Gönderen Konu: Dünyanın en iyi strateji oyunu  (Okunma sayısı 354 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı thetigerclow

• Müsellem
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Dünyanın en iyi strateji oyunu
« : 27 Şubat 2016, 21:40:39 »
Crusader Kings 2 devlet yönetimi+Europa Universalis 4 Diplomasisi+Victoria 2 Ekonomisi+Hearts of için 3 Askeri sistemi+Total warın savaş sistemi.
Evet beyler bu oyunlardaki bu sistemler birleşseydi gece gündüz oynardım.Bu sistemi yapmak çok mu zor?

Çevrimdışı ErenPaşa

• Sipahi
  • *
  • geri döndüm len
    • Profili Görüntüle
Ynt: Dünyanın en iyi strateji oyunu
« Yanıtla #1 : 27 Şubat 2016, 21:45:45 »
Bnce csgo daha iyi krdş

Çevrimdışı ak_gandalf

« Yanıtla #2 : 27 Şubat 2016, 21:53:28 »
Nasa'nın bilgisayarları anca çalıştırır öyle bir oyun olsa.

Çevrimdışı Wayfear

« Yanıtla #3 : 27 Şubat 2016, 22:22:39 »
Victoria 2 İşlemcinin anasını ağlatması.
Arkamda dost Fransız tümeni olmasındansa önümde Alman ordusu olmasını tercih ederim.

George S. Patton

Çevrimdışı ketolar

« Yanıtla #4 : 27 Şubat 2016, 22:33:58 »
Mounth and Blade`nin bireysellik sistemi o kocaman ordular içinde tek bir askeri yönetiyorsunuz ve emir geliyor hemen oraya saldırıyorsunuz, paşa oluyor savaş esnasında emir veriyorsunuz askerlerinize fps olarak.

Çevrimdışı ErenPaşa

• Sipahi
  • *
  • geri döndüm len
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 27 Şubat 2016, 23:10:58 »
Mounth and Blade`nin bireysellik sistemi o kocaman ordular içinde tek bir askeri yönetiyorsunuz ve emir geliyor hemen oraya saldırıyorsunuz, paşa oluyor savaş esnasında emir veriyorsunuz askerlerinize fps olarak.
100gbden az olsa o paraya kıyarım krdş

Çevrimdışı thetigerclow

• Müsellem
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 27 Şubat 2016, 23:51:04 »
gayet mantıklı.Optime hallodu mu tamam.Grafikler çok yüksek olmasına gerek yok.
« Son Düzenleme: 27 Şubat 2016, 23:52:40 Gönderen: thetigerclow »

Çevrimdışı unonimus

• Ağır Süvari
  • *
  • Kinoshita Hideyoshi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 28 Şubat 2016, 00:01:31 »
Bence en iyisi Worms.

Çevrimdışı frebaba2121

• Yeni Çeri
  • *
  • Strateji Manyağı #NaziSavar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 28 Şubat 2016, 11:28:29 »
Valla öyle oyun yok.Zaten strateji oyunlarıda az.Age of empires 2 Indır.Kafan rahat olur bu soruyu sormazsın. :D
"Ne ÇAYIN Şekersizliğine  Nede İNSANIN Şerefsizliğine Alışmadım Gitti..."
Yılmaz Güney
#ÇirkinKral

Çevrimdışı MelaRossa

• Sipahi
  • *
  • The Emperor
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 20 Nisan 2016, 09:25:41 »
Böyle bir oyunun aslına bakılırsa yapılamaması için hiçbir sebep yok. Zaten harita üzerinden olduğu için işin grafik kısmı pek önemli değil. Ama oyunların sadece ayrıntılı olması önemli değil, aynı Zamanda oynanabilir olması da önemli. O saydığın oyunlar arasında sadece Europa Universalis 4'ü oynadım. Ama diğer oyunlar hakkında da bilgim var. Oyunların geçtiği tarihi döneme göre her oyun başka bir alanda yoğunlaşmış ve her oyunda kendi çapında çok kompleks. Özellikle Paradox oyunları. Paradox oyunları arasından en kolayı EU4 derler ama insanlara o bile çok karışık geliyor. Birde 4'ünü birleştirmeleri çok daha sıkıntı bir duruma sebebiyet verir. Yani kısaca çok güzel olan, ama karmaşıklığı nedeniyle pek tercih edilmeyecek tek bir oyun yerine kendi çapında epey satan 4 oyunu ayrı ayrı pazarlamayı tercih edeceklerdir. Tabi bu işler talebe göre. İleride durumun değişmesi gayet olası oyun dünyasındaki geçmişten bugüne yaşanan değişime bakıldığında. Ama şuan için pek mümkün değil sanki.
Demokrasinin esas prensibi, halkın egemenliğidir. Ama milletin kendini yönetecekleri iyi seçebilmesi için, yetişkin ve iyi eğitim görmüş olması şarttır. Eğer bu sağlanamazsa demokrasi, otokrasiye geçebilir. Halk övülmeyi sever. Onun için, güzel sözlü demagoglar, kötü de olsalar, başa geçebilirler. Oy toplamasını bilen herkesin, devleti idare edebileceği zannedilir.
Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar.

Çevrimiçi kerem1249

« Yanıtla #10 : 03 Haziran 2016, 16:55:29 »
Böyle bir oyun olsa üstüne korsanını engellemeye yönelik sağlam tedbirler alınsa yapan şirket müthiş kar yapar.
Egemenlik Ulusundur.

Başkomutan Mareşal Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk

1881~
9 Eylül 1922, İzmir'in Kurtuluşu.

Çevrimdışı Vezir

• Prussian İnfantry
  • Sipahi
  • *
  • Herkes gibi, kendini stratejiye adamış oyuncu.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 03 Haziran 2016, 17:22:02 »
Öznel bir soru, ben dîrim ki, en iyisi hataları sayılmazsa Victoria 2 veya Europa Universalis.
(aç/kapa)

Çevrimdışı fakeswift

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 20 Aralık 2016, 01:55:07 »
Öylew bir oyun yapılabilir ve Yine 19. yüzyılda geçebilir, çünkü ekonomik askeri sistem diplomasi vs. birleştirilirse daha öncesi ve sonrasına gidilemez gerçekçi olmaz o kadar. Ve aşırı harika bir oyun olur ama alan olmaz. Yabancı forumlarda sürekli CKII gibi bir oyunun çok karmaşık olduğundan söz ediyorlar (ki bir bakıma doğru da sayılır) bunu alan olsa bile oynayan ciddi bir kitle oluşmaz. Önce strateji kitlesi oluşması lazım, talep olursa kralını yaparlar. Aksiyon oyunlarına deli gibi talep var ve çıkan oyunlar harika, Far Cry 3, GTA V vs.

Çevrimiçi kerem1249

« Yanıtla #13 : 26 Aralık 2016, 13:46:21 »
Victoria çağında HOI4 ve CKII mekaniklerine sahip bir Victoria 3 güzel olurdu.

Monarşilerde CKII mekanikleri, Faşist-Komünist-Demokrat iktidarlarda HOI4 mekanikleri olurdu.
Egemenlik Ulusundur.

Başkomutan Mareşal Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk

1881~
9 Eylül 1922, İzmir'in Kurtuluşu.

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.