Gönderen Konu: Victoria 2 - İmparatorluğunuzu Yollayın!  (Okunma sayısı 389193 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Snow

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Victoria 2 - Devletinizi Yollayın!
« Yanıtla #80 : 14 Ağustos 2010, 23:27:41 »
"Acquire State" diyerek aldım zaten diğer bölgelerini de.

Çevrimdışı Amiral

• Sekban
  • *
  • Uncle Junior
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 14 Ağustos 2010, 23:28:35 »
Toprak alma Vic I'de ki gibi kalmalıydı.
You heard about the Chinese Godfather? He made them an offer they couldn't understand.
-Uncle Junior

Çevrimdışı Emperor

• Sekban
  • *
  • The Mad Baron
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 14 Ağustos 2010, 23:56:14 »
Konfederasyon ile kölelik mücadelem. :P Meksika bir süre zorladı beni ama zor da olsa ülkenin ortalarında bir savunma savaşıyla geriye püskürtmeyi başardım ve ateşkes yaptık. Secondary power olduk kısa süre sonra. Şimdilik askeriyeye önem veriyorum. Vergilerle ekonomi dengede duruyor şuan ama sanayi sıfır. Sanayiye yatırım yaptıktan sonra yankeelere gününü göstereceğiz. :P

Heyder Baba, göyler bütün dumandı,
Günlerimiz birbirinden yamandı,
Birbirizden ayrılmayın, amandı,
Yakşılığı elimizden alıblar,
Yakşı bizi yaman güne salıblar!

Çevrimdışı Delete®

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 15 Ağustos 2010, 01:00:20 »
Suez Kanalı'nı kurdum Avusturya dan toprak aldım (Almanya ile müttefik olup).Fransa savaşlarında Almanya ile müttefiktim Rheiland mı ne onun için savaştık aldım ben Fransa'da toprak alamadım İspanya beni sinir etti.

Ayıp be , bu kadar özendirilirmi insan. Hemen yeni bi Osmanlı oyunu açıyorum  ;D

CAngoloji

• Ziyaretçi
« Yanıtla #84 : 15 Ağustos 2010, 01:43:06 »
Güneş İmparatorluğu  crwn*

« Son Düzenleme: 15 Ağustos 2010, 01:46:09 Gönderen: CAngoloji »

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #85 : 15 Ağustos 2010, 01:44:22 »
Bu da benim mütevazi ama yedi düvele kök söktüren Piyemonte Krallığı'm:

Çevrimdışı Amiral

• Sekban
  • *
  • Uncle Junior
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #86 : 15 Ağustos 2010, 01:48:00 »
Papa Fransa'nın Sphere influence'ı altında. Bu yüzden Papalığı alman zor olacak.
You heard about the Chinese Godfather? He made them an offer they couldn't understand.
-Uncle Junior

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #87 : 15 Ağustos 2010, 01:51:04 »
Büyük güçlerin birbirleriyle kapışmalarını bekliyorum, şartlar olgunlaşınca da giriyorum başka da yapacak birşeyim yok.
1 milyon nüfusum var ama işçi yok, dolayısıyla fabrika açmak da yarar yerine zarar getiriyor. İş sadece ordumun yeteneğine kalmış durumda.
Son savaşta Avusturya-Rusya-İspanya ve uydularının yaklaşık 200,000 kişilik ordusunu yok ettim. Yani tek güvencem ordum.
Güçlü ordu, güçlü Piyemonte ;D

CAngoloji

• Ziyaretçi
« Yanıtla #88 : 15 Ağustos 2010, 01:55:46 »
Bendede Çin savaşı zordu, bölgeler çok yavaş ele geçiyordu bide adama saldırdığımda 300.000 kadar ordusu vardı savaşa başladığımda devam ederken bi 100.000 kadar daha bastı. Bide işin komiği 20-30 bölge ele geçirmiştim Çin'de bi isyan çıktı HER bölgede 3.000 kişilik asi ordusu çıktı başıma onlada uğraştım.. ama değdi şimdi nüfusun sadece %8'i Japon  ;D

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #89 : 15 Ağustos 2010, 01:58:01 »
Bu oyuna bir ayar muhakkak şart.

Çevrimdışı AGEMON

• Sekban
  • *
  • Atatürk Yolunda
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #90 : 15 Ağustos 2010, 02:08:05 »
Vallah ya bunun için bir tür mod yapalım veya paradoxa bir yazı gönderelim bu iş böyle olmaz neyse...Ben oyunu yüklüyorum küçük bir ülke ile bir hikaye yazarım belki

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
  • In Soviet Russia, pants jizz in you!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #91 : 15 Ağustos 2010, 02:09:22 »
Yama çıkartırlar yakında, merak etmeyin.
1.(ma)ru de (da)me na (o)ssan: good-for-nothing old man                       6.(ma)ttaku (da)ijobu ja nai (o)kyaku: customer who's really not all right
2.(ma)jide (da)ssai (o)yaji: the really uncool old man                              7.(ma)tomo ni (da)karetakunai (o)toko: men no one wants to date
3.(ma)ssa ni (da)rusou na (o)yaji: really uncool-looking old                      8.(ma)ji de (da)kaetai (o)toko: man one seriously wants to date
4.(ma)ttaku (da)rakushite (o)ssan: really depraved old man                     9.(ma)ttaku (da)masenai (o)toboke: fool who unconvincingly feigns ignorance
5.(ma)zui (da)shi to (o)age: horrid bean curd                                        10.(ma)ssugu ikite no (da)inashi na jinsei na (o)jisan: old man who lives as he wants, but accomplishes nothing

Çevrimdışı Ertürkhan

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Yesil
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #92 : 15 Ağustos 2010, 04:19:54 »
Demek guclu b?r ordu guclu b?r ekonom?den daha ?y? oyle m??
Taht Oyunları Hanedanları;

Stark Hanedanı: Kış geliyor.                                       Lannister Hanedanı : Beni kükrerken duy.
Kamuoyu Hanedanı: Medya kadar temiz.               Tyrell Hanedanı: Güçlenerek büyür.
Baratheon Hanedanı: Gazap bizimdir.                          Arryn Hanedanı: Onur kadar yüksek.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bir ilim talebesi ilim tahsil etmekteyken ölüm ve ecel gelse, vefât etse şehiddir.

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
  • In Soviet Russia, pants jizz in you!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #93 : 15 Ağustos 2010, 04:30:48 »
Nasıl kullandığına bağlı, hayvan gibi ordu yapıp ekonomi yapmazsan iflas edersin. Ben ekonomiyi tercih ediyorum.
1.(ma)ru de (da)me na (o)ssan: good-for-nothing old man                       6.(ma)ttaku (da)ijobu ja nai (o)kyaku: customer who's really not all right
2.(ma)jide (da)ssai (o)yaji: the really uncool old man                              7.(ma)tomo ni (da)karetakunai (o)toko: men no one wants to date
3.(ma)ssa ni (da)rusou na (o)yaji: really uncool-looking old                      8.(ma)ji de (da)kaetai (o)toko: man one seriously wants to date
4.(ma)ttaku (da)rakushite (o)ssan: really depraved old man                     9.(ma)ttaku (da)masenai (o)toboke: fool who unconvincingly feigns ignorance
5.(ma)zui (da)shi to (o)age: horrid bean curd                                        10.(ma)ssugu ikite no (da)inashi na jinsei na (o)jisan: old man who lives as he wants, but accomplishes nothing

CAngoloji

• Ziyaretçi
« Yanıtla #94 : 15 Ağustos 2010, 11:48:29 »
Arkadaşların dediği gibi ekonomi ekstrem koşullar dışında hep artı olmalıdır ve zor zamanlarda aşırı ordu ihtiyaçlarını bi süre besleyebilecek kadar rezervin olmalıdır.

Bu arada şu infamy olayını yeni öğrendim ya benim 304/25 yazıyor. Bu ne demek?

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradox Interactive Türkiye Forumları
« Yanıtla #95 : 15 Ağustos 2010, 11:56:08 »
Bu arada şu infamy olayını yeni öğrendim ya benim 304/25 yazıyor. Bu ne demek?
Artık seni kimse durduramaz demek. :wreck:
« Son Düzenleme: 15 Ağustos 2010, 11:56:23 Gönderen: Ömer »
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı Ertürkhan

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Yesil
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #96 : 15 Ağustos 2010, 12:07:47 »
-- :smash:
 :stars: 

Made by Erturk (işte işaretleri bu zamana saklamıştım yerinde oldu değil mi? )
« Son Düzenleme: 15 Ağustos 2010, 12:08:04 Gönderen: Ertürkhan »
Taht Oyunları Hanedanları;

Stark Hanedanı: Kış geliyor.                                       Lannister Hanedanı : Beni kükrerken duy.
Kamuoyu Hanedanı: Medya kadar temiz.               Tyrell Hanedanı: Güçlenerek büyür.
Baratheon Hanedanı: Gazap bizimdir.                          Arryn Hanedanı: Onur kadar yüksek.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bir ilim talebesi ilim tahsil etmekteyken ölüm ve ecel gelse, vefât etse şehiddir.

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Victoria 2 - Devletinizi Yollayın! - Almanya 1846!
« Yanıtla #97 : 15 Ağustos 2010, 12:34:09 »
Avusturya ile yaptığım 2. savaş sırasında Almanya kuruldu. Yıl 1846, Avusturya ile müttefik birkaç Alman devletini de Annex CB ile kolayca ilhâk edeceğim.

Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı Delete®

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #98 : 15 Ağustos 2010, 13:03:47 »
Ömer Almanya'yı nasıl kurabildin? Bende çok uğraştım ama Kuzey Almanya'daki ingiliz baskısı yüzünden birşey yapamadım.

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #99 : 15 Ağustos 2010, 13:07:33 »
Avusturya ile 2, Danimarka ile 1 savaş yaptım.