Gönderen Konu: Iron Cross'a Bakış  (Okunma sayısı 30335 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Speedy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
Iron Cross'a Bakış
« : 08 Ekim 2010, 17:48:43 »

Yeni HOI oyunu Iron Cross'a bir bakış atayım dedim. Öncelikle en dikkat çeken yenilikleri inceleyelim.

Hepimizin dikkatini çeken ilk yenilik şehir sayısındaki yüksek artış. Yüksek artış diyorum çünkü kanaatimce fazla arttırmışlar. Bu artış özellikle Türkiye'yi olumlu etkilemiş. Çünkü Türkiye'nin gerçekten ço kaz şehri vardı. Aod ya da HOI 2'Deki gibi 5-6 tane şehirle oynamayacağız. Tüm illeri koymuşlar sanırım. Tek tek saymadım ama tamamı var gibi duruyor. Sınırlarını da ellerinden geldiğince düzgün yapmışlar.

Tek içerlediğim şey Atatürk yönetimindeki Türkiye'ye faşist yakıştırması yapmaları.

Oyundaki belki de en ilginç yenilik Milletler Cemiyeti olmuş. Fransa ve Almanya arasındaki bir şehire koymuşlar. Milletler Cemiyeti tüm üyelerinin garantörü, aynı şekilde tüm üyeleri de onun garantörü. Bu yüzden sakın Milletler Cemiyeti'ne savaş ilan etmek gibi bir hataya düşmeyin.

Bunun dışında Avrupa'daki özerk şehir devletleri olan Andorra ve San Marino'yu bağımsız olarak haritaya eklemişler. Değişik bir fikir olmuş, beğendim.

Komünist Çin'in eski saçma bayrağını alıp yerine gerçeğini koymuşlar. En sevindiğim yeniliklerden biri bu. Bu arada dikkat etmişsinizdirki ülkelerin arka planlarını yenilemişler.

Haritadaki bir yenilik ise nehirlerin isimleri. Oyundaki nehirlerin yanına isimlerini yazmışlar. Hoş bir yenilik olmuş. Bu coğrafya bilgimize de katkı sağlayacaktır.

İşte Volga Nehri

Bu da bir başka ilginç yenilik. Sanırım bunu Birleşik Krallık'ın gücünü zayıflatmak için yapmışlar. İngiltere'nin Hindistan sömürgesinin yerine Britanya kuklası ''Indian Empire'' diye bir devlet koymuşlar. Aynı şekilde de Mısır sömürgesinin yerine ''Mısır'' devletini koymuşlar.

Oyunda dikkat ettiğim bir hata var. Sovyetler Birliği kabinesinde Stalin yok. Onun yerine Vyacheslav Molotov'u koymuşlar. Umarım bu hatayı gelecek patchlerde düzeltirler.

Gelelim Senaryolara. Dört tane ana senaryomuz var. 1933: Beginning of all, 1934: October Revolution, 1936: The Road to War, 1939: Blitzkrieg

Bir de 1934'ten başlayan ''Free Africa'' var. Hemen 1939 senaryosunun altında. Bu senaryoda Afrika ülkeleri sömürge değil, özgür ülkeler.

En sevdiğim yeniliklerden birisi çıkışta gördüğümüz puanlama ekranındaki yenilik. En üstteki Mihver puanı kısmında Adolf Hitler ve yanında güzel bir Alman hatun bizi karşılıyor.

Altına indiğimizde ise ölümüne kankalar Winston Churchill ve Franklin D. Roosevelt yanlarında asi bir kadın figürüyle gülümsüyorlar.

En altta Komintern kısmında ise yoldaş komiser Stalin düşünceli düşünceli bakınıyor. Yanında ise tam olarak çözemediğim bir kadın figürü var.

Gelelim işin en civcivli kısmına. Teknoloji ağacına reset atmışlar. Eskisinden güzel olmuş. Pek çok yeni teknoloji var. Yalnız en dikkatimi çeken kısım araştırma yılı olayın kaldırmış olmaları.

Son olarakda IRon Cross yapımcılarının her şeyi düşündüklerinin kanıtına gelelim.

Bize bir event yazma programı, bir save editor, teknoloji ağacına bakmak için program ve bir patch denetleyici bırakmışlar. Kurduğunuz oyun klasörünün içinden ulaşabilirsiniz.

« Son Düzenleme: 08 Ekim 2010, 17:57:02 Gönderen: Speedy »
“Bugüne kadar beyazlar bizi birçok söz verdiler , hatırlayamadığım kadar çok , ama biri dışında hiçbirini yerine getirmediler ; topraklarımızı alacaklarını söylediler ve aldılar”
Kızıl Bulut(Mahpiu Luta)

Çevrimdışı Morimoto

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Iron Cross'a bakış
« Yanıtla #1 : 08 Ekim 2010, 17:51:45 »
1933'de Stalin kabinede değildir belki. :D B.K ile oynamak zaten zordu. Şimdi zayıflatmışlar.  :stars:
« Son Düzenleme: 08 Ekim 2010, 17:53:33 Gönderen: Morimoto »

Çevrimdışı Speedy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 08 Ekim 2010, 17:53:17 »
Dikkat edersen tarih 1939 ;)
“Bugüne kadar beyazlar bizi birçok söz verdiler , hatırlayamadığım kadar çok , ama biri dışında hiçbirini yerine getirmediler ; topraklarımızı alacaklarını söylediler ve aldılar”
Kızıl Bulut(Mahpiu Luta)

Çevrimdışı Morimoto

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Ekim 2010, 17:54:51 »
Tamam patron. :D
« Son Düzenleme: 08 Ekim 2010, 17:56:13 Gönderen: Morimoto »

Çevrimdışı Speedy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 08 Ekim 2010, 17:56:34 »
Tek iyi yanı kuklan olması. Sana 1000'in üzerindeki kaynaklarını gönderir ama bu yüzden gelişemez bir türlü.
Kızıl Bulut(Mahpiu Luta)

Çevrimdışı Morimoto

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 08 Ekim 2010, 17:56:52 »
Gelişmesin. :) Zaten Petrol ve Supply dışında 1000 diğer kaynaklar için yeterli.
« Son Düzenleme: 08 Ekim 2010, 17:58:25 Gönderen: Morimoto »

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
  • In Soviet Russia, pants jizz in you!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 08 Ekim 2010, 18:06:12 »
Güzel yazmışsın yoldaş(:P). Okudum hepsini.
1.(ma)ru de (da)me na (o)ssan: good-for-nothing old man                       6.(ma)ttaku (da)ijobu ja nai (o)kyaku: customer who's really not all right
2.(ma)jide (da)ssai (o)yaji: the really uncool old man                              7.(ma)tomo ni (da)karetakunai (o)toko: men no one wants to date
3.(ma)ssa ni (da)rusou na (o)yaji: really uncool-looking old                      8.(ma)ji de (da)kaetai (o)toko: man one seriously wants to date
4.(ma)ttaku (da)rakushite (o)ssan: really depraved old man                     9.(ma)ttaku (da)masenai (o)toboke: fool who unconvincingly feigns ignorance
5.(ma)zui (da)shi to (o)age: horrid bean curd                                        10.(ma)ssugu ikite no (da)inashi na jinsei na (o)jisan: old man who lives as he wants, but accomplishes nothing

Çevrimdışı Morimoto

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Iron Cross'a Bakış
« Yanıtla #7 : 08 Ekim 2010, 18:11:31 »
Teknoloji ağacı çok kötü olmuş bence. Çok karışık ve fazla teknoloji var.

Bu arada Configure Your -..... Kısmında Air Missions in province kısmı ne oluyor? Bunları seçmessek Air mission veremiyor muyuz? :)
« Son Düzenleme: 08 Ekim 2010, 18:14:29 Gönderen: Morimoto »

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradox Interactive Türkiye Forumları
« Yanıtla #8 : 08 Ekim 2010, 18:59:13 »
Sabitliyorum.
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı Speedy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 08 Ekim 2010, 19:41:47 »
Teknoloji ağacı çok kötü olmuş bence. Çok karışık ve fazla teknoloji var.

Bu arada Configure Your -..... Kısmında Air Missions in province kısmı ne oluyor? Bunları seçmessek Air mission veremiyor muyuz? :)
Hangi resimde?
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2011, 14:06:44 Gönderen: Speedy »
Kızıl Bulut(Mahpiu Luta)

Çevrimdışı Annibal

« Yanıtla #10 : 08 Ekim 2010, 19:42:38 »
Artık HOI oynamıyorum ama bu güzel olmuş. Özellikle şehir sayısının artırılmış olması savaşlarda çok fazla taktiksel varyasyon oluşması anlamına geliyor.
Puanlama ekranındaki hatunlar ideolojileri temsil ediyor dikkatli bakarsanız.
Bence eksik yanlardan biri de bakan resimleri. Buna kesin el atmaları ve çeşit getirmeleri gerekirdi. Aynı şekilde teknoloji takımları da elden geçirebilirdi.
Atatürk meselesine gelince faşist denmesi gerçekten ezbere olmuş. Bu işle uğraşanlar herhalde milliyetçi olduğundan hareketle faşist etiketini yapıştırıvermiş olmalı. Halbuki Türkiye'deki rejimin Almanya ve İtalya'daki ile alakası bile yok. Ulus devletiz ama faşist değiliz. Ama Atatürk'ün diktatör olduğu muhakkak. Tek adamın olduğu her rejim diktatör rejimidir. Ama bu her zaman o rejimin kötü olduğu anlamına da gelmez.
"Bir yerde küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, orada güneş batıyor demektir"

Çevrimdışı Nizam-ı Türk

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 08 Ekim 2010, 20:27:11 »
Bir şey soracağım, Atatürk'ün çıkartamadığı, daha doğrusu meclisten geçiremediği yasa var mı? Varsa diktatör sayılamaz.

Çevrimdışı unonimus

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Kinoshita Hideyoshi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 08 Ekim 2010, 20:31:58 »
Toprak reformu var.

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 08 Ekim 2010, 20:32:34 »
Konu dışına çıkmayın.
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı Nizam-ı Türk

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 08 Ekim 2010, 20:36:10 »
Tamam.

Oyun çok güzel, ama teknoloji bölümü kötü.

Çevrimdışı Speedy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 08 Ekim 2010, 20:43:50 »
Eklemeyi unutmuşum, şehir devletlerinden Liechtensteinda İsviçre'nin doğusunda bağımsız olarak mevcut.
« Son Düzenleme: 08 Ekim 2010, 20:44:04 Gönderen: Speedy »
Kızıl Bulut(Mahpiu Luta)

Çevrimdışı KHAN

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 08 Ekim 2010, 22:42:02 »
Güzel tanıtım; eklemek istediğim birkaç nokta var

Teknolojide yıl yok, bunun yerine gelen sistemde, bir teknolojinin keşfedildiği tarihte(Örneğin ilk jet motorlu uçak) onunla ilgili araştırmalar event ile aktif hale geliyor.

İkincisi, yapay zeka ve puppetların oyunda izleyeceği politikaları bir eventla siz seçiyorsunuz, seçeneklerle zorluğu dahada artırabilmeniz mümkün.

Çevrimdışı Amiral

• Sekban
  • *
  • Uncle Junior
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 08 Ekim 2010, 23:42:49 »
Hiç beğenmedim. Sildim oyunu.
You heard about the Chinese Godfather? He made them an offer they couldn't understand.
-Uncle Junior

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 08 Ekim 2010, 23:54:55 »
Niye ki süperman? Ben çok sevdim şahsen, Türkiye'yle Osmanlı sınırları yapmama az kaldı! :P

Yalnız teknolojilerde anlamadığım bir nokta var. Mesela b teknolojisi için a teknolojisi yapmak gerekiyor. a'yı yapıp sonra b'yi yapıyorum. c için de b gerekiyor. Ama c'yi yapmaya çalıştığımda gerekli teknolojileri bulmadınız diyor.
1.(ma)ru de (da)me na (o)ssan: good-for-nothing old man                       6.(ma)ttaku (da)ijobu ja nai (o)kyaku: customer who's really not all right
2.(ma)jide (da)ssai (o)yaji: the really uncool old man                              7.(ma)tomo ni (da)karetakunai (o)toko: men no one wants to date
3.(ma)ssa ni (da)rusou na (o)yaji: really uncool-looking old                      8.(ma)ji de (da)kaetai (o)toko: man one seriously wants to date
4.(ma)ttaku (da)rakushite (o)ssan: really depraved old man                     9.(ma)ttaku (da)masenai (o)toboke: fool who unconvincingly feigns ignorance
5.(ma)zui (da)shi to (o)age: horrid bean curd                                        10.(ma)ssugu ikite no (da)inashi na jinsei na (o)jisan: old man who lives as he wants, but accomplishes nothing

Çevrimdışı Amiral

• Sekban
  • *
  • Uncle Junior
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 08 Ekim 2010, 23:56:17 »
Niye bu kadar şehir eklemişler anlamadım? Polonya'yı fethetmem 2 ayımı aldı. :-[ Sovyetlerle bu durumda asla savaşılmaz.
You heard about the Chinese Godfather? He made them an offer they couldn't understand.
-Uncle Junior

Çevrimdışı KHAN

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 08 Ekim 2010, 23:57:13 »
Niye bu kadar şehir eklemişler anlamadım? Polonya'yı fethetmem 2 ayımı aldı. :-[ Sovyetlerle bu durumda asla savaşılmaz.
2 ay mı? :smart:, 6 günlük işi var  ;) 

Çevrimdışı Morimoto

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 08 Ekim 2010, 23:57:58 »
Niye ki süperman? Ben çok sevdim şahsen, Türkiye'yle Osmanlı sınırları yapmama az kaldı! :P

Yalnız teknolojilerde anlamadığım bir nokta var. Mesela b teknolojisi için a teknolojisi yapmak gerekiyor. a'yı yapıp sonra b'yi yapıyorum. c için de b gerekiyor. Ama c'yi yapmaya çalıştığımda gerekli teknolojileri bulmadınız diyor.

O işin içinden bir türlü çıkamadım ben.

Çevrimdışı Amiral

• Sekban
  • *
  • Uncle Junior
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 09 Ekim 2010, 00:00:15 »
2 ay mı? :smart:, 6 günlük işi var  ;) 
Ben 1939 senaryosundan başladım. Ondan olabilir belki.
Her neyse beğenmedim bu oyunu. Mod 33'e devam edeceğim.
-Uncle Junior

Çevrimdışı KHAN

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 09 Ekim 2010, 00:01:05 »
Teknolojiyi araştırmanız için onun tarihi olarak keşfedilmesi gerekiyor, siz a ve b yi yaparak C'yi araştırmaya hazır hale geliyorsunuz belli bir tarihte de event ile c araştırılabilir hale geliyor. Teknolojilerin tarihlere göre sıralanması yerine bu sistemi kurmuşlar.

Ben 1939 senaryosundan başladım. Ondan olabilir belki.
Her neyse beğenmedim bu oyunu. Mod 33'e devam edeceğim.

Bende 1939'da başladım

http://www.paradoxfan.com/forum/index.php?topic=11666.0

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 09 Ekim 2010, 00:03:06 »
Baba alışamadım desene şuna. Oyna biraz yav, bence seversin. Şehir sayısının fazlalığı çok güzel olmuş. Savaş stratejisi yapabiliyoruz hakikaten bu şekilde. Özellikle 1933 senaryosunda. Herkesin hemen hemen aynı sayıda askeri olduğu için strateji büyük önem kazanıyor.

Çevrimdışı stone417

• Sipahi
  • *
  • What does not destroy me,makes me strong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 09 Ekim 2010, 00:03:46 »
Varya Pazar günü üniversiteye gidecem.Sırf bu iron cross için bana yükleteceksiniz hoi2yi ;D kendimi zor tutuyorum zaten.

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 09 Ekim 2010, 00:05:08 »
Yükle yav yükle, çok güzel yapmış adamlar. (Gaz vereyim dedim. :P)

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 09 Ekim 2010, 00:18:54 »
Teknolojiyi araştırmanız için onun tarihi olarak keşfedilmesi gerekiyor, siz a ve b yi yaparak C'yi araştırmaya hazır hale geliyorsunuz belli bir tarihte de event ile c araştırılabilir hale geliyor. Teknolojilerin tarihlere göre sıralanması yerine bu sistemi kurmuşlar.
Gerekli eventlar bana gelmemişti Polonya ile oynarken. Geliştirecek teknoloji bulamıyordum.

Çevrimdışı KHAN

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 09 Ekim 2010, 00:20:53 »
Galiba Almanya-Rusya-ABD gibi büyük devletler her teknolojiyi geliştirebilirken, küçük devletler her istediği teknolojiyi geliştiremiyor, ama küçük devletlerin genişleyeceğini de hesaba katmaları lazımdı.

Çevrimdışı c.

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 09 Ekim 2010, 14:21:14 »
Tam olarak nasıl kuracağız?AoD üstüne demişsiniz ama açıklasanız iyi olur.

Çevrimdışı KHAN

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 09 Ekim 2010, 14:32:29 »
Temiz bir AoD kurulumu yap ardından 1.05 yamasını yükle

AoD klasörünü bulunduğu konumdan kopyalayıp başka bir konuma yapıştır(Örnek C'den D'ye)

Ardından Iron Cross kurulmunu başlat AoD kurulumunu seç ardından nereye yüklemek istediğini soracak, D'de oluşturduğun AoD klasörünü hedef göster ardından yükle

Çevrimdışı stone417

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 09 Ekim 2010, 14:34:17 »
Bunların hepsini internetten indirip kursam kotadan kaç mb gider?

Çevrimdışı c.

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 09 Ekim 2010, 14:35:48 »
Temiz bir AoD kurulumu yap ardından 1.05 yamasını yükle

AoD klasörünü bulunduğu konumdan kopyalayıp başka bir konuma yapıştır(Örnek C'den D'ye)

Ardından Iron Cross kurulmunu başlat AoD kurulumunu seç ardından nereye yüklemek istediğini soracak, D'de oluşturduğun AoD klasörünü hedef göster ardından yükle
AoD'yi oynamak istemiyorum c'deki aodye kursam?
D varda dokunmak istemiyorum pc ile ilgili dosyalar var aodyi c'den yine cdeki bi klasöre alsam?
Sanırsam dvdsi çıkmamış.Neyse bi yerden bulacaz.Stone en fazla aod 800 ic 700 desek 1500 mb falan eder.

Çevrimdışı stone417

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 09 Ekim 2010, 14:38:23 »
Üniversiteden döndüğümde ilk işim bu oyunu indirmek olacak.

Çevrimdışı KHAN

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 09 Ekim 2010, 14:47:44 »
C'yede kurabilirsin ama bende save problemi çıkarmıştı

Çevrimdışı c.

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 09 Ekim 2010, 15:16:34 »
Milletler cemiyeti seçilebiliyor mu xD

Çevrimdışı Speedy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 09 Ekim 2010, 15:32:25 »
Seçilebiliyor.
Kızıl Bulut(Mahpiu Luta)

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 09 Ekim 2010, 16:22:01 »
Galiba Almanya-Rusya-ABD gibi büyük devletler her teknolojiyi geliştirebilirken, küçük devletler her istediği teknolojiyi geliştiremiyor, ama küçük devletlerin genişleyeceğini de hesaba katmaları lazımdı.

Kötü olmuş bu. :/

Çevrimdışı c.

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 09 Ekim 2010, 16:23:45 »
Kötü olmuş bu. :/
Gerçekçi olması için. Andorra İspanyol iç Savaşı'nda genişler, birde Almanlar Fransa'ya dalınca Fransa'ya dalarsa ne olacağını gör bak. Majinoyu geçtimi Almanlar Andorra ezer geçer Fransa'yı.
« Son Düzenleme: 22 Ocak 2011, 20:30:39 Gönderen: Mustafa turkan »

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 09 Ekim 2010, 16:26:07 »
Bence saçma. Türkiye'le tüm dünya'yı ele geçirsem bile 3. seviye tank yapamayacağım. Bu mu gerçekçi?

Çevrimdışı Spartan

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 17 Ekim 2010, 00:15:25 »
Böyle rezillik olamaz. Arjantinim. Polonya rezil ediyor Almanya'yı. Macaristan'ı ilhak ettiler. Berlin'e yürüyorlar. Almanya daha Polonya'yı yenmekten acizse bıraksınlar mesleği.

Benim eylemlerimi komuta etmek, nasıl davranmam gerektiğini söylemek ve bunu yönlendirecek bir yasa oluşturmak hiç kimsenin üstüne vazife değildir. - Max Stirner

Yükseldikçe uçma bilmeyenlere daha küçük görünmemiz kaçınılmazdır. - Friedrich Nietzsche

http://theanarchistlibrary.org/library/the-anarchist-faq-editorial-collective-an-anarchist-faq
http://www.submedia.tv/
http://sosyalsavas.org/

Çevrimdışı Scipio

• (osmanli askeri)
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 17 Ekim 2010, 00:33:46 »
Bu oyun çok kasıyor mu?
"The men who went to the moon to export peace, remained on the moon to rest in peace."

Çevrimdışı Bersun

• Paşa
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 17 Ekim 2010, 00:34:33 »
Hayır.

Çevrimdışı Scipio

• (osmanli askeri)
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 17 Ekim 2010, 00:35:36 »
Tamam sağol.
"The men who went to the moon to export peace, remained on the moon to rest in peace."

Çevrimdışı Speedy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 17 Ekim 2010, 01:52:17 »
Böyle rezillik olamaz. Arjantinim. Polonya rezil ediyor Almanya'yı. Macaristan'ı ilhak ettiler. Berlin'e yürüyorlar. Almanya daha Polonya'yı yenmekten acizse bıraksınlar mesleği.

Sen benim ''Almanya'nın elinde patlayan Barbarossa'' konusunu görmelisin o zaman. :D
« Son Düzenleme: 22 Ocak 2011, 20:31:34 Gönderen: Mustafa turkan »
Kızıl Bulut(Mahpiu Luta)

Çevrimdışı Spartan

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 17 Ekim 2010, 01:52:54 »
SSCB ile Polonya bir mi?
Benim eylemlerimi komuta etmek, nasıl davranmam gerektiğini söylemek ve bunu yönlendirecek bir yasa oluşturmak hiç kimsenin üstüne vazife değildir. - Max Stirner

Yükseldikçe uçma bilmeyenlere daha küçük görünmemiz kaçınılmazdır. - Friedrich Nietzsche

http://theanarchistlibrary.org/library/the-anarchist-faq-editorial-collective-an-anarchist-faq

Çevrimdışı Speedy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 17 Ekim 2010, 01:54:59 »
Oyunun yapay zekasını geliştirmeleri Almanya'nın aleyhine olmuş.
Kızıl Bulut(Mahpiu Luta)

Çevrimdışı Spartan

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 17 Ekim 2010, 01:56:09 »
Bence adamlar direk Almanya yenilsin diye kasmış :D

Çevrimdışı Speedy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 17 Ekim 2010, 02:01:01 »
Sanmam. Çünkü AI geliştirildiği için taktik kurabiliyor anladığım kadarıyla.
Kızıl Bulut(Mahpiu Luta)

Çevrimdışı Turgay

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 17 Ekim 2010, 05:05:08 »
33 senaryosunda Polonya çok güçlü.Ben Almanya iken bile zorlanıyordum Polonya'yı ilhak ederken.Abartmışlar Polonya'yı biraz yoksa Fransa'ya veya başka Avrupa devletleriyle durum biraz normale dönüyor ama SSCB ilede aynı olay.Yeni patchde düzelir umarım.

Çevrimdışı Scipio

• (osmanli askeri)
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 17 Ekim 2010, 08:41:28 »
Belki o yıllarda Almanya'nın gücü çok azdı.

Çevrimdışı Snow

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 17 Ekim 2010, 09:51:53 »
1933 senaryosunda başladıysan normal bir durum.
O yıllarda Polonya, en büyük askeri güçlerden biriydi.

Almanya, 33'te Hitler'in iktidara gelmesinden sonra
askerî açıdan güçlenmeye ve silahlanmaya başlamıştır.

Çevrimdışı Turgay

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 17 Ekim 2010, 09:52:15 »
Belki o yıllarda Almanya'nın gücü çok azdı.

33 te zaten güçsüz.33 senaryosunda 39 yılına gelipte savaş başlayınca güçsüz kalıyor.Yetmezmiş gibi İtalya'da Japonya'ya savaş açıp müttefiklere giriyor.

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 17 Ekim 2010, 10:03:41 »
Almanya'nın sanayisini zayıf yapmışlar.

Çevrimdışı Nizam-ı Türk

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 17 Ekim 2010, 10:05:37 »
Polonya 33'te güçlü olabilir, ama 39'da gayet güçsüz.(Çevresine göre)

Çevrimdışı Turgay

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 17 Ekim 2010, 10:10:11 »
39'a gelindiğinde güçsüz haliyle bile Almanya'yı yeniyor Polonya.

Almanya'nın sanayisini zayıf yapmışlar.

Eventlarla ve endüstri yapılanmasıyla epeyce iyi oluyor sanayisi ama yinede savaş başlayınca çok garip bir şekilde yeniliyor.Daha bu gece oynadığım oyunda Hollanda Berlin'e kadar geldi  :) .

Çevrimdışı Spartan

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 17 Ekim 2010, 10:21:38 »
Polonya Almanya'yı ilhak etti :D Hayır bir de Almanya'da 497 Ic vardı. Hani önüne çıkanı ezer diyordum yazıklar olsun.

Çevrimdışı Turgay

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 17 Ekim 2010, 10:27:15 »
Polonya Almanya'yı ilhak etti :D Hayır bir de Almanya'da 497 Ic vardı. Hani önüne çıkanı ezer diyordum yazıklar olsun.

İtalya-Japonya ne yaptılar,ikisi girdimi birbirine yoksa benim oyunda bir gariplik mi var? :)

Çevrimdışı Spartan

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 17 Ekim 2010, 10:31:33 »
Onlar Mihver'e girmedi. Japonya Çin'i ilhak etti. İtalya takılıyor kendi çapında. Mihver'de Almanya-Macaristan-Bulgaristan vardı. Bulgaristan kaldı geriye ona da ulaşamıyorlar ulaşsalar Mihver diye bir şey kalmayacak :D

Çevrimdışı Turgay

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 17 Ekim 2010, 10:33:14 »
Stalin'de yok zaten,beğenene lafım yokta ben yeni versiyona kadar iyisimi AoD devam edeyim. :)

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #60 : 17 Ekim 2010, 11:06:43 »
Demek sürekli fabrika kurmuş, orduyu önemsememiş.

Çevrimdışı Scipio

• (osmanli askeri)
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 17 Ekim 2010, 11:14:13 »
Kaş yapalım derken göz mü çıkarmış bu adamlar şimdi?

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 17 Ekim 2010, 11:18:43 »
Yamalarla düzeltirler.

Çevrimdışı KHAN

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 17 Ekim 2010, 11:44:36 »
Stalin'de yok zaten,beğenene lafım yokta ben yeni versiyona kadar iyisimi AoD devam edeyim. :)
Stalin var, 1941'de resmen göreve başlıyor.

Çevrimdışı Turgay

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 19 Ekim 2010, 03:13:26 »
Gözümden kaçmış o zaman özür dilerim.Eventların bol olması oyunu akıcı yapmış,33 senaryosuda benim gibi boş vakti olanlar için değerli :) ,şehir sayısı düşündüğüm kadar zorlamıyor oyunu (fetihler ve savaşların cılızlığı açısından) ,ama italyanların müttefiklere girmesi kesinlikle düzeltilmeli birde Almanya güçlendirilmeli zira savaşta oyunda onların üzerinden dönüyor.Zayıf bir Axis gerçekten (en azından bana) zevk vermiyor.

Çevrimdışı Bersun

• Paşa
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 19 Ekim 2010, 13:05:55 »
Almanya'yla hava-deniz-kara üçlüsüne aynı anda üretim yapsan bile 1939'a kadar çok rahat en büyük askeri güç olabilirsin.

Çevrimdışı Turgay

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 19 Ekim 2010, 23:25:38 »
Almanya'yla hava-deniz-kara üçlüsüne aynı anda üretim yapsan bile 1939'a kadar çok rahat en büyük askeri güç olabilirsin.

Sen kullanırsan olursun,hatta AoD'yi bile geçersin ancak AI için konuşmuştum.

Çevrimdışı Bersun

• Paşa
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 20 Ekim 2010, 12:55:20 »
Gereksiz "Z-Plan" eventleri yüzünden AI doğru düzgün üretim yapamıyor zaten.

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 20 Ekim 2010, 13:00:36 »
Eventları ya tamamen kaldırmalarını ya da Eu3 gibi sistematik bir hale getirmelerini isterdim.

Çevrimdışı KHAN

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 20 Ekim 2010, 13:04:15 »
Event dosyalarını inceledim ve Mod 34 eventlarının hiçbir değişiklik yapılmadan oyuna dahil edildiğini farkettim. Bu eventlar oyunun dengesini biraz bozuyor açıkçası.

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 20 Ekim 2010, 13:10:42 »
Event dosyalarını inceledim ve Mod 34 eventlarının hiçbir değişiklik yapılmadan oyuna dahil edildiğini farkettim.
Yuh artık. :D

Çevrimdışı KHAN

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 20 Ekim 2010, 13:15:12 »
Yuh artık. :D
Evet üstelik bu eventlar askeri,sınai ve deniz kuvvetleri gibi pek çok alanda oyunun işleyişine etki eden "trigger" barındırıyor.Bersun'un söylediği gibi Almanya'nın Z plan eventleri oyunu önemli ölçüde etkiliyor bundan başka İngiltere,Japonya,ABD ve Almanya için kaynaklarını büyük ölçüde tüketen gereksiz eventlar var.

Çevrimdışı Bersun

• Paşa
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 20 Ekim 2010, 13:16:07 »
Westwall ve Ostwall eventlerinin faydasını gördünüz mü? O kadar yatırım yaptım, havada kaldı hepsi. :-\
« Son Düzenleme: 20 Ekim 2010, 13:16:15 Gönderen: bersun46 »

Çevrimdışı KHAN

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 22 Ekim 2010, 10:17:02 »
Japonya ile 1933'te başladığım oyunumda Almanların son durumu. Çin'in işini 1938'de bitirip Sovyetlere saldırmaya hazırlanırken, Almanlar bütün planlarımı mahvetti. Neden bu şekilde yenildiklerini anlamak için save'i açıp inceledim. AI Production'a o kadar fazla yükleniyorki elinde hiç manpower kalmamış ve tümenlerinin gücünü yenileyemiyor ve tümenleri sürekli yok oluyor bu sorunu acilen çözmeleri lazım. Çünkü 1933'de başladığınızda AI çok kötü yönetiyor.

Bu arada Almanların sadece Polonya ile savaşta olduğunuda belirteyim

« Son Düzenleme: 22 Ekim 2010, 10:27:12 Gönderen: KHAN »

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 22 Ekim 2010, 10:33:31 »
Senin için zorlayıcı bir alternatif oluşturacak en azından.

Çevrimdışı KHAN

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #75 : 30 Ekim 2010, 18:00:04 »
ABD ile 1939 senaryosunda güzel bir oyun olması ümidiyle başladım fakat Almanlar yine planlarımı alt üst ettiler. Sovyetler 2 ay içerisinde Almanları bozguna uğrattı. Umarım yapımcılar oyunu acilen gözden geçirip bir yama çıkarırılar.

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 30 Ekim 2010, 18:06:11 »
Yapımcılar sanki sadece Almanya ile oynayarak test etmişler oyunu. :D

Çevrimdışı KHAN

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 30 Ekim 2010, 18:18:43 »
Gerçekte böyle bir durum olsa İsviçre'nin yerinde kimse olmak istemezdi heralde :)

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 30 Ekim 2010, 18:20:55 »
Gerçekte böyle birşey olsa SSCB nükleer füze yerdi herhalde.

Çevrimdışı Speedy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #79 : 30 Ekim 2010, 18:21:28 »
Paradoxplaza'da üyeliği olan arkadaşlarımız bunu orada şikayet edebilirler. :)
Kızıl Bulut(Mahpiu Luta)

Çevrimdışı Morimoto

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #80 : 09 Kasım 2010, 17:52:56 »
Bu oyunu AOD üzerine kurunca 'retool time' kalkıyor mu?

Çevrimdışı Baranduin

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 21 Kasım 2010, 21:59:42 »
1- Retool Time ne ?
2- Bu moddaki en büyük şehir hangisi ? (Toprak bakımından) Resim koyarsanız daha anlaşılır olur.
« Son Düzenleme: 21 Kasım 2010, 22:40:49 Gönderen: Baranduin »

Çevrimdışı Speedy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 21 Kasım 2010, 23:12:46 »
En büyük şehir diye bir şey yok.
Kızıl Bulut(Mahpiu Luta)

Çevrimdışı Delete®

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 22 Kasım 2010, 13:02:48 »

Bütün şehirler eşitmi yani :D Var tabii  ;D

Çevrimdışı Speedy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #84 : 22 Kasım 2010, 18:51:15 »
Bütün şehirler eşit değil fakat aralarında büyük coğrafi farklarda yok. Ayrıca neye göre büyük olduğunu merak etmenize de bağlı. Mesela tamamen coğrafi büyüklük mü yoksa şehirdeki kaynaklar, altyapı vs. mi?
Kızıl Bulut(Mahpiu Luta)

Çevrimdışı Scipio

• (osmanli askeri)
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #85 : 22 Kasım 2010, 18:55:03 »
Toprak bakımından demiş ya zaten.

Çevrimdışı Speedy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #86 : 22 Kasım 2010, 18:55:50 »
Toprak bakımından soruyorsa Sibirya'daki şehirler. tbrk*

Not: Baranduin mesajını sonradan düzenlemiş görmemişim.
« Son Düzenleme: 22 Kasım 2010, 18:56:31 Gönderen: Speedy »
Kızıl Bulut(Mahpiu Luta)

Çevrimdışı Probang

« Yanıtla #87 : 22 Kasım 2010, 19:00:40 »
İron cross yüklü bi oynayamadım.  :thumbsdown:
Steam

Ağlamayı bile sevmişiz seninle

Çevrimdışı Speedy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #88 : 22 Kasım 2010, 19:01:47 »
Mutlaka başla, kaptıracaksın ve artık HOI 2 ya da AoD sana berbat bir oyun gibi görünecek. tbrk*
Kızıl Bulut(Mahpiu Luta)

Çevrimdışı Speedy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #89 : 22 Kasım 2010, 21:50:29 »
Ben de ilk başta şehir sayısının çok arttığını düşünmüştüm. :) Ama inan bana bu oyunu çok daha zevkli ve zor bir hale getiriyor ve strateji kurmana imkan sağlıyor. tbrk*
Kızıl Bulut(Mahpiu Luta)

Çevrimdışı Speedy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #90 : 22 Kasım 2010, 22:03:40 »
Ayrıca yapay zeka AoD'e 100 basar. ;)
Kızıl Bulut(Mahpiu Luta)

Çevrimdışı Bersun

• Paşa
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #91 : 22 Kasım 2010, 22:52:10 »
Tek sorun araştırmalarda "Historical Date" verilmemesi. İnsan teknoloji geliştirirken bir yerler eksikmiş gibi oluyor.

Çevrimdışı Baranduin

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #92 : 28 Kasım 2010, 17:45:14 »
Peki Lüksemburg'un elinde kaç şehir var ? Yine 1 şehir mi ?

Çevrimdışı Baranduin

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #93 : 28 Kasım 2010, 17:55:39 »

En büyük şehir kavramı yoksa en küçük şehrin resmini koy.
« Son Düzenleme: 28 Kasım 2010, 18:35:08 Gönderen: Baranduin »

Çevrimdışı Speedy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #94 : 28 Kasım 2010, 20:39:43 »
Flood yapma ve en küçük şehir diye bir şey de yok.
Kızıl Bulut(Mahpiu Luta)

Çevrimdışı PANZER GENERAL

• Paşa
  • *
  • MR.KEY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #95 : 28 Kasım 2010, 20:40:12 »
Ben çalıştıramadım bunu ya :thumbsdown:

Çevrimdışı Morimoto

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #96 : 28 Kasım 2010, 20:40:34 »
Tek sorun araştırmalarda "Historical Date" verilmemesi. İnsan teknoloji geliştirirken bir yerler eksikmiş gibi oluyor.

Ben hangisini yapsam karar veremiyorum. :D

AOD'yi yükle. Bir kopyasını oluştur. Iron Cross'u kopyaya kur.
« Son Düzenleme: 28 Kasım 2010, 20:40:59 Gönderen: Morimoto »

Çevrimdışı Prinzeugen

• (demir yumruk ömer)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #97 : 29 Kasım 2010, 20:10:29 »
Sizce Hoi2 Arma'ya kurmak mı aodye kurmak mı daha iyidir? Ben Aod'ye kurmuştum ama pek beğenmemiştim. Almanya çok güçsüz kalıyor fakat bazı hikayeler de Almanya'nın Sovyetler'i işgal ettiğini de görüyorum.

Çevrimdışı Nizam-ı Türk

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #98 : 29 Kasım 2010, 21:13:16 »
O genel sorun.

Çevrimdışı Annibal

« Yanıtla #99 : 03 Aralık 2010, 18:43:56 »
Iron Cross'u cidden beğendim ama teknoloji ekranında bir sıkıntı var galiba. Geliştirelim derken hepten karmakarışık bir hal almış ve bazı sorunlar da mevcut.

Çevrimdışı Baranduin

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #100 : 03 Aralık 2010, 19:04:12 »
Peki Lüksemburg'un elinde kaç şehir var ? Yine 1 şehir mi ?

Çevrimdışı Annibal

« Yanıtla #101 : 03 Aralık 2010, 19:12:26 »
Evet.

Çevrimdışı denizli

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #102 : 04 Aralık 2010, 11:07:57 »
Bir şey soracağım. Bende Hearts Of Iron 2 Doomsday yüklü ve ben Iron Cross kurmak istiyorum. Nasıl kuracağım anlayamadım. Ayrıca oyunum Doomsday 1.00 dır.
« Son Düzenleme: 22 Ocak 2011, 20:35:06 Gönderen: Mustafa turkan »

Çevrimdışı AGEMON

• Sekban
  • *
  • Atatürk Yolunda
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #103 : 04 Aralık 2010, 11:09:02 »
Bir şey soracağım.Bende Hearts Of Iron 2 Doomsday yüklü,ve ben Iron Cross kurmak istiyorum.Nasıl kuracağım anlayamadım.Ayrıca oyunum Doomsday 1.00 dır.

Iron Cross'u HOİ2 Armegeddon'nun üzerine kurabiliyorsun veya Düz Aod'un üzerine

Çevrimdışı denizli

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #104 : 04 Aralık 2010, 11:11:09 »
Peki Armageddon'u nasıl yükleyebilirim ? Nasıl indireceğimi bilmiyorum. Bir kere yüklemiştim ama bilgisayar virüsle çökmüştü. Şimdi ise linkini bulamam.

Edit:

Yardım edecek yok mu ?  :-\ :-\ hlpme* hlpme*
« Son Düzenleme: 22 Ocak 2011, 20:35:30 Gönderen: Mustafa turkan »

Çevrimdışı Mr.Dogu

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #105 : 04 Aralık 2010, 20:56:10 »
Arkadaşlar Türkiye ile oyunumda İslam ittifakını oluşturdum.(İran-Suudi Arabistan-Türkiye-Yemen-Oman öteki ülkeler kuklaydı onları ilhak ettim.Tüm Yarımadayı kurtardıktan sonra herkese özgürlüklerini verecektim ki... )Ardından Fransa'nın ve İngiltere'nin Arap Yarımadasındaki topraklar için savaş çıktı.Dağıttık geçtik çünkü oyundaki yapay zekada İtalya ve Almanya iki ülkeyide yıkılma aşamasına getirmişti.Fransada Vişi Fransası kurulmuştu.Ardından oluşturabileceğim ülkelerde gözüme birşey çarptı Arap Federasyonu...
Suudi Arabistan İngiltere tarafından ilhak edilmiş.Yemen ve Oman ilk düşen ülkeler olmuştu.Sonra Türkiye Kurtuluş Ordusunca tekrar toprakları alınmıştı.Suudilere özgürlüklerini vermeden önce save alıp Arap Federasyonunu kurdum Tüm Arap Yarımadasındaki ve Mısırdaki topraklarımdan böyle bir Federasyon oluştu.

Kabinesi

Çevrimdışı Speedy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #106 : 04 Aralık 2010, 21:07:25 »
Harita görüntüsü koyarmısın?
Kızıl Bulut(Mahpiu Luta)

Çevrimdışı Mr.Dogu

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #107 : 04 Aralık 2010, 21:08:44 »
Yemen ve Omanı daha kurtaramadım onları da alayım tekrar kuracağım o sefer resmini atarım.

Çevrimdışı Türkan

• Roué
  • Ağır Süvari
  • *
  • Go ask Alice.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #108 : 04 Aralık 2010, 21:10:45 »
Bende Iron Cross kurayım. Amerika birleşik devletlerinden sonra bununla bir hikaye yazmak istiyorum.
Aptallığa ve cahilliğe tahammülüm yok.

Çevrimdışı Mr.Dogu

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #109 : 04 Aralık 2010, 21:15:28 »
Arap Federasyonu ile bir hikaye yaz. :P Vallaha biraz ön yargılı yükledim oyunu ama mükemmel.Şehirler falan Türkiye muhteşem olmuş.Hoi2 de ki 7 şehirlik ülkeden sonra 81 vilayet iyi geldi. ;D

Çevrimdışı Türkan

• Roué
  • Ağır Süvari
  • *
  • Go ask Alice.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #110 : 04 Aralık 2010, 21:16:24 »
Yok ya ben başka bir ülkeyle yazarım :)

Çevrimdışı Mr.Dogu

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #111 : 05 Aralık 2010, 09:53:04 »
Arkadaşlar Türkiye Kurtuluş Ordusunun üstün başarısı ile Tüm Müslüman ülkeler kurtarıldı.Emperyalistler bir daha Müslüman topraklarına ayak basamayacak çünkü kendi ülkeleri yıkılmak üzere.İşte Arap Federasyonu Haritası=Mısır-Ürdün-Filistin-Suudi Arabistan-Kuveyt-Yemen-Oman-Irak-Suriye bunlar benim kurtarıp Arap Federasyonunu kurduğum ülkeler.Lübnan'ı malesef kurtaramadım İtalyanlar benden önce aldılar.

Sizce oyuna bu şekilde devam mı edeyim?Yoksa her ülkeye tek tek özgürlüklerini mi vereyim?Buna karar verdikten sonra Balkanları Bosna için işgale başlayacağım.

Çevrimdışı Türkan

• Roué
  • Ağır Süvari
  • *
  • Go ask Alice.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #112 : 05 Aralık 2010, 10:00:06 »
Her ülkeye özgürlük ver.

Çevrimdışı Mr.Dogu

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #113 : 05 Aralık 2010, 11:30:36 »
Afgan ordusu ile İran askerleri Hindistan Cephesinde ne yeniliyor nede üstünlük sağlıyorlardı.Her ülkeye tek tek özgürlüklerini verdim ve İtalyanlar ile Lübnan için savaşa girmeye karar verdim.İtalyanlar Mihver de değiller bu nedenle Libya ve Lübnan'ın kurtuluşu için büyük çaplı silahlanma harekatına başladım.Operasyonun adı Medine Operasyonu Anadolu'daki ve Irak'taki askerlerimi Trakya'ya çektim Yakında Yunanistan ve Bulgaristan'ı Topraklarıma katacağım.Ardından Büyük Yugoslavya Seferine başlayacağım.İngilizler ile Barış yaptık Çünkü Almanlar ve İspanyollar Britanya Adasını İşgal etti.Hoi2 deki gibi barış antlaşmalarını kabul etmemek yok.Zor durumda iseler kabul ediyorlar.Şimdi İslam İttifakını Bitireceğim Çünkü İtalya ve Balkan ülkelerindeki Savaşımda Anti Emperyalist Operasyonunda daima yanımda olan İran,Afganistan,Suudi Arabistan ülkelerini zor durumda bırakmak istemiyorum.Aslında güzel hikaye olurdu.Cihada az kaldı. tbrk*
« Son Düzenleme: 05 Mart 2011, 21:01:37 Gönderen: doqu16 »

Çevrimdışı Bersun

• Paşa
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #114 : 05 Aralık 2010, 20:52:46 »
Bu arada ufak bir hatan var. "Cihad Seferi" diye bir şey olmaz, cihadlar zaten kendi başlarına seferdir. ;)

Çevrimdışı Mr.Dogu

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #115 : 05 Aralık 2010, 20:59:51 »
 ;D Cahilliğime ver.Bu arada Balkanlara girdim Yunanistan ve Bulgaristan'ı topraklarıma kattım.Onca ülkeye verilen özgürlük ve Balkan işgali isyanları beraberinde getirdi ancak hepsini bastırdım.Hep biz mi özgürlük vereceğiz dimi birazda Topraklarımız büyüsün.İtalyanlar ile savaş çıkmadı çünkü Miğfere girdiler.Bende İslam İttifakını bitirince Miğfere katıldım.Fransa tamamen yok olsun topraklar resmen İtalyanların olunca diploması ile almayı deneyeceğim Lübnan'ı.Arap ülkeleri kendilerini toparlayınca Serbest bırakacağım.1945'e kadar başkada savaş yapmam.Oyunun senaryosu birbirine girdiğinden büyük ihtimalle Barbarossada olmayacak.Kurtarıcı Türkler olduk. tbrk*

Çevrimdışı denizli

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #116 : 05 Aralık 2010, 21:35:44 »
Peki Armageddon'u nasıl yükleyebilirim peki ? Nasıl indireceğimi bilmiyorum.Bir kere yüklemiştim ama bilgisayar virüsle çökmüştü.Şimdi ise linkini bulamam.

Edit:

Yardım edecek yok mu ?  :-\ :-\ hlpme* hlpme*
Yok mu yardım eden ? >:( ??? ??? ??? ??? huh2* hlpme* hlpme* hlpme* hlpme* hlpme* hlpme* :wreck: :tired: :tired:

Lütfen bana cevap verin...

Çevrimdışı PANZER GENERAL

• Paşa
  • *
  • MR.KEY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #117 : 05 Aralık 2010, 21:41:05 »
AODyi yükle onun üzerine at kardeş.

Çevrimdışı c.

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #118 : 11 Aralık 2010, 15:32:29 »
Linki olan bir şahıs özel mesaja atabilirse iyi olur.İllegal bir konuşma değil bu,ihbar etmeyin  ;D

Çevrimdışı denizli

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #119 : 11 Aralık 2010, 15:56:20 »
Linki olan bir şahıs özel mesaja atabilirse iyi olur.İllegal bir konuşma değil bu,ihbar etmeyin  ;D
Ben de bunu diyorum.

Çevrimdışı Annibal

« Yanıtla #120 : 22 Aralık 2010, 04:39:15 »
Bence saçma. Türkiye'le tüm dünya'yı ele geçirsem bile 3. seviye tank yapamayacağım. Bu mu gerçekçi?

3. seviye tank yapabilirsin. Ufak ülkeleri daha çok doktrinler konusunda kısıtlamışlar.
Tabi senin yapacağın 3. seviye tank, büyük ülkelerin ileri seviye tanklarının yanında oyuncak gibi kalıyor.
Ama yapay zeka pek tank üretmiyor zaten, onun yerine motorizeye abanıyorlar ama motorizeler de cidden şahane.

Çevrimdışı c.

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #121 : 16 Ocak 2011, 19:36:51 »
1934 senaryosunda Katalonya bağımsız oluyor ve İspanya tarafından işgal ediliyor.  ;D

-Katalonya özel bir isimdir, ilk harfi büyük yazılır. Cümlenin sonuna da nokta konur.
« Son Düzenleme: 12 Mart 2011, 10:42:06 Gönderen: Mustafa turkan »

Çevrimdışı Spartacus

• Yeni Çeri
  • *
  • Return of the İtbaraks
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #122 : 12 Mart 2011, 01:34:06 »
Bana bu teknoloji ağacını tam olarak açıklayacak biri var mı? Bir birim geliştirdikten sonra bir üstünü geliştiremiyorum mesela. Bende mi bir sorun var yıl meselesi mi?

-İmla kurallarına uyunuz.
« Son Düzenleme: 12 Mart 2011, 10:43:39 Gönderen: Mustafa turkan »

Çevrimdışı Dadakoğlu

• The show must go on
  • Nizam-ı Cedid
  • *
  • Dadak Paşa
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #123 : 12 Mart 2011, 01:45:08 »
Yıl meselesi. Hani mesela 1939'da 1944'ün teknolojisini geliştirmeye çalışırsan pek verim alamazsın. Çok yavaş gelişir.

Çevrimdışı Spartacus

• Yeni Çeri
  • *
  • Return of the İtbaraks
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #124 : 12 Mart 2011, 01:49:55 »
Teşekkürler.

-Cümlenin ilk harfi büyük yazılır. Cümle sonuna nokta konulur.
« Son Düzenleme: 12 Mart 2011, 10:41:13 Gönderen: Mustafa turkan »

Çevrimdışı Jöntürk

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #125 : 31 Ekim 2011, 00:03:01 »
Yanlış anlamadıysam Hatay Türkiye sınırları dışında gösterilmiş.. 1938 öncesi durumdan ötürü mü?
Harpte yegâne korkulacak şey korkudur.
Halide Edip

Çevrimdışı Türkan

• Roué
  • Ağır Süvari
  • *
  • Go ask Alice.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #126 : 31 Ekim 2011, 08:14:03 »
Yanlış anlamadıysam Hatay Türkiye sınırları dışında gösterilmiş.. 1938 öncesi durumdan ötürü mü?
Evet, çünkü 1939 öncesinden oyuna başlayabiliyorsun.

Çevrimdışı Mr.Dogu

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #127 : 31 Ekim 2011, 14:50:45 »
Baya bakındım ancak Iron Cross'u indirebileceğim bir yer bulamadım birisi özelden yardımcı olabilir mi?