Sağlığınız için #evdekalın.

Gönderen Konu: MOD Millennium Dawn: Modern Day Mod  (Okunma sayısı 191715 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hertzoflar

• Başhekim
  • *
Ynt: Millennium Dawn: Modern Day Mod
« Yanıtla #320 : 30 Eylül 2018, 15:39:35 »
Hiç güncelleme geldi mi moda? Yeni bir paylaşım var mı acaba
Silence is the best response to a fool..

Çevrimdışı RoadWarriror

« Yanıtla #321 : 30 Eylül 2018, 17:00:06 »
Steam sayfasında bir güncellemeden bahsedilmedi.

Çevrimdışı burock06

« Yanıtla #322 : 06 Ekim 2018, 13:50:49 »
Linkteki rar dosyasını açamıyorum, arşiv hatası diyor. Mmodb'daki zipi de açamadım, ilk sayfadaki mega linkininkini de.

Açmadan, zip haliyle belgelerim/..../mod klasörüne koydum ama launcherde görmüyor. Modların yaninda olan küçük dosta da yok.  :sick2:

Çevrimdışı ahmeteris

« Yanıtla #323 : 12 Kasım 2018, 22:23:24 »
Gençlik merhaba, ben Millenium Dawn ekibinden ahmeteris.

Moda Nisan'dan beri güncelleme gelmiyor çünkü MD4 moduyla birleşmeye uğraşılıyor son 7 aydır. Ben de son 4 aydır ekipteyim, üzmek istemem ama yaklaşık 5-6 ay daha lazım komple bitirmemiz için.

Ama bitince beklediğinize değecek onu söyleyeyim. Bir sürü programlama hatası çözdük, yeni özellikler de eklendi. Şu anda en büyük problemimiz modun yavaş çalışması, onu da çözeceğiz inşallah.

Geçtiğimiz günlerde Hiddengearz, boots, divexz ve ben şöyle bir yayın yaptık, modu biraz göstermek için. İngilizce:
https://www.youtube.com/watch?v=hgE_C3ejKik (reklam açısından sıkıntı olmuyordur umarım)

Herhangi bir sorunuz veya merak ettiğiniz bir durum varsa buradan, discorddan veya steamden sorabilirsiniz, kendi modunuzla alakalı sorunlarınıza da yardımcı olmaya çalışırım.

Ekibe katılmak istiyorsanız alımlar da açık şu an, zaten ihtiyacımız da var. Özellikle odak ağacı ve gfx yapabilenlere ihtiyacımız var. Katılmak için orjinal oyuna, anlaşabilecek kadar ingilizceye ve haftalık ayırabileceğiniz en az birkaç saate ihtiyacınız var. Kodlama yapmayı bilmiyorsanız veya çok tecrübeniz yoksa sıkıntı değil, ben de ilk katıldığımda çok bilmiyordum, sağlam bi şekilde öğrenmek en fazla 1 ay sürüyor. Kervan yolda dizilir.
« Son Düzenleme: 12 Kasım 2018, 22:29:42 Gönderen: RoadWarriror »
Millenium Dawn Geliştiricisi

steam: ahmeteris26

Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: neifeless97, Eq1NoX, CaisuEu4, 25itroy25, Muhibbi, Iron Marshal

Çevrimdışı enharcan

• Doktor
  • *
  • Yeni üye oldum.
« Yanıtla #324 : 20 Kasım 2018, 12:00:48 »
Gençlik merhaba, ben Millenium Dawn ekibinden ahmeteris.

Moda Nisan'dan beri güncelleme gelmiyor çünkü MD4 moduyla birleşmeye uğraşılıyor son 7 aydır. Ben de son 4 aydır ekipteyim, üzmek istemem ama yaklaşık 5-6 ay daha lazım komple bitirmemiz için.

Ama bitince beklediğinize değecek onu söyleyeyim. Bir sürü programlama hatası çözdük, yeni özellikler de eklendi. Şu anda en büyük problemimiz modun yavaş çalışması, onu da çözeceğiz inşallah.

Geçtiğimiz günlerde Hiddengearz, boots, divexz ve ben şöyle bir yayın yaptık, modu biraz göstermek için. İngilizce:
https://www.youtube.com/watch?v=hgE_C3ejKik (reklam açısından sıkıntı olmuyordur umarım)

Herhangi bir sorunuz veya merak ettiğiniz bir durum varsa buradan, discorddan veya steamden sorabilirsiniz, kendi modunuzla alakalı sorunlarınıza da yardımcı olmaya çalışırım.

Ekibe katılmak istiyorsanız alımlar da açık şu an, zaten ihtiyacımız da var. Özellikle odak ağacı ve gfx yapabilenlere ihtiyacımız var. Katılmak için orjinal oyuna, anlaşabilecek kadar ingilizceye ve haftalık ayırabileceğiniz en az birkaç saate ihtiyacınız var. Kodlama yapmayı bilmiyorsanız veya çok tecrübeniz yoksa sıkıntı değil, ben de ilk katıldığımda çok bilmiyordum, sağlam bi şekilde öğrenmek en fazla 1 ay sürüyor. Kervan yolda dizilir.

İyi günler. Bilgilendirme için çok sağol. Umarım kısa sürede her şeyi en iyi şekilde halledersiniz. Tek bir sorum olacak. Oyun kendi optimizasyon sorunundan dolayı belli bir süre sonra ne kadar iyi bir pc olursa olsun kasıyor. Bu da işlemci kullanmasından kaynaklı. Ram kullansa ve ekran kartı kullansa böyle bir sorun olmaz. Acaba bunu mod ile azaltmak mümkün müdür?

Çevrimdışı ahmeteris

« Yanıtla #325 : 20 Kasım 2018, 21:00:11 »
Oyunun nasıl çalışacağını mod ile belirleme şansımız yok. İşlemci-ram kısmını yani. Bir de ne yaparsan yap oyun sonunda bütün ülkelerin daha fazla tümeni, gemisi, depoda silahı oluyor. Bir de oyun o ana kadar olan bütün eventleri, batan gemileri, hangi ülkenin hangi ülkeden nereleri aldığını da kaydediyor kayıtlı oyuna. Bunları da belli bir yere kadar değiştirme şansımız var.

Yani performansa katkısı olacak her şeyi deniyoruz, oyunun asıl geliştiricilerine de sunduk birleşen modun taslak versiyonunu. (İngilizcede dev build diyoruz da türkçesine ne desem bilemedim) Ona göre bişeyleri daha düzelttik,  daha iyi çalışıyor şu an.

Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: enharcan

Çevrimdışı enharcan

• Doktor
  • *
  • Yeni üye oldum.
« Yanıtla #326 : 21 Kasım 2018, 15:28:17 »
Oyunun nasıl çalışacağını mod ile belirleme şansımız yok. İşlemci-ram kısmını yani. Bir de ne yaparsan yap oyun sonunda bütün ülkelerin daha fazla tümeni, gemisi, depoda silahı oluyor. Bir de oyun o ana kadar olan bütün eventleri, batan gemileri, hangi ülkenin hangi ülkeden nereleri aldığını da kaydediyor kayıtlı oyuna. Bunları da belli bir yere kadar değiştirme şansımız var.

Yani performansa katkısı olacak her şeyi deniyoruz, oyunun asıl geliştiricilerine de sunduk birleşen modun taslak versiyonunu. (İngilizcede dev build diyoruz da türkçesine ne desem bilemedim) Ona göre bişeyleri daha düzelttik,  daha iyi çalışıyor şu an.

Oyunun geliştiricileri optimizasyon sorununu düzeltse zaten sorun olmayacak. Ram ile çalışan bir oyun olsa güçlü ekran kartı ve ramde kasma yapmaz. Bu oyun ne kadar iyi bir sistemin olursa olsun bir süre sonra kasıyor :)

Çevrimdışı ahmeteris

« Yanıtla #327 : 23 Kasım 2018, 14:07:43 »
konsoldan tag komutuyla diğer ülkelere geç, savaşla alakasız ülkelerin tümenlerini gemilerini sil hızlanır biraz :D Hiç yoktan iyidir.

Çevrimdışı casanova09

• Doktor
  • *
« Yanıtla #328 : 30 Aralık 2018, 00:56:21 »
bu mod hngi sürümü destekliyor?

Çevrimdışı ahmeteris

« Yanıtla #329 : 02 Ocak 2019, 00:48:10 »
1.5i destekliyor steam versiyonu. Eski versiyonlardan birini kullanıyorsan bilemem.
« Son Düzenleme: 02 Ocak 2019, 00:48:39 Gönderen: ahmeteris »

Çevrimdışı enharcan

• Doktor
  • *
  • Yeni üye oldum.
« Yanıtla #330 : 10 Şubat 2019, 16:51:55 »
Gelişme var mı?

Çevrimdışı makinist fanlari

« Yanıtla #331 : 10 Şubat 2019, 20:28:35 »
Gelişme var mı?

Modern Day 4 modu ile bu mod birleştiriliyor. Man the Guns DLC si çıktıktan sonra iki modun birleştirilip tek mod haline getirilmiş hali yayınlanacak.
üff abi süper ya harika ya kalktı resmen ya şu güzelliğe baksana hoi4 muhteşem olacak :D
Malesef Sadece Sikkime General olabiliyorsunuz.

Çevrimdışı Karl Liebknecht

• Öğrenci
  • *
« Yanıtla #332 : 16 Şubat 2019, 23:34:26 »
Merakla bekliyoruz tahmini olarak ne zaman yayınlanır ?
i

Çevrimdışı IV murat

• Stajyer
  • *
« Yanıtla #333 : 22 Şubat 2019, 14:35:49 »
Runtime error hatasının çözümü var mı ?

Çevrimdışı YasinSaka

• Stajyer
  • *
  • Kaygılı, çok kaygılı bir kişi...
« Yanıtla #334 : 22 Şubat 2019, 19:46:17 »
Bu modu kurdum. Oyunu başlatıyorum. Güzelce yüklenirken şak diye kapanıyor. Bir uyarı da vermiyor. Denk gelen ve çözen?

Çevrimdışı YasinSaka

• Stajyer
  • *
  • Kaygılı, çok kaygılı bir kişi...
« Yanıtla #335 : 22 Şubat 2019, 22:03:46 »
Bu modu kurdum. Oyunu başlatıyorum. Güzelce yüklenirken şak diye kapanıyor. Bir uyarı da vermiyor. Denk gelen ve çözen?

Yanlış konuya yazmışım  :fpalm:

Çevrimdışı ahmeteris

« Yanıtla #336 : 23 Şubat 2019, 16:55:57 »
Gelişme var mı?
çalışıyoruz
Merakla bekliyoruz tahmini olarak ne zaman yayınlanır ?
Bitmeye yakın bişey oldu, MtG çıktan sonra yayınlanacak.
Runtime error hatasının çözümü var mı ?
Bilgisayarınla veya oyunun kendisiyle alakalı bir soruna benziyor, özelden ekran görüntüsü atarsan bakabilirim.

Çevrimdışı Utinax

« Yanıtla #337 : 27 Şubat 2019, 18:51:50 »
Millenium Dawn'ın MD4 ile birleşmiş modu MtG çıktığı gün mü çıkacak yoksa çıktıktan bir süre sonra mı?

Çevrimdışı ahmeteris

« Yanıtla #338 : 27 Şubat 2019, 23:13:29 »
Haliyle bir süre sonra. Yapılması gereken bazı şeyler belli ama bazı şeylerin hangi kodlarla yapılacağını bilmemiz için yeni versiyon ve DLC'nin elimizde olması lazım sonuçta. Bir iki gün seferberlik gibi çalışıp modu 1.6'da çalışır hale getireceğiz ama yeni sürümün yayınlanması bir ay falan daha sürebilir.

Bütün devler DLC'yi satın aldık bekliyoruz şu an :D

Çevrimdışı makinist fanlari

« Yanıtla #339 : 28 Şubat 2019, 07:24:36 »
Mod gelişmelerini takip edebileceğiniz discord adresi aşağıdadır. Resmi açıklamalar #announcements ve #teasers kanallarında yapılıyor.

https://discord.gg/vY2AnWR
üff abi süper ya harika ya kalktı resmen ya şu güzelliğe baksana hoi4 muhteşem olacak :D
Malesef Sadece Sikkime General olabiliyorsunuz.

Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: ahmeteris

Millennium Dawn modunu kuramadım yardım

Başlatan man_27

Yanıt: 5
Gösterim: 2664
Son İleti 05 Aralık 2016, 00:56:06
Gönderen: man_27
MİLLENNİUM DAWN MODU

Başlatan efeozsslh

Yanıt: 2
Gösterim: 1916
Son İleti 08 Nisan 2017, 21:31:18
Gönderen: efeozsslh
MİLLENNİUM DAWN MODU

Başlatan efeozsslh

Yanıt: 5
Gösterim: 2664
Son İleti 28 Ocak 2019, 16:32:26
Gönderen: korkusalan
[SUBMOD] Millennium Dawn: German Flair

Başlatan Wylde

Yanıt: 3
Gösterim: 1605
Son İleti 07 Eylül 2019, 12:44:16
Gönderen: Wylde
[SUBMOD] Millennium Dawn: Iranian Tree

Başlatan Wylde

Yanıt: 0
Gösterim: 1110
Son İleti 06 Haziran 2017, 16:21:48
Gönderen: Wylde
Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.