Gönderen Konu: Asker basamıyorum (oyunda yeniyim)  (Okunma sayısı 291 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lordhaseky

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
Asker basamıyorum (oyunda yeniyim)
« : 18 Eylül 2017, 14:53:51 »
Arkadaşlar oyuna yeni başladım türkçe yama ile oynuyorum. İran'ı aldım 1895 yıllarında batılılaştım. Şu anda 1915 yılındayım 15-20 senede bütün teknolojileri 15/30 seviyesine çektim.Asker yeri 11/6 yazıyor asker basamıyorum?

Diğer sorum, mesela afganistanı işgal edeyim dedim oyun başında benden bir bölge istedi savaşmak istemedim verdim direk. o sebebe dayalı olarak savaş açtım. askerlerimi 2'ye ayırdım 20-20 lakin şöyle birşey var afganistan topraklarında başka bölgeye geçince askerlerimin sayısı azalıyor baya?

Diğer bir sorum şu anda mutlak monarşiyle yönetiliyorum ulusal focusu liberaller yaptım, rejim nasıl değiştiricem? herhangi bir siyasi reform yapamıyorum gerekli fabrikaları kurduktan sonra başa liberalleri getirdim.
« Son Düzenleme: 18 Eylül 2017, 14:58:53 Gönderen: lordhaseky »

Çevrimdışı NNA3

• Yeni Çeri
  • *
  • Hello.My Brother.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Asker basamıyorum (oyunda yeniyim)
« Yanıtla #1 : 18 Eylül 2017, 18:30:01 »
Ordaki 11 toplamdaki birim sayını 6 ise en fazla çıkartabileceğin birim sayısıdır.Afganistan dağlık bir yer olduğu için supply limit oranı az büyüzden askerin attirition yiyor yanisi erzak olmadığı için askerlerin ölüyor o bölgelerde.Demokrat olmak istiyorsan isyancılar var onlara hiç birşey yapmadan ülkeni ele geçirmeni bekliyeceksin ancak reformlar sayesinde HM Government adı verilen hükümet şekline geçip hep seçim hemde Kral'ın olduğı bir ülke yönetebilirsin.
« Son Düzenleme: 18 Eylül 2017, 18:33:59 Gönderen: NNA3 »
Sadece burjuva için parlayacaksa, güneşi de söndürürüz.

-Lev Troçki

Çevrimdışı lordhaseky

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 18 Eylül 2017, 18:51:32 »
Ordaki 11 toplamdaki birim sayını 6 ise en fazla çıkartabileceğin birim sayısıdır.Afganistan dağlık bir yer olduğu için supply limit oranı az büyüzden askerin attirition yiyor yanisi erzak olmadığı için askerlerin ölüyor o bölgelerde.Demokrat olmak istiyorsan isyancılar var onlara hiç birşey yapmadan ülkeni ele geçirmeni bekliyeceksin ancak reformlar sayesinde HM Government adı verilen hükümet şekline geçip hep seçim hemde Kral'ın olduğı bir ülke yönetebilirsin.

Hocam peki ben niye asker basamıyorum? Mesela şimdi Belçika'yı aldım ama asker basamıyorum.

Çevrimdışı NNA3

• Yeni Çeri
  • *
  • Hello.My Brother.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 18 Eylül 2017, 19:50:15 »
Dedigim gibi o 6 bulundurabilecegin toplam asker sayisidir ancak yinede asker basabiliyor ancak  paran yok ise basamassin.Birde nitelikli piyade basiyorsan yanlizca kabul edilebilir kulturden basabilirsin.
Sadece burjuva için parlayacaksa, güneşi de söndürürüz.

-Lev Troçki

Çevrimdışı fatih387

• Müsellem
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 19 Eylül 2017, 11:57:53 »
Arkadaşlar oyuna yeni başladım türkçe yama ile oynuyorum. İran'ı aldım 1895 yıllarında batılılaştım. Şu anda 1915 yılındayım 15-20 senede bütün teknolojileri 15/30 seviyesine çektim.Asker yeri 11/6 yazıyor asker basamıyorum?

Diğer sorum, mesela afganistanı işgal edeyim dedim oyun başında benden bir bölge istedi savaşmak istemedim verdim direk. o sebebe dayalı olarak savaş açtım. askerlerimi 2'ye ayırdım 20-20 lakin şöyle birşey var afganistan topraklarında başka bölgeye geçince askerlerimin sayısı azalıyor baya?

Asker basamamanın sebebi, ülkelerin asker üst limiti var. Askeri ödeneği bütçe kısmından arttırmalısın ve yanlış bilmiyorsam hep daha fazla asker basmalısın. Ben oyunlarımda hep üst limite kadar basıyorum hep yenileri geliyor mesela. Daha fazla asker çıkartmayla bi ilgisi var mı bilmiyorum ama gördüğüm kadarıyla var.

İşgalde askerlerin ölme sorununa gelince. Her şehrin asker besleme limiti var. Bu limitin üstüne çıkınca askerlerin ölmeye başlar. Besleme limini arttırmak için galiba sanayi sekmesinin en sağındaki teknolojileri araştırman gerekiyor.

Çevrimdışı EmirY

• VIC2
  • Moderatör
  • *
  • Annex the World
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 19 Eylül 2017, 17:35:39 »
Ülkende, bir bölgeyi asker olmaya teşvik edebilirsin. En kalabalık nüfusu olan yerlere national focus(ulusal hedef) ekleyerek askerliğe teşvik ettirebilir ve ordunun büyümesini sağlayabilirsin. Ayrıca asker harcamalarını da biraz yüksek tutman gerek.
Hayallerinle beraber Sovyetler de yıkıldı.