Gönderen Konu: Oğuz Bozkıra Hükmedecek!  (Okunma sayısı 4354 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Altheir33

• Sipahi
  • *
  • İslamdır bizi abâd eden, belki de sultan eden.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Oğuz Bozkıra Hükmedecek! - 3. Bölüm Yayınlandı!
« Yanıtla #20 : 19 Ağustos 2016, 16:41:21 »
3. Bölüm

(aç/kapa)

İngilizcesini daha önce çevirdiğim pek çok eventleri kısa kısa hatırlatıp geçiyorum arkadaşlar. Siz de tekrar okumaktan sıkılırsınız diye koymadım. Haftasonu bölüm atamayabilirim ama gelecek haftaiçi büyük ihtimalle boş olurum. Artık bölümleri az daha kısaltacağım.
« Son Düzenleme: 19 Ağustos 2016, 17:38:56 Gönderen: Altheir33 »
Fantezi istiyorum  :D Not: Bu mesajı alıp imzasına koyanın taa.. yapmayın lütfen.
Eşcinsellik deme bana :) . Herşeyi anlarım da bir insan niye dedesiyle aşk yaşar :D

Çevrimdışı Sezar

• The Great Khan
  • Tımarlı Sipahi
  • *
  • Victoria 2 Osmanlı Müptelası
    • Profili Görüntüle
Ynt: Oğuz Bozkıra Hükmedecek!
« Yanıtla #21 : 19 Ağustos 2016, 16:49:21 »
Guzel bolum biraz fazla uzun gibi geldi bi de.CK2 yi bilmedigim icin soruyorum oyunda o donemde Oguzlari musluman mi gosteriyor yoksa samanizm tarzi birsey mi?

Çevrimdışı Altheir33

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 19 Ağustos 2016, 17:33:25 »
Tengrist ama ilk başlarda dahi müslüman isimleri alan tengrist oğuzlar oluyor :D Adı ibrahim olan tengrici türk görebilirsiniz :D . Bu arada ck2 biraz karakterlerle alakalı bir oyun olduğu için ck2 hikayeleri de böyle normalden uzun oluyor. Şurayı fethettim şunu yaptım felan sadece diplomasiden ibaret değil bu oyun.
Fantezi istiyorum  :D Not: Bu mesajı alıp imzasına koyanın taa.. yapmayın lütfen.
Eşcinsellik deme bana :) . Herşeyi anlarım da bir insan niye dedesiyle aşk yaşar :D

Çevrimdışı Heinz Guderian

• Achtung,Panzer! | CKII
  • Moderatör
  • *
  • Crusader Kings 2 Bölüm Moderatörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 19 Ağustos 2016, 18:11:23 »
Güzel

Çevrimdışı Altheir33

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 19 Ağustos 2016, 18:54:26 »
Oyunu bir 15 sene daha oynadım ve Şunu garanti edebilirim ki, aksiyon ve heyecan tam gaz devam ediyor! 100 civarı da fotoğraf çektim, en geç pazartesiye kadar atarım.

Çevrimiçi Independent

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 19 Ağustos 2016, 20:24:05 »
Kolay gelsin, başarılar dilerim.

Çevrimiçi Frederik Barbarossa

• Sekban
  • *
  • The North Remembers...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 19 Ağustos 2016, 21:12:17 »
Harika bir bölüm üstad  tbrk*
Tarih, ilerisini göremeyenler için acımasızdır.

Çevrimdışı Altheir33

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Oğuz Bozkıra Hükmedecek! - 4. Bölüm Yayınlandı!
« Yanıtla #27 : 20 Ağustos 2016, 15:34:49 »
4. Bölüm

(aç/kapa)

2 saat civarı bir zaman buldum ve 4. bölümü de attım arkadaşlar. Boyutu diğer bölümler kadar oldu ve bölüm de burada bitti, 5. bölüm küçük bir bölüm olabilir, bilginize. Yorumlarınızı bekliyorum.
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2016, 15:48:41 Gönderen: Altheir33 »

Çevrimdışı Bakuy

• CKII
  • Sipahi
  • *
  • .
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 20 Ağustos 2016, 17:09:52 »
Güzel! Devam et.

• Sekban
  • *
  • The North Remembers...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 20 Ağustos 2016, 17:32:43 »
Harika bir bölümdü üşenmesem bende bir oyun açardım ama üşeniyorum  :fpalm:

Çevrimdışı Altheir33

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Oğuz Bozkıra Hükmedecek! - 5. Bölüm Yayınlandı!
« Yanıtla #30 : 21 Ağustos 2016, 14:29:36 »
5. Bölüm

(aç/kapa)

Söylediğim gibi küçük bir bölüm oldu arkadaşlar, fazla zamanım yoktu. Nasipse yarına görüşürüz.

Çevrimdışı savasarabacii

• Azab
  • *
  • ulan!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 21 Ağustos 2016, 15:30:50 »
Çok fazla Tigir:Er'de takılmışsın.  :popcorn:

Çevrimdışı Heinz Guderian

• Achtung,Panzer! | CKII
  • Moderatör
  • *
  • Crusader Kings 2 Bölüm Moderatörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 21 Ağustos 2016, 17:32:16 »
Güzel bölüm.

Çevrimdışı Patlıcan

• Sipahi
  • *
  • VIP ÜYE
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 21 Ağustos 2016, 19:06:20 »
4. bölüme kadar geldim çok güzel olmuş sakın yarıda bırakma devam  tbrk*

savaşçı karakter istedin adam tombik oldu, savaşçı oğlan istedin oğlan gay çıktı yarın birgün karını da ordugahta bulursan hiç şaşırma. ;D

Çevrimdışı Altheir33

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 22 Ağustos 2016, 11:25:24 »
Çok fazla Tigir:Er'de takılmışsın.  :popcorn:

Yok kardeş ya hem adam kelimeleri güzel kullanıyor hem de biraz ırkçı ve militan bir hava oluşsun, gözü sadece "SAVAŞ!!!!" gören bir türkün gözünden tüm olayları anlatmak için öyle şeyler yaptım.

4. bölüme kadar geldim çok güzel olmuş sakın yarıda bırakma devam  tbrk*

savaşçı karakter istedin adam tombik oldu, savaşçı oğlan istedin oğlan gay çıktı yarın birgün karını da ordugahta bulursan hiç şaşırma. ;D

Yalnız yeni hükümdar gelince yeni hükümdarı anlatışım değişecektir, hatta çok aşırı değişecektir. Büyük ihtimal babasına layık olma telaşesi yaşayan bir Kağan bulacaksınız. Hatta Kağanı Sofi bile yapmayı düşünüyorum. Oğlunu da belki kazıkçı yaparım :D

Çevrimdışı Gregory

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 22 Ağustos 2016, 12:45:05 »
Hikaye gayet güzel olmuş, takipteyim. Fakat benim anlamadığım bir yer var savaş sonunda isteklerini gönder diyorsun ama ne istediğini göremiyoruz? Bir de sanki her savaş sadece bir eyalet alıyorsun gibi geldi böyle tek seferde çok birkaç eyalet alamıyor musun yada full annex olmuyor mu?

Çevrimdışı Altheir33

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 22 Ağustos 2016, 13:04:19 »
Bunu sormandan oyunu bilmediğini anlıyorum.

Nomadlerde 4 çeşit cb var:

conquest - Sadece Tek toprak alabiliyorsun

Subordination - Savaş açtığın kişinin seçtiğin düklük içindeki bütün topraklarını alıyorsun ama savaş açmak için 300 prestij harcıyorsun. Toplam nüfusunun en az %50 olması gerekiyor.

Humiliate - Savaş açtığın göçebe liderinin obasının nüfusunun %10 unu çalıyorsun.

Invasion - Saldırdığın kişinin elindeki belirli bir krallık topraklarını ve ayrıca o krallık dışındaki herhangi bir binasını işgal ettiğin bütün toprakları alıyorsun. (yani eğer istersen bütün krallığını dahi işgal edebilirsin) ama tabii ki toplam nüfusunun en az %75 ine sahip olman gerekiyor. (Mesela ben eski oyunlarımda bu cb ile 10 yılda bütün şimdiki türkiye topraklarını işgal ediyordum.)

Bir de en başlarda Nüfus limitin çok az olduğu için haliyle nüfusun da çok yavaş artıyor ve bu yüzden ne subordination ne de invasion cb sini kullanamıyorsun. Şöyle söyleyeyim, ilk 20 yıl subordination, ilk 50 yıl invasion cb sini kullanabilmek çok zor. Tabii klan oluşturup oluşturup sonra onları salmadıysan. Ki ben bunu yapmıyorum çünkü oyun çok saçmalaşıyor veya bıraktığın klanları istila ediyorlar.

Bu arada 6. bölüm yayınlayacağım ve bunun yayınladığım en uzun bölüm olmasını planlıyorum. arkanıza yaslanın, bu bölüm yeni şeyler göreceksiniz!

Çevrimdışı Gregory

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 22 Ağustos 2016, 13:36:40 »
Bunu sormandan oyunu bilmediğini anlıyorum.

Evet :) Nüfusun %75'inden kasıt diyelim ki bu cb ile 1 milyon nüfusa sahip bir devlete savaş açman için senin 750 bin nüfusun mu olması gerekiyor?
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2016, 13:50:34 Gönderen: Gregory »

• Sekban
  • *
  • The North Remembers...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 22 Ağustos 2016, 14:12:13 »
Bölüm geliyorsa ön safları boş bırakmayın. Boş safları doldurun  :wiseguy:. Gregory hocam verdiğiniz örnek gibi işliyor o sistem  :ceasaryes:

Çevrimdışı Altheir33

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Oğuz Bozkıra Hükmedecek! - 6. Bölüm Yayınlandı!
« Yanıtla #39 : 22 Ağustos 2016, 16:37:28 »
6. Bölüm

(aç/kapa)

Normalden uzun bir bölüm oldu, diğer bölümlerde bölüm başı yaklaşık 70 fotoğraf kullanırken bu bölümde 100 civarı fotoğraf kullandım. Yorumlarınızı bekliyorum.
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2016, 17:01:14 Gönderen: Altheir33 »