Gönderen Konu: Araziler (Savaş için)  (Okunma sayısı 539 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi UnTiLGR4VE

• Azab
  • *
  • "Almanlarında gücü bir gün tükendi"
    • Profili Görüntüle
Araziler (Savaş için)
« : 25 Ekim 2016, 19:46:09 »
Ben Bora bu gün sizlere Victoria 2 için yer avantajlarını yani orman dağ ova tepeler bunları anlatıcağım
Yanlız bu konuda farm effinecy, farm size, mine anlatmıyacağım. Sadece alanın savaşlara katkısı nedir nasıl bir taktik kullanılır ?

Çöller (Deserts) :
a)Kıyı Çölü (Coastal Desert) : Zaten çoğu kişi bilir. Çölde asla bir birime dalmayın. Erzak limitiniz çölde çok azdır. Kıyı çölünde ise çok az normal çölden fazladır. Yani çölden asker geçireyimde devletlere daha kolay uşalıyım demeyin. Askerleriniz biter.
b)Normal Çöl (Desert) : Aman buradada askerlere falan dalmayın asker falan geçirmeyin ölürsünüz.

Tarım Alanları (Farmlands) : Burada düşman fazla ise bile kazanma ihtimaliniz yüksektir. Erzak limitinin tavan yaptığı bu bölgelerde adamlara dalın.

Tepeler (Hills) : Savaş genişliği biraz azalır savunma bonusu az olsa da vardır. Erzak limiti orta seviyerdedir.

Ova (Plains) : Burada gördüğünüz düşmana eğer sayıca az değilseniz dalın. Erzak limiti ve savaş genişliği çok iyidir.

Orman (Forest) : Burada size saldıran kişinin savaş genişliği azalır yani adam 45.000 asker ile dalıyorsa bunun 35.000'i falan savaşa girer. Öte yandan burası size savunma bonusu verir. Doğru komutanı seçtikten sonra birliklerininzi ormana konuşlandırırsanız eğer düşman 60.000 askeri varsa sizin ise 30.000 askeriniz varsa yenme ihtimaliniz yüksektir.

Dağ (Mountains) : Siz siz olun asla dağda adamlara dalmayın saldıran kişinin savaş genişliği azalır 45000 asker ile dalarsanız bunun 20.000'i savaşa girer ve iyi savunma bonusu verir. Dağlar doğal bir kalkan oluşturur.

Bataklık (Marsh) : Burada da savaş genişiliğin düşmektedir 45000 askerle savaşa girerseniz 35.000'i falan savaşa katılır. Öbür türlü erzak bu bölgelerde çok azdır. Fazla asker sokmak pek akıl karı değildir. Başka bir değişle savunma bonusu da verir ama azdır.

Yağmur Ormanı (Jungle) : Burada erzağının "bataklıkla" aynı seviyededir. Ama iyi bir savunma bonusu verir.

Benim arazi taktiklerim şudur:[/color]

Osmanlı oynarken Japonyayı ve Çin'in bir kısmını aldıktan sonra Avusturya'ya daldım. Savaşı açınca biraz topraklarıma giriş yapmayı bekledim. Bosna taraflarında ormanlık alanlar vardı. Oralara 30.000'lik savunma amaçlı ordumu koydum sakın ama sakın ordunuza general atamayı unutmayın. Neyse Savunma +3 yapan bir general buldum. Şimdi ne olmuş oldu? Orman +1 savunma bonusu, general +3 savunma bonusu almış oldum. 30.000 lik askerlerime Avusturya'lı askerler daldı. Az bir kayıpla zaferle ayrıldım. Sonra diğer tepelerde  olan birliklerine saldırdım sayıca üstün olduğum için aldım. Ordularında kayıpları olduğu için hızlıca ilerleyebildim aynı taktiği İtalyanın kuzeyindeki dağlar'ndada yaptım ve çok iyi bir üstünlükle kazandım.

Rehberimde Hatam varsa Düzeltmeyi ihmal etmeyin :))

« Son Düzenleme: 25 Ekim 2016, 19:49:40 Gönderen: UnTiLGR4VE »

Çevrimdışı Wayfear

• VIC2
  • Moderatör
  • *
  • Galaksiler Fethedilmeyi bekleyen hazinelerdir.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Araziler (Savaş için)
« Yanıtla #1 : 28 Ekim 2016, 22:45:24 »
Yararlı  :ceasaryes:

Çevrimdışı Sultan Ahmet

• Stellaris
  • Editör
  • *
  • Arafta bir genç.
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
Ynt: Araziler (Savaş için)