Gönderen Konu: Mod 1750  (Okunma sayısı 4427 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
Mod 1750
« : 16 Eylül 2016, 17:16:40 »
GENEL BİLGİ

- 1750 yılından başlayan bir timeline modudur. Mod Victoria 2: Heart of Darkness 3.03 ve 3.04 beta patch ile uyumludur.

ÖZELLİKLER

- Tarihe uygun devletler, şehirler, nüfuslar ve askeri güçler.
- Aydnlanma Çağı, Devrimler Çağı, Sanayi Devrimi ve emperyalizmin keyfini çıkartın
- Yeni bir teknoloji ağacı
- Amerikan Bağımsızlık Savaşı ile ilgili decision ve eventler
- Ve daha fazlası

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

DOWNLOAD 1.1

http://www.moddb.com/mods/mod-1750/downloads/mod1750
http://www.mediafire.com/download/b8m8s39o04qd2ab/Mod_1750_1.1.rar

KURULUM

1. Yukarıdaki linklerden modu indirin, rar'dan çıkartın ve  V2\mod klasörüne atın.
2. Launcher'ı çalıştırın. Kutudan 1750'yi işaretleyin ve oyunu başlatın.
« Son Düzenleme: 21 Eylül 2016, 00:11:45 Gönderen: Annibal »

Çevrimdışı Nomand Man

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Mod 1750
« Yanıtla #1 : 16 Eylül 2016, 17:38:44 »
Nasıl Amerikan Özgürlük savaşı içeriyor mu mesela decisionlar veya eventlerle ?
Hardcore denemesi mi grup denemesi mi yoksa zenci gücü mü bu fikir nedir açıkla bize :)
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı Polat29

• VIC2
  • Moderatör
  • *
  • Askerine Düşman Olan Düşmanına Asker Olur!
    • Profili Görüntüle
    • TeknoLavya
« Yanıtla #2 : 16 Eylül 2016, 17:48:25 »
aman tanrım hemen indirmeliyim  tbrk*
Alıntı
Meydanı geri almaya geldim ;)

Çevrimdışı Sultan Ahmet

• CKII
  • Editör
  • *
  • Müminler Asker
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #3 : 16 Eylül 2016, 17:50:05 »
Deneyeceğim.
Minareler süngü, kubbeler miğfer,
Camiler kışlamız, müminler asker,
Bu ilahi ordu dinimi bekler,
Allahu Ekber, Allahu Ekber.

5 Haftalık bir yoldayım Allah'a Emanet... İntwrnet varmış sorun yok.

Modlar uyuy*r y*vrucaklar :fpalm:

Omparatorluğu

Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Çevrimdışı Patlıcan

• Sipahi
  • *
  • VIP ÜYE
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 17 Eylül 2016, 13:04:29 »
Sonunda çıktı. Biri hikaye yazsın okuyalım  :popcorn:

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 18 Eylül 2016, 00:13:17 »
Modu oynayan var mı? Biraz resim paylaşın. Hata bulursanız belirtin.

Çevrimdışı PashaZade

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 18 Eylül 2016, 00:23:57 »
Oynayacağım.

Çevrimdışı Polat29

• VIC2
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
    • TeknoLavya
« Yanıtla #7 : 18 Eylül 2016, 14:31:06 »
bende hata veriyor flag dosyalarını yüklerken
Alıntı

Çevrimdışı no_afk

• Sipahi
  • *
  • İşi bilecen,işe gitmiycen
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 18 Eylül 2016, 17:19:27 »
Bende de hata veriyor annibal dostum
Dagli amici mi guardi Dio, che dai nemici mi guardo io.
italyan atasözü (meali=Beni dostlarımdan Tanrı'm korusun, düşmanlarımdan ben kendimi korurum.)

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 18 Eylül 2016, 17:33:05 »
Arkadaşlar linkleri yeniledim şimdi sorunsuz çalışması lazım.

Çevrimdışı Herr Marschall

• Müsellem
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 19 Eylül 2016, 07:33:14 »
Oynayan var mı? Üretim, nüfus, asker vb. dengeler oturmuş mu?

Çevrimdışı no_afk

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 19 Eylül 2016, 21:43:55 »
Daha eksiklikler var geliştirme devam eder galiba nüfusa el atılmış ama tam anlamıyla hazır değil teknoloji oturmamış mesela 1750 de demiryolu 3.seviyeye kadar gelişiyor, kaleler ve limanlarda aynı.Oyun başında herkes birbirine savaş ilan ediyor avusturya-prusya kardeşlik savaşı, fransa-ingiltere savaşı, rusya-osmanlı savaşı küçüklerde birbirini yiyiyor. Tekrardan söylüyor ve umuyorum ki daha ilerki sürümlerde bunlar gözden geçirilip düzeltilecektir.
italyan atasözü (meali=Beni dostlarımdan Tanrı'm korusun, düşmanlarımdan ben kendimi korurum.)

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 19 Eylül 2016, 23:36:30 »
Savaşlara yapılabilecek bir şey yok, oyuna truce eklenemiyor, CB varsa dalıyorlar. Bence bir sorun sayılmaz savaşların olması. Aksine bol bol olması da iyi olur dönem gereği. Teknolojiye gelince bunu sadece 1870 öncesi ve sonrası diye ikiye ayırdım. Vanilladaki gibi her teknolojiye bir aktivasyon yılı koymadım. Bu şekilde isteyen istediği teknolojiye odaklanarak kendi çizgisini seçebilir. Vanilladaki çok doğrusal gidiyordu çünkü. Total nüfuslar tarihe uygun, sadece bir iki bölge var el atmadığım onlar da çok önemli olmadığından dokunulmadı. Nüfusun mikro yapısı ise fazlasıyla uğraş gerektirdiğinden üstüne çok düşmedim.

Victoria 2 modlaması çok zor bir oyun ekonomiden dolayı. Böyle timeline modu yapmak sabır gerektiriyor. Ben nüfusları değiştirip fabrikaları sildim. Oyunda ekonominin çökmemesi için çok dikkatli olmak lazım. 1800'lere kadar çökmüyor ama tam sanayileştikten sonrası için bir şey diyemem.

Eğer sonraki versiyonda -eğer çıkartabilirsem- Fransız Devrimi için bir şeyler yapabilirim. Aklımdaydı ama o da çok uğraş gerektiren bir olay.
« Son Düzenleme: 19 Eylül 2016, 23:47:31 Gönderen: Annibal »

Çevrimdışı no_afk

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 20 Eylül 2016, 20:52:59 »
Doğrudur o teknoloji ve savaşları vs ayarlayabilmek için oyunu baştan yapmak gerekir.Bu haliyle de iyidir.Modu çok fazla oynamadım yıllar ilerledikçe corelar oluşacak mı yoksa vanillada ki gibi mi olacak?

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 20 Eylül 2016, 21:22:22 »
Hangi corelar?

Çevrimdışı no_afk

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 21 Eylül 2016, 00:19:58 »
Atıyorum mesela Güney Amerika da ki ülkelerin Teksas'ın Irak'ın falan coreları varken Suriye Lübnan Ürdün daha birkaç ülkenin core toprağı yok vanilla esaslı gidiyor galiba oyun.

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 21 Eylül 2016, 00:42:57 »
O ülkeleri eklemedim.

Çevrimdışı no_afk

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 21 Eylül 2016, 03:54:09 »
Anladım. Peki ekleyecek misin yoksa böylemi kalacak? Başka değişiklikler olacak mı east india company eventi veya doğuda böyle bir dominion oluşturma gibi birşeyler falan?

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 21 Eylül 2016, 16:39:47 »
Henüz bir şey söylemek için erken.

Çevrimdışı EfeArda

• Yeni Çeri
  • *
  • Dersleri Süper Olan Ama Okuldan Nefret Eden Kişi.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 21 Eylül 2016, 19:38:05 »
Koloni devletleri eklermisin mesela Rusya İngiltere ile savaştı ve British Thirteen Colonies'i ele geçirdi oranın adı Russian Thirteen Colonies olması gibi ?
Bir Öğrenci Atasözü
"Sakla kopyayı gelir zamanı"

Çevrimdışı no_afk

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 21 Eylül 2016, 20:48:16 »
Tamamdır dostum bende oyunu oynadıkça sana eleştirilerimle yardımcı olacağım tbrk*

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 21 Eylül 2016, 23:15:36 »
Koloni devletleri eklermisin mesela Rusya İngiltere ile savaştı ve British Thirteen Colonies'i ele geçirdi oranın adı Russian Thirteen Colonies olması gibi ?
Rusya alırsa zaten öyle olur.

Moddaki bazı özelliklerden bahsedeyim, oynarken yardımcı olur. Birisi İngilizce'ye çevirirse makbule geçer:

Kod: [Seç]
- Supply limitler her yerde eşit ve başlangıçta kendi ülkenizde 30 olacak şekilde ayarladım. Sebebi yapay zekanın supply limite pek dikkat etmemesi. Diğer sebebi de supply limitlerin tamamen coğrafyaya dayalı olarak saçma biçimde belirlenmiş olması. Yani bir şehir dağlıksa, ne kadar zengin ve bol nüfuslu olursa olsun daha az supply limit veriyordu. Bu şekilde genel ortalama bir değer belirlemek iyi oldu.

- İspanya, Fransa gibi ülkelerin dönem gereği mutlak monarşiyle yönetiliyor, bu da biraz sıkıntı yaratabilir bu ülkeler açısından. Oynarken dikkat edin.

- Portekiz, İspanya, İngiltere ve Fransa şayet Amerika kıtasında kolonileşirse bu kolonileri mevcut Viceroyalty'lere veren eventler var. Yani EU4 gibi oldu bir nevi. Aklınızda olsun.

- Badboy limitini aşınca prestiji %40 azaltan bir bir event ekledim. Warmongerlar dikkatli olsun.

- Oyunun başında Polonya'nın Paylaşımı diye bir event-decision zinciri var. Prusya, Avusturya ve Rusya, Polonya üzerinde corelar kazanıyor.

- Avusturya için Belçika sorununu gündeme getiren bir event var.

- Yunanistan, Sırbistan ve Bulgaristan'ın sınırlı coreları var. Bağımsız olduktan sonra diğer bölgelerde de corelar kazanıyorlar, aklınızda olsun.

- Onüç Koloni, ABD'ye dönüşüp bağımsız olduktan sonra Louisiana Satışı eventi var. ABD'nin yeterli parası varsa Fransa Louisiana kolonisini ABD'ye teklif ediyor. Bu şekilde ABD'yi iki kat büyütmek mümkün.

- Florida eyaleti üzerinde ABD'ye core veren bir decision var. Bu decision ABD kurulduktan hemen sonra aktif olur.

- Sphere yaptığı takdirde Prusya'nın Köln'ü decision ile ilhak etmesi mümkün. NGF'yi kurmak modda daha zor olduğu için böyle bir şey yaptım.

- Balfour Deklarasyonu'ndan sonra Osmanlı'ya Yahudi Devleti decisionı geliyor. Ciddi bir para karşılığında İsrail'i serbest bırakıyorsunuz. Kuklanız olmuyor, ayrıca yobazlara da 3 militancy veriyor. Teodor Herzl'in meşhur teklifini canlandırmaya çalıştım.

- Great War aktif hale geldiğinde, Osmanlı Rusya ile savaşa düşerse Osmanlı'ya Ermeni tehcirini mümkün kılan bir decision geliyor. Yaparsanız İstanbul ve Üsküdar'daki Ermeniler hariç Anadolu'daki bütün Ermeniler Zor şehrine sürülüyor, nüfusları da biraz azalıyor. Doğu'daki Ermeni coreları kayboluyor. Bedava değil tabi, 10 badboy, -10 prestij yiyorsunuz. Başta faşist (İttihat ve Terakki) veya gerici bir hükümet olması lazım. Zor'a sürülen Ermeniler coreları olmadığı için muhtemelen ABD'ye falan göç edeceklerdir.

- Vanillada puppetlar normalde bağımsızlık savaşı açmıyordu. Modda artık yapay zeka bunu yapıyor. Overlordu kendi kültür grubundan olmayan bir devlet eğer overlordunun tugay sayısı 3 kattan fazla değilse bağımsızlık savaşı açıyor.

- Modda savaştığınız devletin başkentini de alabiliyorsunuz, vanillada alamıyordunuz.

- Kuzey Amerika'da artık vanilladaki gibi doğal asimilasyon yok. Oraya giden göçmenler mevcut kimliklerini muhafaza ediyor, ta ki ABD kurulup ilgili decision ve eventlar yoluyla assimilasyon oranı artana kadar. ABD'de de baya İrlandalı, Alman falan görebileceksiniz. Bu şekilde güzel bir gerçekçilik sağlandı.

- Artık birlik ve gemi üretmek için belirli hammaddelere ihtiyacınız yok, doğrudan üretebilirsiniz. Sebebine gelince, oyunun başında yeterli miktarda artillery, small arms gibi ürünler üretilmediğinden asker üretmek neredeyse imkansız hale geliyordu. Bu sorunu çözmek için çok yol denedim ama hiçbiri olmadı. Askerler artık bedavaya üretiliyor fakat upkeep hala ödemek zorundasınız.

- Artık 1800 yılına kadar sosyal reformlar kilitli durumda. 1800 yılına kadar köleliği yasaklamak da imkansız. Diğer politik refomlarda ise bir sınırlama yok.

- Pan-nationalist ve Garibaldi isyancıları 19. asrın ortalarına kadar çıkmayacak (yani umarım). Öbür türlü 1750'lerde kurulan İtalya'yı görebiliyorduk. Gerçi Pan-nationalist mekaniği de saçma ama değiştirmek yerine bu şekilde zaman sınırlaması getirmek daha kolay geldi.

- Badboy düşüşü savaş ve barış zamanında aynı (-0.1 aylık)

- Oyun başında yalnızca Prusya'ya general koydum ve bunlar baya iyi generaller. Prusya'nın çabuk yenilmemesi için böyle yaptım.

- Gerici rebellerin 30 gün olan isteklerini kabul ettirme süresi 365 güne çıkarıldı.

- Üstteki göstergede son 30 gün yerine son 365 günlük nüfus artışı gösteriliyor.

- Ülkelerin nüfus artışları arasında farklar artırıldı. Büyük Britanya'da liferating 40, Rusya ve Polonya'da 38, İskandinavya'da 37, Low Countries'de 36, Almanya'da 35, İberya'da 32, Fransa'da 30, Macaristan ve Romanya gibi bölgelerde 36, Avusturya'nın geri kalanında 33, Osmanlı ve bütün ortadoğu ile Hindistan 30, Onüç Koloni 40.

- Savaşlarda kazanılan ve kaybedilen prestij değerleri yarı yarıya azaltıldı. Sebep, mevcut süpergüçlerin erkenden statülerini kaybetmelerini önlemek.

- Cut down to size artık %50 vergi, %25 army hit yerine %20 vergi ve %20 army hit veriyor.

- Modda yalnızca bir tane invention var, o da 1870 yılından sonra Afrika'yı kolonileştirmeyi sağlayan Mission to Civilize. Inventionların sağladığı bonuslar artık doğrudan teknolojinin geliştirilmesiyle kazanılıyor.

- Modda Afrika haricindeki yerler 1870'den önce kolonileştirilebiliyor.

Bu arada 1.1'i yayınladım. İspanya'nın Kuzey Amerika'daki kolonilerini New Spain'e devreden eventteki hata giderildi. 1.1 ile oynamanızı tavsiye ederim.

Çevrimdışı EfeArda

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 21 Eylül 2016, 23:21:31 »
1.1 indirdim bayraklar hata var

Versiyonum 3.04 olduğu için olabilirmi
« Son Düzenleme: 21 Eylül 2016, 23:40:34 Gönderen: EfeArda »
Bir Öğrenci Atasözü

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 22 Eylül 2016, 02:01:06 »
Güzel çalışma fakat koloni kurma üzerinden opsiyonlar Pride of Nations'a göre daha kısıtlı sanıyorum. Bir de zaman zaman daha erken dönemi ele aldıkça Avrupa'daki kalelerin yeri doğru saptanamıyor. Kuşatmalarla ilgili olarak misal Menno van Coehoorn veyahut Sébastien Le Prestre de Vauban gibi mühendis subayların niteliklerini kullanacak bir oyun yapısı yok.
1ère Compagnie du 7ème Régiment d'Artillerie à Pied, Artillerie Divisionnaire, 1ère Division, 5éme Corps d'Armée, La Grande Armée.

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 22 Eylül 2016, 05:49:38 »
1.1 indirdim bayraklar hata var

Versiyonum 3.04 olduğu için olabilirmi
Hata derken oyun mu açılmıyor?

Güzel çalışma fakat koloni kurma üzerinden opsiyonlar Pride of Nations'a göre daha kısıtlı sanıyorum. Bir de zaman zaman daha erken dönemi ele aldıkça Avrupa'daki kalelerin yeri doğru saptanamıyor. Kuşatmalarla ilgili olarak misal Menno van Coehoorn veyahut Sébastien Le Prestre de Vauban gibi mühendis subayların niteliklerini kullanacak bir oyun yapısı yok.
Onlar sadece ismen teknoloji olarak var :)

Çevrimdışı EfeArda

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 22 Eylül 2016, 09:27:44 »
Hayır Oyun açılıyor ama bayraklar karmakarışık ekran görüntüsü almayı bilmiyorum ama biliyorsan söyle ekran görüntüsü göndereyim
Bir Öğrenci Atasözü

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 22 Eylül 2016, 15:46:58 »
F11 olması lazım.

Çevrimdışı EfeArda

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 22 Eylül 2016, 19:32:00 »
Screenshot taken diyor ama nereye geliyor oyunun screenshot klasöründe yok
Edit Ancak Böle çekebildim boyutlandıramadım ama :D

« Son Düzenleme: 22 Eylül 2016, 19:39:32 Gönderen: EfeArda »
Bir Öğrenci Atasözü

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 22 Eylül 2016, 21:40:30 »
Başka modların bayraklarıyla karışmış olabilir, ben böyle bayraklar eklemedim.
« Son Düzenleme: 22 Eylül 2016, 21:40:49 Gönderen: Annibal »

Çevrimdışı EfeArda

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 22 Eylül 2016, 23:24:58 »
peki nasıl düzeltebilirim 1.1 yüklü ? oyundaki tüm modları sildim tr yama var
Bir Öğrenci Atasözü

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 23 Eylül 2016, 02:22:58 »
Dosyaları doğrulat steamden

Çevrimdışı EfeArda

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 23 Eylül 2016, 20:03:55 »
Yaptım olmadı modun 1.1 sürümünde oluyor ilk sürümde olmuyor
Bir Öğrenci Atasözü

Çevrimdışı Sezar

• The Great Khan
  • Tımarlı Sipahi
  • *
  • Victoria 2 Osmanlı Müptelası
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 27 Eylül 2016, 05:45:46 »
Modu oynadim.Gercekten tebrik ederim,harika bir is cikarmissin.Sade ama bir o kadar da zevkli.Gayet dengeli olmus.Birkac ozellik daha eklersen tadindan yenmez.Oynarken dikkatimi ceken bazi hususlari yazayim.

1-Tech tarihleri uygun olmamis.Ilk 5-6 sira nin tarihi 1750 sonraki techlerin baslangic tarihi 1870.Bunlara tek tek ayri tarih atanmali.Eger boyle olursa cok daha iyi olur.
2-Ottoman Empire yazisi ,Istanbul bogazindan gecmiyor.Cirkin bir Ottoman Asia yazisi oluyor haritada.HPM gibi modlar bunu cozmus.Cozumu gayet basit.Oyun klasorunden map/adjacenties dosyasini excel acip 860;861;sea;2773;0;Golden Horn yazisinda sea kismini land olarak degistirmen bu isi cozecektir.
3-POP Promotion bayagi hizli olmasi guzel.Ama biraz fazla hizli.HPM deki literacy e bagli hizlanmalari daha guzel olurdu zannimca.Suan ki promotion hizini %50 literacy olan bir devlete verecek sekilde ayarlasan daha hos olur.
4-Dusuk militacy de bile isyan cikiyor.Ama isyan boyutlari kucuk.Bu yuzden bu maddeyi gozardi edebilirsin.
5-Ulke capli decisionlar biraz az gibi.Osmanliya,diger moddaki decisionlarin bazilari kopyalanip alinabilir.Hicaz,Tunus ve Cezayir in belli kosullar altinda annexlenmesi gibi.Tanzimat reformu gelistirilip Balkan kulturlerini accepted cultures olacak sekilde kodlanabilir.Cogu decisioni kendin yazmak zorunda degilsin.Bircok moddan kopyalayip sartlarini biraz degistirop koyabilirsin.PDM,HPM,GSG vickymod ornek alinabilecek modlar.Hangi decisionlarin hangi modlardan alinabilecegi konusunda oneri vererek yardimci olabilirim.
6-Ulkelerde cok az soldier POP u var.Ilk savastan sonra hizla eriyor ve ancak 20 yil sonra tekrar Soldier POP kendine geliyor.
7-Researchlar cok hizli.Daha yavas olmali.

Ozetle,harika bir mod olmus,yeterince kiymeti bilinmemis.Birazda calisip bir ust versiyonu yaparsan tadindan yenmez.Bence bunun icin asiri calismayada gerek yok.Sadece tech tarihlerini duzeltsen bile harika olur kendi adima.
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2016, 05:48:56 Gönderen: sezar5 »

Çevrimdışı PashaZade

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 27 Eylül 2016, 17:50:54 »
Forumda Vic2ye önem az. Özellikle bir kaç tane gelmesini istediğim insan gelmiyor. Birkaç dedim 4 kişi bunlar. Yine isim vermiyim de dikkatin bu yöne doğru çekilmesi lazım gerek.

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 27 Eylül 2016, 19:24:27 »
Teşekkürler.

1- Teknolojilere tek tek tarih vermektense maliyetlerini artırmak daha makul olur. Tarih verince esneklik azalıyor.
2- Bunun çözümünü arayıp bulamamıştım. Uygulayacağım.
3- Poplar ihtiyaçlarını daha kolay karışayabildiği için promote ediyor. Sebebi base demandi düşürmüş olmam. Demandi düşürmeyince arz-talep dengesizliği çok büyük oluyordu ama demek ki fazla düşürmüşüm. Bunun dışında literacy zaten promotionı artıran bir faktör.
4- Buna hiç dokunmadım. İsyanlar yine 9 militancyde çıkıyor.
5- 1750-1836 arası 86 yıllık dönem için çok daha fazla event ve decision gerekiyor ama bunlar aynı zamanda vakit de gerektiriyor. Decision ile annexleme olayına çok sıcak bakmıyorum. Tunus, Cezayir gibi ülkelerde belirgin bir ademi merkeziyetçilik var ve bunun kaldırılmasının tek yolu askeri harekat. Mantıken böyle olmalı. Osmanlı'ya pek çok accepted culture ekledim ama hristiyan ulusları decision ile dahi eklemeyeceğim çünkü dönemin ruhuna aykırı. Mevcut accepted cultureları zaman içinde eventlerle kaldıracaktım sonra bundan vazgeçtim.
6- Bunun için mevcut soldier popları biraz daha büyütmeyi ya da minimum soldier pop gereksinimini 750'ye düşürmeyi planlıyorum. Soldier to pop lose olayını da ekleyebilirim.
7- Evet bu da ayarlanacak.

Çevrimdışı Sezar

• The Great Khan
  • Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 27 Eylül 2016, 19:44:49 »
Harika!Bos zamanlarimda changelogu Ingilizceye cevirerek sana yardimci olabilirim.Plazadaki konuya ekleyebilirsin boylece.

Kendi oyunumdan bir goruntu.Kirim Hanligi cok hos duruyor.Nejd,Hicazi alarak Arabia yi formladi.Sonra Ispanya elinden aldi.40 yilda literacy %4 den % 40 lara cikti.1836`da %100e ulasicagim sanirim.

« Son Düzenleme: 27 Eylül 2016, 19:45:21 Gönderen: sezar5 »

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 27 Eylül 2016, 20:03:35 »
ABD kuruldu mu?

Çevrimdışı Sultan Ahmet

• CKII
  • Editör
  • *
  • Müminler Asker
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #37 : 27 Eylül 2016, 20:08:15 »
Ya bende Vic in kendisi hata veriyor temiz bir t*rrent bulmam lazım.  :(

Omparatorluğu

Çevrimdışı Sezar

• The Great Khan
  • Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 27 Eylül 2016, 20:32:55 »
ABD kuruldu mu?

Evet.Ama bagimsiz degil.

Çevrimdışı PashaZade

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 27 Eylül 2016, 22:09:50 »
Bağımsız olmayan ABD. Bunu Trrumpa göndermek lazım gelir :D

Çevrimdışı Modcu Reyt

• Yeni Çeri
  • *
  • Hmmm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 27 Eylül 2016, 22:14:49 »
modu yarın deneyceğim bide yarın indirmeden mod güzel mi?
im back

Çevrimdışı EfeArda

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 28 Eylül 2016, 21:49:02 »
Güzel ama bende hata veriyor :(
Bir Öğrenci Atasözü

Çevrimdışı 1714empire

• Yeni Çeri
  • *
  • 1071-1453-1923-1991-?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 02 Ekim 2016, 16:40:45 »
önerilerim

Teknolaji ve sanayide değişiklik

Ayrıca Rusyanın kırımda coresi çok saçma
« Son Düzenleme: 02 Ekim 2016, 18:47:05 Gönderen: Gregory »
M.Kemal Atatürk

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 02 Ekim 2016, 17:05:04 »
önerilerim

Teknolaji ve sanayide değişiklik
Bu nasıl öneri?

Çevrimdışı Paytak

• AAR Yazarı | EUIV
  • Sipahi
  • *
  • Youtube videoları çeken bir genç
    • Profili Görüntüle
    • Youtube Kanalım: Paytak Strateji
« Yanıtla #44 : 02 Ekim 2016, 17:25:01 »
Henüz deneyemedim ama gayet güzel olmuş.Jihad varmı pek bilmiyorum ama ekleyebilirsin bence

Çevrimdışı PashaZade

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 02 Ekim 2016, 19:41:36 »
Bu nasıl öneri?

Yaradan çarpmış olsa gerek :P

Şaka maka harbiden biraz dallara ayırarak söylese iyi olurmuş.

Çevrimdışı Polat29

• VIC2
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
    • TeknoLavya
« Yanıtla #46 : 05 Ekim 2016, 23:05:12 »
Yaradan çarpmış olsa gerek :P

Şaka maka harbiden biraz dallara ayırarak söylese iyi olurmuş.
pashazade sen buralara gelir miydin
Alıntı

Çevrimdışı PashaZade

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 06 Ekim 2016, 00:11:44 »
pashazade sen buralara gelir miydin

Victoria II benim anavatanım bebek  tbrk*

Çevrimdışı GoktugPasa

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 07 Ekim 2016, 22:33:26 »
Victoria II benim anavatanım bebek  tbrk*
Remember....

Bazı insanlar için Gregory the Messiahtan ayrılacağımı kim demiş ?

Daha çok vardı da Waycığımız silmiş

Çevrimdışı PashaZade

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 07 Ekim 2016, 22:48:37 »
Eski günler... Çok kavga ederdik lakin güzeldi...  nsll*

Çevrimdışı Patlıcan

• Sipahi
  • *
  • VIP ÜYE
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 25 Ekim 2016, 00:28:30 »
annibal usta bi modda eu4e yapsana ???

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 25 Ekim 2016, 11:35:23 »
Ne yapayım?

Çevrimdışı Sezar

• The Great Khan
  • Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 25 Ekim 2016, 11:52:27 »
Bence onun yerine olan bu modu gelistir.

Çevrimdışı Sultan Ahmet

• CKII
  • Editör
  • *
  • Müminler Asker
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #53 : 25 Ekim 2016, 17:29:26 »
Ne yapayım?
Okkalı bir Vic dönemi at ama ayrıntılı olsun Extended Timeline gibi olmasın.

Omparatorluğu

Çevrimdışı EfeArda

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 13 Kasım 2016, 21:44:39 »
Beyler bayrak sorununu nasıl düzeltebilirim
Bir Öğrenci Atasözü

Çevrimdışı Sultan Ahmet

• CKII
  • Editör
  • *
  • Müminler Asker
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #55 : 13 Kasım 2016, 22:37:00 »
Çözümsüz sorun sanırım o  :thumbsdown: :thumbsdown:

Omparatorluğu

Çevrimdışı EfeArda

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 14 Kasım 2016, 11:40:34 »
Yapma be
Bir Öğrenci Atasözü

Çevrimdışı Stratejici

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Tarihçi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 20 Kasım 2016, 20:08:56 »
İndiriyoruz bakalım inşallah hata çıkmaz.
Güçlü yöneticinin arkasında her daima güçlü ordu,güçlü halk ve güçlü hainler vardır.

Çevrimdışı Stratejici

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Tarihçi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 20 Kasım 2016, 20:21:30 »
Olmadı acaba Türkçe yama olduğu için mi? Ve Belgelerdekine atmadım orada vic2 diye bir şey yoktu. :D
Güçlü yöneticinin arkasında her daima güçlü ordu,güçlü halk ve güçlü hainler vardır.

Çevrimdışı kerem1249

• Guardian on Board
  • Global Moderatör
  • *
  • Efsaneler unutulmadı, unutulmaz.
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Hayran Forumu | WizardFan
« Yanıtla #59 : 21 Kasım 2016, 14:54:57 »
Türkçe yama etkiler, Türkçe yamasız kullanmayı dene @Stratejici
Kerem1249
GLOBAL MODERATOR

Çevrimdışı Vezir

• Prussian İnfantry
  • Sipahi
  • *
  • Herkes gibi, kendini stratejiye adamış oyuncu.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #60 : 21 Kasım 2016, 15:56:36 »
Muazzam bir mod, lakin geliştirilebilir. Kesinlikle ve kesinlikle gram bilgi olmadan, sadece oynadığım vakitlerde aklıma gelen fikirleri yazıyorum.

* - Kırım'da ki Province düzeltilmeli, daha hoş görünmeli bence.( EU4'teki gibi olsa fena olmaz. )

* - Ukrayna'ya Kazaklar eklenebilir, neden olmasın?(Kazak Eventleri, Kazak Hetmanlığı vs.)

* - Dönemin bilinen devlet adamları ile eventler eklenebilir. Doğrusu, Maria Theresia Eventi eklenebilir.

* - (B)olmuşsa, Osmanlılar'a Azerbaycan'ı geri alma eventi gelebilir.(Biliyorsunuz 1600lü yıllar veya 1500lü yıllar arasında bile, Azerbaycan ile bağlanıp Ortaasya'ya ulaşmak için ortaya atılan fikirler vardı. Mesela, Sokullu'nun planları, Köprülünün planı)

* - Yeni teknolojiler eklenebilir. Nedir bunlar mesela;

1700lü yılların başlarında süngü bulundu yanılmıyorsam. Bu oyun başında çoğu batılı devlette bulunabilir.

Ekleyeceğim daha başka bir şey yok, okuduğun için teşekkürler Annibal üstat.
« Son Düzenleme: 21 Kasım 2016, 15:57:54 Gönderen: Vezir »
(aç/kapa)

Çevrimdışı Stratejici

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Tarihçi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 21 Kasım 2016, 17:27:14 »
Türkçe yama etkiler, Türkçe yamasız kullanmayı dene @Stratejici
Orijinal dil dosyaları özelden atar misin?

Çevrimdışı ak_gandalf

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 21 Kasım 2016, 19:02:32 »
Modu daha yeni deneme fırsatı buldum ve gerçekten harika olmuş ama daha çok eksiği var tabiki.

Ama başta söylemeliyim gerçekten özellikle bazı engelleri çok iyi aşmışsın. Bu arada Prusya ordusuda hakkatten Prusya ordusu, nasıl yaptın bonus veya teknolojimi ekledin ?

Birde oyun başı Prusyayla İlk önce Avustan sonrada Polonyadan savaş yedim ama kurtardık :D 

Tarihsel açıdan doğruluk kısmına bilmediğimden bir şey diyemeceğim.

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 22 Kasım 2016, 20:39:40 »
Muazzam bir mod, lakin geliştirilebilir. Kesinlikle ve kesinlikle gram bilgi olmadan, sadece oynadığım vakitlerde aklıma gelen fikirleri yazıyorum.

* - Kırım'da ki Province düzeltilmeli, daha hoş görünmeli bence.( EU4'teki gibi olsa fena olmaz. )

* - Ukrayna'ya Kazaklar eklenebilir, neden olmasın?(Kazak Eventleri, Kazak Hetmanlığı vs.)

* - Dönemin bilinen devlet adamları ile eventler eklenebilir. Doğrusu, Maria Theresia Eventi eklenebilir.

* - (B)olmuşsa, Osmanlılar'a Azerbaycan'ı geri alma eventi gelebilir.(Biliyorsunuz 1600lü yıllar veya 1500lü yıllar arasında bile, Azerbaycan ile bağlanıp Ortaasya'ya ulaşmak için ortaya atılan fikirler vardı. Mesela, Sokullu'nun planları, Köprülünün planı)

* - Yeni teknolojiler eklenebilir. Nedir bunlar mesela;

1700lü yılların başlarında süngü bulundu yanılmıyorsam. Bu oyun başında çoğu batılı devlette bulunabilir.

Ekleyeceğim daha başka bir şey yok, okuduğun için teşekkürler Annibal üstat.
Süngü gibi şeyleri inventionlar ile eklemeyi düşünüyordum ama bir dünya iş çıkaracağından iptal ettim. Yoksa teknoloji ağacı gayet iyi oldu bence, denge ve geliştirme sürelerini saymazsak. O kadar iyi oldu ki başka modlardan kullanma teklifleri geliyor. Ben teşekkür ederim geri bildirim için fakat yeterli zamanım yok yeniden modlamaya. Yoksa aklımda çok fikir vardı başta Fransız Devrimi olmak üzere.

Modu daha yeni deneme fırsatı buldum ve gerçekten harika olmuş ama daha çok eksiği var tabiki.

Ama başta söylemeliyim gerçekten özellikle bazı engelleri çok iyi aşmışsın. Bu arada Prusya ordusuda hakkatten Prusya ordusu, nasıl yaptın bonus veya teknolojimi ekledin ?

Birde oyun başı Prusyayla İlk önce Avustan sonrada Polonyadan savaş yedim ama kurtardık :D 

Tarihsel açıdan doğruluk kısmına bilmediğimden bir şey diyemeceğim.
Prusya ordusunda hayvani özelliklere sahip bir Friedrich var dikkat ettiysen :)
İki tane daha iyi general var. Hepsi tarihsel.
Diğer devletlere de eklemek lazım aslında.
« Son Düzenleme: 22 Kasım 2016, 20:40:46 Gönderen: Annibal »

Çevrimdışı EfeArda

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 23 Kasım 2016, 17:50:43 »
bi ben oynayamadım
Bir Öğrenci Atasözü

Çevrimdışı Patlıcan

• Sipahi
  • *
  • VIP ÜYE
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 23 Kasım 2016, 21:29:26 »
Ne yapayım?

ben mount and blade wfas eklentisinin haritasını çok beğendim. şehir sayısını arttırarak yaparsan çok güzel olur. osmanlıda tek büyük şehir budapeşte olur podolya savaş sebebi olur polonya ile arasında falan filan..

Çevrimdışı Wayfear

• VIC2
  • Moderatör
  • *
  • Galaksiler fethedilmeyi bekleyen hazinelerdir.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 27 Kasım 2016, 01:18:04 »
Başka senaryolar eklemeyi düşünüyor musun ?

Örneğin 1768 Osmanlı Rus savaşı
« Son Düzenleme: 27 Kasım 2016, 01:33:39 Gönderen: Wayfear »
Efsane

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 27 Kasım 2016, 09:42:42 »
Muhtemelen moda bir daha dokunmayacağım. İsteyen varsa modun üstüne eklemeler yaparak kendi modunu çıkartabilir.

Çevrimdışı Sultan Ahmet

• CKII
  • Editör
  • *
  • Müminler Asker
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #68 : 05 Şubat 2017, 21:52:46 »
Launcher da seçiyorum ama oyuna etki etmiyor ???

Omparatorluğu

Çevrimdışı kerem1249

• Guardian on Board
  • Global Moderatör
  • *
  • Efsaneler unutulmadı, unutulmaz.
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Hayran Forumu | WizardFan
« Yanıtla #69 : 06 Şubat 2017, 00:00:23 »
Launcher da seçiyorum ama oyuna etki etmiyor ???
Modu doğru yere kurduğuna emin misin :) Belgelerim>Paradox Interactive>Victoria 2>mod klasörüne kurmalısın.
Kerem1249
GLOBAL MODERATOR

Çevrimdışı Sultan Ahmet

• CKII
  • Editör
  • *
  • Müminler Asker
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #70 : 06 Şubat 2017, 07:11:47 »
Kesinlikle. :)

Omparatorluğu

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 06 Şubat 2017, 12:22:01 »
Çalışması lazım.