Gönderen Konu: [WB] Şövolye Eqé: Kralın Dönüşü [Efsane]  (Okunma sayısı 3935 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TheDoctor

• Kral
  • *
Şövolye Eqé: Kralın Dönüşü [Efsane]
« : 18 Haziran 2014, 18:32:34 »

Rodok Krallığı'nın Hükümdarı Marnid'in oğullarından Janus Berk babasını zindana yollayıp herkese öldüğünü söyler.Bunun üzerine şehre yol alan kardeşlerden Şövolye Eqé'nin kalesi başkente uzak olduğu için şehre geç kalır ve şehre ilk Janus varır.Ardından kral ilan edilir ve yoldaki  kardeşlerine adamlar yollayarak öldürtmeye başlar.Rodok Krallığını ve Kral Marnid'i kurtaracak tek kişi Şövolye Eqé dir.

.  .  .

- Bölümler -

1. Bölüm: Pislik Janus

2. Bölüm: Narra'ya Doğru

3. Bölüm: Halmar Şehri

4. Bölüm: Kral Marnid

5. Bölüm: Krallığı Kurtarmak

Karakterler
Rolf (Csskyfire), Firentis (mithrandil), Bunduk (king22), Quarimzha (tarlafaresi), Işbara (zombie), Borcha (berke), Bahestur (harun)

Önceki hikayenin resimleri gittiği için bakıma almıştım. Daha sonra banlanınca o konuyla olan bağlantımı kaybettim. Bu efsane ölmez.

« Son Düzenleme: 25 Ağustos 2018, 12:30:27 Gönderen: RoadWarriror »

Çevrimdışı Coldhands

• Kont
  • *
Defender of Şırnak ünvanını neden kullanmıyorsun?

Çevrimdışı TheDoctor

• Kral
  • *
1. Bölüm: Pislik Janus 

..Şırnak Kalesi..

Rolf: Efendim babanız öldürülmüş!
 Şövolye Eqé dona kalır.
  Rolf: Efendim Janus Berk şuanda yolda krallık tacını almak üzere acele etmeliyiz.Hiç vaktimiz yok.
 Şövolye Eqé: Orduyu hazırla ben geliyorum.

Şövolye Eqé orduyu hazırlayıp dışarı çıkar fakat birisinin arkasında olduğunu fark eder ve kılıcını çeker.Arkadan birisi ona saldırır ve "Geber pisliq korsancı!" diye bağırır.Eqé kafasının ortasına bir darbe indirir ve haydut bayılır.Haydutla ayılınca Eqé onla konuşmaya başlar.

Şövolye Eqé: Konuş seni pislik haydut.
 Haydut: Tamam konuşacağım ama ne olur beni öldürmeyin!
Şövolye Eqé: Tamam öldürmeyeceğim.Seni kim yolladı?
 Haydut: Janus efendimiz.
Şövolye Eqé: Lanet olası o şerefsiz böyle kardeş olmaz olsun! Babam yani Kral Marnid'e ne oldu?
 Haydut: Janus efendimiz onu Narra şehrine gönderdi.
Şövolye Eqé: Tamam her şeyi anladım.Senle işim bitti Janus'un köpeği!

ve Haydut'un kellesi uçar.

.  .  .

Jelkala yakınlarına gelen Eqé, ordusuna burada beklemesini eğer geri dönmez ise
kendisini zindanda bulabileceklerini söyledi.

.  .  .

Eqé, şehre girer ve muhafızların onu izlediklerini görür.Hızlı adımlarla kaleye gider.Kapıdaki askerler ona "Silahlarınızı almak zorundayız Efendimiz!" der.Eqé silahlarını verir ve içeri girer.İçeride Yeni Kral Janus ile karşılaşır.Kral Janus şok olmuştur.

Şövolye Eqé: Beni beklemiyordun galiba!
 Janus: Hayatta olmana sevindim.Babamız ölmüş ve bu acıyı paylaşacak bir kardeşim olduğuna seviniyorum.Diğer kardeşlerimizden haber yok.
Şövolye Eqé: Ne içiriyonuz siz bu adama?
 Askerler: ??
 Janus: Ne oldu Eqé gerginsin?
Şövolye Eqé, Janus'a yaklaşır ve ona her şeyi bildiğini söyler.
 Janus: Demek öğrenmişsin seni sefil it! Askerler Eqé'yi yakalayın!
 Askerler: ??

Şövolye Eqé kaçmaya başlar.Kapıdaki askerle karşılaşır ve sakladığı kısa bıçağı fırlatır.Adam ölür.Eqé şehrin içinde kaybolur.

.  .  .

Eqé artık Narra'nın yolunu tutmuştur.

1.Bölüm Sonu

Çevrimdışı TheDoctor

• Kral
  • *
2. Bölüm: Narra'ya Doğru 

..Veluca Yakınları..

Rolf: Efendim! Kont Tribidan ve adamları Svadya seferinden dönüyorlar.Bizi fark etmişler.Yolumuzu kestiler ve üzerimize doğru geliyorlar ne yapalım?
Şövolye Eqé: Elbette savaşacağız! Tribidan'ı oldum olası sevmem zaten.Ona bir ders vermek lazım.
 Rolf: Peki efendim.

Rolf yayalara düşmanların geldiğini söyler, yayalar düşmanın geldiği yöne doğru koşar..

.  .  .

Kont, Eqé ile görüşmeye gelir.

Tribidan: Eski dostum Eqé! Yeni kralımıza ihanet ettiğini duydum.Seni buna itan sebep nedir?
Şövolye Eqé: Janus babamı zindanlara yolladı, başa geçti ve kardeşlerimi öldürttü.Sence ona yapacaklarım bunun yanında az mı kalır? Onu deşeceğim bitireceğim, peki sen ne yapacaksın?
 Tribidan: Kralı için senin kelleni uçuracağım pisliq!
Şövolye Eqé: Janus'un köpeği!
 Tribidan atıyla beraber ordusunun yanına koşar.

.  .  .

Tribidan aslında büyük bir hata yapmıştı.Savaştan yeni çıkmış eksiği olan bir orduyu savaşa sokmuştu.Eqé ise en iyi askerlerden oluşan ordusu ile savaşa girmişti. Savaş başladı, daha ilk başta Tribidan, Eqé tarafından bayıltıldı.Ordusu perişan olan Tribidan savaş alanından çaktırmadan kaçmıştı.Eqé ve askerleri kendi insanlarını kesmekten dolayı çok rahatsız olmuştu.Janus'a olan kinleri biraz daha arttı.

Zafer Eqé'nin idi.Eqé savaşta sağ elinden yara alıp kılıcını düşürmüştü.Bir cerraha ihtiyacı vardı.

.  .  .

Esir Svadyalı: Efendim biz savaş esiriyiz.Bu Tribidan bizi esir aldı ne olur bizi bağışlayın.
Şövolye Eqé: İsmin nedir?
 Esir Svadyalı: Ben Firentis, bir çavuşum aynı zamanda cerrahımda.Bunlarda benim takımımdan 5 şövalye.
Şövolye Eqé: Ordum ve sağ elim için faydalı olabilirsin benim için savaşmak ister misin? Yada köle olarak satılmak mı istersin? Seçim senin.
 Firentis: Elbette sizin için savaşırım.

Firentis, Eqé'nin kolunu tedavi edip kolunu bağlar.Sonra diğer askerlerin yanına ilerler.

.  .  .

Rolf: Heyy sen kafir bana bak!
 Firentis: Bana mı dediniz?
Rolf: Bak beni iyi dinle! Gözüm üzerinde eğer efendime bir zararın olursa seni bu mızrağa oturturum!
 Firentis: Anlamıyorum ben sadece efendimize yardım ettim.
Rolf: Napak?
 Firentis: ??
Rolf: Kendine dikkat et yolda başına bir şey gelmesin...

Rolf uzaklaşır.

.  .  .

Akşama doğru Eqé ve askerleri Svadya topraklarına gelirler.Hala tam olarak güvende değildirler.Eqé, Reindi kalesinde geceyi geçirir..

2. Bölüm Sonu
« Son Düzenleme: 18 Haziran 2014, 18:38:06 Gönderen: TheDoctor »

Çevrimdışı TheDoctor

• Kral
  • *
3. Bölüm: Halmar Şehri 

.  .  .

Şövolye Eqé: ...ve işte böylece kalenize geldim.Dediğim gibi eğer benimle çalışırsanız Rodok Krallığı ve sizin için en iyisi olur.
 Reindi Lordu: Hmm.. Üzgünüm düşmanımın düşmanı, dostum olacak diye bir kural yok.Sizi kalemde barındırmam bile bir şey.Daha fazla ısrar ederseniz teklifinizle beraber sizi dışarı atarım.
Şövolye Eqé: Bu tavrını unutmuyorum.Geri dönücem sizin o lanet pisliqq Krallığınızı yerle bir edecem ve adamlarımı Lord ilan edecem!
 Reindi Lordu:Muhafızlar! Alalım bu arkadaşı dışarı lütfen.
Şövolye Eqé: Çek elini ben kendim giderim!

Şövolye Eqé, artık anladı.Ona yardım edecek sadece bir kaç arkadaşı vardı.Şövolye Eqé hiç durmadan Narra'nın yolunu tuttu.

.  .  .

Şans bu sefer Eqé'ye gülümsemedi.Yoğun bir sis Kergit topraklarına hakimdi.Eqé ve askerleri çok zor hareket ediyorlardı.Bir kaç kere de yanlış yola sapmışlardı.Eqé artık Halmar'a gitmeye karar verdi.ve birden atıyla bir kergitli gelir..

Kergitli: Hey!! Sen oradaki! Buraya gel! ( Eqé'nin arkasındaki askerleri farketmemiştir. )
Şövolye Eqé: Bana mı dedin yeğenim? Noldu hayırdır bir sorun mu var?
 Kergitli: Şeyyy. ( Arkadaki askerleri artık farketmiştir.  :D ) Şey diyecektim.Ben Borcha.Kardeşim Bahestur'u sisten kaybettim.Yardım edebilir misiniz?
Şövolye Eqé: Kimlerdensiniz?
 Borcha: Biz kardeşimle kuzenimize gidiyoruz.Buralarda yaşayan bir boy beyi var.İşte onun oğlu Işbara bizim kuzenimiz.Ona gidiyorduk emrinde çalışmak için.Kendisi Halmar şehrinin efendisidir.Halmar civarındaki sis işimizi bozdu.
 Rolf: Napak?
Şövolye Eqé: Peki o zaman kardeşini bulucağız.Yalnız benim sizin gibi adamlara ihtiyacım var.Benim için çalışır mısınız?
 Borcha: Efendim Işbara'ya sorun.O izin verirse tabi ki de olur.
Şövolye Eqé: Eşyalarını al.Yolumuz Halmar'a.

.  .  .

Borcha'nın kardeşi de bulunmuştu.Ve sonunda Halmar'a geldiler.

Halmar, kimilerine göre ticaret merkezi kimilerine göre mizah cenneti.Halmar, ticaret yolu üzerindeki önemli bir yer.Sarranidli tüccarlar buraya gelip pazarlar açarlar.Halk burada işini görür.Daha sonra Kergitliler ucuza aldıkları malları uzaklara kervanlar ile satar.Fakat bu gerçekliğin arkasında Halmar'a özel bir şey vardır: Troll Tarikatlar!

.  .  .

Eqé burada alış verişini yapar dinlenir.Akşama doğru Işbara ile görüşmek üzere Eqé, kaleye gelir.

Işbara: Hoşgeldin. Kuzenlerime yardım ettiğini duydum.
Şövolye Eqé: Evet bende tam bu konu için buradayım.
 Işbara: Seni dinliyorum.
Şövolye Eqé: Borcha ve Bahestur çok iyiler.Benim krallığımı kurtarmam da çok yardımcı olacaklar.
 Işbara: Sen şu rodoklu asi misin yoksa?
Şövolye Eqé: Ben rodoklu asi değilim.Tersine şuan Rodok krallığı asiler tarafından işgal ediliyor.Babam Kral Marnid, kardeşim Janus tarafından Narra yollandı eğer onu kurtarırsam ve Janus'un yalanını ortaya çıkarırsam Janus'a karşı güçleneceğiz.
 Işbara: Peki benim kazancım ne olacak?
Şövolye Eqé: Halmar ile Rodok krallığı arasındaki ticaret savaş yüzünden durdu.Bu savaşı daha çabuk bitiririm  ve ticaretimiz devam eder ve cebine giren altınlar artar!
 Işbara: u mad? ( Deyim  :P ) Kuzenlerimin ölmeyeceğine söz ver kabul edeyim.
Şövolye Eqé: Söz veriyorum inşallah ölmezler.(amin)

.  .  .

Eqé zaman kaybetmeden Narra'nın yolunu tutar.

3.Bölüm sonu

Çevrimdışı TheDoctor

• Kral
  • *
4. Bölüm: Kral Marnid 

..Halmar yakınları..

Şövolye Eqé: Askerler bir an önce Narra'ya ulaşmalıyız! Sizden hızlı olmanızı istiyorum.
  Rolf: Bu kadar yaya ile fazla hızlı gidemeyiz.Esirleri satalım.Parayıda bölüşürüz hem.
 Şövolye Eqé: Kimse yolda kalmayacak! Esirler için başka planlarım var.

.  .  .

Sonunda Eqé Narra'ya vardı.

Eqé atıyla beraber şehire girdi.Zindanlara geldi ve durdu.Gardiyan sorun yaratacaktı galiba.

Şövolye Eqé: İçerde kim var?
  Gardiyan: Kimse yok şuan.
 Şövolye Eqé: İçerde Kral Marnid'in olduğunu duydum.Eğer içerde kimse yoksa açda bakalım.
  Gardiyan: Olmaz.
 Şövolye Eqé: Yerde 10000 dinar buldum acaba sizin olabilir mi?
 Şövolye Eqé: Hiç lord olmayı düşündün mü?
 Şövolye Eqé: Aç şu kapıyı seni pislik herif! Yoksa kılıcımla seni deşerim!
  Gardiyan: Anahtarlar bende değil.Efendimizle konuş o bilir.

Eqé kaleye girer.İçerdeki ziyafetin ortasına dalan Eqé masanın üzerine çıkar..

Narra Beyi: HÖSSTTTTT! Ne yaptığını sanıyorsun sen!
 Şövolye Eqé: Babamı senin pis ellerinden kurtarmaya geldim!
  Narra Beyi: Baban?
 Şövolye Eqé: Marnid von Şırnakburg.
  Narra Beyi: Seni Kral Janus mu yolladı?
 Şövolye Eqé: Evet.Anlaşmasını iptal etmek istiyormuş.
  Narra Beyi: NE! O adamı şehrime alarak büyük tehlike aldım şimdide onu bırakmamı mı istiyor?
 Şövolye Eqé: Evet.
  Narra Beyi: Sana inanmıyorum.

Eqé, Narra beyine yaklaşır.

Şövolye Eqé: Narra şehrini işgal etmek üzere 1000 Troll dışarda bekliyor.Işbara'nın ordusu ile savaşmak istemezsin değil mi?
Narra Beyi: Şee şeyyy.. Pekala babanı serbest bırakacağım.Beni affet.Sadece Rodoklular ile barış yapmak istemiştim.
Şövolye Eqé: Öyledir kesin.Zindanların anahtarlarını ver bakayım.
Narra Beyi: Baban zindanlarda değil ki onu bir evde saklıyoruz.Adamlarıma söylerim şimdi seni ona götürürler.
Şövolye Eqé: Pekala.Eğer Janus adam yollarsa o adamı öldür kellesini geri yolla.İşte o zaman yeniliceğini anlar.

.  .  .

Eqé babasının bulunduğu eve gider..

Şövolye Eqé
: BABA!
Marnid: Oğlum!!  :'(
Şövolye Eqé: Baba, yaşlanmışsın.Çok kötü görünüyorsun. Janus krallığımızı ele geçirdi.Onu indirmemiz gerek.Haydi fazla zamanımız yok bu Narra Beyi Troll askerlerin olmadığını anlarsa biteriz.
Marnid: Hiç bir kıyafetim yok fakat.
Şövolye Eqé: Merak etme kasap kıyafetlerini getirdim tam zırh set.
Marnid: Saol oğlum.

.  .  .

Eqé şehirden uzaklaşır..

Şövolye Eqé: Baba öncelikle tüm lordlara senin ölmediğinin haberini yollayacağız.Daha sonra Lordlar ile Jelkela'yı basacağız. Artık Janus'a ne yaparsın bilmiyorum.
Marnid: Sence? Onu sucuklar şeklinde keseceğim.Fakir insanlara dağıtacağım nasıl fikir?
Şövolye Eqé: Müthişşşşşşşşşşşş.
Marnid: Fakat evladım şöyle bişi var.. Ben artık yaşlandım.Krallığı kurtaracak olan sen olduğuna göre..
Şövolye Eqé: Böyle konuşma baba! Krallığımızın sana ihtiyacı var?
Marnid: Ama ben yaşlandım.
Şövolye Eqé: Napak?
Marnid: İnan.
Şövolye Eqé: Bu konuyu daha sonra konuşuruz.Gece olmadan yola çıkmalıyız.

4. Bölüm Sonu

Gerçek resmi

Çevrimdışı TheDoctor

• Kral
  • *
5. Bölüm: Krallığı Kurtarmak 

..Rodok toprakları..

Şövolye Eqé: Buralar eskiden hep tarlaydı. Heyt be! Peki, şimdi napak?
  Rolf: Adamlar hazır, en yakındaki kale ise Almerra. Ben derim ki bize katılması için onları zorlayalım, olmadı hepsini kılıçtan geçirelim?
 Şövolye Eqé: Güzel fikir aslında ama bunlar pisliq korsancı olmuş.
  Firentis: Ben derim ki onlara bir şans verelim, eğer hala bir gururları varsa bize katılırlar. Eğer bizi seçmezler ise.. Keserik.
 Rolf: Ben sanki başka bir şey dedim...

.  .  .

Eqé ve adamları Almerra'ya ulaşırlar..

Eqé görüşmek için kalenin yakınına geldi.Almerra Kontu'nu beklemeye başladı..

Şövolye Eqé: Beni tanıdın mı?
  Almerra Kontu: İbo sen misin?
 Şövolye Eqé: Ben Marnid'in oğlu Şövolye Eqé! Beni nasıl unuttunuz hemen!
  Almerra Kontu: Hah! Sizin devriniz bitti artık!
 Şövolye Eqé: Sen öyle san.. Buraya sana bir şans vermeye geldim!
  Almerra Kontu: Senin şansına ihtiyacı olan kim? Janus bu toprakları bana verdi.Marnid'in döneminde fakir bir köyden başka hiç bir şeyim yoktu!
 Şövolye Eqé: Bu lafını unutmuyorum! Bu kaleyi daha öncede almıştım.Gene alırım!
  Almerra Kontu: Alınca haber ver. Görüşme bitmiştir.

Eqé adamlarının yanına dönüp kaleyi kuşatma emri vermiştir.. Hemen kuşatmaya başlanmıştır. Çevrede hiç bir kont görünmemektedir..

.  .  .

Rolf: Hücummm! Pisliq korsancılara ölüm!!!
 Bunduk: Okçular beni izleyin!

Eqé ve adamları kalenin surlarını aşmışlardır.Merdivenlerde ise büyük bir savaş vardır. Eqé hemen okuyla tepede ki adamları almaya başlar..

Adamlar surların üstüne çıkmışlardır.Sıra sıra okçular kesilmeye başlandı.

Marnid: Eqé dikkat et! Çatıda!

Eqé, kendisine ok atmaya hazırlanan okçudan erken davranıp onu başından vurur.

Aşağıda büyük bir kıyım vardır.Eqé tüm oku bitene kadar tepeden ok atmaya devam eder.

Sonunda düşman kaçışmaya başlar.Savaş bitmiştir.Kesin zafer Şövolye Eqé'nindir!

.  .  .

Rolf, Firentis ve Eqé kalenin içine arkadan girmişlerdir.

Şövolye Eqé: Bune şaka mı? Nerdesin kont! Köylüleri dövüştüreceğine çık ortaya!

Rolf: Ohh sonunda bitti.

.  .  .

Şövolye Eqé: Ben sana alırım alırım dedim inanmadın.
  Almerra Kontu: Ne'olur beni bağışla! Size katılmak istiyorum!
 Şövolye Eqé: Geçtiii! Bizim korkaklara değil cesur savaşçılara ihtiyacımız var!
  Almerra Kontu: Şimdi ne olacak?
 Şövolye Eqé: Git ve Janus'a kalenin Eqé tarafından alındığını, Marnid'in onu yıkmak ve krallığı kurtarmak için geldiğini söyle!
  Almerra Kontu: Büyüksün!
 Şövolye Eqé: Şimdi bas git hadi.

Rolf: Niye böyle yaptın anlamadım ama çok onurlusun reyiz!
 Şövolye Eqé:

- 5. Bölüm Sonu -

Çevrimdışı Coldhands

• Kont
  • *
Defender of Şırnak ünvanını neden kullanmıyorsun?

Sorumu tekrarlıyorum arada kaynadı ama, gerçi baya işine karışmış oldum, merak etmiştim.  :(

Edit:Efsanenin geri dönmesi iyi oldu bu arada.
« Son Düzenleme: 18 Haziran 2014, 19:02:20 Gönderen: Coldhands »

Çevrimdışı TheDoctor

• Kral
  • *
Defender of Şırnak csskyfire'nindir. Bu arada hikaye Kral Marnid'in kurtarılmasını  anlatmaktadır. Almerra kalesi kurtarıldıktan sonra Ege Rodok Beyi Taşduvar ile anlaşır ve Jelkela'ya saldırır daha sonra Janus'u sucuk yapar. Kanıt:

(aç/kapa)

Çevrimdışı Nyderrath

• Arşidük
  • *
Takip.
You feel the shaking of the ground,
a billion candles burn around.
Is it your birthday?

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Dük
  • *
Takipteyim doktor bey.
« Son Düzenleme: 18 Haziran 2014, 20:08:29 Gönderen: Yalpagan »

Çevrimdışı TheDoctor

• Kral
  • *
Bitmiş hikayeyi yeniledim gençler, üzgünüm hikaye devam etmeyecek.

Çevrimdışı Coldhands

• Kont
  • *
Defender of Şırnak csskyfire'nindir. Bu arada hikaye Kral Marnid'in kurtarılmasını  anlatmaktadır. Almerra kalesi kurtarıldıktan sonra Ege Rodok Beyi Taşduvar ile anlaşır ve Jelkela'ya saldırır daha sonra Janus'u sucuk yapar. Kanıt:

(aç/kapa)

Pekala  :disappointed:

Çevrimdışı Miltiades

Kim bu Şövolye? :P

Çevrimdışı unonimus

Seni Ömer ağabey ile karıştırıyorum :( .

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.