Gönderen Konu: Iron Cross'a Bakış  (Okunma sayısı 30335 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradox Interactive Türkiye Forumları
Ynt: Iron Cross'a Bakış
« Yanıtla #60 : 17 Ekim 2010, 11:06:43 »
Polonya Almanya'yı ilhak etti :D Hayır bir de Almanya'da 497 Ic vardı. Hani önüne çıkanı ezer diyordum yazıklar olsun.
Demek sürekli fabrika kurmuş, orduyu önemsememiş.
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı Scipio

• (osmanli askeri)
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 17 Ekim 2010, 11:14:13 »
Kaş yapalım derken göz mü çıkarmış bu adamlar şimdi?
"The men who went to the moon to export peace, remained on the moon to rest in peace."

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 17 Ekim 2010, 11:18:43 »
Yamalarla düzeltirler.
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı KHAN

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 17 Ekim 2010, 11:44:36 »
Stalin'de yok zaten,beğenene lafım yokta ben yeni versiyona kadar iyisimi AoD devam edeyim. :)
Stalin var, 1941'de resmen göreve başlıyor.

Çevrimdışı Turgay

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 19 Ekim 2010, 03:13:26 »
Gözümden kaçmış o zaman özür dilerim.Eventların bol olması oyunu akıcı yapmış,33 senaryosuda benim gibi boş vakti olanlar için değerli :) ,şehir sayısı düşündüğüm kadar zorlamıyor oyunu (fetihler ve savaşların cılızlığı açısından) ,ama italyanların müttefiklere girmesi kesinlikle düzeltilmeli birde Almanya güçlendirilmeli zira savaşta oyunda onların üzerinden dönüyor.Zayıf bir Axis gerçekten (en azından bana) zevk vermiyor.

Çevrimdışı Bersun

• Paşa
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 19 Ekim 2010, 13:05:55 »
Almanya'yla hava-deniz-kara üçlüsüne aynı anda üretim yapsan bile 1939'a kadar çok rahat en büyük askeri güç olabilirsin.

Çevrimdışı Turgay

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 19 Ekim 2010, 23:25:38 »
Almanya'yla hava-deniz-kara üçlüsüne aynı anda üretim yapsan bile 1939'a kadar çok rahat en büyük askeri güç olabilirsin.

Sen kullanırsan olursun,hatta AoD'yi bile geçersin ancak AI için konuşmuştum.

Çevrimdışı Bersun

• Paşa
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 20 Ekim 2010, 12:55:20 »
Gereksiz "Z-Plan" eventleri yüzünden AI doğru düzgün üretim yapamıyor zaten.

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 20 Ekim 2010, 13:00:36 »
Eventları ya tamamen kaldırmalarını ya da Eu3 gibi sistematik bir hale getirmelerini isterdim.

Çevrimdışı KHAN

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 20 Ekim 2010, 13:04:15 »
Event dosyalarını inceledim ve Mod 34 eventlarının hiçbir değişiklik yapılmadan oyuna dahil edildiğini farkettim. Bu eventlar oyunun dengesini biraz bozuyor açıkçası.

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 20 Ekim 2010, 13:10:42 »
Event dosyalarını inceledim ve Mod 34 eventlarının hiçbir değişiklik yapılmadan oyuna dahil edildiğini farkettim.
Yuh artık. :D

Çevrimdışı KHAN

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 20 Ekim 2010, 13:15:12 »
Yuh artık. :D
Evet üstelik bu eventlar askeri,sınai ve deniz kuvvetleri gibi pek çok alanda oyunun işleyişine etki eden "trigger" barındırıyor.Bersun'un söylediği gibi Almanya'nın Z plan eventleri oyunu önemli ölçüde etkiliyor bundan başka İngiltere,Japonya,ABD ve Almanya için kaynaklarını büyük ölçüde tüketen gereksiz eventlar var.

Çevrimdışı Bersun

• Paşa
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 20 Ekim 2010, 13:16:07 »
Westwall ve Ostwall eventlerinin faydasını gördünüz mü? O kadar yatırım yaptım, havada kaldı hepsi. :-\
« Son Düzenleme: 20 Ekim 2010, 13:16:15 Gönderen: bersun46 »

Çevrimdışı KHAN

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 22 Ekim 2010, 10:17:02 »
Japonya ile 1933'te başladığım oyunumda Almanların son durumu. Çin'in işini 1938'de bitirip Sovyetlere saldırmaya hazırlanırken, Almanlar bütün planlarımı mahvetti. Neden bu şekilde yenildiklerini anlamak için save'i açıp inceledim. AI Production'a o kadar fazla yükleniyorki elinde hiç manpower kalmamış ve tümenlerinin gücünü yenileyemiyor ve tümenleri sürekli yok oluyor bu sorunu acilen çözmeleri lazım. Çünkü 1933'de başladığınızda AI çok kötü yönetiyor.

Bu arada Almanların sadece Polonya ile savaşta olduğunuda belirteyim

« Son Düzenleme: 22 Ekim 2010, 10:27:12 Gönderen: KHAN »

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 22 Ekim 2010, 10:33:31 »
Senin için zorlayıcı bir alternatif oluşturacak en azından.

Çevrimdışı KHAN

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #75 : 30 Ekim 2010, 18:00:04 »
ABD ile 1939 senaryosunda güzel bir oyun olması ümidiyle başladım fakat Almanlar yine planlarımı alt üst ettiler. Sovyetler 2 ay içerisinde Almanları bozguna uğrattı. Umarım yapımcılar oyunu acilen gözden geçirip bir yama çıkarırılar.

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 30 Ekim 2010, 18:06:11 »
Yapımcılar sanki sadece Almanya ile oynayarak test etmişler oyunu. :D

Çevrimdışı KHAN

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 30 Ekim 2010, 18:18:43 »
Gerçekte böyle bir durum olsa İsviçre'nin yerinde kimse olmak istemezdi heralde :)

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 30 Ekim 2010, 18:20:55 »
Gerçekte böyle birşey olsa SSCB nükleer füze yerdi herhalde.

Çevrimdışı Speedy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #79 : 30 Ekim 2010, 18:21:28 »
Paradoxplaza'da üyeliği olan arkadaşlarımız bunu orada şikayet edebilirler. :)
“Bugüne kadar beyazlar bizi birçok söz verdiler , hatırlayamadığım kadar çok , ama biri dışında hiçbirini yerine getirmediler ; topraklarımızı alacaklarını söylediler ve aldılar”
Kızıl Bulut(Mahpiu Luta)