.

Piyade birlikleri üretemeyen tek devlet Kergitlerdi.Piyade eksikliğinden dolayı kale kuşatmasına süvarilerle girdikleri için sıkıntı çekiyorlardı.Bunu önlemek için Sancar Han yeni birlik grupları oluşturdu.Artık Kergitler'in arasına Kergit Çavuşu,Kergit Kıdemli Nişancısı eklenmişti.Tabi bunlar en üst rütbe eklenenlerdendi.Bu rütbeye varmak için çalışmak çok önemliydi.Ayrıca ek olarak Kergit Süvari Komutanı,Kergit BaşÇavuşu ve Kergit Nişancı Komutanı eklenmişti.BaşÇavuş ve Nişancı Komutanı kaleler ve şehirler dahil her orduda 1 tane bulundurulacak.Kergit Süvari Komutanı ise kaleler ve şehirler hariç her orduda 1 tane bulundurulacak.

Kergit Hanlığı,bir an önce kendine müttefik edinmeye çalışıyordu.Çünkü Haçlı İttifağı'nın saldırgan politikası onu yıpratabilirdi.Zaten Pagan-Nordik İttifak konseyine bir elçi göndermişti.Elçinin cevabını merakla bekliyordu Sancar.Elçi konseye girer.

Elçi :Tengri'nin selamı üzerinize olsun.
Konsey Başkanı :Sağolasın.Hoşgeldin.Nedir sorun ?
Elçi :Han'ım Sancar size ittifak teklif ediveriyor.
Konsey Başkanı :Sebep ?
Elçi :Ortak amacımızın varlığından dolayı.2 tarafta daha fazla ganimet ve yağma istiyor değil mi ?
Konsey Başkanı :Evet.
Elçi :Teklifimize ne diyorsun ?
Konsey Başkanı :Ben bu konuda karar veremem.Biz İttifak Konseyi olarak sadece ittifak içi sorunlarla ilgileniriz.Siyasi meseleler için 3 büyük Reisle görüşmeniz gerekir.
Elçi :Reisler burada mı ?
Konsey Başkanı :Şansınıza güveniniz.Reisler 1 saat sonra gideceklerdi.Şu anda burdalar çağıralım mı ?
Elçi :Evet.Çağırırsanız iyi olur.
Reisler gelir.

Rangar :Neden bizi çağırdınız ?
Konsey Başkanı :Bu elçi Sancar Han'ın elçisi.
Haraldson :Yani ?
Konsey Başkanı :Bu adam İttifağımızla müttefik olmak istiyor.
Borg :Biz 3 reis olarak bu durumu başka bir yerde görüşeceğiz.Elçiyi misafirhaneye alınız.Hizmette kusur edilmesin.
Konsey Başkanı :Tamam Reislerim.Evet.Oturuma devam ediyoruz.Elçiyi misafirhaneye alınız...

Reisler görüşür.

Haraldson :Beyler ne yapacağız ?
Ragnar :Bilmem.Bu ittifak sizce yararımıza mı olur ?
Borg :Bence kesinlikle bu ittifak yapılmalı.Çünkü yakında Haçlı İttifağı bize savaş ilan edecek.Kergit Hanlığı 3 cepheyi birden tutarsa bu bizim çok işimize yarar.
Ragnar :Diyelim ki savaşı kazandık ne olacak ?
Haraldson :Toprakları paylaşacağız.
Ragnar :Kaldradya'da geriye 5 devlet olarak kalacağız.Zaten 3'ümüz birbirimize sıkıca kenetlenmiş vaziyetteyiz.3'ümüzü bir devlet olarak sayarsak 2 devlet.Daha da güçlenmiş Kergitler ya bizi işgal ederse ?
Borg :İşte bu yüzden onlara bir anlaşma yutturmalıyız.Anlaşmayı bozmanın şartları çok ağır olmalı.
Haraldson :Aynen öyle.Böyle bir şekilde ittifak daha güvenli olur.
Ragnar :Ne kadar akıllısınız çocuklar.Artık bu ittifağın bize hiçbir zararı dokunamaz.
Haraldson :Tamam.Anlaşmanın şartlarını görüşmek için Wercheg de ziyafet eşliğinde bir toplantı düzenleyelim.Bana katılıyormusunuz ?
Ragnar,Borg :Katılıyoruz.Hazırlıklara başlayalım.Elçiye birimiz cevabı söylesin.
Haraldson :Ben söylemeye gidiyorum.Siz Wercheg'e doğru yola çıkın.
Ragnar :Tamam.Sağlıcakla kal.

Haraldson katipe mektup yazdırmak için yanına gider.

Haraldson :Katip söylediklerimi aynen yaz.

'' Sevgili Sancar,
3 Reis olarak bu ittifağı kurmakta bir sakınca görmedik.Fakat bu ittifak kurulmadan önce yazılı bir antlaşma imzalanacak.Bu antlaşmanın şartlarını görüşmek için Wercheg'te ziyafet eşliğinde toplantı düzenleyeceğiz.Sancar Han,birlikte iyi işler yapacağız.En kısa zamanda Wercheg'te olunuz.İyi günler.''

Haraldson :Sağol Katip.
Katip :Birşey değil Reisim.

Haraldson,mektubu ittifak mührüyle mühürledikten sonra mektubu elçiye verir ve Sancar Han'a gönderir.Elçiye koruma olarak 25 asker tahsis eder.

*Ziyafette neler görüşülecek ?
*Pagan-Nordik İttifağı / Svadya Krallığı savaşı ile kriz birleşirse ortaya neler çıkacak ?
*Kergit Hanlığı,yanlızlıktan mı korkuyor ?
Daha fazlası için takipte kalınız.

« Son Düzenleme: 19 Mayıs 2015, 16:52:13 Gönderen: Azeltek »

Çevrimdışı Plutarch

• (Hasan.Macit)
  • Arşidük
  • *

Çevrimdışı emirhankyy

• Dük
  • *
  • Krdş Grup Bura Ne Beklion (KGB)
Resimsiz mi yapacaksın?

Resimsiz olunca ben oyun hikayesi kabul edemiyorum.

Yine de arada bir girerim konuya. Eline sağlık.

Çevrimdışı Azeltek

• Soylu
  • *
  • Long Live The Turks !
Bu senaryonun resmini yapmak için mod yapılması lazım.Böyle bir mod projesi olursa resimle eklerim.

Çevrimdışı Plutarch

• (Hasan.Macit)
  • Arşidük
  • *
Aklında tam olarak ne var?Bir hanedan lideri olarak mı başlamak istiyorsun.Şöyle bir şey yap bence oyuna sonradan bir ne idü belirsiz bir karakter at bir Kalenin lordu olsun.Sana onun modunu yapayım.

Çevrimdışı Azeltek

• Soylu
  • *
  • Long Live The Turks !
3.Bölüm

Wercheg Şehri ışıl ışıl parlıyordu.Heryerde etkinlikler oluyor,insanlar akın akın geliyordu.Sebebi ise Nordik İttifağın ziyafet yapması ve Sancar Han'ı davet etmesi.Davet etmesinin sebebi ittifak antlaşmasının şartlarıydı.Programa göre ilk önce ziyafet yapılacak.Sonra Lordlar topraklarına gidecek.Geriye kalan yöneticiler arasında uzun bir görüşme sürecekti.Ayrıca ziyafet esnasında turnuvalar düzenlenecek,kazananlara ödüller verilecekti.Neredeyse eli silah tutan herkes turnuvaya katılıyordu.Ama acemi olanlar 1 ya da en fazla 2 tur sonra eleniyorlardı.Turnuvalar haricinde heryerde bissürü etkinlik oluyordu.Wercheg Ziyafeti şu zamana dek yapılmış en görkemli ziyafetlerden biriydi.En sonunda ziyafet biter ve tüm lordlar topraklarına çekilir.

Sancar Han :Dostlarım,ittifağımızın olmasına sadece bir adım kaldı.Getirin şu şartları inceleyelim.
Ragnar :Şartlar burada Sancar Han.Eğer itiraz ettiğiniz bir madde olursa bana söyleyiniz.

WERCHEG ANTLAŞMASI ŞARTLARI

*Kergit Hanlığı,daima Nordlar'la müttefik olacak.Eğer müttefikliği bozulursa tam 1 milyon dinar ödeme yapacak ve 1 yıl boyunca köylerinden gelen tüm hasat ve gelirin %72'sini Nordlara verecek.
*Kaldradya Diyarında düşman kalmadığı zaman başka toprakları keşfetmek için akınlar düzenlenecek.Kergit Hanlığı buna en az 500 asker ve 5 gemi ile destek olacak.Destek olacak gücü yoksa bunun ücretini ödeyecek.
*Kergit Hanlığı,yönetici değiştirse bile bu antlaşma yürürlükte olacak.Bu antlaşmaya Sancar Han imza atmayacak.Devlet mührü ile mühürleyecek.
*Bu antlaşma her zaman geçerli olacak.(1.Madde ile bozulmayana kadar)
*Nordlarda isyan çıkarsa Kergitler,Kergitlerde isyan çıkarsa Nordlar yardım edecek.

Haraldson :Okudunuz mu ?
Sancar :Evet.Bu antlaşma müttefiklik değil de yeni bir sömürge bulma antlaşması gibi.
Borg :Lütfen yanlış anlamayınız.Bu şartlar ittifağımızın bozulmasını engelleyen unsurlar.
Sancar :Ama siz bu ittifaktan ayrılırsanız bana bu ödemeleri yapacak mısınız ?
Ragnar :Hayır.Yapmayacağız.
Sancar :Burada bir adaletsizlik var değil mi ?
Haraldson :İttifak olmak isteyen sizdiniz.Daima ittifağına alan taraf haklıdır.
Sancar :Eh.Yapacak birşey yok.Zaten ittifağınızdan ayrılma gibi bir düşüncem yok.Mühürlüyorum.
Haraldson :Teşekkürler.Şimdi ittifağımıza içelim ve gece boyu plan yapalım !
(Hep birden) :İttifağımıza !

Böylelikle ittifak kuruldu.Haçlı Devletleri en sonunda dayanamayıp savaşa katıldı.

Rodok İmp. -----------> Nord-Kergit İttifağı

Sebep : Shariz Şehri,Weyyah Kalesi,Caraf Kalesi ve bunlara bağlı köyler üzerinde hak iddia etmesi.Ayrıca müttefiği Svadya'ya destek oluyor.

Svadya İmp. ------------> Kergit Hanlığı ve zaten savaşta oldukları Nord İttifağı

Sebep : Büyüyüp güçlenmesinden rahatsız olması ve Rodoklara destek olmak.

Vaegir Çarlığı -------------> Nord-Kergit İttifağı

Sebep : Müttefiklerine destek olmak.

Kısaca Nord-Kergit İttifağı vs Haçlı İttifağı

Büyük Savaş başlamıştı.En zor durumda olan devlet Kergitlerdi.Çünkü 3 cephede birden savaşıyorlar.Vaegirler,Svadyalılar ve Rodoklar 3'ü birden gelince zorlanıyorlardı.Ama Nord-Kergit İttifağı kesinlikle savaşı kazanacaklarından eminlerdi.

*Savaşın gidişatı ne durumda ?
*Savaşı kim kazanacak ?
*Savaş bitince ne olacak ?

Daha fazlası için takipte kalınız.

Çevrimdışı Plutarch

• (Hasan.Macit)
  • Arşidük
  • *
Tamam şimdi buldum sana scene yapalım sen bana bi sonraki bölümün nasıl olacağını söyle ben sana resim atayım. tbrk* Emin ol çok iyi olacak.

Çevrimdışı Evlad-ı Fatihan

• (Liao Khan)
  • Dük
  • *
Çok güzel, değerlenir buralar :smoking:
Ama resimsiz olmuyor.
« Son Düzenleme: 20 Mayıs 2015, 20:43:57 Gönderen: Evlad-ı Fatihan »

Çevrimdışı Azeltek

• Soylu
  • *
  • Long Live The Turks !
Hasan,Pagan-Nordik İttifağı'nı veya Haçlı İttifağı'nı bir arada tutabilecek bir şey biliyormusun ? Yani 3 ülke olacak ama her zaman müttefik olacak.Eğer böyle birşey yapılırsa şu ana kadar yazdığım tüm bölümlere resim eklerim.
« Son Düzenleme: 21 Mayıs 2015, 09:37:12 Gönderen: Azeltek »

Çevrimdışı Plutarch

• (Hasan.Macit)
  • Arşidük
  • *
Mod olarak yapamam ama o anlaşma sahnelerini filan yapabilirim.Sen bana hikayeyi söyle ben yapayım.

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.