Gönderen Konu: Victoria 2 - İmparatorluğunuzu Yollayın!  (Okunma sayısı 425166 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı KHAN

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Victoria 2 - Devletinizi Yollayın!
« Yanıtla #40 : 14 Ağustos 2010, 13:51:46 »
88 Fabrika, helal olsun.
Kapitalistler sağolsun, şuanda 26 fabrikam var ve ben 5-6 tane kurdum gerisini kapitalistler halletti, şuanda en fazla fabrika Rusya'da 47  fabrikaları var ama demiryolu ve toplam üretimleri düşük olduğu için endüstride birinci değiller

Osmanlı ile tek sorun okuma yazma oranı %8-9 nedir ya Afrika ülkesimiyiz, 30 yılda 12 teknoloji araştırması yapabildim umarım yeni çıkacak yamada bu okuma yazma oranını düzeltirler
« Son Düzenleme: 14 Ağustos 2010, 13:54:58 Gönderen: KHAN »

Çevrimdışı Snow

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 14 Ağustos 2010, 13:55:41 »
Tebrikler KHAN. Osmanlı ile çok güzel bir tablo yaratmışsın.
Yunanistan ve Sırbistan neticesinde Rusya bayağı sinirlenmiştir. :)

Teknolojiler de dediğin gibi çok ağır gelişiyor.
Osmanlı için okuma - yazma oranı çok düşük.

Çevrimdışı KHAN

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 14 Ağustos 2010, 13:59:17 »
Tebrikler KHAN. Osmanlı ile çok güzel bir tablo yaratmışsın.
Yunanistan ve Sırbistan neticesinde Rusya bayağı sinirlenmiştir. :)

Teknolojiler de dediğin gibi çok ağır gelişiyor.
Osmanlı için okuma - yazma oranı çok düşük.
Evet, adamların nüfuz alanındaki Sırbistanı kendi nüfuz alanıma kattım  ;D

Bunun yanında oyunda Diplomasi çok önemli, nüfuz alanınızı genişletip müttefiklikler kurun böylece size savaş ilan etmeden durup düşünmek zorunda kalıyorlar, birde infamy var tabi 20'yi aşmamak lazım

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradox Interactive Türkiye Forumları
« Yanıtla #43 : 14 Ağustos 2010, 14:01:00 »
Okur yazarlık oranı kolay artmıyor değil mi?
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı Ernst Gatza

• (Luftwaffle)
  • Sipahi
  • *
  • Better dead than orangered!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 14 Ağustos 2010, 14:08:36 »
Evet, adamların nüfuz alanındaki Sırbistanı kendi nüfuz alanıma kattım  ;D

Bunun yanında oyunda Diplomasi çok önemli, nüfuz alanınızı genişletip müttefiklikler kurun böylece size savaş ilan etmeden durup düşünmek zorunda kalıyorlar, birde infamy var tabi 20'yi aşmamak lazım

Benim infimy 48 ;D
eh neyse hilesiz oynarım artık ne yapıyım

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 14 Ağustos 2010, 14:15:13 »
Bizim okur-yazar oranı mantıklı olmuş da öteki ülkelerin çoğu olması gerekenden fazla.
Bizim ekonomimizi çok kötü ordumuzu ise iyi yapmışlar. Ben çok dengesiz buldum.

Çevrimdışı KHAN

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 14 Ağustos 2010, 14:24:26 »
Bizim okur-yazar oranı mantıklı olmuş da öteki ülkelerin çoğu olması gerekenden fazla.
Evet bende o nedenle okuryazar oranı az dedim, tamam bizim okuryazar oranımız gerçekten o seviyelerde olabilir ama diğer devletlere nazaran çok düşük,

Bizim ekonomimizi çok kötü ordumuzu ise iyi yapmışlar. Ben çok dengesiz buldum.
Ben tam tersi olduğunu düşünüyorum Ekonomimiz gerçeğe oranla güçlü ordumuzsa eh işte diyebileceğimiz bir güçte, Yunanistan-Mısırda falan ordu yok siz Rusya veya Fransayla savaşın ordu gücü neymiş anlarsınız
« Son Düzenleme: 14 Ağustos 2010, 14:26:58 Gönderen: KHAN »

Çevrimdışı Snow

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 14 Ağustos 2010, 14:29:22 »
Mısır'ı sonunda ikna ettim. İsyancılarda topraklarımda kaldı.
Onları halledersem sorun çözülür umarım. İnfamy: 0.25 / War Ext: %5

Benim durum bu şekilde:

Çevrimdışı KHAN

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 14 Ağustos 2010, 14:31:36 »
Sanırım eğitim ve ordu alanlarında harcamaları artırman gerekiyor, Ordu limitinin 2 katı üzerine çıkmışsın birliklerin reinforce olmayacaktır,gereksiz birimleri terhis et

Çevrimdışı Snow

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 14 Ağustos 2010, 14:35:44 »
Tamam önerilerini dikkate alacağım.

Harcamaları biraz daha arttırdım.
Limitin 2 katına çıkması gereksiz birliklerin varlığından mı kaynaklanıyor?

Çevrimdışı KHAN

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 14 Ağustos 2010, 14:38:36 »
Hayır temelde asker "pop"un nüfus içerisinde azalmasından kaynaklanıyor. Buda savaşlarda yüksek kayıp vermen ve askeri harcamaları artırmamanla ilgili. Yani askeri harcamalarını artırırsan asker nüfusun artar ve ordu limitinde artar

Çevrimdışı Snow

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 14 Ağustos 2010, 14:40:43 »
Gene olay harcamalarda bitiyor yani.
Tamam harcamaları olabildiğince arttıracağım.

Bilgiler için teşekkürler. :)

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 14 Ağustos 2010, 15:20:42 »
Bu da benim ülkem. İlk yıllarda tamamen sanayiye yüklendim. Kapitalistlerin önünü açtım, böylece sanayide ikinci sıraya oturdum. Daha sonra askeri harcamaları arttırdım ve cavalry bastım. Tam Osmanlı'ya savaş açacaktım ki Rusya vs. Prusya ve Müttefikleri savaşı çıktı. Fırsat bu fırsat deyip ben de Rusya'ya ve müttefiği Sırbistan'a savaş açtım.
Sırbistan'ın ordusu yoktuk bu yüzden kolay lokma idi. Prusya başlarda geriledi fakat Polonya'da hem benden hem de Prusya'dan darbe alınca Prusya'ya toprak vererek savaştan çekildi. Birkaç gün sonra ben de Baserabya'yı alarak barış yaptım. Bu arada birkaç fabrika ile ikinciliği Fransa'ya kaybettim.

Çevrimdışı mmmm 7654

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 14 Ağustos 2010, 15:23:24 »
İspanya Krallığı

Ülkede hiç fabrika yoktu. Sanayi sıfırdı. Bu yüzden önce kapitalislere destek oldum. Sonra vergileri düşürünce fabrika kurmaya başladılar. Ülke zenginleştikten sonra Fas'ı ilhak ettim.

Çevrimdışı fear34

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 14 Ağustos 2010, 15:54:49 »
İspanya'nın anakarası haricinde çok fala toprağı var mı?
"When you play the game of thrones, you win or you die. There is no middle ground."

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradox Interactive Türkiye Forumları
« Yanıtla #55 : 14 Ağustos 2010, 16:02:03 »
İspanya - Rusya ittifakı bozulur bozulmaz İspanya'ya savaş açtım. Eski topraklarımı hemen geri aldım ancak İspanya barışa yanaşmıyordu. Kıbrıs, Lesbos ve Rodos'a asker çıkarttı ve denize döküldü. Birkaç ay sonra barışı kabul etti. Rusya sanayide 270 puanla birinci, Fransa 212 ve Avusturya 139 puanda. Ben ise 60 endüstri puanına sahibim.

Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı fear34

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 14 Ağustos 2010, 16:09:53 »
Eğer infamy'in düşükse Hicaz'ı al.
"When you play the game of thrones, you win or you die. There is no middle ground."

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
  • In Soviet Russia, pants jizz in you!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 14 Ağustos 2010, 16:11:42 »
Osmanlıyım.Bu yıla kadar 1 kere bile olsun asker ya da gemi yapmadım. Tripoli'yi ilhak ettim, Mısır'dan coreleri aldım. İran'ı ilhak ettim ve hep endüstri abandım. Ama sırf fabrika yapmadım. Hatta kapitalistlerin yaptıkları fabrikaların %80'ini iptal ettim zarar ediyorlar diye. Ve ayrıca istisnasız her şehirde 3. seviye demiryolları yapılıyor şuan(Altta görebilirsiniz) Ayrıca popülasyon artışına dikkatlerinizi çekerim, çok uğraştım popülasyon için :P ( Bu arada o gerçek popülasyon değilmiş sadece yetişkin erkeklerin sayısıymış)

Vergileri elimden geldiğince az tutmaya çalışıyorum, yine de Anorcho-Liberal isyancıları sorun çıkartıyor :/

Bu da üretim sekmesi

1.(ma)ru de (da)me na (o)ssan: good-for-nothing old man                       6.(ma)ttaku (da)ijobu ja nai (o)kyaku: customer who's really not all right
2.(ma)jide (da)ssai (o)yaji: the really uncool old man                              7.(ma)tomo ni (da)karetakunai (o)toko: men no one wants to date
3.(ma)ssa ni (da)rusou na (o)yaji: really uncool-looking old                      8.(ma)ji de (da)kaetai (o)toko: man one seriously wants to date
4.(ma)ttaku (da)rakushite (o)ssan: really depraved old man                     9.(ma)ttaku (da)masenai (o)toboke: fool who unconvincingly feigns ignorance
5.(ma)zui (da)shi to (o)age: horrid bean curd                                        10.(ma)ssugu ikite no (da)inashi na jinsei na (o)jisan: old man who lives as he wants, but accomplishes nothing

Çevrimdışı berkay26

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 14 Ağustos 2010, 16:48:19 »
Fabrika nasıl basılıyor oyunda ve ne işe yarıyor? hlpme*

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
  • In Soviet Russia, pants jizz in you!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 14 Ağustos 2010, 16:55:35 »
Ya kapitalistler yapar kendiliğinden ya da kendim yaparsın üretim sekmesinden +'ya basarak. Fabrika ile çelik gibi silah gibi şeyler üretirsin.
1.(ma)ru de (da)me na (o)ssan: good-for-nothing old man                       6.(ma)ttaku (da)ijobu ja nai (o)kyaku: customer who's really not all right
2.(ma)jide (da)ssai (o)yaji: the really uncool old man                              7.(ma)tomo ni (da)karetakunai (o)toko: men no one wants to date
3.(ma)ssa ni (da)rusou na (o)yaji: really uncool-looking old                      8.(ma)ji de (da)kaetai (o)toko: man one seriously wants to date
4.(ma)ttaku (da)rakushite (o)ssan: really depraved old man                     9.(ma)ttaku (da)masenai (o)toboke: fool who unconvincingly feigns ignorance
5.(ma)zui (da)shi to (o)age: horrid bean curd                                        10.(ma)ssugu ikite no (da)inashi na jinsei na (o)jisan: old man who lives as he wants, but accomplishes nothing