Gönderen Konu: Kara doktrinleri rehberi  (Okunma sayısı 2094 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Afrika-Korps

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Kara doktrinleri rehberi
« : 14 Eylül 2016, 21:45:35 »
Merhaba arkadaslar kara doktirinleri konusunda size bir rehber hazirladim laptopum 1-2 gun tamirde oldugu icin ufak yazim hatalari olabilir affola.

1. Doktrinimiz Mobile Warfare:
Bu en guclu ayni zamanda uygulanmasi en zor doktirindir.Ciddi cok fazla sanayi ve hammadde gerektirir.Tanklara ve mekanize birliklere ciddi bonuslar verir.
Mobile infantry vs Blitzkrieg
Mobile infantryi tercih ederim nedeni ise mobile inf daha fazla bonus sağlıyor piyadelere hem tanklara da iyi bir bonus sağlıyor. Blitzkrieg ise çoğunlukla tanka buyuk bir bonus sağlıyor bence yeterince tankın bonusu var bu kara doktirininde.
Desperate defence vs Modern blitzkrieg
Tabikide modern blitzkrieg ama yeniliyosaniz iyi bi manpower verir digeri buda daha fazla piyade daha fazla defans demektirde yenilmezsiniz kolay kolay :)
Hangi ülkeler için bu doktrin ?
Tabikide almanlar icin bicilmis kaftan mukemmel blitzkriegi etkili kullanirsaniz rusyada 100 k askeriniz olurken 5 milyon rusu goturur 2 ayda moskovada sinitzel yersiniz :)
Nasıl kullanacağım ?
Bunu kullanmak için tankla mekanize birliklerini bir tugayın içinde kullanacaksınız Rapper arkadaşımız çok güzel bir division rehberi hazırlamıştı bakmanızı öneririm (rehber) ayrıca org her türlü düşük oluyor tank birliklerinin o yüzden iyi bir cas desteğine ihtiyacı var uçaklarinizi efektif kullanın lütfen.
Bonus:
Lütfen Türkiye, Macaristan gibi minor ülkelerle bu doktrini kullanmayın, adam ilk panzer tugayını 43'te üretiyor gidip modern blitzkriegi açıyor :wall: :wall: . Ve Ruslarla da kullanabilirsiniz bu doktrini 2 ay olmasada makul bir surede Berlin'de votka içebilirsiniz ;D

2. Doktirinimiz Superior Firepower
Bu doktirin mükemmeldir, ciddi anlamda support ünitler üzineine yoğunlaşmıştır. Bolca artilery falan kullannn(makul ölçülerde) . Normal bir sanayi gerektirir sanayi gücünüz düşükse vazgeçin bundan. Türkiye için en ideal doktrindir.
Manpoweri korur fazla insan kaybını önler Türkiye'yle oynarken kaybetmiştim çok keyifli bir oyundu ama 1 milyon askerim olmuştu ama en az çökerken 20 milyon Rus, Amerikan ve İngiliz askerini de yanımda götürdüm. Defans için idealdir, saldırı için ise iyidir
Dispersed support vs integrated support
Integrated daha cok piyade kullanan insanlar için bonus veriyor diğeri daha çok mobilize kullanan insanlar için secim sizin
Airland Battle vs Shock and Awe
Airland battle daha çok tanklara ve uçak kullananlar için iyi bonuslar veriyor. Shock and Awe ise tüm piyadeler için mek motorize dahil iyi bonuslar veriyor yine oyun tarzınıza bağlı.
Kimin için bu doktrin:
Minor ama iyi bi sanayi gucu olan zorlu sartlarda cok savasmicak manpoweri iyi olmayan ulkeler icin turkiye macaristan ufak avrupa ulkeleri cin belki savunma yapmak icin kiyi hattinda veya multide rusya akin akin gelicek almanlara karsi iyi tercih o panzerleri anti tanka verilen hayvan gibi bonuslarla durdurursunuz rahat:)
Manpower sikintiysa sahra cadiriyla kullanilabilir cok fayda saglar
Onemli not:fransa ve polonyayla bunu kullanin almanlari durdurursunuz

Grand battle plan:
Daha cok zorlu arazilerde dunyanin her kosesinde savasicak devletler icin iyidir ingiltere mesela bu doktrin tam ona gore planing bonusu mukemmel iyi bonuslar veriyor genel herseye tek sikintisi hic bi seye tam boyle bi bonus veremiyor mesela mobile warfare tam zirhlilar icin digeri tam piyadeler icin bu ise hani ortaya karisik gibi :)
Onemli not: bunu sectiyseniz lutfen battle plani cizip bekleyip oyle saldirin.
Assault vs infliration
Assault daha iyi gibi plan bonusunu arttirip tankla mot mec birliklere bonus veriyor digeride fena degil supply feln azaltiyor gece atagini arttiriyor ikiside iyidir karar sizin
Not: ingiltere japonya gibi devletler icin bicilmis kaftan bunu gonul rahatliligiyla ingiltereyken kullanabilir somurgelerimizi savunabilir ordan gelicek hammaddeyle almanyayi isgal edebiliriz

1 tane daha kaldi mass assault cok kullanmadim cok bi bilgi sahibi degilim koyucam ama onuda arastirip eger ilgi gorur fayda saglarsa istege gore hava ve(veya) deniz doktrinleride koyabilirim
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2016, 23:01:40 Gönderen: Rapper »

Çevrimdışı Noman Man

• Sipahi
  • *
  • Etnik döküntülere geçit yok !
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kara doktrinleri rehberi
« Yanıtla #1 : 14 Eylül 2016, 22:40:32 »
Ah biraz okunaklı olsa azcık da resim.  8|
Hardcore denemesi mi grup denemesi mi yoksa zenci gücü mü bu fikir nedir açıkla bize :)
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı Afrika-Korps

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 14 Eylül 2016, 22:43:32 »
Telefondan diye 1-2 gune hallederim daha okunakli resimli olucak turkceyede onem veren biriyimdir telefona alisik degilim ne yazikki.

Çevrimdışı Patlıcan

• Sipahi
  • *
  • Iron sword huh? What are you killing, butterflies?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 14 Eylül 2016, 22:46:55 »
Emege sağlık
I used to be an adventurer like you... Then I took an arrow in the knee.                                                                                                                                                  So you can cast a few spells? Am I supposed to be impressed?                                                                                                                                                  Let me guess someone stole your sweetrole.                                                                                                                                                  Hey, you mix potions, right? Can you brew me an ale?

Çevrimdışı Rapper

• forever_ducale
  • Süper Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
    • İletişim
« Yanıtla #4 : 14 Eylül 2016, 23:02:11 »
Az çok düzenliyim dedim ama çok fazla kargaşa var devamını getirip bozmak istemedim, biraz düzenle tekrar okuyalım :)
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2016, 23:02:45 Gönderen: Rapper »

Çevrimdışı msqtho

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 29 Ocak 2017, 13:56:43 »
Tek doktrinde mi ilerlemek yoksa hepsinden azıcık mı yoksa hepsi mi  mantığı nedir hocam ?

Çevrimdışı Rapper

• forever_ducale
  • Süper Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
    • İletişim
« Yanıtla #6 : 29 Ocak 2017, 14:02:36 »
Tek doktrinde mi ilerlemek yoksa hepsinden azıcık mı yoksa hepsi mi  mantığı nedir hocam ?
Sadece tek bir doktrin üzerinde ilerleyebiliyorsun zaten.

Çevrimdışı msqtho

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 29 Ocak 2017, 16:57:34 »
Doktrin muhabbetini bilmediğim için hiç bulaşmıyodum sağol ;D

Çevrimdışı Xeny

• Azab
  • *
  • Yardımcı olun.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 23 Nisan 2017, 15:15:41 »
Ben daha çok oyundaki sonuncu doktrini kullanıyorum hem asker nüfusunu arttırıyor hemde piyadeyi güçlendiriyor.İsteyenler sonuncudan 1 .i olanı seçebilir oda tanklarla iyi olur.

Çevrimdışı ketolar

• Sekban
  • *
  • Erbörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 06 Haziran 2017, 12:11:59 »
En sonuncusu tam Sovyetlere göre bir doktirin.

Çevrimdışı mami2003

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Ejder Yalçın
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 27 Ağustos 2017, 12:27:43 »
Almanlar için hangisini önerirsiniz ?

Çevrimdışı mosta13

• Genel Moderatör
  • *
  • "Göze göz dişe diş!"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 27 Ağustos 2017, 12:31:36 »
Bence grand battle plan İtalya ve Japonya için uygun değil.Superior firepower daha uygun çünkü daha saldırgan.