Gönderen Konu: [Rehber] HOI4 - İspanyol İç Savaşı Taktiği  (Okunma sayısı 819 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Nomand Man

• (3.Reich Empire)
  • Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
[Rehber] HOI4 - İspanyol İç Savaşı Taktiği
« : 07 Eylül 2016, 01:43:36 »
Bu taktikle bir kaç ay içinde İspanyol iç savaşını bitirebilirsiniz.

Milliyetçi İspanya için taktikler

İlk olarak arkadan vurulmamak için Bilboa kentini alıyoruz.

Ardından Barcelona Madrid arasındaki iletişimi kesiyoruz sonra Barcelonayı ele geçirerek aradaki düşmanları kuşatıyoruz.

Madrid'i bir çember içine alıyoruz diğer kentler otomaktik olarak ikmalsiz kalıyor kolayca ele geçiriyoruz ve son bir taruz ile Madrid düşüyor.

Cumhuriyetçi İspanya için taktikler

İlk olarak Zaragoza ve diğer bölgelerin iletişimini kesiyoruz.

Güneydeki Milliyetçi topraklarına ilerliyoruz ikmalsiz birimleri sıkıştırıp bölgeleri alıyoruz.

Destek kuvvetleri gelebileceği için Galiçya bölgesini alıyoruz

Son bir Zaragoza saldırısıyla bitiriyoruz.

Bu taktikler sadece Rusya ve Almanya gibi güçlü ülkeler için denenmiştir (Destek kuvvetler için.)
« Son Düzenleme: 07 Eylül 2016, 01:51:04 Gönderen: 3.Reich Empire »
Hardcore denemesi mi grup denemesi mi yoksa zenci gücü mü bu fikir nedir açıkla bize :)
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: [Rehber] HOI4 - İspanyol İç Savaşı Taktiği
« Yanıtla #1 : 07 Eylül 2016, 03:12:57 »
Güzel.

Haritanın başlangıç senaryosundaki kontrol altındaki bölgeler tarihi denebilir fakat taarruzların hangi dengede başlayıp bittiğini bilemiyorum.

Eğer Paradox İspanya iç savaşı üzerine bir DLC çıkarırsa CNT’nin Cumhuriyetçilerin stratejisinden yana olup Mayorka üzerine dikkati çekmeden (iç savaşın Batılı devletler üzerinden meşrulaşmasını beklemek yerine) direk Zaragosa hücumu üzerinden planlanması üzerine alternatif tarih sağlanabilir. Bu da 3 yerel taraf yapar. Zaragosa taaruzunda anarşistlerin olmayan mühimmat ve desteği sağlanır fakat bu Cumhuriyetçileri zayıflatır.

Çevrimdışı ak_gandalf

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 07 Eylül 2016, 03:41:35 »
Almanyayla dalacaksanız hiç uğraşmayın ben denedim birkaç kere 3 tankla. İlk direk boş olan Bilbaoya gittim ardından Barcelonaya girdim. Bu sırada İspanya sınırlara koruma yolluyor. Bundan sonra 2-3 savaşla Valenciyaya gidip direk o bomboş yoldan Madride girin hemen pes ediyorlar. Ben geldikten sonra savaş 1 aydan kısa sürmüştü öyle çembere alma işleri falan ai hızlı veya düzgün yapamadığı için boşuna uğraşırsınız.
« Son Düzenleme: 07 Eylül 2016, 03:42:33 Gönderen: ak_gandalf »

Çevrimdışı Rapper

• Loðbrók
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 07 Eylül 2016, 09:55:39 »
Eline sağlık dostum, birkik olarak ne kullanılabileceği konuaunda değinmemişsin. Birlik olarak 4 tane motorize, mekanize yada medium veya light tank gönderiniz.

Çevrimdışı Patlıcan

• Sipahi
  • *
  • VIP ÜYE
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 08 Eylül 2016, 12:23:21 »
güzel rehber, neden kimse ispanya ile oynamıyor?

Çevrimdışı Nomand Man

• (3.Reich Empire)
  • Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 13 Eylül 2016, 02:44:39 »
Eyvallah  tbrk*
Hardcore denemesi mi grup denemesi mi yoksa zenci gücü mü bu fikir nedir açıkla bize :)
Paradoxfan gelişiyor..