Gönderen Konu: Iron Cross'a Bakış  (Okunma sayısı 30335 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı KHAN

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Iron Cross'a Bakış
« Yanıtla #20 : 08 Ekim 2010, 23:57:13 »
Niye bu kadar şehir eklemişler anlamadım? Polonya'yı fethetmem 2 ayımı aldı. :-[ Sovyetlerle bu durumda asla savaşılmaz.
2 ay mı? :smart:, 6 günlük işi var  ;) 

Çevrimdışı Morimoto

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 08 Ekim 2010, 23:57:58 »
Niye ki süperman? Ben çok sevdim şahsen, Türkiye'yle Osmanlı sınırları yapmama az kaldı! :P

Yalnız teknolojilerde anlamadığım bir nokta var. Mesela b teknolojisi için a teknolojisi yapmak gerekiyor. a'yı yapıp sonra b'yi yapıyorum. c için de b gerekiyor. Ama c'yi yapmaya çalıştığımda gerekli teknolojileri bulmadınız diyor.

O işin içinden bir türlü çıkamadım ben.

Çevrimdışı Amiral

• Sekban
  • *
  • Uncle Junior
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 09 Ekim 2010, 00:00:15 »
2 ay mı? :smart:, 6 günlük işi var  ;) 
Ben 1939 senaryosundan başladım. Ondan olabilir belki.
Her neyse beğenmedim bu oyunu. Mod 33'e devam edeceğim.
You heard about the Chinese Godfather? He made them an offer they couldn't understand.
-Uncle Junior

Çevrimdışı KHAN

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 09 Ekim 2010, 00:01:05 »
Teknolojiyi araştırmanız için onun tarihi olarak keşfedilmesi gerekiyor, siz a ve b yi yaparak C'yi araştırmaya hazır hale geliyorsunuz belli bir tarihte de event ile c araştırılabilir hale geliyor. Teknolojilerin tarihlere göre sıralanması yerine bu sistemi kurmuşlar.

Ben 1939 senaryosundan başladım. Ondan olabilir belki.
Her neyse beğenmedim bu oyunu. Mod 33'e devam edeceğim.

Bende 1939'da başladım

http://www.paradoxfan.com/forum/index.php?topic=11666.0

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
  • In Soviet Russia, pants jizz in you!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 09 Ekim 2010, 00:03:06 »
Baba alışamadım desene şuna. Oyna biraz yav, bence seversin. Şehir sayısının fazlalığı çok güzel olmuş. Savaş stratejisi yapabiliyoruz hakikaten bu şekilde. Özellikle 1933 senaryosunda. Herkesin hemen hemen aynı sayıda askeri olduğu için strateji büyük önem kazanıyor.
1.(ma)ru de (da)me na (o)ssan: good-for-nothing old man                       6.(ma)ttaku (da)ijobu ja nai (o)kyaku: customer who's really not all right
2.(ma)jide (da)ssai (o)yaji: the really uncool old man                              7.(ma)tomo ni (da)karetakunai (o)toko: men no one wants to date
3.(ma)ssa ni (da)rusou na (o)yaji: really uncool-looking old                      8.(ma)ji de (da)kaetai (o)toko: man one seriously wants to date
4.(ma)ttaku (da)rakushite (o)ssan: really depraved old man                     9.(ma)ttaku (da)masenai (o)toboke: fool who unconvincingly feigns ignorance
5.(ma)zui (da)shi to (o)age: horrid bean curd                                        10.(ma)ssugu ikite no (da)inashi na jinsei na (o)jisan: old man who lives as he wants, but accomplishes nothing

Çevrimdışı stone417

• Sipahi
  • *
  • What does not destroy me,makes me strong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 09 Ekim 2010, 00:03:46 »
Varya Pazar günü üniversiteye gidecem.Sırf bu iron cross için bana yükleteceksiniz hoi2yi ;D kendimi zor tutuyorum zaten.

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 09 Ekim 2010, 00:05:08 »
Yükle yav yükle, çok güzel yapmış adamlar. (Gaz vereyim dedim. :P)
1.(ma)ru de (da)me na (o)ssan: good-for-nothing old man                       6.(ma)ttaku (da)ijobu ja nai (o)kyaku: customer who's really not all right
2.(ma)jide (da)ssai (o)yaji: the really uncool old man                              7.(ma)tomo ni (da)karetakunai (o)toko: men no one wants to date
3.(ma)ssa ni (da)rusou na (o)yaji: really uncool-looking old                      8.(ma)ji de (da)kaetai (o)toko: man one seriously wants to date
4.(ma)ttaku (da)rakushite (o)ssan: really depraved old man                     9.(ma)ttaku (da)masenai (o)toboke: fool who unconvincingly feigns ignorance
5.(ma)zui (da)shi to (o)age: horrid bean curd                                        10.(ma)ssugu ikite no (da)inashi na jinsei na (o)jisan: old man who lives as he wants, but accomplishes nothing

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradox Interactive Türkiye Forumları
« Yanıtla #27 : 09 Ekim 2010, 00:18:54 »
Teknolojiyi araştırmanız için onun tarihi olarak keşfedilmesi gerekiyor, siz a ve b yi yaparak C'yi araştırmaya hazır hale geliyorsunuz belli bir tarihte de event ile c araştırılabilir hale geliyor. Teknolojilerin tarihlere göre sıralanması yerine bu sistemi kurmuşlar.
Gerekli eventlar bana gelmemişti Polonya ile oynarken. Geliştirecek teknoloji bulamıyordum.
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı KHAN

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 09 Ekim 2010, 00:20:53 »
Galiba Almanya-Rusya-ABD gibi büyük devletler her teknolojiyi geliştirebilirken, küçük devletler her istediği teknolojiyi geliştiremiyor, ama küçük devletlerin genişleyeceğini de hesaba katmaları lazımdı.

Çevrimdışı c.

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 09 Ekim 2010, 14:21:14 »
Tam olarak nasıl kuracağız?AoD üstüne demişsiniz ama açıklasanız iyi olur.

Çevrimdışı KHAN

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 09 Ekim 2010, 14:32:29 »
Temiz bir AoD kurulumu yap ardından 1.05 yamasını yükle

AoD klasörünü bulunduğu konumdan kopyalayıp başka bir konuma yapıştır(Örnek C'den D'ye)

Ardından Iron Cross kurulmunu başlat AoD kurulumunu seç ardından nereye yüklemek istediğini soracak, D'de oluşturduğun AoD klasörünü hedef göster ardından yükle

Çevrimdışı stone417

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 09 Ekim 2010, 14:34:17 »
Bunların hepsini internetten indirip kursam kotadan kaç mb gider?

Çevrimdışı c.

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 09 Ekim 2010, 14:35:48 »
Temiz bir AoD kurulumu yap ardından 1.05 yamasını yükle

AoD klasörünü bulunduğu konumdan kopyalayıp başka bir konuma yapıştır(Örnek C'den D'ye)

Ardından Iron Cross kurulmunu başlat AoD kurulumunu seç ardından nereye yüklemek istediğini soracak, D'de oluşturduğun AoD klasörünü hedef göster ardından yükle
AoD'yi oynamak istemiyorum c'deki aodye kursam?
D varda dokunmak istemiyorum pc ile ilgili dosyalar var aodyi c'den yine cdeki bi klasöre alsam?
Sanırsam dvdsi çıkmamış.Neyse bi yerden bulacaz.Stone en fazla aod 800 ic 700 desek 1500 mb falan eder.

Çevrimdışı stone417

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 09 Ekim 2010, 14:38:23 »
Üniversiteden döndüğümde ilk işim bu oyunu indirmek olacak.

Çevrimdışı KHAN

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 09 Ekim 2010, 14:47:44 »
C'yede kurabilirsin ama bende save problemi çıkarmıştı

Çevrimdışı c.

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 09 Ekim 2010, 15:16:34 »
Milletler cemiyeti seçilebiliyor mu xD

Çevrimdışı Speedy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 09 Ekim 2010, 15:32:25 »
Seçilebiliyor.
“Bugüne kadar beyazlar bizi birçok söz verdiler , hatırlayamadığım kadar çok , ama biri dışında hiçbirini yerine getirmediler ; topraklarımızı alacaklarını söylediler ve aldılar”
Kızıl Bulut(Mahpiu Luta)

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 09 Ekim 2010, 16:22:01 »
Galiba Almanya-Rusya-ABD gibi büyük devletler her teknolojiyi geliştirebilirken, küçük devletler her istediği teknolojiyi geliştiremiyor, ama küçük devletlerin genişleyeceğini de hesaba katmaları lazımdı.

Kötü olmuş bu. :/

Çevrimdışı c.

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 09 Ekim 2010, 16:23:45 »
Kötü olmuş bu. :/
Gerçekçi olması için. Andorra İspanyol iç Savaşı'nda genişler, birde Almanlar Fransa'ya dalınca Fransa'ya dalarsa ne olacağını gör bak. Majinoyu geçtimi Almanlar Andorra ezer geçer Fransa'yı.
« Son Düzenleme: 22 Ocak 2011, 20:30:39 Gönderen: Mustafa turkan »

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 09 Ekim 2010, 16:26:07 »
Bence saçma. Türkiye'le tüm dünya'yı ele geçirsem bile 3. seviye tank yapamayacağım. Bu mu gerçekçi?