Bağlanılan Hatırlatmalar

• Monks and Mystics Duyuruldu!: 06 Aralık 2016
  • Monks and Mystics Çıktı!: 07 Mart 2017 - 09 Mart 2017

Gönderen Konu: CKII - Monks and Mystics  (Okunma sayısı 7958 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Elessar

• CKII
  • Moderatör
  • *
  • Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
Ynt: CKII - Monks and Mystics
« Yanıtla #20 : 16 Kasım 2016, 23:11:05 »
Bu ne lan adamlar ot çekip çekip günlük yazıyor ağzını kırayım.  :thumbsdown:
Modlar uyuy*r y*vrucaklar :fpalm:

Hayır, tam arkamda duruyor. :D

Çevrimdışı Altheir33

• Sipahi
  • *
  • İslamdır bizi abâd eden, belki de sultan eden.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 30 Kasım 2016, 17:42:32 »
CK2 Geliştirici Günlüğü #31 - İşe Dönüş

Hepinize merhaba! Bir kısmınızın bildiği gibi Paradox ekibi son 4 gününü maltada geçirdi ve şimdi yorulmuş ferahlamış ve enerjisini tazelemiş olarak hazırlandı ve işe geri döndü! İş hakkında konuşurken, bu günlüğün konusu gelecek <Gizemli> genişleme paketi için eklediğimiz yeni meclis üyelerinin görevleri olacak. Bu görevler daha meclisin daha önceleri yapabildiği tarzda şeyler değiller, çünkü(bir istisnası var) bunlar "off map" görevlerdir, yani bu görevleri yaptırmanız için meclis üyesini haritada herhangi bir bölgede konumlandırmanız gerekmeyecek.

(lütfen yeni işlerin her birine ayrı simge eklemediğimiz için kızmayın, ekleyeceğiz)

chancellor(şansölye, başbakan, sadrazam); Devleti idare et. Bunu yaptırmak tehdit ile yaptırdığınız işlemlerden oluşan ateşkes süresini azaltır, herhangi bir vassalınızla, herhangi komşunuzla veya varsa kralınızla ilişki yükselten eventlerin çıkmasına olanak verir. Eğer iyi ilişkiler geliştirmeye hevesli bir karakteriniz varsa zaten olan "İmprove Diplomatic Relations" eylemi daha kullanışlıdır, fakat generalleriniz için "Devleti İdare Et" seçeneğini kullanmalısınız.

Marshall(mareşal, genelkurmay başkanı, ordu komutanı); Orduyu Organize Et. Bunu yapmak sizin düzenli ordularınızın ve (veya hordalarınızın) maliyetini düşürür, ayrıca elinizdeki komutanları geliştirecek veya yenilerini bulduracak eventleri tetikleyebilir.

Steward(başkan, yönetici, müdür); Ülkeyi yönet. Bunu yapmak bölgelerinizde kültürünüzü yayışınızı hızlandırır ve herhangi bir bölgenize ekonomik bonuslar verecek eventleri tetikler. Eğer Reaper's Due eklentisine sahipseniz, Ülkenizin refahı(prosperity) daha hızlı yükselir.

Spymaster(Casusbaşı, İstihbarat birimi başkanı); Sabote et. Bu eylem yukarıda bahsettiğim istisnadır. yeni <Gizemli> dlc'nin sahipleri için "Scheme" görevi "Off map" olacak(eğer dlc yi almazsanız, eski halinde kalacak), ve bir çok bölgede kullana bileceğiniz sabote etme eylemini kullanabileceksiniz. Bu bölgeler zarar görüp, isyankarlık kazanacak, ve o bölgeyi kuşatmayı Rüşvet verme ve sabotaj yapma öncekinden daha da hızlandıracak.

Court Chaplain(Saray Papazı, Şeyhülislam); Kafirleri avla. Bu görev Şeyhülislamın saraydakilerin insanlara veya allaha karşı kurdukları gizemli entrikaları keşfedip avlamasına olanak tanıyacak.

Ben Meclis hakkında konuşurken, size 2.7 patch'inde eklediğimiz bir şeyi hatırlatmama izin verin. Conclave eklentisinde Konseyinizden oy almaya çalışırken bir kanun yaparken hangi üyenin hangi kanunu destekleyip desteklemediğini görmek için uzun uzun uğraşıyor, karşı olanlara rüşvet, ikna veya iyilik borcu alıp tekrar diğer ekrana döndüğümüzde kimin karşı kimin de destekçi olduğunu unutuyorduk ya, artık Meclise o kanunu kanunu yürürlüğe koymadan önce o kanun hakkında ne düşündüklerini sorabilirsiniz, ki böylece Meclis ekranında hangi meclis üyesinin o kanunu nasıl oylayacağını görebileceksiniz.

Yetmez, dahası var, Yan tarafa istediğiniz oy miktarına ulaştığınız zaman yeniden kanunlar sekmesine dönmenize gerek kalmasın diye oylama işlemini başlatacak bir tuş koymayı planlıyoruz.

Emil ve Steven ile yapacağımız Medieval Monday stream yayınımızı unutmayın Merkez avrupa saatiyle 16:00 Da başlıyor;https://www.twitch.tv/paradoxinteractive.

Bu yayın yine, her zaman Twitch VOD Arşivi nde izlenebilir. Yada eğer isterseniz bizim Youtube kanalımızda gine tüm eski yayınlarımızı bulabilirsiniz!

Bu arada kusura bakmayın arkadaşlar, ilk yazılılar araya girince çeviri biraz gecikti. Diğer günlüğü de pazar gününe kadar atacağım. Eleştiri ve sorularınızı bekliyorum.
« Son Düzenleme: 30 Kasım 2016, 17:45:50 Gönderen: Altheir33 »
Devlet-i Aliyye-i Osmaniye!

Bir mazlum sultan: Sultan Vahdettin Han.

Çevrimdışı Heinz Guderian

• Achtung,Panzer! | CKII
  • Moderatör
  • *
  • Crusader Kings 2 Bölüm Moderatörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 01 Aralık 2016, 14:49:44 »
Eline sağlık.

Çevrimdışı Basileos

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 06 Aralık 2016, 01:04:51 »
Gerçekten elinize sağlık, favori oyunum CKII düzenli olarak başlık altını kontrol ediyorum ve bu kadar pasif kaldığını görmek çok üzücü. umarım çevirilere devam eder ve bizleri haberdar edersiniz.  tbrk*

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 06 Aralık 2016, 17:20:01 »
Çevirlerde yardım etmek isteyenler varsa pm atabilir bana.

Ayrıca madem favori oyunun neden tek bir yorum bile atmadın konuya? Crusader Kings'i favori oyunu olarak görenler bile bir yorumu çok görürlerse bölüm pasif kalmaya mahkumdur zaten ne kadar çeviri yaparsan yap...
« Son Düzenleme: 06 Aralık 2016, 17:20:19 Gönderen: Gregory »

Çevrimdışı kerem1249

• Peace at home, peace in the world
  • Yönetici
  • *
  • Na! 25/9/2017
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #25 : 06 Aralık 2016, 21:08:00 »

Haydi tarikatlar konuşunda konuşalım. Keşişler ve Mistikler CK2'ye geliyor.
Crusader Kings'e gelen yeni genişleme imanınızı arttırıyor.

STOCKHOLM - 2 Aralık 2016 - Manastırın çanları rahipleri duaya çağırırken, bir kıtada müminler, müezzin'in çağrısıyla çağırılır. Din pratikte kaos içindeki ortaçağ hayatında insanları rahatlamaya sevk eder ve bölünmüş topraklarda manevi huzuru sağlar.

Rutin ve uyum. Buna sahip olamıyoruz, değil mi?

https://www.youtube.com/v/XWEMq0JiB0Y&fs=1&wmode=transparent

Keşişler ve Mistikler, özgün adıyla Monks and Mystics, Paradox Development Studio'nun geliştirdiği büyük strateji-rol yapma konulu Crusaders Kings 2'ye gelen son genişlemesi olacak. Keşişler ve Mistikler'de oyunun dini yönü fazlasıyla gelişecek, inançların birbirlerine yakınlığı ve birbirlerini parçalayabilecek manevraları olacağı oyuna aktarılacak. Bir dinin cemaatleri ve tarikatları olacak. Karakterler sadece dini ve mezhebini değil, ayrıca tarikatını da seçecek.

Keşişler ve Mistikler'in en belirgin özelliği, gizli ve başka türlü toplulukların eklenmesidir. Karakterler manastır emirliklerine, gizli kültlere ve Gnostik sapkınlara katılabilir. Bir tarikat fazlasıyla üye kazandığında liderleri güç ve prestij kazanacak. Tarikatlar karakterler için yeni etkinlik yolları ve yapabilecek farklı eylemler açar.

Keşişler ve Mistikler şu grupları içerir:

Manastır Emirlikleri: Keşiş olmayan karakterler için daha fazla dindarlık kazandıracak bir topluluk. Ancak sizden bazı beklentileri var.
Kültler: Gnostik sapkınlıkları gelişmiş kimseler şeytana ibadetlerini dünyanın dört bir yanında devam ettirebilir.
Sıralamaya Tırmanın: Karakterler tarikatların merdivenlerinde ilerleyerek yeni yeteneklerin kilitlerini açıyor ve yeni olay zincirleri tetikleniyor.
Kafirleri Avlayın: Papazınızı, kutsal kiliseyi ve krallığınızı lekeleyen unsurları bulması için görevlendiriniz. Peki ya suçlu kendisi ise?
Diğer Yeni Konsey Üyesi İşlemleri: Konsey Üyeleriniz dördüncü bir eylemle artık daha güçlü ve sağlam bir egemenlik için onları yanınızda tutmaya daha fazla özen gösterin.
Ve çok daha fazlası: Suikastçiler, arkeolojik keşif gezileri, kutsal kalıntılar, büyük hazineler ve dahası.

Crusader Kings II: Monks and Mystics, yakında Paradox Store'da dahil olmak üzere büyük dijital perakendecilerde yerini alacak.
« Son Düzenleme: 07 Aralık 2016, 18:49:01 Gönderen: Gregory »

Çevrimdışı Noman Man

• Sipahi
  • *
  • Etnik döküntülere geçit yok !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 06 Aralık 2016, 21:15:34 »
Oyunda her şey tam olmuş gibi böyle bir DLC  ;D
Hardcore denemesi mi grup denemesi mi yoksa zenci gücü mü bu fikir nedir açıkla bize :)
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı Bakuy

• CKII
  • Sipahi
  • *
  • .
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 06 Aralık 2016, 23:36:51 »
Son DLC mi? Üzüldüm.

Çevrimdışı Patlıcan

• Sipahi
  • *
  • Iron sword huh? What are you killing, butterflies?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 07 Aralık 2016, 00:04:54 »
 :'( :'( :'(
I used to be an adventurer like you... Then I took an arrow in the knee.                                                                                                                                                  So you can cast a few spells? Am I supposed to be impressed?                                                                                                                                                  Let me guess someone stole your sweetrole.                                                                                                                                                  Hey, you mix potions, right? Can you brew me an ale?

Çevrimdışı Rapper

• forever_ducale
  • Süper Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
    • İletişim
« Yanıtla #29 : 07 Aralık 2016, 00:21:18 »
Bilgilendirme için teşekkürler Kerem.

Çevrimdışı MelaRossa

• Sipahi
  • *
  • The Emperor
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 07 Aralık 2016, 08:35:49 »
Çin'i eklerler diye düşünüyordum. Son DLC olması üzdü tabi.
Demokrasinin esas prensibi, halkın egemenliğidir. Ama milletin kendini yönetecekleri iyi seçebilmesi için, yetişkin ve iyi eğitim görmüş olması şarttır. Eğer bu sağlanamazsa demokrasi, otokrasiye geçebilir. Halk övülmeyi sever. Onun için, güzel sözlü demagoglar, kötü de olsalar, başa geçebilirler. Oy toplamasını bilen herkesin, devleti idare edebileceği zannedilir.
Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar.

Çevrimdışı Elessar

• CKII
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #31 : 07 Aralık 2016, 20:33:54 »
Çevirlerde yardım etmek isteyenler varsa pm atabilir bana.

Ayrıca madem favori oyunun neden tek bir yorum bile atmadın konuya? Crusader Kings'i favori oyunu olarak görenler bile bir yorumu çok görürlerse bölüm pasif kalmaya mahkumdur zaten ne kadar çeviri yaparsan yap...
Adamın ilk iletisi...

Ve Reaper's Due dn sonra daha kötüsü gelemez diye düşünmüştüm.
« Son Düzenleme: 07 Aralık 2016, 20:36:31 Gönderen: Sultan Ahmet »

Çevrimdışı kerem1249

• Peace at home, peace in the world
  • Yönetici
  • *
  • Na! 25/9/2017
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #32 : 07 Aralık 2016, 20:56:12 »
Forumumuzu takip eden kişilerin iletiler atarak canlı durmamıza yardımcı olması gerekir. Tabiî ki bizi takip eden herkese bunun için teşekkür ediyoruz ama yorum yaparak buraları canlı tutmaya faydası olanlara ayrıca müteşekkiriz.

Çevrimdışı Patlıcan

• Sipahi
  • *
  • Iron sword huh? What are you killing, butterflies?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 07 Aralık 2016, 22:03:32 »
Adamın ilk iletisi...

Ve Reaper's Due dn sonra daha kötüsü gelemez diye düşünmüştüm.

1 sene önce üye olmuşşşş
« Son Düzenleme: 07 Aralık 2016, 22:03:54 Gönderen: Patlıcan »
I used to be an adventurer like you... Then I took an arrow in the knee.                                                                                                                                                  So you can cast a few spells? Am I supposed to be impressed?                                                                                                                                                  Let me guess someone stole your sweetrole.                                                                                                                                                  Hey, you mix potions, right? Can you brew me an ale?

Çevrimdışı fakeswift

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 07 Aralık 2016, 22:07:52 »
İlk çıkması gereken DLC lerden biriydi bence. Benim merak ettiğim Doğu tarikatları ne durumda olacak? Savaşçı Bektaşi tarikatlar veya Haşhaşiler acaba oyunda olur mu diye merak ediyorum. Veya Asya'da tarikatlar olacak mı, sadece Hristiyanlar'la mı sınırlı olacak?

Çevrimdışı Elessar

• CKII
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #35 : 08 Aralık 2016, 07:27:45 »
1 sene önce üye olmuşşşş
ben de 3 yıl önce oldum ama 2015 de aktif olmaya başladım.Adam belki forumu unuttu?!?

Çevrimdışı oguz350

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 11 Aralık 2016, 16:17:22 »
suprise.im back

Çevrimdışı Yesjulz

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 13 Aralık 2016, 17:24:35 »
Son ek paket demek, bir devrin daha sonuna geldik :(

Çevrimdışı Imperator Romae

• Müsellem
  • *
  • Pro Roma Urbe Aeterna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 14 Aralık 2016, 17:09:01 »
Son DLC olduğunu nereden biliyoruz? Paradox açıklama yaptı mı? Umarım son DLC değildir bu.
AVT CAESAR AVT NIHIL

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 14 Aralık 2016, 17:30:02 »
Okumadın mı yukarıdaki açıklamayı?
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2016, 10:29:45 Gönderen: Gregory »