Bağlanılan Hatırlatmalar

• CKII - Jade Dragon [Çıktı!]: 18 Kasım 2017 - 24 Kasım 2017

Gönderen Konu: CKII - Jade Dragon [Çıktı!]  (Okunma sayısı 4272 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kerem1249

• Kudüs bizimdir!
  • Yönetici
  • *
  • Kısa bir süre yokum
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
CKII - Jade Dragon [Çıktı!]
« : 24 Ağustos 2017, 20:12:37 »

Bugün Crusader Kings II için yeni DLC duyuruldu. Jade of Dragon, Hindistan ve onun çevresini ele alan geliştirmeleri oyuna katacak. Ayrıca oyuna haritada görünmeyen Çin İmparatoru da eklenecek. Çin İmparatoru haritanın doğusundaki devletleri tehdit ediyor ancak onlar için bazı anlarda koz oluşturuyor. İmparatoru memnun etmek ona haraç vermeye bakıyor, bunu yaptığınızdaysa ondan çeşitli yardımlar talep edebiliyorsunuz.

Özellikler

Çin İmparatorluğu: Yeni Çin Penceresi ile Çin Imparatorluğu'nun siyasi yapısını gözlemleyebiliyor ve imparatorluğu memnun etmek için neler yapabileceğinizi görebiliyorsunuz.
Kow-Tow: Bağımsız olarak mücadele etme gücünüzü kaybederseniz haraçgüzar devlet olarak Çin İmparatorluğu'na tabiî olabileceksiniz.
Maceracılar: Sıkılmış Prensler ve Çinli Gezginler artık batı medeniyetlerini geziyor olacak!
Antikalar ve İpek Yolu: Çin ile ilgili arkeolojik eserler oyunda keşfedilebilir olarak mevcut olacak, tarihsel İpek Yolu'nu oyuna bağlayan bir özellik de gelecek.
Konuşlanma Noktası: Birimlerinizi artık istediğiniz noktada konuşlandırabileceksiniz.
Çinli Karakterler: Çinli karakterler artık daha canlı portrelere sahip olacak.
8 Yeni Savaş Sebebi (Casus Belli): Amacınız savaşmaksa sebep bulamıyorum deme olanağınız artık olmayacak. 8 yeni savaş sebebi diplomasiye zenginlik katacak.
« Son Düzenleme: 18 Kasım 2017, 20:22:10 Gönderen: cemoooo »
Ne mutlu Türk'üm diyene!

Bekle Kudüs, eski sahiplerin geri gelecek!

Çevrimdışı Furkan 65

• Sekban
  • *
  • ''Paradox'a geldim''
    • Profili Görüntüle
Ynt: CKII - Jade Dragon duyuruldu!
« Yanıtla #1 : 24 Ağustos 2017, 20:15:32 »
İnşallah oyunu ileri taşıyan güzel bir DLC olur.Geliştirici günlükleri eklenecek değil mi?
İstanbulda sevilmeyen 3 şey;
1.Sabah Metrosu
2.Sabahları Boğaz Köprüsü
3.Akşam 6-7 metrobüsü

Çevrimdışı kerem1249

• Kudüs bizimdir!
  • Yönetici
  • *
  • Kısa bir süre yokum
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #2 : 24 Ağustos 2017, 20:34:49 »
Şuana kadar olanlarını vakit olursa çevirebiliriz. Ancak yeni günlükler konuya ilgi olduğu sürece eklenecek.
« Son Düzenleme: 24 Ağustos 2017, 20:40:19 Gönderen: kerem1249 »
Ne mutlu Türk'üm diyene!

Çevrimdışı Furkan 65

• Sekban
  • *
  • ''Paradox'a geldim''
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 24 Ağustos 2017, 20:53:51 »
Teşekkürler
İstanbulda sevilmeyen 3 şey;
1.Sabah Metrosu
2.Sabahları Boğaz Köprüsü
3.Akşam 6-7 metrobüsü

Çevrimdışı Elessar

• CKII
  • Moderatör
  • *
  • Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #4 : 24 Ağustos 2017, 20:56:34 »
Boş bir DLC Çin gelmeden Çin'i eklemek anca Paradox'a yakışır.
Modlar uyuy*r y*vrucaklar :fpalm:

Kronoloji, Aptallar tarihi.

Çevrimdışı kerem1249

• Kudüs bizimdir!
  • Yönetici
  • *
  • Kısa bir süre yokum
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #5 : 25 Ağustos 2017, 00:03:00 »
Çin için ayrı bir DLC gelecektir belki de :D
Ne mutlu Türk'üm diyene!

Çevrimdışı Elessar

• CKII
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #6 : 25 Ağustos 2017, 12:14:46 »
O daha çok  yakışır. :D

Çevrimdışı mustiuA

• Müsellem
  • *
  • ultrAslan
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 26 Ağustos 2017, 21:37:06 »
Aynen şimdi nabız yokluyorlardir :)

Çevrimdışı Bumin

• Yönetici
  • *
  • Kurt kocadı...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 26 Ağustos 2017, 23:11:05 »
Ben hayal kırıklığına uğradım. Çoğrafyası olmadan dinamiklerle varlık göstermek pek de heyecan verici değil. Eğer gerçekten genişletmek isteselerdi yaparlardı. Neden böyle bir abukluk yaptılar anlam veremiyorum.

Çevrimdışı Elessar

• CKII
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #9 : 26 Ağustos 2017, 23:25:28 »
CK3'e fazla zaman kalmadı.Çin'i CK3'e bırakacaklar.

Çevrimdışı Bumin

• Yönetici
  • *
  • Kurt kocadı...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 27 Ağustos 2017, 00:36:53 »
Ben Victoria III bekliyorum. İkiyi yükleyip siliyorum sürekli. CK2 ve EU4 sonrası görseller ve menu açıkçası açmıyor.

HoI4'e de başlamadım, biraz daha DLC ve yama bekliyorum açıkçası.

Özetle CK3 gelmesin yakın zamanda. LÜTFEN.  :)

Çevrimdışı Elessar

• CKII
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #11 : 27 Ağustos 2017, 15:03:43 »
Ben Vic2 oynuyorum da Hoi3 açıkcası boğazımı sıkıyor.Tekrar tekrar yüklememek için hazır bilgisayar da.Ama Vic3 gelirse o zaman

Çevrimdışı cemoooo

• Yönetici
  • *
  • Tomás de Zumalacárregui
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 29 Ağustos 2017, 18:58:20 »
Paradox Extra üzerinden mekaniklerin tanıtıldığı bir seri başlamış.

« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2017, 19:04:05 Gönderen: cemoooo »
Whatever happens,
we have got The Maxim gun,
and they have not.

Hilaire Belloc

Çevrimdışı jBEY

• Yeni Çeri
  • *
  • Hata yapmaktan çok korkarsan hiçbir şey yapamazsın
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Hertzoflar

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 31 Ağustos 2017, 14:44:49 »
Ck2 den artık soğudum ya.. o eski ihtişamı kalmadı nedense artık yenisini çıkarsalarda şu serinin bir nefes alsak ..
Silence is the best response to a fool..

Çevrimdışı Heinz Guderian

• Achtung,Panzer! | CKII
  • Moderatör
  • *
  • Crusader Kings 2 Bölüm Moderatörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 31 Ağustos 2017, 18:49:57 »
Oyun kendisini ciddi anlamda geliştirdi, merakla bekliyorum.

Çevrimdışı jBEY

• Yeni Çeri
  • *
  • Hata yapmaktan çok korkarsan hiçbir şey yapamazsın
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 01 Eylül 2017, 10:32:59 »
Buraraya yazıyorum aha. En son Afrika ile ilgili bir dlc de yapıp bitirecekler bu olayı

Çevrimdışı Hynkel

• Müsellem
  • *
  • Yol ver Türk'ün bayrağına.
    • Profili Görüntüle
CKII - Jade Dragon Geliştirici Günlükleri #64
« Yanıtla #17 : 01 Eylül 2017, 22:01:26 »
Selamlar!

En son Geliştirici Günlüğünde bir Tributary olmak ve avantaj/dezavantajlarına değindim. Bu günlükte Çine ve Çin'in çeşitli çıkarlarına
kendi tarafımızdan bakacağız.

Çin çoğunlukla Orta Krallık'ın sınırları içerisindedir, ancak Çin'in Orta Krallık dışında kendine ait Tributary'ler
istemesi de duyulmadık şey değildir. Yayılmacı Çin aktif olarak kendine sürekli Tributary arar, ancak daha pasif bir Çin olsa bile kendine ait
birkaç Tributary isteyebilir. Çin, zaman zaman bazı devletleri kendi Tributary'si yapmak için savaşlara gidecektir. Bu devletler genelde Tarim Basin
ve Tibet bölgesinde bulunur. Küçük devletler Çin tarafından hedef alındığında genelde savaşmadan teslim olma eğilimindedirler.

Çin batıda (Batı Protectorate) toprağı olsa bile sık sık Çin'den birlik getirir. Bu birlikler genellikle Tibet'in hemen üzerindeki Anxi bölgesine ulaşırlar.
Yayılmacı Çin hariç, Çin batıdaki savaşlara düşmanlarını yenebileceğinden emin oldukları birlik sayısından fazla birlik göndermez.
Çoğu hükümdarın Çin'i yenebilmesi için üstünlük kurmaları, paralı asker kiralamaları ve basitçe şanslı olmaları gerektiği yanlış bir düşünce değildir.
Çin'i teslim olmaya zorlamak çok önemlidir. Böyle bir teslim antlaşmasını bozmak genellikle kayıplardan kurtulmak için yeterli değildir.

Çin'in gücü, durumları ve zamana bağlı olarak zaman zaman artacak ve azalacaktır. Bazen zayıflayacaklar ve hatta bazen durdurulamaz olacaklar.
Sağlam bir Çin kıtlık veya bir salgınla uğraşmasına rağmen düşmanıyla kafa kafaya gidebilir. Eğer Batı Protectorate'i yeni kurulduysa onlara saldırmak
için tam zamanı! Ayrıca eğer halk huzursuz veya bir iç savaşın ortasındaysa da saldırmak iyi bir fikir olabilir.
Bu gibi zamanlarda, boyunduruk altındaki bölgeler Çin'e karşı gitmeden özgürleşmeye çalışırlar.

Öte yandan, Çin eğer altın çağındaysa onların işine burnunu sokmak akılsızlık olur. Altın çağında hem daha fazla, hem de daha iyi askerlere sahip olabilirler
ve daha fazla tributary isterler. Altın çağındaki Çin çok fazla tehditkar olsa bile, onlardan hediye istemek karlıdır ve daha sizi daha güçlü yapar.

Eğer Çin yayılmacı ise kendine ait güvenli topraklar isteyeceklerdir. Yayılmacı Çin oldukça nadir görülür.
Yayılmacı politikayı daha çok Moğol ve Altaik İmparatorlarının himayesi altındayken güderler.
Çin, yayılmacı olduğunda normalden daha güçlü olmaz. Fakat daha büyük balıkların peşine düşer.
Boyutlarına rağmen hemen hemen her diyarı hedef alacaklar, onları kendine haraç vermeye veya himaye altına almaya zorlayacaklardır.
Çin, yayılmacı iken bir savaş kaybederse, yayılmacılık ünvanını kaybedebilir ve halk huzursuzlanabilir.
Eğer Çin yayılmacı ve Altın Çağında ise durdurulamaz bir aygır olacaktır. -bu on oyunda bir olacak kadar nadir bir olasılıktır.-

Diğer bir dikkate değer şey ise, Çin savaşa girdiği sıralarda aynı bölgeleri koruma eğilimindedir. Örneğin, Çin Tarim Basin'deki herkesin kendine vergi vermesini
veya himayesine girmesini istiyor olabilir-kuzeydoğu hindistan için de geçerli-. Fakat zorunda olmadıkları sürece çıkarlarını bozmama eğilimindedirler.

Batıdaki savaşlara sadece imparator gitmez. Bazı maceracılar kendilerine yeni bir yurt yaratabilmek için Çin'den çıkabilirler. Bu maceracıların 3 türü vardır;

Çinlileşmiş Altaik Kabileler: Taocu Jurchen kabilesi İpek Yolu boyunca ya da bozkırlara doğru kendine bir yurt bulmak için gidebilir. Bunlar normal maceracılara çok benzer
bu yüzden akın sistemini oyuncular için daha etkileşime girilebilir hale getirdik. Ama bu kabileleri maceracılardan farklı kılan şey; Maceracılar gibi size saldırmak yerine
yerleşim yeri için size para önerecekler.

Yerinden Edilmiş Prensler: Bir iç savaşı kaybettiktan sonra kaybeden hükümdarın evlatları batıya doğru kaçabilir. Bu prensler yanlarında büyük bir ordu ve bir servetle dolaşır.
Bu prensler müzakereye çok müsaittir ve arazilerinize yerleşebilmek için size olağanüstü bir servet ödeyebilirler.

İsyancı Generaller: Bir iç savaş kaybeden hırslı bir general kendi Çin İmparatorluğunu kurmak için batıya doğru yol alabilir. Çoğu zaman yanlarında isyancı ordusunun geri kalanı ile
gelirler ve çok tehlikelidirler. Yeni bir Çin İmparatorluğu kurmanın gerginliği ve Çin'de hüküm süren hanedana olan kini batılı halklara büyük bir baskı olarak geri dönebilir.

Çin istilalarının oyun tarafından kontrol edildiğini unutmayın. Örneğin Çin ile sadece Tributary devletler kurabilirsiniz. Asla toprak alamazsınız.
Ayrıca sadece Çin'de Orta Krallık'ta bulunan maceracıları seçebilirsiniz.
« Son Düzenleme: 01 Eylül 2017, 22:11:23 Gönderen: Hynkel »
Hürriyet, Müsavat, Uhuvvet

Çevrimdışı Hynkel

• Müsellem
  • *
  • Yol ver Türk'ün bayrağına.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 01 Eylül 2017, 22:16:49 »
Geliştirici Günlüğünü çevirirken hoşuma gitti oyun. Şimdi indiriyorum, bakalım beğenirsem satın alacağım. Tabi bir ton dlc'si var el yakabilir.
Hürriyet, Müsavat, Uhuvvet

Çevrimdışı Heinz Guderian

• Achtung,Panzer! | CKII
  • Moderatör
  • *
  • Crusader Kings 2 Bölüm Moderatörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 02 Eylül 2017, 10:32:13 »
İndirimle makul fiyatlara iniyor, oyun hakkındaki sorularını Kısa Sorular ve Cevaplar konusunda cevaplayabilirim, iyi oyunlar.

Editör olarak bölümümüze sağlayacağın katkıları merakla bekliyorum.