Gönderen Konu: Yeni başladım, yardım ve önerilerinize ihtiyacım var  (Okunma sayısı 2075 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kutukcu

• Azab
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar selamlar herkese, ne zamandır böyle Türkleri alıp dünyayı titretebileceğimiz bir oyun arıyordum buldum nihayet :)
Ama oyun bana çok zor geldi, Trabzon'u, Kıbrıs'ı ve Suriye'yi aldım ama ilerisi beni zorluyor
Sorularım şunlar;

1) Bal, Tuz gibi maddelere sahip olmak ve bu maddelerin ticareti bize Krallık Avantajları dışında hiç bir getiri sağlamıyor mu?

2) Para kazanmak için tüccarları sadece görevlendiriyorum, öneriniz var mı?

3) Halkların mutluluğunu artırmak için vergi toplamıyorum, vergi daireleri yapmıyorum, varsa yıkıyorum, öneriniz var mı?

4) Savaşlarda savaşı ben yönetirsem başarılı olamıyorum, kendilerine savaştırıyorum. Direk yönetmek mi daha avantajlı yoksa kendilerine saldırtmak mı?

5) Kendimiz yönettiğimiz savaşlar için taktikler verir misiniz? Direk olarak gidip şövalyeyi öldürebileceğimiz fırsatçı bir taktik var mı? :D

6) Papa sürekli bana haçlı seferleri açıyor. Papayı dünyadan silmek için "Papalık" adlı ülkeyi ele geçirmem yeterli olur mu?

7) Benim de Müslüman ülkelere çağrı yapıp diğer dinlere karşı birlikte savaşabilme şansım var mı?

8) Şövalyelere vermekte avantajlı diyebileceğiniz birimler hangileri acaba? Ben genelde okçu ile donatıyorum.

Cevaplarınız için teşekkür ederim :)

Çevrimdışı Ragnarr Loðbrók

Ynt: Yeni başladım, yardım ve önerilerinize ihtiyacım var
« Yanıtla #1 : 26 Ocak 2013, 23:09:25 »
Oyunu update etmediysen okçular alayına gider.

Çevrimdışı Kutukcu

• Azab
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 26 Ocak 2013, 23:28:21 »
Yok benim oyunda 1.0.5 update'i var
Cevap için teşekkür ederim

Çevrimdışı Drizzt

• Azab
  • *
  • Ruhu gezenti...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 31 Mart 2013, 20:52:37 »
1) Bunların bir getirisi var eger tüccarlarını başka bir ülkede bu malları almak için bulunduruyorsan (o ülkeden o malı satın alıyosun) tüccarın bulunduğu ülkeyle ilişkin artıyor sana daha dostça davranabiliyorlar sonuçta al gülüm ver gülüm hesabı malını satacak bir müşteri bulan esnaf gibi :)

2) Para kazanmak için tüccarını kullanırken krallık avantajlarından biri ticareti 30% artırıyor onu kulan. Başka; aldığın 3 şehirden 2sinin binalarını ekonomi diğerinin binalarını askeri yapabilirsin
Vergi Geliri:Halktan aldığın vergidir.Bu gelir hiç bir katkı yapmaz aslında...Hatta zararı bile vardır, isyanlara temel dayanak hazırlar.Bu yüzden halktan vergi almamanı tavsiye ederim (Nasıl almıyacağım diyorsanız; aşağıdan ekonomi sayfasına gir sol altta 3 şık var çil çil altın şeklinde.En soldaki üzerinde çarpılı olan vergiyi iptal eder)
 Şehir Geliri:Asıl kayak bu .Ne kadar şehir varsa o kadar kârlı.Ama unutma, şehirin gelirini, şehirde yapılmış ekonomi binaları sağlar.Bu geliri iptal edemezsiniz, zaten mutlulukla alakası yoktur bu gelirin.
 Ticaret Geliri:Bu gelir, sizin tüccarlarınızın ve sizde bulunan ticari eşyalar geliridir.En büyük kaynağınız bu olmalıdır. Biliyorsun 9 tane karakter alabiliyoruz.Sana tavsiyem en az 3 tüccar bulundurmanızdır.Gelirin nasıl havalarda uçtuğunu göreceksin ;)
 Bağlı Devlet Geliri:Vassalınızın sana ödediği vergidir.
 Kral Bonusu:Eğer Devlet Liderinizin "Ekonomi" özelliği güçlü ise buradan gelir kazanabilirsin.
 Din:Burası sadece Hristiyan-Katolik Dinine mensub devletlerin kazandığı ek gelir yeridir.
 Merkezi Otorite:Önemlidir.Mutluluktan, ekonomiye her alanda etkilidir

3) Landlord kullanarak fethettiğin şehirlerdeki halkı kendine bağlayabilirsin isyan riskini azaltır, kingdom power(merkezi otorite) her zaman yüksek olsun, birde şehirlerinde İnn(Han) ve Hostel(Otel) binaları kur mutluluğu artırır, savaşları uzun tutma savaş yorgunluğundan dolayı mutluluk düşer, düşman ordularının senin köylerini yağmalamasına izin verme, isyancıları tecrübe kazanmadan hemen öldür, kendi topraklarında kazandığın savaşlar mutluluk artırır, hanedan evlilikleri doğumları mutluluğu artırabiliyor.

4) Savaşları yönetmede bende sıkıntılıyım. Sen yönetirsen eğer askerin az ise kontrol etmen kolay olur eğer bütün slotlar doluysa zor olur her bölüğü yönetmen. Mareşallerine bırakırsan hem mareşalin seviye alır hemde AI bütün orduyu senden daha iyi kontrol eder ama ordunu düşmanın ordusuna göre kur Taş-kağıt-makas olayı var her askerin bir başkasına üstünlüğü var( atlılar > okçular ve kılıçlılar > mızraklılar > atlılar  döngüsü var)

5) Bir kaç kere savaş yönettim senin dediğin gibi düşünüp düşmanın mareşaline saldırttım ama hem mareşali kaçtı hemde düşman ordusu önüme tampon oldu bu taktiği ancak ağır zırhlı atlılardan oluşan bir orduyla yapabilirsin belki atlılarla tampon olan orduyu yarıp geçer ve mareşalinide kesersin

6) Papalık biraz karışık asla yokedemezsin papalığı yoketmek için papalığın dininden olan bütün ülkeleri yoketmen gerek :) çünkü papalığı ilhak ettiğin zaman başka bir ülke papalık oluyor (Papa öldüğü zaman yerine geçecek yeni Papa Avrupadaki çeşitli rahiplerin arasından seçilir) Europa Universalis oynadıysan anlamışsındır

7) İslam imparatorlukları Haçlı Seferine benzer olarak Cihat çağrısında bulunma yeteneğine sahiptir ve sonucunda istilacılara veya isyancılara karşı saldırmak üzere sınır boylarında (camilerden cihadçı savaşçılar fışkırır) ordular ortaya çıkar. Bu çok güçlü bir yetenektir fakat bir kez kullanıldıktan sonra ikinci çağrıyı yapmak için geçmesi gereken zaman biraz uzundur. Din sayfasında sol alttaki butondu sanırım ve senin topraklarındaki düşman için cihad çağrısı yapabilirsin topraklarında düşman yoksa ve barıştaysan cihad çagrın bir işe yaramaz

8) Ben genelde 4 okçu-1 zırhlı atlı- geri kalanıda zırhlı piyade yapıyorum
ama okçu+balista yapabilirsin balistalar hem seri atış yapıyorlar hemde isabet halinde kesin öldürüyor yada full zırhlı atlılardan oluşan bir orduyla karşına çıkan her orduyu yenebilirsin ben yağma için kulanıyorum hem hızlılar hem sağlamlar isyan olursa isyan bölgesine hızlı gidiyorlar ama şehir kuşatamıyorlar
"Bir saniyesine bile hükmedemediğimiz bir dünya için; bu kadar fırıldak olmaya gerek yok!" | Muhsin Yazıcıoğlu