Bağlanılan Hatırlatmalar

• Together for Victory çıktı!: 15 Aralık 2016 - 17 Aralık 2016

Gönderen Konu: HOI4 - Together for Victory  (Okunma sayısı 8478 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yehyeh321

• Yeni Çeri
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Ynt: HOI4 - Together for Victory Çıktı!
« Yanıtla #60 : 15 Aralık 2016, 20:28:41 »
Asla gelemez.Oyun mekanikleri çok farklı.

Çevrimdışı ketolar

• Sekban
  • *
  • Erbörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 15 Aralık 2016, 21:17:44 »
Oyunu adam akıllı yapmıyorlar yeni mekanikleri yapıyorlar üstüne eski ile yeni mekaniklerin karışımını dlc ile sunuyorlar.

Çevrimdışı kerem1249

• Master of Battles
  • Global Moderatör
  • *
  • Efsaneler unutulmadı, unutulmaz.
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Hayran Forumu | WizardFan
« Yanıtla #62 : 15 Aralık 2016, 21:26:08 »
Tahminimce şuan daha sonra çıkacak DLC'ler ile neler geleceğini kararlaştırmışlardır. Oyunun ilk başta bomboş çıkması bir satış stratejisi, tüm DLC'leriyle birlikte çıksa her zaman satılabilirliği olmayacaktı. Şimdi ne yapıyorlar?  Önce oyunu satıyorlar, sonra bir DLC, iki DLC derken bir sürü DLC satıyorlar, oyunun ve DLC'lerin yapılabilirliği ne zaman tükenirse yeni seri (HOI5 gibi) ortaya çıkıyor.

Victoria 3 çıkmasını çok isterim ama, HOI4'e benzer grafikler olursa güzel olur.

Çevrimdışı ketolar

• Sekban
  • *
  • Erbörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 15 Aralık 2016, 21:32:12 »
En iyisi valve aga uzun sürede yapıyor ama mükemmel yapıyor üstüne sürekli grafik olsun ses olsun güzellikler getiriyor. Half life ile tanıştığımda küçücük bir şeydim beklerken sakallandım hala yeni oyunu bekliyorum. Bu arada strateji oyuncu kitlesi az ve erkek zekasına hitab eden bir oyun olduğu için emek verip yaptıkları oyunlardan en iyi şekilde para kazanmak için böyle bir hareketleri var. Oyuncularının sayısı çok çok daha fazla olsa bir oyunu yapar sunarlar biter gider.

Çevrimdışı kerem1249

• Master of Battles
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 15 Aralık 2016, 21:40:08 »
Grafik aşaması dışında pek uzun sürdüğünü düşünmüyorum oyunu geliştirmenin. Kendim Dengelenmiş Ülkeler isimli HOI4 modunu yapıyorum, yaklaşık 2 saatlik bir çalışmanın ardından yeni sürüm çıkartabiliyorum ve teknik bilgim düşük olmasına rağmen. PDS'daki insanlar bu işin ustası, yani bir DLC çıkana kadar üç DLC yapabileceklerini düşünüyorum satış politikası izlemeseler.

Europa Universalis için son günlerde güzel yenilikler geliyor, Together for Victory'de aynı azimi göremedim maalesef. Bir dahaki DLC büyük olur umarım.

Çevrimdışı hasan1145

• Yeni Çeri
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 15 Aralık 2016, 22:11:14 »
Aslında bu firmanın böyle bir satış politikası işliyor olmasının asıl sebebi tarzları konusunda rakipsiz olmalarından kaynaklanıyor. Bu tarzda bu kadar detay içeren kaliteli oyunlar yapan başka bir firma ben bilmiyorum. Şu da var ki bu tarz derken kastettiğim harita üzerinden iç ve dış politikaların iç içe olduğu Paradox tarzından bahsediyorum. Bu tarzda rakipsiz oldukları aşikar bir durum. Bunu kendi lehlerine kullanabildikleri kadar kullanıyorlar.

(biri total war demeden onada değineyim )

Kimse gelipte total war dan falan bahsetmesin iki oyunun tarzı çok farklıdır. Total warda diplomasi ve ticaret olayları yada ekonomi okadar detaylandırılmış değildir. Total war savaş meydanına odaklanır.

Çevrimdışı Gregory

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 15 Aralık 2016, 22:53:39 »
Önceden bahsedilmişti sanırım, ilk 3 DLC oyunun bazı versiyonlarını alana bedava olarak geleceği için çok fazla bir şey eklemiyorlar.

Çevrimdışı 6gooner6

• Müsellem
  • *
  • ...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 16 Aralık 2016, 00:17:03 »
Güncelleme 26mb. 1.3 te hiçbir şey  yok gibi bişi.
Eu ya 1.18 800 mb la gelmişti ;D
Victoria Concordia Crescit

Çevrimdışı Hertzoflar

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 16 Aralık 2016, 12:36:58 »
ben güncellemeyi 267 mb olarak aldım (tabiki malum yerlerden ).

Çevrimdışı kerem1249

• Master of Battles
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 16 Aralık 2016, 18:50:24 »
Arkadaşlar DLC'i oynayanlar oyundan SS atabilirse (JPEG olarak) güzel olur. Ve yorumlayın lütfen, nasıl bir DLC, neler eksik - neler fazla sizlere göre?

Çevrimdışı Nomand Man

• (3.Reich Empire)
  • Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 16 Aralık 2016, 19:32:09 »
Liberty Deseire gibi olan şeyi nasıl artıracağımı çözemedim.1000 puan üzerinden ilerliyor.

Sabotaj eventi eklenmiş.

Active focus eklenmiş böylelikle tüm focuslar bitince boşa gitmiyor aktif focusları kullanıyoruz.
« Son Düzenleme: 16 Aralık 2016, 20:20:59 Gönderen: Nomand Man »
Hardcore denemesi mi grup denemesi mi yoksa zenci gücü mü bu fikir nedir açıkla bize :)
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı kerem1249

• Master of Battles
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 16 Aralık 2016, 22:21:24 »
DLC'yi incelemek adına bir hikaye paylaşıyorum isteyenler göz atabilir: http://paradoxfan.com/forum/index.php?topic=51514.msg886085#msg886085

Hikayemde bölümler pek uzun olmayacaktır, ama kısa sürede tamamlayıp (3-4 saatte bir bölüm gelebilir) diğer İngiliz Milletler Topluluğu ülkelerine geçmeyi düşünüyorum.

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 20 Aralık 2016, 12:33:16 »
Aslında bu firmanın böyle bir satış politikası işliyor olmasının asıl sebebi tarzları konusunda rakipsiz olmalarından kaynaklanıyor. Bu tarzda bu kadar detay içeren kaliteli oyunlar yapan başka bir firma ben bilmiyorum. Şu da var ki bu tarz derken kastettiğim harita üzerinden iç ve dış politikaların iç içe olduğu Paradox tarzından bahsediyorum. Bu tarzda rakipsiz oldukları aşikar bir durum. Bunu kendi lehlerine kullanabildikleri kadar kullanıyorlar.

(biri total war demeden onada değineyim )

Kimse gelipte total war dan falan bahsetmesin iki oyunun tarzı çok farklıdır. Total warda diplomasi ve ticaret olayları yada ekonomi okadar detaylandırılmış değildir. Total war savaş meydanına odaklanır.

2. DS üzerine haritada oynanan türleri tanımlarken türün takipçilerinin sorduğu sorular genelde taktiksel, operasyonel veyahut ekonomi üzerine bağlı grand campaign stratejisi olup olmadığı üzerinedir. Bir diğer değerlendirme haritanın nasıl oluştuğu üzerinedir.  Altıgen, dörtgen veyahut gelişi güzel çizilmiş bölgelerden oluşabilir.(bazılarında minimum tek bölge bitişiği bazılarında ise 6 bölgeden oluşur) Bir diğer kriter haritada kontrol edilebilen askeri ölçeğin (tugay,tümen vs..) ne olduğu üzerinedir.

Bu dönem konusunda strateji oyunlarında geçmişe yönelik tecrübeli rakip çok ama gördüğüm kadarıyla ikmal, hiyerarşi, çıkarma sonrası ikmal ve ekipman bazında ilgiden çok biraz EU'4 vari beklentiler daha yüksek. Yamalarla belli zorluk seviyesine mutlaka çekilir. Popüler strateji oyunculuğunun kolaylaştığı dönemde kullanıcıya erişim gereği  bir arayüz komutuyla Polonya'yı zaptetme umarım bir tıka bağlı olmaz.

Çevrimdışı hasan1145

• Yeni Çeri
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 23 Aralık 2016, 19:58:40 »
2. DS üzerine haritada oynanan türleri tanımlarken türün takipçilerinin sorduğu sorular genelde taktiksel, operasyonel veyahut ekonomi üzerine bağlı grand campaign stratejisi olup olmadığı üzerinedir. Bir diğer değerlendirme haritanın nasıl oluştuğu üzerinedir.  Altıgen, dörtgen veyahut gelişi güzel çizilmiş bölgelerden oluşabilir.(bazılarında minimum tek bölge bitişiği bazılarında ise 6 bölgeden oluşur) Bir diğer kriter haritada kontrol edilebilen askeri ölçeğin (tugay,tümen vs..) ne olduğu üzerinedir.

Bu dönem konusunda strateji oyunlarında geçmişe yönelik tecrübeli rakip çok ama gördüğüm kadarıyla ikmal, hiyerarşi, çıkarma sonrası ikmal ve ekipman bazında ilgiden çok biraz EU'4 vari beklentiler daha yüksek. Yamalarla belli zorluk seviyesine mutlaka çekilir. Popüler strateji oyunculuğunun kolaylaştığı dönemde kullanıcıya erişim gereği  bir arayüz komutuyla Polonya'yı zaptetme umarım bir tıka bağlı olmaz.

Su anda zaten oyunda polonyaya girmek savas planini cizdikten sonra tek tikla gerceklesiyor. Bu kadar kolay olmamali. Ekonomi sistemine gelince oyunun en zayif oldugu sistem olarak goze batiyor. 2. Dunya savasi gibi buyuk savaslarda savasi finanse edebilecek bir ekonomiye sahip olmak gerekiyor. Bu sadece madenlerle sinirli birakilmamaliydi. Bunun ustune birde parayi kaldirmak ve kaynak rezervi olusturmayida imkan dahili dışında birakmak ne kadar dogru ? Sivil fabrika ile kaynak almak ne kadar sacma bir fikirdir. Bast bunun tasinamaz mülk oldugunu idrak edememis mi bu yapimcilar. Diplomasi desen oyunda ozel odak agaclarina sahip odak agaclari ile yapilan bir iki islemden ibaret birakilmis. Oyuna dlc yapmak yerine oyunu yeniden yapmayi dusunmeliler. Almanlarin sovyetlere girme sebeplerinden biride her seferinde verdigi kaynaklar karsiliginda isteklerini arttirmasidir. Bu oyunda istisna durumlar disinda 1 favrika 8 birim kaynak demek. Ben kaynagimi istedigim gibi rezervliyemiceksem yada satip dagitamayacaksam ne yapacagim. Oyun yapilirken yanlis kararlar verildigi gibi oldukcada eksik cikardilar. İstedikleri kadar dlc getirsinler tam anlamiyla 2. Dunya savasi donemini bize yasatamayacaklar. Oyun bu durumuyla sadece ordularin savasdigi bolume odaklanabilmis durumda.

Çevrimdışı kerem1249

• Master of Battles
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 27 Aralık 2016, 01:26:41 »
Oyun ilerde düzelir belki 2 sene sonra bile olsa. EU4'te hiç vârolmayan özellikler geldi 5 aydır.

Aslında 2016, EU4 yılı oldu.

Çevrimdışı sgo

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #75 : 03 Ocak 2017, 15:55:43 »
Türkiye'ye özel bir focus ağacı bekliyoruz. 2. Dünya Savaşı arefesinde yaşanan'Hatay Sorunu' hoi2'den beri paradox'un görmezden geldiği önemli bir konu. Bunun dışında Kıbrıs, Adalar, Batı Trakya ve Musul-Kerkük konuları da focus ağacını zenginleştirecektir. Paradox'un Türkiye temsilcilerine çok iş düşüyor. Gereken baskıyı kurun şu adamların üzerinde. Biz yokmuşuz gibi davranmayı bıraksınlar artık.