Sağlığınız için #evdekalın.

Gönderen Konu: MOD Millennium Dawn: Modern Day Mod  (Okunma sayısı 191710 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ahmeteris

Ynt: Millennium Dawn: Modern Day Mod
« Yanıtla #360 : 29 Mayıs 2019, 11:25:46 »
@harmonicaman focus tree konusunda haklısınız, vaktin çoğu hata çözmek ve performansı güçlendirmek ile geçti. hem de ekibin çekirdek kadrosu haricinde başladığı işi bitiren kişi sayısı az olduğundan yeni başlanan odak ağaçları bitirilemedi. md4 moduna ek olarak eklediklerimiz:
- karadeniz ticaret boğazı, çanakkale boğazı, toronto boğazı
- haritadaki birçok bug'ın çözülmesi
- yapay zekanın teknolojilerde yaptığı mallıklar çözüldü
- koalisyon sistemi
- yeni generic odak ağacı
- 1800'e yakın yeni siyasi lider ve hepsi için ayrı birer portre
- Türkiye için pkkyla savaş sistemi, odak ağacı tamamlanınca eklenecek, 2-3 ay daha sürebilir
- Kanada için Fransız kökenliler sistemi, Bosna için Boşnaklar-Hırvatlar-Sırplar mutluluk sistemi
- Para sistemi. Ekranı küçük olanlarda para sayıları saat ve tarihin önünü kapatıyordu, isteyenler için oraya parayı gizleyen ufak bir ok koydum.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Oyunu sadece odak ağacı olarak düşünürseniz sadece odak ağacıyla bir şey olmuyor. Sadece pkk sisteminin decisionları 1200 satır falan, eventleri ayrıca 1000 satır daha. Verilen emeğe bir de böyle bakmanızı isterim.
Ayrıca silah satın alma sistemini finallerimden dolayı bitiremedim, türkiye odak ağacından önde bunu halletmem gerek.

@Utinax eğer o ay içinde hiç operasyon yapmadıysanız pkk 5 güç kazanır, son 3 ay içerisinde hiç operasyon yapmadıysanız 10 güç daha kazanır. Ben kendim denediğimde 5 senede bitirebilmiştim. Amaç zaten gerçekte pkkyı bitirmek çok zor olduğu için oyunda da zor olması, yine de 25 senede bitmeyecek bir şey tasarlamak mantıksız olduğu için 5 sene yeterli diye düşünmüştüm, eğer çoğunluk 10 senede falan bitiremiyor gibi bir şey olursa pkknın gücünü bundan snraki versiyonlarda azaltmayı düşünebilirim.

MHP olunca pkk'nın bitmesi? Ahahhahhah o muhtemelen benim yazdığım koddan oluşan bir hata, koalisyon sistemi ben pkkyı bitirdikten sonra tamamlandı bir şeyler üst üste binmiş sanırım, koda bir daha bakayım öyle olmaması lazım.

Rastgeldiğiniz problemleri yine buradan veya discorddan yazarsanız yine makbule geçer.

Edit: Şimdi denedim darbe yapınca pkk gidiyor, onu çözeceğim şimdi.
« Son Düzenleme: 29 Mayıs 2019, 11:39:33 Gönderen: ahmeteris »
Millenium Dawn Geliştiricisi

steam: ahmeteris26

Çevrimdışı captaincraxy

• Öğrenci
  • *
  • Yeni üye oldum.
« Yanıtla #361 : 29 Mayıs 2019, 14:45:01 »
Normal oyundaki government kısmı çok değişmiş türkiye 2017 de partilerde bir sorun var galiba yöneticilerin gözden geçirilmesi gerekiyor.Geneliyle geliştirilebilecek güzel bir güncelleme olmuş 1.6 güncellemesi.Rehber çekersen sevinirim.
« Son Düzenleme: 29 Mayıs 2019, 14:45:34 Gönderen: captaincraxy »

Çevrimdışı CaisuEu4

« Yanıtla #362 : 29 Mayıs 2019, 16:05:03 »
Ben nedense Türkiye ile oynadığım zaman hiçbir şekilde pkk nın gücünü azaltamadım. Gücü sadece hava saldırısıyla düşüyor. Ülke içi operasyon veya sınır operasyonu yaptığınızda gücü azalmıyor. Gücünü ne kadar azaltabildiysem de her türlü kaybettiği gücü anında geri kazanıyor. Yani Türkiye ile pkk yı yenmek imkansız.

Not: Modun non-steam 26 Mayıs sürümünü paylaşabilir misiniz?
Hiç bir fark yok

Çevrimdışı Utinax

« Yanıtla #363 : 29 Mayıs 2019, 16:29:21 »
@harmonicaman focus tree konusunda haklısınız, vaktin çoğu hata çözmek ve performansı güçlendirmek ile geçti. hem de ekibin çekirdek kadrosu haricinde başladığı işi bitiren kişi sayısı az olduğundan yeni başlanan odak ağaçları bitirilemedi. md4 moduna ek olarak eklediklerimiz:
- karadeniz ticaret boğazı, çanakkale boğazı, toronto boğazı
- haritadaki birçok bug'ın çözülmesi
- yapay zekanın teknolojilerde yaptığı mallıklar çözüldü
- koalisyon sistemi
- yeni generic odak ağacı
- 1800'e yakın yeni siyasi lider ve hepsi için ayrı birer portre
- Türkiye için pkkyla savaş sistemi, odak ağacı tamamlanınca eklenecek, 2-3 ay daha sürebilir
- Kanada için Fransız kökenliler sistemi, Bosna için Boşnaklar-Hırvatlar-Sırplar mutluluk sistemi
- Para sistemi. Ekranı küçük olanlarda para sayıları saat ve tarihin önünü kapatıyordu, isteyenler için oraya parayı gizleyen ufak bir ok koydum.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Oyunu sadece odak ağacı olarak düşünürseniz sadece odak ağacıyla bir şey olmuyor. Sadece pkk sisteminin decisionları 1200 satır falan, eventleri ayrıca 1000 satır daha. Verilen emeğe bir de böyle bakmanızı isterim.
Ayrıca silah satın alma sistemini finallerimden dolayı bitiremedim, türkiye odak ağacından önde bunu halletmem gerek.

@Utinax eğer o ay içinde hiç operasyon yapmadıysanız pkk 5 güç kazanır, son 3 ay içerisinde hiç operasyon yapmadıysanız 10 güç daha kazanır. Ben kendim denediğimde 5 senede bitirebilmiştim. Amaç zaten gerçekte pkkyı bitirmek çok zor olduğu için oyunda da zor olması, yine de 25 senede bitmeyecek bir şey tasarlamak mantıksız olduğu için 5 sene yeterli diye düşünmüştüm, eğer çoğunluk 10 senede falan bitiremiyor gibi bir şey olursa pkknın gücünü bundan snraki versiyonlarda azaltmayı düşünebilirim.

MHP olunca pkk'nın bitmesi? Ahahhahhah o muhtemelen benim yazdığım koddan oluşan bir hata, koalisyon sistemi ben pkkyı bitirdikten sonra tamamlandı bir şeyler üst üste binmiş sanırım, koda bir daha bakayım öyle olmaması lazım.

Rastgeldiğiniz problemleri yine buradan veya discorddan yazarsanız yine makbule geçer.

Edit: Şimdi denedim darbe yapınca pkk gidiyor, onu çözeceğim şimdi.

Daha önce Discord'tan İyi Parti olacak mı diye sormuştum, 2017 başlangıcında olacak denmişti fakat oyunda göremedim. Eklenecek mi?

Bir de lütfen şu HDP'nin sürekli oyunun artmasına bir çözüm bulun.
« Son Düzenleme: 29 Mayıs 2019, 16:31:40 Gönderen: Utinax »

Çevrimdışı ahmeteris

« Yanıtla #364 : 30 Mayıs 2019, 11:39:16 »
1.0.3 versiyonu çıktı gençler. Bi göz atın, darbe ve iç savaşların pkk sistemini bozması bi de hdpnin çok oy kazanmasının düzelmiş olması lazım

Ekleme: pkknın gücünün sadece hava saldırısıyla azalması olayına da baktım, 1.6 versiyonu bazı kodların çalışma şeklini değiştirdiği için oluşan bi sıkıntı. Bunu da en kısa zamanda çözeceğim.
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2019, 16:21:03 Gönderen: ahmeteris »
Millenium Dawn Geliştiricisi

steam: ahmeteris26

Çevrimdışı Utinax

« Yanıtla #365 : 30 Mayıs 2019, 16:39:54 »
Konunun başındaki indirme linkini güncelleyebilecek birisi var mı?

Çevrimdışı CaisuEu4

« Yanıtla #366 : 30 Mayıs 2019, 17:49:17 »
2 Gün sonra.

Çevrimdışı Mr ACT

« Yanıtla #367 : 31 Mayıs 2019, 09:52:36 »
Yeni sürümün linki gelecek mi acaba? Çeviriyi ona göre uyarlayalım.

Çevrimdışı CaisuEu4

« Yanıtla #368 : 31 Mayıs 2019, 15:51:17 »
Yarın

Çevrimdışı Utinax

« Yanıtla #369 : 31 Mayıs 2019, 23:48:31 »
Modun sayfasının altında gördüğüm yorumlardan birisi. Ve hepsi doğru.

Kod: [Seç]
i like the new update, its detailed and good.

i founded something:
When you start as Turkey in 2017, Bülent Ecevit is still alive. And he can be the leader. The thing is, hes dead at 2006.

oh also another thing;the logo of nationalist movement of turkey is not transparent. logo's background is white.

PKK Insurgency is kinda impossible to destroy.

Ayrıca İYİ Parti 2017 başlangıcında yok. (Eğer 1.0.3 ile geldiyse bilmiyorum)
« Son Düzenleme: 31 Mayıs 2019, 23:51:27 Gönderen: Utinax »

Çevrimdışı Eq1NoX

« Yanıtla #370 : 01 Haziran 2019, 15:48:49 »
30 Mayıs 2019 (v1.0.3) güncellemesi eklendi.

Çevrimdışı Ozer_Bey

• Stajyer
  • *
  • Osmanlı Torunu
« Yanıtla #371 : 01 Haziran 2019, 16:07:26 »
Merhaba Bu mod Hangi Sürümü Destekliyor Acaba?
Yardımcı Olursanız Sevinirim Birde Modu Nasıl Kuracağım ???
BİZİM ELLERİMİZİN ULAŞTIĞI YERLERE ONLARIN HAYALLERİ BİLE ULAŞAMAZ. 😉

FATİH SULTAN MEHMET HAN.

Çevrimdışı CaisuEu4

« Yanıtla #372 : 01 Haziran 2019, 18:00:58 »
En Son sürümü.

Çevrimdışı Eq1NoX

« Yanıtla #373 : 01 Haziran 2019, 18:54:16 »
Merhaba Bu mod Hangi Sürümü Destekliyor Acaba?
Yardımcı Olursanız Sevinirim Birde Modu Nasıl Kuracağım ???
Modun kurulumu ilk sayfada ki İndirme Linkleri spoiler alanında bulunuyor zaten... Fakat buradan da ileteyim.

ZİP'de bulunan iki dosyayı Belgelerim/Paradox Interactive/Hearts of Iron IV/mod klasörü içerisine atınız. Eğer ki belirtilen yerde mod adında klasör yoksa kendiniz oluşturun.

Çevrimdışı Ozer_Bey

• Stajyer
  • *
  • Osmanlı Torunu
« Yanıtla #374 : 01 Haziran 2019, 22:38:34 »
Sağolun Mod Nezaman Gücelleme Alır? Modda Parti isimleri Sorunları var Bunlar Güncelleme ile Düzeltilcekmi? Bunlar Hakkında Bana Bilgi Verirmisiniz?  tbrk* tbrk*
BİZİM ELLERİMİZİN ULAŞTIĞI YERLERE ONLARIN HAYALLERİ BİLE ULAŞAMAZ. 😉

FATİH SULTAN MEHMET HAN.

Çevrimdışı Nemesis306

• Stajyer
  • *
  • Yeni üye oldum.
« Yanıtla #375 : 01 Haziran 2019, 23:11:06 »
Bu modla oyuna girdiğimde başka mod açık olmamasına rağmen çöküyor. Ne yapmalıyım? (1.5.4 sürümünde +Easybuff ile oynayabiliyordum)

Çevrimdışı Utinax

« Yanıtla #376 : 01 Haziran 2019, 23:41:49 »
Bu modla oyuna girdiğimde başka mod açık olmamasına rağmen çöküyor. Ne yapmalıyım? (1.5.4 sürümünde +Easybuff ile oynayabiliyordum)

Oyununu 1.6.2 sürümüne güncelle.

Çevrimdışı Nemesis306

• Stajyer
  • *
  • Yeni üye oldum.
« Yanıtla #377 : 01 Haziran 2019, 23:53:51 »
Öyle zaten.

Çevrimdışı CaisuEu4

« Yanıtla #378 : 02 Haziran 2019, 02:17:13 »
Öyle zaten.
Oyunda sıkıntı olabilir.25 mayıs sürümünde çalışıp 30 mayıs sürümünde çalışmadıysa güncellendiği için olabilir.

Çevrimdışı mertguler16

• Stajyer
  • *
  • Yeni üye oldum.
« Yanıtla #379 : 02 Haziran 2019, 15:41:53 »
mod oyundan atıyor.

Millennium Dawn modunu kuramadım yardım

Başlatan man_27

Yanıt: 5
Gösterim: 2664
Son İleti 05 Aralık 2016, 00:56:06
Gönderen: man_27
MİLLENNİUM DAWN MODU

Başlatan efeozsslh

Yanıt: 2
Gösterim: 1916
Son İleti 08 Nisan 2017, 21:31:18
Gönderen: efeozsslh
MİLLENNİUM DAWN MODU

Başlatan efeozsslh

Yanıt: 5
Gösterim: 2664
Son İleti 28 Ocak 2019, 16:32:26
Gönderen: korkusalan
[SUBMOD] Millennium Dawn: German Flair

Başlatan Wylde

Yanıt: 3
Gösterim: 1605
Son İleti 07 Eylül 2019, 12:44:16
Gönderen: Wylde
[SUBMOD] Millennium Dawn: Iranian Tree

Başlatan Wylde

Yanıt: 0
Gösterim: 1110
Son İleti 06 Haziran 2017, 16:21:48
Gönderen: Wylde
Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.