Gönderen Konu: İkmal ve takviye birlikleri  (Okunma sayısı 1602 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Baris

İkmal ve takviye birlikleri
« : 20 Şubat 2013, 09:07:42 »
Anladığım ikmali biten bir birlik sayıca ne kadar üstün olursa olsun kale kuşatmalarında "assault" yaptığında ufak bir garnizona bile yenilebiliyor. Buraya kadar güzel fakat anlayamadığım bu birlik hangi bölgeden tazeleniyor ve gittikçe asker sayısı artıyor. Yüzde hesabında bir "Military control" mekaniği yok anladığım kadarıyla mantık bölge ele geçirme üzerine. Fakat bu birliğin izole olması lazım. Avusturya ile askeri geçiş anlaşması da yoktu hatırladığım kadarıyla.

« Son Düzenleme: 20 Şubat 2013, 09:08:14 Gönderen: Baris »

Çevrimdışı Darkrad

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Strategyturk
Ynt: İkmal ve takviye birlikleri
« Yanıtla #1 : 20 Şubat 2013, 11:56:21 »
O durum biraz da kuşatılmış şehre giden ikmalle ilgili. Mesela München' de ordun var.  O şehri az kayıp vererek alman için etrafındaki Landshut, Starnberg ve Rosenheim'i önce işgal etmen lazım.

Ben 5klık bir garnizona karşı 80k lık bir orduyla şehre girip 50k zararla çıktığımı biliyorum ;D  Şehir deniz kenarındaydı ve deniz gücüm olmadığı için oradan kuşatamamıştım. Adamlar öyle karşı koydular.
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2013, 11:56:42 Gönderen: Darkrad »

Çevrimdışı Abdulhamid III

• (lawgiverkhan)
  • Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 20 Şubat 2013, 14:31:22 »
O durum biraz da kuşatılmış şehre giden ikmalle ilgili. Mesela München' de ordun var.  O şehri az kayıp vererek alman için etrafındaki Landshut, Starnberg ve Rosenheim'i önce işgal etmen lazım.

Ben 5klık bir garnizona karşı 80k lık bir orduyla şehre girip 50k zararla çıktığımı biliyorum ;D  Şehir deniz kenarındaydı ve deniz gücüm olmadığı için oradan kuşatamamıştım. Adamlar öyle karşı koydular.
Evet. Aynen öyle. Aynı şeyi bende yaşadım maalesef.  tbrk*

Çevrimdışı Baris

« Yanıtla #3 : 20 Şubat 2013, 15:58:08 »
İkmal katırları vesaire hatırladığım kadarıyla EU3'te yok idi. Burda ikmal taşıyorlarmı çözemedim fakat Ageod'un sisteminde uyguladığı ikmal katırlarının bir birlikte olması ateş gücünü arttırıyordu. Burda da öyle olmuş. Fakat benim asıl soru şu ki hiç bir bölgeyle bağlantısı olmayan işgal birliği nasıl reinforcement alıyor. Malum tarihsel olarak bu dönemde 2. DS'ında farklı olarak birlikler ancak ana karada ve kendi ülkesinde tazeleniyordu. Burda EU3 sistemi devam ediyor gibi. Ben biraz daha farklı sistem bekliyordum. Bazı kurallar savaş oynunu çağrıştırıyor bazıları ise biraz muallakta kalmış tam oturmuyor.
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2013, 15:58:53 Gönderen: Baris »

Çevrimdışı CrypeNeuron

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • CKII-EUIV-VIC2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Şubat 2013, 19:22:14 »
Bu oyun stratejinin bir numarası olacak hemen indiriyorum 5 dk kaldı bile