Gönderen Konu: Hearts of Iron 2 Doomsday Armageddon Kurulum Yönergesi  (Okunma sayısı 21067 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SaRaZeN

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hearts of Iron 2 Doomsday Armageddon Kurulum Yönergesi
« Yanıtla #20 : 07 Ocak 2010, 14:17:08 »
Evet. İki türlü de denedim. Fakat abes giden 1.3a yamasını kurarken "read only file" diye bir kutucuk var ve perform için yes or no diye soru soruyor.

Yes dedim, yüklemeye devam etti. Birkaç dosya içinde aynı soru geldi aynı şekilde devam ettim. Onun dışında bir sorun olmadan yüklüyor fakat "initializing sounds" a geliyor ve hata veriyor.

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradox Interactive Türkiye Forumları
« Yanıtla #21 : 07 Ocak 2010, 14:18:03 »
Hata yama kurulurken mi, mod kurulurken mi geliyor?
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı SaRaZeN

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 07 Ocak 2010, 14:24:16 »
1.3a yamasını kurarken Read Only File kutucuğu çıkıyor ve soruyu soruyor. Oyunu kurarken problem yok. MDS ile ilgili bir problem de yok.

Oyuna giriyorum. Giriş vidyosu- Loading - İnitializing Sounds ve hata. Durum aynen bu.

1.3a yaması kurulumu o soru dışında normal bir şekilde devam edip bitiyor. Aynı şekilde HOI 2 yi de denedim yamasız olarak o da aynı problemi verdi. Yani oyunun hiçbir versiyounu oynayamıyorum.

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 07 Ocak 2010, 14:30:50 »
O zaman oyun bozuk. Yama ve modda sorun yok.
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı SaRaZeN

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 07 Ocak 2010, 14:32:42 »
Oyun bozuk derken pek anlamadım. ???

ISO dosyası halinde harici bellekte duruyor. Daemon Tools ile oradan okutup, yüklüyorum.

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 07 Ocak 2010, 14:44:32 »
Oyunu yamasız ve modsuz hali ile oynayamıyorum dediğin için bu sonuç çıktı. Ama başka sorunlar da olabilir. İşletim sistemin nedir?

Çevrimdışı Hoihastası

• Minister
  • Sekban
  • *
  • cennaro'ya selam olsun. :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 07 Ocak 2010, 14:46:06 »
program ekle ve kaldırdan oyunu kaldırmayı dene. belki sorunun çözülebilir.  :-\
"Ey Türk evladı! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil Türk kanında mevcuttur."

Çevrimdışı SaRaZeN

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 07 Ocak 2010, 14:49:14 »
BENQ R55 Joybook

1.83 Centrino Duo işlemci, 1GB RAM, 256 bağımsız ekran kartı...

Daha önce de oyunu sorunsuz oynadım.

HOI2, Doomsday birlikte de denedim olmadı yine. Acaba harici diskten yüklediğim için bir problem doğmuş olabilir mi? 1 TB harici bellekte hepsi ISO dosyaları, yamalar...

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 07 Ocak 2010, 14:50:46 »
İşletim sistemini sormuştum, Windows 7 kullanıyorsan belki uyumsuzluk ondan kaynaklanıyor olabilir diyecektim ama daha önceden böyle birşeye de rastlamadım. :-\

Çevrimdışı SaRaZeN

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 07 Ocak 2010, 14:52:05 »
program ekle ve kaldırdan oyunu kaldırmayı dene. belki sorunun çözülebilir.  :-\

Her türlü denedim CCleaner, Glary Utilities, Program Ekle/Kaldır. Bunların hepsinden kaldırmayı denedim yalnız bazı dosyaları silmiyor. Onları da elle siliyorum. Ayrıca son kaldırmada Windows Installer yeniden başlatmamı istedi ve öyle sildi.

Çevrimdışı SaRaZeN

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 07 Ocak 2010, 14:54:32 »
İşletim sistemini sormuştum, Windows 7 kullanıyorsan belki uyumsuzluk ondan kaynaklanıyor olabilir diyecektim ama daha önceden böyle birşeye de rastlamadım. :-\

Haa pardon. Xp home var. Profil göçmüştü bir ara format çekmeden düzeltmiştim.
« Son Düzenleme: 07 Ocak 2010, 14:57:02 Gönderen: SaRaZeN »

Çevrimdışı bir_dost

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 07 Ocak 2010, 16:15:10 »
Belki yanlışlıkla sistem dosyalarından birini bozmuş olabilirsin.

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
  • In Soviet Russia, pants jizz in you!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 07 Ocak 2010, 19:11:34 »
ISO dosyası sorunlu bence.
1.(ma)ru de (da)me na (o)ssan: good-for-nothing old man                       6.(ma)ttaku (da)ijobu ja nai (o)kyaku: customer who's really not all right
2.(ma)jide (da)ssai (o)yaji: the really uncool old man                              7.(ma)tomo ni (da)karetakunai (o)toko: men no one wants to date
3.(ma)ssa ni (da)rusou na (o)yaji: really uncool-looking old                      8.(ma)ji de (da)kaetai (o)toko: man one seriously wants to date
4.(ma)ttaku (da)rakushite (o)ssan: really depraved old man                     9.(ma)ttaku (da)masenai (o)toboke: fool who unconvincingly feigns ignorance
5.(ma)zui (da)shi to (o)age: horrid bean curd                                        10.(ma)ssugu ikite no (da)inashi na jinsei na (o)jisan: old man who lives as he wants, but accomplishes nothing

Çevrimdışı SaRaZeN

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 07 Ocak 2010, 21:26:52 »
ISO dosyaları sorunlu olsa daha önce de sorunsuz çalışmazdı. Harici bellekten yükleme yaptığımdan dolayı mı acaba?

Diğer bütün oyunlar sorunsuz çalışıyor sistemde de bir sorun yok...

Daha farklı çözümleri olan var mı? Elim kolum bağlandı artık  ::)

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
  • In Soviet Russia, pants jizz in you!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 07 Ocak 2010, 21:47:52 »
Bence oyunu başka bir yerden indir.
1.(ma)ru de (da)me na (o)ssan: good-for-nothing old man                       6.(ma)ttaku (da)ijobu ja nai (o)kyaku: customer who's really not all right
2.(ma)jide (da)ssai (o)yaji: the really uncool old man                              7.(ma)tomo ni (da)karetakunai (o)toko: men no one wants to date
3.(ma)ssa ni (da)rusou na (o)yaji: really uncool-looking old                      8.(ma)ji de (da)kaetai (o)toko: man one seriously wants to date
4.(ma)ttaku (da)rakushite (o)ssan: really depraved old man                     9.(ma)ttaku (da)masenai (o)toboke: fool who unconvincingly feigns ignorance
5.(ma)zui (da)shi to (o)age: horrid bean curd                                        10.(ma)ssugu ikite no (da)inashi na jinsei na (o)jisan: old man who lives as he wants, but accomplishes nothing

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 07 Ocak 2010, 21:57:11 »
Harici bellekten yükleme yaptığımdan dolayı mı acaba?
Yani, bir de bunu dene.

Çevrimdışı SaRaZeN

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 08 Ocak 2010, 10:33:22 »
Yine olmadı...

Paradox plaza da bir yazı buldum HOI2 yi kaldırma ile ilgili... Bende de bir ara kaldırma sorunu yapmıştı. İlgili yazı bu ama tam çözemedim. Kayıt Defterinden hepsini mi siliyoruz? Oyunu silmeden önce mi? Uygulama sırası nasıl olacak anlayamadım? Anlayanlar bir bakarsa memnun olacağım.

This info applies to Windows 9x , ME, or XP. It hasn't been verified with Windows 2000 but it should be the same. Just be careful and remember to do a backup before editing the registry (Registry menu, Export registry file, name it backup_ddmmyy.reg, check the box "ALL" in Export range. If you delete something by accident, all you have to do is to double-click on the file to restore you registry to its previous state.

There appears to be a lot of Brothers, Sisters, Friends etc going around uninstalling HOI incorrectly! Or people that have mods installed that mess up or interfere with a regular uninstall.
If this is done then it is difficult to reinstall the game as "bits" are left everywhere and the Game Installation is fooled into thinking that the game is still installed.
If this has happened to you then try this:-

You have to manually delete a key in your registry. You do that by starting regedit (Start => Run => regedit => Enter) and navigate to "HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Paradox Interactive" and delete the Hearts of Iron key. It looks like a folder in regedit.(If you have applied more than one Patch then there might be more than one key).
If you are nervous about editing the Registry then get someone to do it for you. However if you only delete the above key(s) no harm will be done.

EDIT: Note: If you have a localized publisher version, you may have to substitute "Publishers Name" for "Paradox Interactive" both in the above registry path and below in the path to the files.

Also delete the directory C:\Program Files\Paradox Interactive\Hearts of Iron 2.
EDIT: or if you did not use the default directory, then what ever directory you installed the game to.

Note: This part has proven to be unnecessary with the latest patches, but I left it there, just in case.
You also have to delete some installation files.

InstallShield creates a directory where it keeps all the information on installed software. On my machine it is 'C:\Program Files\InstallShield Installation Information'

'InstallShield Installation Information' is marked as hidden so to be able to find it you have to change folder options on you PC to show hidden files (For instructions on this see the next post). Search for files containing 'Hearts' in this directory and you will find a file called 'Setup' with the following content:

[Startup]
AppName=HOI2
Engine=0
Copy=1
Source=0
[Languages]
Default=0x0009
count=1
key0=0x0009

* For Doomsday search for 'Doomsday'

On my PC this resides in: 'C:\Program Files\InstallShield Installation Information\{A6F1BDF7-53A7-4AF6-84B9-0C51C722BC91}'. I'm not sure if the last directory name will be the same on all machines but I think so. Delete that directory and you will be able to make a clean install.

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Paşa
  • *
  • Baba kaçar.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 08 Ocak 2010, 11:34:29 »
uninstall yap. ardından kayıt defterinden de sil. son olarak program files'ta klasör kalmışsa onları da manuel olarak sil.
sonra yeniden kurmayı dene bakalım.
"Bir yerde küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, orada güneş batıyor demektir"

Çevrimdışı SaRaZeN

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 08 Ocak 2010, 14:33:43 »
Adım1- Tek CD'den oluşan HoI2 Doomsday bilgisayara kurulur.
Adım2- Doomsday için 1.3a yaması [30,4 MB] indirilip kurulur. Download: Mirror #1 Mirror #2
Adım3- Armageddon ek paketi kurulur.
Adım4- Armageddon 1.2 yaması indirilip kurulur. Download: Mirror #1

İsteğe bağlı sürekli güncellenen Armageddon 1.3 beta yaması kurulabilir: Download: Mirror #1

Bu iş beni iyice yıprattı. Bari basitinden birkaç soru sorayım.

1. Yukarıda Doomsday yaması 30.4 mb deniyor ama linkte ve bende bulunan 16 mb. Hangisi doğru???

2. Bu yamayı yüklerken READ ONLY FİLE diye birşey çıkıyor mu? Klasör tamamen salt okunur. Çıkıyorsa YES mi, NO mu? Cancel seçeneğiyle yüklemeden çıkıyorsunuz.

3. HOI2 DD bildiğim kadarıyle HOI2 den ayrı. Fakat Başlat menusundeki girişti HOI2 ve Doomsday seçeneği var. Doomsday tek başına çalışır mı yoksa HOI2 de lazım mı?

4. ISO dosyasından yüklediğimizde crack yapmak gerekiyor mu? Böyle bir seçenek yok ve hatırlamıyorum ama...

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 08 Ocak 2010, 14:37:30 »
1. Doğru 16.6mb, neden 30.4mb yazdığımı hatırlamıyorum, herhalde yanlış yazdım.
2. Yes de.
3. Doomsday tek başına çalışıyor.
4. Paradox yapımı oyunlarda crack ya da başka türlü kopya koruma sistemi bulunmuyor.