Gönderen Konu: Mod 1750  (Okunma sayısı 6271 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Vezir

• Prussian İnfantry
  • Sipahi
  • *
  • Herkes gibi, kendini stratejiye adamış oyuncu.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Mod 1750
« Yanıtla #60 : 21 Kasım 2016, 15:56:36 »
Muazzam bir mod, lakin geliştirilebilir. Kesinlikle ve kesinlikle gram bilgi olmadan, sadece oynadığım vakitlerde aklıma gelen fikirleri yazıyorum.

* - Kırım'da ki Province düzeltilmeli, daha hoş görünmeli bence.( EU4'teki gibi olsa fena olmaz. )

* - Ukrayna'ya Kazaklar eklenebilir, neden olmasın?(Kazak Eventleri, Kazak Hetmanlığı vs.)

* - Dönemin bilinen devlet adamları ile eventler eklenebilir. Doğrusu, Maria Theresia Eventi eklenebilir.

* - (B)olmuşsa, Osmanlılar'a Azerbaycan'ı geri alma eventi gelebilir.(Biliyorsunuz 1600lü yıllar veya 1500lü yıllar arasında bile, Azerbaycan ile bağlanıp Ortaasya'ya ulaşmak için ortaya atılan fikirler vardı. Mesela, Sokullu'nun planları, Köprülünün planı)

* - Yeni teknolojiler eklenebilir. Nedir bunlar mesela;

1700lü yılların başlarında süngü bulundu yanılmıyorsam. Bu oyun başında çoğu batılı devlette bulunabilir.

Ekleyeceğim daha başka bir şey yok, okuduğun için teşekkürler Annibal üstat.
« Son Düzenleme: 21 Kasım 2016, 15:57:54 Gönderen: Vezir »
(aç/kapa)

Çevrimdışı Stratejici

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Tarihçi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 21 Kasım 2016, 17:27:14 »
Türkçe yama etkiler, Türkçe yamasız kullanmayı dene @Stratejici
Orijinal dil dosyaları özelden atar misin?
Güçlü yöneticinin arkasında her daima güçlü ordu,güçlü halk ve güçlü hainler vardır.

Çevrimdışı ak_gandalf

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 21 Kasım 2016, 19:02:32 »
Modu daha yeni deneme fırsatı buldum ve gerçekten harika olmuş ama daha çok eksiği var tabiki.

Ama başta söylemeliyim gerçekten özellikle bazı engelleri çok iyi aşmışsın. Bu arada Prusya ordusuda hakkatten Prusya ordusu, nasıl yaptın bonus veya teknolojimi ekledin ?

Birde oyun başı Prusyayla İlk önce Avustan sonrada Polonyadan savaş yedim ama kurtardık :D 

Tarihsel açıdan doğruluk kısmına bilmediğimden bir şey diyemeceğim.

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Paşa
  • *
  • Baba kaçar.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 22 Kasım 2016, 20:39:40 »
Muazzam bir mod, lakin geliştirilebilir. Kesinlikle ve kesinlikle gram bilgi olmadan, sadece oynadığım vakitlerde aklıma gelen fikirleri yazıyorum.

* - Kırım'da ki Province düzeltilmeli, daha hoş görünmeli bence.( EU4'teki gibi olsa fena olmaz. )

* - Ukrayna'ya Kazaklar eklenebilir, neden olmasın?(Kazak Eventleri, Kazak Hetmanlığı vs.)

* - Dönemin bilinen devlet adamları ile eventler eklenebilir. Doğrusu, Maria Theresia Eventi eklenebilir.

* - (B)olmuşsa, Osmanlılar'a Azerbaycan'ı geri alma eventi gelebilir.(Biliyorsunuz 1600lü yıllar veya 1500lü yıllar arasında bile, Azerbaycan ile bağlanıp Ortaasya'ya ulaşmak için ortaya atılan fikirler vardı. Mesela, Sokullu'nun planları, Köprülünün planı)

* - Yeni teknolojiler eklenebilir. Nedir bunlar mesela;

1700lü yılların başlarında süngü bulundu yanılmıyorsam. Bu oyun başında çoğu batılı devlette bulunabilir.

Ekleyeceğim daha başka bir şey yok, okuduğun için teşekkürler Annibal üstat.
Süngü gibi şeyleri inventionlar ile eklemeyi düşünüyordum ama bir dünya iş çıkaracağından iptal ettim. Yoksa teknoloji ağacı gayet iyi oldu bence, denge ve geliştirme sürelerini saymazsak. O kadar iyi oldu ki başka modlardan kullanma teklifleri geliyor. Ben teşekkür ederim geri bildirim için fakat yeterli zamanım yok yeniden modlamaya. Yoksa aklımda çok fikir vardı başta Fransız Devrimi olmak üzere.

Modu daha yeni deneme fırsatı buldum ve gerçekten harika olmuş ama daha çok eksiği var tabiki.

Ama başta söylemeliyim gerçekten özellikle bazı engelleri çok iyi aşmışsın. Bu arada Prusya ordusuda hakkatten Prusya ordusu, nasıl yaptın bonus veya teknolojimi ekledin ?

Birde oyun başı Prusyayla İlk önce Avustan sonrada Polonyadan savaş yedim ama kurtardık :D 

Tarihsel açıdan doğruluk kısmına bilmediğimden bir şey diyemeceğim.
Prusya ordusunda hayvani özelliklere sahip bir Friedrich var dikkat ettiysen :)
İki tane daha iyi general var. Hepsi tarihsel.
Diğer devletlere de eklemek lazım aslında.
« Son Düzenleme: 22 Kasım 2016, 20:40:46 Gönderen: Annibal »
"Bir yerde küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, orada güneş batıyor demektir"

Çevrimdışı EfeArda

• Yeni Çeri
  • *
  • Dersleri Süper Olan Ama Okuldan Nefret Eden Kişi.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 23 Kasım 2016, 17:50:43 »
bi ben oynayamadım
Bir Öğrenci Atasözü
"Sakla kopyayı gelir zamanı"

Çevrimdışı Patlıcan

• Sipahi
  • *
  • BONGO BONGO
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 23 Kasım 2016, 21:29:26 »
Ne yapayım?

ben mount and blade wfas eklentisinin haritasını çok beğendim. şehir sayısını arttırarak yaparsan çok güzel olur. osmanlıda tek büyük şehir budapeşte olur podolya savaş sebebi olur polonya ile arasında falan filan..
I used to be an adventurer like you... Then I took an arrow in the knee.                                                                                                                                                  So you can cast a few spells? Am I supposed to be impressed?                                                                                                                                                  Let me guess someone stole your sweetrole.                                                                                                                                                  Hey, you mix potions, right? Can you brew me an ale?

Çevrimdışı Wayfear

• VIC2
  • Moderatör
  • *
  • Galaksiler fethedilmeyi bekleyen hazinelerdir
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 27 Kasım 2016, 01:18:04 »
Başka senaryolar eklemeyi düşünüyor musun ?

Örneğin 1768 Osmanlı Rus savaşı
« Son Düzenleme: 27 Kasım 2016, 01:33:39 Gönderen: Wayfear »

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Paşa
  • *
  • Baba kaçar.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 27 Kasım 2016, 09:42:42 »
Muhtemelen moda bir daha dokunmayacağım. İsteyen varsa modun üstüne eklemeler yaparak kendi modunu çıkartabilir.
"Bir yerde küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, orada güneş batıyor demektir"

Çevrimdışı Elessar

• CKII
  • Sekban
  • *
  • Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #68 : 05 Şubat 2017, 21:52:46 »
Launcher da seçiyorum ama oyuna etki etmiyor ???
Modlar uyuy*r y*vrucaklar :fpalm:

Kronoloji, Aptallar tarihi.

Çevrimiçi kerem1249

• Kudüs bizimdir!
  • Yönetici
  • *
  • Kısa bir süre yokum
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #69 : 06 Şubat 2017, 00:00:23 »
Launcher da seçiyorum ama oyuna etki etmiyor ???
Modu doğru yere kurduğuna emin misin :) Belgelerim>Paradox Interactive>Victoria 2>mod klasörüne kurmalısın.
Ne mutlu Türk'üm diyene!

Bekle Kudüs, eski sahiplerin geri gelecek!

Çevrimdışı Elessar

• CKII
  • Sekban
  • *
  • Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #70 : 06 Şubat 2017, 07:11:47 »
Kesinlikle. :)
Modlar uyuy*r y*vrucaklar :fpalm:

Kronoloji, Aptallar tarihi.