Gönderen Konu: Rule Them All  (Okunma sayısı 5787 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Rule Them All
« : 17 Ağustos 2016, 21:10:57 »
The Ottoman Empire - Rule Them All

-Ulu Hakan II. Murad uzun emekler verdiği ülkesinin savaşlarla harap bitap olmasına ve sevdiklerini kaybetmesine kederlenir.
-Ama bir gün rüyasında tüm dünyada Türk'ün töresinin geçtiğini, Türk'ün Turan Ülküsü genç yaştaki oğlu Mehmed'in sırtında filizlenip Cihan hakimiyetine dönüştüğünü görür.
-Ertesi gün saray erkanını çağırarak Tahtı ve tüm hakimiyeti oğlu Mehmed'e bırakacağını açıklar. Buna şaşıran vezirlere tek cevabı "Her yere hükmedicek" diye olur.
-İşte size anlatacağım hikaye Turan Ülküsünün nasıl Padişah II. Mehmed'in sırtından filizlenip dünya hakimiyetine dönüştüğüdür...

« Son Düzenleme: 10 Ekim 2016, 20:32:10 Gönderen: mahoin12 »

Çevrimdışı Altheir33

• Sipahi
  • *
  • İslamdır bizi abâd eden, belki de sultan eden.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Rule Them All
« Yanıtla #1 : 17 Ağustos 2016, 21:38:01 »
Bekliyoruz :D Video atma da
« Son Düzenleme: 17 Ağustos 2016, 22:17:09 Gönderen: cemoooo »
Fantezi istiyorum  :D Not: Bu mesajı alıp imzasına koyanın taa.. yapmayın lütfen.
Eşcinsellik deme bana :) . Herşeyi anlarım da bir insan niye dedesiyle aşk yaşar :D

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 17 Ağustos 2016, 22:13:06 »
Bölüm 1

Genç yaşta başa geçen II. Mehmed'den beklentiler düşüktü ama sancakta olduğu sürece insanlara nasıl hükmedeceğini öğrenen genç Padişah ilk işi tüccarlara Biga'da yetki verip karşılığında büyük savaş gemileri yapmalarını sağlamaktı.

İkinci yapacağı Loncalardan getirttiği alimleri danışman olarak atamaktı. Loncaların desteği tam olduğundan büyük masraflardan kaçınılmış olundu.

O dönemde İlhanlılar yıkılmış ortaya gelmiş boşluktan Karakoyunlular faydanlanmıştı hızlıca İlhanlılardan kalan toprakları toplayıp güçlenmişlerdi. Ama bu güçlenme kibri ve kendini beğenmişliği de beraberinde getirmişti. Yayılmacı politika izleyen Karakoyunlardan sakınmak için Gürcistanı ve komşu bazı ülkelerini (trabzondaki rum yönetimi dışında) Osmanlı koruma altına aldı.

Genç Mehmed hırsı ve ileri görüşlüğüyle büyük imparator olucağını şimdiden kanıtlamıştı ama zaman ne getirir bilinmez, tarihte eşi benzeri görüşmemiş imparator mu yoksa küçük hırslara ve bencilliğe yenik düşüp tarih boyunca alay edilecek bir hükümdar mı?
Mehmed öncekilerinin yapamadığını yapmaya kalkışmış bizansa savaş açarak istanbulu kuşatmaya almıştı. Politik açıdan yapayanlız kalan Roma İmparatorluğu yıkılcak mı?
Padişah II. Mehmed hainlerden sözünde durmayanlardan en çok nefret ederdi, bunu her divan toplantısında dile getirirdi. Padişah, Hadım Şehabettin Paşaya özel görev vererek İskender beyi bulup kafasını kesmesini, babasına zorluklar çıkaran Arnavut ilini imparatorluğa katmasını emretti.

Padişahın öngörüsü tuttu, trabzon dışında yerleri korumaya alan Osmanlının trabzona sefer düzenleyeceğine inanan Cihan Şah erken davranmaya çalışarak Gürcüstan koruması trabzona savaş ilan eder. Şimdiden Karakoyunluların sonu mu geldi?

Korkut Alemdar göreve atanarak ülkedeki iç huzuru bir nebze yükseltilmiş olundu.

Dünyanın merkezi  kabul edilen Konstantineyi alan imparator Fatih ünvanıyla anılmaya başlandı. Artık ulu padişahlarına olan şüphelerin kalktığına inanan halk için bu fetih yeni bir çağın başladığının habercisiydi

Danışmanlar ülkenin artan presitiji rakipsiz olursa ülke iç huzuru artar diye tavsiye verdiler. Padişahımız ülkenin rehavetine önem verdiğinden "Osmanlıyı dünyanın en prestijli ülke haline getireceğim" diye söz verdi.

İmparator ülkenin genişlemesi için gerekli emirleri verdikten sonra Türk yurdu erzincanı elinde bulunduran Akkoyunlulara savaş açıldı.
Akkoyunlular tek savaşla Osmanlıya yenik düşerken, İmparatorluğun sınırları Karayonlulara dayanmış oldu.
Üçlü ittifakla büyük zaiyatlar veren Karakoyunlular sonunda trabzon kalesini düşürmüştü, trabzonun Karakoyunlulara girmesini istemeyen Padişah savaş emrini verdi.
« Son Düzenleme: 18 Ağustos 2016, 02:59:01 Gönderen: mahoin12 »

Çevrimdışı Stratejici

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Tarihçi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 17 Ağustos 2016, 22:31:28 »
Güzel olmuş,takip fakat manpowera filan dikkat et karakoyunlu seferinde biraz fazla yiyor. :)
« Son Düzenleme: 17 Ağustos 2016, 23:02:29 Gönderen: cemoooo »
Güçlü yöneticinin arkasında her daima güçlü ordu,güçlü halk ve güçlü hainler vardır.

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 17 Ağustos 2016, 22:39:25 »
sağolasın, tek sorun vardı anlaşma ekranında aldığım erkan görüntüleri kaydolunmamış 2 kez kontrol ediyorum artık
« Son Düzenleme: 17 Ağustos 2016, 23:02:20 Gönderen: cemoooo »

Çevrimdışı cemoooo

• Yönetici
  • *
  • Flinders Petrie
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 17 Ağustos 2016, 23:01:52 »
Konu başlıklarının tamamını büyük harflerle yazmayalım. Tekrardan düzenledim.
« Son Düzenleme: 17 Ağustos 2016, 23:02:49 Gönderen: cemoooo »
Whatever happens,
we have got The Maxim gun,
and they have not.

Hilaire Belloc

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 17 Ağustos 2016, 23:04:16 »
tmm anladım sağolasın 2. bölüm geliyor yolda

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 18 Ağustos 2016, 00:21:17 »
Bölüm 2

Kasadaki para yeni tükenmişken, Padişaha başkent Kostantiniye'de fakirlere yardım çağrısı yapıldı. Padişah için küçük sınama olan bu talep Fatih tarafından tereddütsüz kabul edildi.

Osmanlı genişlemesinde rahatsız olan Karamanlılar, Osmanlıya karşı koalisyon için Memlüklülere elçi gönderdi. Korkut Alemdar durumu bildirirken Karaman Beyliğinin, Karakoyunlu seferi sonrası koalisyon işbilikçisi olacağından ülkeye ileride zarar vermemesi için aradan çıkarılmasını tavsiye etti. Fatih II. Mehmed Karaman seferi için bahanesini şimdiden elde etmiş oldu. Gedik Ahmet Paşaya Karakoyunlu seferini yarıda bırakıp Karamanları tarihe gömmesini emretti.

Karaman seferi başarı ile devam ederken başkentten Padişahın oğlu olduğu haberi geldi. Veliaht haberi tüm imparatolukta sevinçle karşılandı artık taht ve ülkenin geleceği güvende idi. Fatih oğlunun adını Mustafa olmasını, Veliahtın ömrünün ve askeri kabiliyetlerinin çok olmasını temenni etti.

Ünlü gezici ozanın ülke sınırlarından geçtiğini, amacı; ülkeyi dolaşıp dinleyene zevk ve heyecan vermek, ama bazıları sadece imparatorumuzun kulakları bu zevke layık olduğunu söylüyorlar Padişahım ne yapmamızı buyur edesiniz.
-Müzik ve şiir hükümdar için olmazsa olmazlardan sarayıma getirin derhal..

Olası Trabzon seferi için kumandanlar şehri alıp rumlara geri vermekte acele etmediler. Ulu padişahımızda Gürcülerin aslında iyi bir müttefik olmadığını sıkıştıkları zaman Trabzonu desteklemeyeceğini, o zamana kadar Diyarbakırı kuşatmaya olan Karakoyunları imha edilmesini emretti.

Danışmanlar Bizansın tam fethi için gerekli politik yolların açık olduğunu eğer Padişahımız isterlerse gerekli çalışmaların yapılacağını bildirdiler.

Hain ve sözünde durmayanlardan nefret eden Padişah Fatih Sultan Mehmed. Her ne kadar sıkışmış olsada mütefiğini yalnız bıraktığından Gürcistana sefere çıkılması ve ülkenin Osmanlı boyunduruluğuna girmesini emretti.

Karakoyunlularla yapılan barışın ardından rahatlayan Got varisleri Trabzonun yardım çağrısını kabul etti.

Padişah fetih işlerini çok güvendiği komutanlara bıraktığından başkentte düzen ve kanun çalışmaları yapıyor ve gelen parayı yönetime aktarıyordu.

Gürcistan Osmanlının ortaya koyduğu şartları kabul etmek zorunda kalıyor. Fatih Mehmed ise "Bu size verilmiş ikinci şans iyi kullanın." diye buyuruyordu.

Osmanlı ise Karakoyunlu birlikleri ile büyük sıcak çatışmalarından olabildiğince sakınmış. İki ülke arasında zayıf olanı ezme politikası izleyen Memlükler ise Karakoyunludaki isyanı fırsat bilip Karakoyunlulara saldırır. Artık Karakoyunlu ülkesinin günleri sayılıdır kendisini öngöremediği kurtlar sofrasında bulur artık tek derdi çok toprak kaybetmemek savunmacı politika izlemek olucaktır.

Granadanın çökmesiyle İspanyadan kovulan yahudiler diz çökerek Dünya Padişahının onlara kol kanat germesini dilerler. Ulu Fatih Castille'nin yaptığını hiç bir dünya ülkesi yapmayacağına değinerek onları aşağıladı ve Ululuğunun derecesini kanıtlarcasına sığınmacıları tereddütsüz kabul etti, Atinaya yerleştirilmelerini emretti.

Genişlemenin yaratacağı büyük koalisyonlardan sakınan Fatih, Karakoyunludan sadece stratejik önemi olan yerleri talep etti ama bir şartla cihan şahın Fatihin eteğini halk içinde öpmesi şartıyla. Dünya devrinde böyle bir aşağılama görülmemişti Cihan Şah ülkesinin bekası için sürünerek gelerek Fatihin eteğini öperek anlaşmayı kabul etti. Artık Osmanlı İmparatoru dünyanın odak noktası olmuştu, Osmanlıya komşu her ülke doğabilecek her türlü kötü sonuçtan sakınmak için koalisyon başurusu ile diğer ülkelerin kapısını çalıyordu.
« Son Düzenleme: 18 Ağustos 2016, 02:59:30 Gönderen: mahoin12 »

Çevrimdışı Sezar

• The Great Khan
  • Tımarlı Sipahi
  • *
  • Victoria 2 Osmanlı Müptelası
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 18 Ağustos 2016, 00:25:35 »
Guzel hikaye,takip

Çevrimdışı Stratejici

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Tarihçi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 18 Ağustos 2016, 02:50:09 »
Devam.
Güçlü yöneticinin arkasında her daima güçlü ordu,güçlü halk ve güçlü hainler vardır.

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 18 Ağustos 2016, 02:55:30 »
Bölüm 3

Memlüklerin koalisyona girmesinden sakınan Osmanlı İmparatoru, Memlükler ile Karakoyunlular arasındaki savaş bitmeden koalisyon için bakışını değiştirmek için diplomatlar görevlendirmişti. Lakin Memlüklüler aralık ayında anlaşmaya vardığından koalisyona girmesini diplomatlar engellemedi.

Yayılmacı politikayı şimdilik bir kenara bırakan Padişah reform ve gelişmeye önem vermeye başlar. Bir diğer yandan ise Eflak krallığı ile ilişkileri geliştirip koalisyon tehlikesini yok etmekti görevi.

İmparator Fatih, Kayı oğullarından gelen Atam-Dedem Kanunununun yönetim şekli, yeni imparatorluk için yeterli olmadığından büyük değişikliğe giderek sonraları Fatih Kanunnamesi olarak hatırlanacak Kanunu yürürlüğe soktu. Böylece ilk kanun koyan imparator ünvanını da kazanmış oldu.

Fatih Kanunnamanesi, üç kısımdan teşekkül etmekteydi. Birinci kısım, devlet ileri gelenlerinin teşrifattaki yerlerine, padişaha kimlerin arzda bulunabileceklerine, kadıların mertebelerine; ikinci kısım, saltanat işlerinin tertibine, yani divan, has oda teşkilatına ve saray hizmetkarlarının bayramlaşma merasimlerine; üçüncü kısım ise, suçlar ve karşılıkları ile mansıb sahiplerinin gelirlerine dair bilgileri ihtiva ediyordu. Son kısımda ayrıca gayri müslim devletlerin verecekleri yıllık vergiler ile devlet görevlileri ve hanedan mensuplarına dair lakap örnekleri bulunmaktadır.

Fatih kanunnamesinde Nizâm-ı Âlem için kardeş katli meselesi ile ilgili madde;

‘‘Ve her kimseye evlâdımdan saltanat müyesser ola, karındaşların Nizâm-ı Âlem için katl eylemek münasiptir. Ekser ûlema dahi tecviz etmiştir. Anınla amil olalar.’’

Ayrıca bu kanunname; medreselerin yönetim, müfredat ve akademik yapısını yeniden düzenleyen, akademik personelin seçim ve atanması ile maaşların belirlenmesine ilişkin işlemleri usul ve esaslara bağlamıştır. Bu ferman Türk tarihinde ilk yükseköğretim mevzuatını oluşturması açısından da mühimdir

Eflak krallığı ile gelişen ilişkiler sonuncunda krallık koalisyondan çıktı ardından kendilerine güvenemeyen Çerkezler de koalisyonu terketti artık sıra Memlüklerde. Ama Osmanlı unutmaz, unutsa da yüce Padişah unutmaz hepsinin cevabı verilecek..

Koalisyon tehlikesi geçtiğinden sıra avrupada genişlemek, Sırplar bu adım için önemli bir basamak. Kanun Koyucu Fatih su sözleri sarfeder "Her kim benden sonra imparatorluğun başına geçerse birinci gereken ilerlemek, durmadan ilerle.."

Iberian evliliği ile Osmanlıya karşı tehtit durumuna gelen İspanya, Osmanlının nefreti üzerinize olsun çünkü Granadaki yahudiler ve özellikle müslümanlara çektirdiklerinizi unutmayacak bu imparatorluk.

Artık tarih sayfalarında tozlu yer edinebilirsiniz Bizans. Artık yeni imparatorluk doğuyor, dünyanın hiç görmediği büyüklükte.

İmparatorluğun kolları batıdan doğuya her yere uzanıyor. İmparator Fatih Polonya dahil her komşu ülkeye uyarı gönderdi artık sınır devletlerinin kaderi Osmanlının ellerinde idi..

Yıl 1463 - Fatih adının gerektirdiği gibi dünyanın merkezi Kostantini aldıktan sonra avrupanın kalbi Viyanaya göz diker. Ülkede salgın hastalık ve vergi sorunları gibi bazı olaylar meydana gelmesine rağmen istikrar en üst seviyede.

Artık Memlüklere diz çöktürme vakti gelmiştir. Memlük seferi için yeni ordu kurulmasını emreden İmparator, Şam şehrinin alınmadan gelinmemesini buyurur.

Memlüklülerin stratejik bir hataya düşmüş olduğunu fark eden Osmanlı komutanları Şam kalesinde Memlük birliklerine ait iz bulamazlar. Kale kolaylıkla Osmanlı kontrolüne geçmiştir. Artık Memlüklerin çok direnci olmadığından, Memlük koruması Kıbrısa savaş açılır.

Sefer devam ederken Padişahımız Başkentte Ortodoks Patrikhanesinin sehir içinde varlıklarını sürdürebileceğine dair kanunu yürürlüğe sokar.

Bizzat Fatihin yönettiği savaş taktikleri başarıya ulaşmış Dumyat şehrinde pusuya düşürülen Memlük ordusu imha edilir. Ardından tekrar tuzağa düşme niyetinde olmayan Memlüklüler büyük ordu ile ilerler ama her nere gitse ordumuz tarafından önü kesilir. Kahirenin düşmesi ile barış için Kıbrısın Osmanlıya tam anlamıyla bağlanmasını beklemek olur.

Artık anlaşma zamanı Memlükleri parçalama zamanı, artık az da olsa dünyaya göz dağı vermeye başlıyor İmparatorluk. Tek mesaj veriyor bu über güçlü Osmanlı ile ters düşmeyin.

Sıra geldi Çerkez topraklarına Gazikumukhların eline geçsede o toprakları alıcaz ve sadık hizmetkar haline gelmiş Gürcüleri ödüllendirme zamanı

Teknoloji ve ekonomide rakipsiz bir numara olan imparatorluk bir gözünü viyanaya bir gözünü parçalanmış kırıma dikmiş bulunmakta.
Kim durdurabilecek şu eşi benzeri olmuyan hükümdarı? Dünya yeni istilaya mı maruz kalcak?

« Son Düzenleme: 18 Ağustos 2016, 15:45:10 Gönderen: mahoin12 »

Çevrimdışı Warwars

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Such forum much theme many mods wow
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 18 Ağustos 2016, 03:44:59 »
Hikaye güzel gidiyor ama bir sorum var bu kadar savasa rağmen manpowerin hala full nasi yaptın bunu ?

Çevrimdışı PashaZade

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 18 Ağustos 2016, 03:59:32 »
Pereli Eskerleri kullanıyor olabilir.

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 18 Ağustos 2016, 06:08:26 »
0 paralı asker kullandım Sun Tzu nun düşüncesini merkez alıp kullanıyorum '... Savaşların tümünde savaşarak zapt etmek en üstün başarı değildir. Üstün başarı düşmanın direncini savaşmadan kırmaktır.' olabildiğince savaştan sakınıyorum memlükler ile 2 kez savaştım 1 i kendisi saldırdı vassal ordusuna komşu orduyu çağırdım ana kayıp vassalda oldu 2. sinde ise hikayede gördüğünüz gibi pusu kurup imha ettim 7k lığını sonra 2 birlik olduğundan bir aşağı bir yukarı yaparak hem kahiredeki birlik kuşamasını rahat sürdürdü hem arkasındaki ordu geçiş vermedi kıbrısdaki birlim geldiğinde iste sadece o 3 bölgede beklettim vassaların arkadaki şehirleri tek tek almasını izledim. Ironman kullanıyorum bu arada okuyan arkadaşlara spoiler olsun fatih kısa süre sonra ölcek alt+f4 çektim direkt sonra takipciler var diye devam ettim çok güzel heir geldi ama daha başa geçemedi ölmedi şu mustafa
« Son Düzenleme: 18 Ağustos 2016, 06:10:55 Gönderen: mahoin12 »

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 18 Ağustos 2016, 06:10:30 »
Dikkat ederseniz savaşa 30 k ile başladım biterken 4k manpowerim var sonra 4 seneye 15k ya çıkıyor

Çevrimdışı Stratejici

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Tarihçi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 18 Ağustos 2016, 11:20:42 »
Dostum dikkat et koalisyon yeme ben memlukten ilk seferde 4 toprak aliyom koalisyon yemeyeyim diye,birde bir sey daha soracagim bu veliahta isim koydugun dlc hangisi?

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 18 Ağustos 2016, 14:19:41 »
bilmiyorum ama galiba mare nostrumdan öncekiydi bütün dlcler var kafam karıştı
« Son Düzenleme: 18 Ağustos 2016, 14:33:49 Gönderen: mahoin12 »

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 18 Ağustos 2016, 14:59:34 »
2. sayfaya geçildiğinde yeni müzikle 4. bölümü yayınlıyacağım hikayenin ruhunu temsil etmesi için

Çevrimdışı Heinz Guderian

• Achtung,Panzer! | CKII
  • Bölüm Moderatörü
  • *
  • Crusader Kings 2 Bölüm Moderatörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 18 Ağustos 2016, 16:05:48 »
Takip.

Çevrimdışı Patlıcan

• Sipahi
  • *
  • VIP ÜYE
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 18 Ağustos 2016, 16:43:40 »
1700'lere kadar oynayacaksan takip.

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 18 Ağustos 2016, 20:10:35 »
Kusura bakma kadeşim 1700 lere kadar oynamıyacağım 1821 e kadar oynayıp wc deniyeceğim

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 18 Ağustos 2016, 21:06:45 »
Bölüm 4

Dreams are seldom shattered, by a bullet in the dark
Rulers come and rulers go, will our kingdom fall apart?

Who shall we now turn to, when our leaders lost their heart?
Lives are lost but at what cost, will the grand dream fall apart?

Killed by his own or by his foes, turned the tide
500 years still no one knows, the secret remains

Broken dreams so grand, sing of his final stand, long live Conqueror
Brought by soldiers hand, back to the fatherland, long live Conqueror Mehmed

Brought him back to Ottoman, where we put him in a chest
Years of war and agony, now the king can finally rest

What will be uncovered, from that cold November night
Crimea, what happened there, will it ever come to light?'

Killed by his own or by his foes, turned the tide
500 years still no one knows, the secret remains

For their honor
For their glory
For the men who fought and bled
A soldier from Ottoman remembers the dead

Brought by soldiers hand, back to the fatherland, long live Conqueror

(aç/kapa)
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2016, 05:12:37 Gönderen: mahoin12 »

Çevrimdışı Warwars

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 18 Ağustos 2016, 22:34:13 »
Hikaye cok güzel gidiyor. Memlukun akdeniz sınırları yerine neden afrikayı aldın?

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 18 Ağustos 2016, 23:51:41 »
şimdi 1565 yılındayım hikaye ilerliyince anlarsınız neden yaptığımı

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 19 Ağustos 2016, 01:03:39 »
Bölüm 5

Memlüklerin büyük bir bölümü Osmanlı işgaline maruz kalmasına kayıtsız kalmayan komşu ülkeler sıranın kendilerine gelmemesi için hemen koalisyona başvururlar ama bu koalisyon kendilerini savunmak için, hiçbir zaman yeterli cesareti toplayıp yüce Osmanlı İmparatorluğuna karşı savaş açamayacaklar.

(aç/kapa)
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2016, 05:11:51 Gönderen: mahoin12 »

Çevrimdışı Sezar

• The Great Khan
  • Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 19 Ağustos 2016, 01:13:58 »
Gayet guzel,ellerine saglik.Bu arada,Osmanli hikayesi yazarken bolum muzigine Sabadon koymak hic aklima gelmezdi.

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 19 Ağustos 2016, 01:18:30 »
benim mozilla otomatik açtığından 5. bölüm müziğiyle çakışıyor diye kaldırdım demin, sabaton müziklerini dinlerim severek havayı vereceğini düşündüm
« Son Düzenleme: 19 Ağustos 2016, 01:19:17 Gönderen: mahoin12 »

Çevrimdışı Warwars

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 19 Ağustos 2016, 02:06:04 »
Çok güzel 1 hikaye.

Çevrimdışı Stratejici

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Tarihçi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 19 Ağustos 2016, 09:37:16 »
Güzel gidiyor.

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 19 Ağustos 2016, 10:36:32 »
bugün çoook uzun bir hikaye paylaşımından sonra sınava çalışacağımdan pazartesi akşamına kadar paylaşım yapmıyacağım, umarım takipçileri kaybetmem
« Son Düzenleme: 19 Ağustos 2016, 10:54:40 Gönderen: mahoin12 »

Çevrimdışı Warwars

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 19 Ağustos 2016, 15:05:23 »
Kaybetmezsin başkan hep arkandayız

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 20 Ağustos 2016, 04:07:47 »
Bölüm 6

Karadenizden sonra sıra Akdenizin Türk gölü olmasını açıklayan Padişah,"Ömrüm yeterse Viyanayı alıp babamı onurlandırıp öyle ölmek isterim." diye konuşur. Artık Osmanlı İmparatorluğunun yeni hedefi belli olmuştur. İlerleyen yaşına rağmen Viyanayı alabilecek midir Padişah Mustafa? Avrupanın kalbine göz dikmek daha önce kimsenin yapamadığını yapmak ve babarbarlar diye anılan Osmanlıyı Avrupaya taşıyıp Osmanlının batılı olmasına vesile olabilecek midir?

(aç/kapa)
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2016, 04:41:55 Gönderen: mahoin12 »

Çevrimdışı Sezar

• The Great Khan
  • Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 20 Ağustos 2016, 04:33:10 »
Harika bir bolum.Lutfen sonuna kadar tamamlada forum soyle biten guzel bir EU4 Osmanli hikayesi gorsun.Tarihe gore harika genislemissin.Viyana yi kac yilinda alip batilasaksin merak ediyorum.Ben genellikle 1650 ler gibi alabiliyorum.

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 20 Ağustos 2016, 04:39:41 »
spoiler olmasın istersen özelden söylerim bir kaç şeyi 1650 yılına kadar oynadım her önemli olayı ve savaş ve barış ilanlarının ekran görüntüsünü aldım

Çevrimdışı Warwars

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 20 Ağustos 2016, 04:58:44 »
Bölümler güzel ama çok kısalar. Takip

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 20 Ağustos 2016, 05:04:21 »
günde 2 yada 3 bölüm geliyor her büyük önemli olaydan önce bitirmek istiyorum. bir sonraki bölüm gelebilir önümüzdeki saatler sonra 2 gün yayınlayamayacağım bu kadar sık

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 20 Ağustos 2016, 05:09:31 »
Bu arada bir arkadaşım spoiler kısmını dikkat etmemiş bölümün acayip kısa olduğunu söylüyordu. Spoiler kısmına tıklarsanız devamını görebilirsiniz

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 20 Ağustos 2016, 17:39:46 »
Bölüm 7

Loncaların kapısını tek tek çalarak desteklerini isteyen Padişah Mustafa sonun sefer hazırlıklarının başlaması için emrini verir. Artık tüm dünyanın gözü Avusturya Arşidüklüğü ile Osmanlı İmparatorluğunun arasında çıkacak savaşa çevrilmişti.

(aç/kapa)
« Son Düzenleme: 21 Ağustos 2016, 07:39:04 Gönderen: mahoin12 »

Çevrimdışı PashaZade

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 20 Ağustos 2016, 23:59:59 »
Coh gozel 1 bölüm olmuş.

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 21 Ağustos 2016, 00:20:20 »
sağolasın ileride de çok güzel 1 bölüm yayınlıyacağım

Çevrimdışı GoktugPasa

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 21 Ağustos 2016, 00:45:36 »

Çevrimdışı xxmodz

• Yeni Çeri
  • *
  • Europa Universalis IV
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 21 Ağustos 2016, 01:09:07 »
Çok güzel bir Osmanlı hikayesi. Takipteyim.  :popcorn:

Çevrimdışı Altheir33

• Sipahi
  • *
  • İslamdır bizi abâd eden, belki de sultan eden.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 21 Ağustos 2016, 02:08:20 »
Devam devamda osmanlı hanedanı giderse ne yapacaksın acep :D
Fantezi istiyorum  :D Not: Bu mesajı alıp imzasına koyanın taa.. yapmayın lütfen.
Eşcinsellik deme bana :) . Herşeyi anlarım da bir insan niye dedesiyle aşk yaşar :D

Çevrimdışı PashaZade

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 21 Ağustos 2016, 03:23:35 »
Osmanlinin kuzenmis der.

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 21 Ağustos 2016, 03:39:24 »
beyler hanedan gitti napacam?

Çevrimdışı PashaZade

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 21 Ağustos 2016, 04:33:13 »
Osman Beyin amca oğullarıymış dersin.

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 21 Ağustos 2016, 07:30:07 »
Tamamdır amca oğlu yine aynı hanedan oluyorda dayı oğlu derim artık

Bu arada iç isyan çıktı padişahda malın tekiydi kalleri boşalttım isyancı başa geçsin diye
« Son Düzenleme: 23 Ağustos 2016, 13:22:34 Gönderen: cemoooo »

Çevrimdışı PashaZade

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 21 Ağustos 2016, 07:33:51 »
HOCAM herşeyi demene de gerek yok. Biz burada hikayeyi bekliyoruz daha iyi :D  :ceasaryes:

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 21 Ağustos 2016, 07:37:17 »
hiakye bekliyonuz da yarın final sınavım var ders vakti bugün yok size hikaye filan yarın gelin :D

Çevrimdışı kerem1249

• Master of Battles
  • Global Moderatör
  • *
  • Efsaneler unutulmadı, unutulmaz.
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Hayran Forumu | WizardFan
« Yanıtla #49 : 22 Ağustos 2016, 01:23:42 »
Hile kullanıyor musun o ADM ne? :)

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 22 Ağustos 2016, 04:25:40 »
ne hilesi? ironman ile oynuyorum 3 adm puanlı advisor çalıştırıyorum. adm puanına bakıp hile diyorsan oyun bilmiyorsundur kardeşim. Ayrıca 1512 yılının başında 1214 adm ile başlamam ve 1517 yılının sonuna kadar toprak kazanamama ve teknoloji açamama rağmen biriken puanları dert ediyorsan sorun vardır
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2016, 04:34:25 Gönderen: mahoin12 »

Çevrimdışı Nomand Man

• (3.Reich Empire)
  • Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 22 Ağustos 2016, 06:10:51 »
Hile yok da az kullanmış puanları ve çok kazanıyor güzel olmuş oyun.
Hardcore denemesi mi grup denemesi mi yoksa zenci gücü mü bu fikir nedir açıkla bize :)
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı PashaZade

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 22 Ağustos 2016, 12:33:37 »
Adam WC için uğraşıyor. Kazanması biraz normal değil mi ? Hatta kaybetmesi anormal.

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 22 Ağustos 2016, 20:07:07 »
Beyler sınavlarım bitti evde biraz dinlendikten sonra akşam bölüm yayınlayacağım. Artık seri bölümler gelecek haberiniz ola

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 23 Ağustos 2016, 03:28:21 »
Bölüm 8

Padişah Selimin farklı bir kişiliği vardı. Her seferinde farklı kararlar alır kimse onun ne düşündüğünü anlayamazdı ancak düşüncelerini sorarsanız çekinmeden cevaplardı sorunuzu. Verdiği cevaplardaki gizemler alimler arasında saatlerce tartışılır gizli bir-iki ipucu bulunurdu. İmparatorluk için kendinden öncekilerine nazaran farklı fikirleri olan Padişah Selim babasından miras kalan çok zengin bir ülkeyi yönetiyordu. Düşüncelerinden anlaşılanlardan bir kaçı ise; Ülkenin Avrupa ile yarışması onun umrunda değildi. Tek istediği sonuçları ne olursa olsun doğuyu fethetmekdi. Doğunun zenginliklerini kendisinde toplamaktı ve Halife olmaktı. Memlük seferine çıkılmasını ister.

(aç/kapa)
« Son Düzenleme: 23 Ağustos 2016, 11:53:36 Gönderen: mahoin12 »

Çevrimdışı Sezar

• The Great Khan
  • Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 23 Ağustos 2016, 03:33:15 »
Ellerine saglik guzel.Ne kisa ne uzun tam ayarinda olmus.

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 23 Ağustos 2016, 03:33:33 »
beyler yazım yanlışları gibi birkaç şey var mazur görün şimdilik kontrol edip editlemiyeceğim

Çevrimdışı Kazak

• Sekban
  • *
  • bad translations only
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 23 Ağustos 2016, 10:40:18 »
Güzel bölüm, takip.

Çevrimdışı Patlıcan

• Sipahi
  • *
  • VIP ÜYE
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 29 Ağustos 2016, 12:39:10 »
Devam devam.

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 29 Ağustos 2016, 22:11:47 »
yorumlar geldiyse devam

Çevrimdışı Türkan

• Roué
  • Ağır Süvari
  • *
  • Go ask Alice.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #60 : 29 Ağustos 2016, 22:45:40 »
Başarılar, geç de olsa takip etmeye başladım.
Aptallığa ve cahilliğe tahammülüm yok.

Çevrimdışı lithium26

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 30 Ağustos 2016, 00:42:41 »
Persler oyun sonuna kadar isyankar takilir. Bu sekilde bedavadan topraklar cok zararli oluyor.

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 31 Ağustos 2016, 09:18:21 »
yapacak bir şey bir şey yok fazla prestij olunca azaltıyom ama 1700 lere kara isyankar gibi tatildeyim diye yazamyıom yazarım diye düşünüyordum ama yok olmuyor

Çevrimdışı Patlıcan

• Sipahi
  • *
  • VIP ÜYE
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 31 Ağustos 2016, 16:00:13 »
Yeni bölüm yok mu?

Çevrimdışı hunglasx

• Yeni Çeri
  • *
  • Uçurum kenarında yıkık bir ülke...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 31 Ağustos 2016, 18:01:11 »
Takipteyim!
Efendiler ve ey millet biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, mensuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.

Çevrimdışı PashaZade

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 31 Ağustos 2016, 19:40:03 »

Çevrimdışı Patlıcan

• Sipahi
  • *
  • VIP ÜYE
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 31 Ağustos 2016, 22:09:27 »
Bendemi avatara Atamı koysam ???

aha yaptım ;D
« Son Düzenleme: 31 Ağustos 2016, 22:10:00 Gönderen: Patlıcan »

Çevrimdışı serdengecti1

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 31 Ağustos 2016, 22:37:07 »
Takip devam

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 01 Eylül 2016, 04:51:49 »
Bu gün saat 9 da memleketteyim akşamına gelir çok beklettim sizi. 30 agustosda yazmak isterdim atam için ama olmadı :(

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 02 Eylül 2016, 09:27:15 »
Bölüm 9

Rusya kuzeyde birliği sağladıktan sonra sıcak bölgere inme politikasına başlar. Osmanlı İmparatorluğunun zayıflattığı Lehistandan topraklar kazanan Rusya'yı tehlike olarak algılayan Padişah Selim sefer hazırlıklarının tamamlanması ile Rusyaya savaş ilan eder. Padişahın niyeti ileride Rus başkenti Moskovayı düşürebilmek için gerekli ortamı sağlamaktı.

(aç/kapa)
« Son Düzenleme: 02 Eylül 2016, 09:36:05 Gönderen: mahoin12 »

Çevrimdışı Patlıcan

• Sipahi
  • *
  • VIP ÜYE
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 04 Eylül 2016, 19:58:07 »
OH YES! sonunda. Amaç dünya fethimiydi?

Çevrimdışı PashaZade

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 04 Eylül 2016, 19:59:18 »
World Conquest gelir bence.

Çevrimdışı Gök Börü

• Sipahi
  • *
  • ATSIZ
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 04 Eylül 2016, 20:36:03 »
World Conquest biraz zor ama büyük kısmının fethi gerçekleşecek gibi.

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 05 Eylül 2016, 22:09:26 »
WC yi zora düşürdüm 1650 yıllarda savaşacak ülke bulamadım sayılır hızlı hızlı küçükleri toplamaktı planım bulamadım bir ara

Çevrimdışı Patlıcan

• Sipahi
  • *
  • VIP ÜYE
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 06 Eylül 2016, 21:44:47 »
Bi wc yapan çıkmadı şu forumdan. Herkes wc ye gidiyor ama kimse basaramıyor, millet gabız olmus anlasılan  :wiseguy:  :dozey:

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #75 : 08 Eylül 2016, 03:49:37 »
şimdi bir ara kafayı yiyordum savaş açmaktan nereye bakcam nereyi savaş açmadım diyordum yazarım yarın yeni bölüm ama zor gerçekten

Çevrimdışı xxmodz

• Yeni Çeri
  • *
  • Europa Universalis IV
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 12 Eylül 2016, 01:03:14 »
Devam etmiyor mu?

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 13 Eylül 2016, 10:10:26 »
aslında yazcam diyorum ama en fazla 3-4 mesaj geliyor bölümden sonra ve bu hiç teşvik edici değil

Çevrimdışı xxmodz

• Yeni Çeri
  • *
  • Europa Universalis IV
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 13 Eylül 2016, 13:59:28 »
aslında yazcam diyorum ama en fazla 3-4 mesaj geliyor bölümden sonra ve bu hiç teşvik edici değil

Oyun gayet güzel gidiyordu. Yazda şöyle bir 1821'e kadar giden güzel bir Osmanlı okuyalım heba olmasın güzel hikaye..

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #79 : 13 Eylül 2016, 15:28:34 »
duruyor oyun 1700 e kadar oynandı screenshotslar alındı ama oturup büyük motivasyonla yazmam geriye kaldı

Çevrimdışı Sultan Ahmet

• Stellaris
  • Editör
  • *
  • Publius Syrus(m.ö. 85-43)
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #80 : 14 Eylül 2016, 13:09:40 »
Yazaxak mısınız?
"Judex damnatur guum nocens absolvitur."("Suçluyu affeden hakim kendini mahkum eder.")

Modlar uyuy*r y*vrucaklar :fpalm:

Omparatorluğu

Çevrimdışı Warwars

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 14 Eylül 2016, 18:36:22 »
8 Eylül'den beri yazcam diyosun yazmicaksan yazmicam de milleti bekletme lütfen

Çevrimdışı smbflsh0102

• Müsellem
  • *
  • Ey şanlı ordu, ey şanlı asker!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 17 Eylül 2016, 20:12:14 »
Okuduğum en güzel hikaye bu. Lütfen devam et! Hele ki Muhteşem Yüzyıl müziği ile izlenince daha da bir keyif veriyor. Lütfen DEVAM!!!  :popcorn: :popcorn: :popcorn:
Osmanlı, yıkılan bir devlet değildir. Osmanlı, dondurulmuş bir medeniyyettir!

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 26 Eylül 2016, 20:03:13 »
Bölüm 10

Teknolojide her ne kadar ilerlemesine ve büyüklüğüne rağmen Osmanlı İmparatorluğu batıya sefer düzenleyemiyordu. Nedenlerinden birincisi Avrupa Kıtasındaki Hristiyan devletler Osmanlıya karşı bloklanmış şekilde müttefiklik içindeydiler. İlk neden dolayınca Osmanlı büyük kayıplarla küçük ilerleme kaydetmek istemiyordu. İkinci neden ise birincisine benzer şekilde fırsatı yakalamışken batılardan önce geride kalmış devletlerde kolaylıkla hakimiyet sağlamaktı. Osmanlı yapabileceği en hızlı şekilde Afrikanın işgalini bitirmeye çalışır doğunun fethi bekler çünkü.

(aç/kapa)
« Son Düzenleme: 05 Ekim 2016, 04:31:18 Gönderen: mahoin12 »

Çevrimdışı Kazak

• Sekban
  • *
  • bad translations only
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #84 : 26 Eylül 2016, 20:16:25 »
Güzel bölüm. tbrk*
Bölüm sonunda fethettiğin toprakları ya da tüm topraklarını atarsan iyi olur.

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #85 : 26 Eylül 2016, 20:23:40 »
dostum demin yanlışlıkla önizleme yerine paylaştım devamıda var okursan gerisini sevinirim

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #86 : 26 Eylül 2016, 20:26:18 »
bu arada oyun şuan 1696 yılında önceki screenshotları kurguluyup yayınlıyorum planlı bir şey değil denk gelirsiniz arada genel haline. Ayrıca flood olamsın diye editliyorum önceki günler paylaşmamamın sebebi parttime çalışmamdan dolayı zaman bulamamam kusura bakmayın çok beklettim.
« Son Düzenleme: 26 Eylül 2016, 20:30:17 Gönderen: mahoin12 »

Çevrimdışı Patlıcan

• Sipahi
  • *
  • VIP ÜYE
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #87 : 26 Eylül 2016, 20:51:11 »
Parttime çalışan görünce imreniyorum ben üniye gitsem hayatta çalışmam zaten dersler kötü...

Çevrimdışı Sultan Ahmet

• Stellaris
  • Editör
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #88 : 27 Eylül 2016, 20:15:15 »
güzel bölüm ve İmparator Fransa xd
"Judex damnatur guum nocens absolvitur."("Suçluyu affeden hakim kendini mahkum eder.")

Omparatorluğu

Çevrimdışı emresen99

• Yeni Çeri
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #89 : 27 Eylül 2016, 21:37:25 »
Aldığın ideaları yazar mısın?

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #90 : 27 Eylül 2016, 22:08:57 »
Fransanın İmparator olması beni zor durumda bıraktı Avrupada ilerliyemedim erken safhada

Aldığım idealar sırasıyla şunlar:
Administrative
Offensive
Expansion
Quality
Economic
Defensive
Quantity
Sonuncusuda değişebiliyor

Çevrimdışı PashaZade

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #91 : 27 Eylül 2016, 22:10:32 »
Fransanın İmparator olması beni zor durumda bıraktı Avrupada ilerliyemedim erken safhada

Aldığım idealar sırasıyla şunlar:
Administrative
Offensive
Expansion
Quality
Economic
Defensive
Quantity
Sonuncusuda değişebiliyor

Her hafta bir bölüm at da tadından geçilmesin :D

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #92 : 27 Eylül 2016, 23:49:44 »
her hafta değil de haftada 2-3 bölüm  atmayı düşünüyorum okul zor iş geldim saat 21:30 da yorgunum durup üstüne yazmak zorluyor

Çevrimdışı Gök Börü

• Sipahi
  • *
  • ATSIZ
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #93 : 28 Eylül 2016, 15:25:57 »
2.öğretim misin?

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #94 : 28 Eylül 2016, 19:07:54 »
1. öğretimim ama saat 5 de bitiyor 1 saat 15 dk yol gidiyorum istanbul işte bir şekilde takılıyoz okulda dışarıda en erken 9 küsür gelmiş oluyorum

Çevrimdışı Patlıcan

• Sipahi
  • *
  • VIP ÜYE
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #95 : 03 Ekim 2016, 23:46:03 »
istanbulda yaşanmaz ya. anca aylık 10 kağıt kazanıcan öyle yaşarsın. haksız mıyım arkadaşlar?
« Son Düzenleme: 03 Ekim 2016, 23:47:24 Gönderen: Patlıcan »

Çevrimdışı Gök Börü

• Sipahi
  • *
  • ATSIZ
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #96 : 04 Ekim 2016, 09:20:44 »
Diğer şehirlerden pek de pahalı sayılmaz.Öğrenciyken çok harcanıyor orası ayrı.

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #97 : 05 Ekim 2016, 00:09:04 »
Herkes doğal sınırlarına ulaşınca bırakıyor oyunu wc göremedik diyenler olmuş gidenlere de hileci diyorsunuz gidemeyenlere tecrübesiz gidelim mi gitmeyelim mi? Herkes arada kalmış durumda... :smoking:
Xfire:Kodazot
Steam:Kodazot
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı PashaZade

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #98 : 05 Ekim 2016, 00:29:15 »
Hocam birazdan kilit vurdurcam hikaye kapandı  diye :P

Şaka bir yana üşenMe da.

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #99 : 05 Ekim 2016, 00:52:58 »
dostum haklsınız da okula bile gidemiyorum hastalıktan ama şimdi bir bölüm yazam hemencikte

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #100 : 05 Ekim 2016, 03:44:54 »
Bölüm 11

Güney seferleri ve Bosna seferi aralıksız sürdürürlürken Osmanlı İmparatorluğu tek tek kendisinden küçük ülkeleri yutarak büyüyordu. Yapılan antlaşmalar ile ülkeler arasındaki bağlar tek tek koparılınıyor böylece Osmanlıya güzel bir ziyafet masası oluşuyordu.

(aç/kapa)
« Son Düzenleme: 05 Ekim 2016, 10:28:04 Gönderen: mahoin12 »

Çevrimdışı PashaZade

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #101 : 05 Ekim 2016, 07:31:27 »
Güzel bölüm. Ha şöyle ya yumuşa biraz :D

Çevrimdışı Gök Börü

• Sipahi
  • *
  • ATSIZ
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #102 : 05 Ekim 2016, 08:52:58 »
İyi gidiyor,Hindistan ve amerikanin tamamını da alırsan baya sağlam ticari gelir elde edersin.

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #103 : 05 Ekim 2016, 10:11:17 »
Yazım hatarı var ama bakmaya zamanım yok. Bu arada bölüme mehter marşı ekledim onla baya güzel okunuyor

Çevrimdışı Sultan Ahmet

• Stellaris
  • Editör
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #104 : 05 Ekim 2016, 13:37:29 »
İyi hoş ama boş.

Omparatorluğu

Çevrimdışı Karahamo

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Sözü sağlam, özü sağlam, adam ol, ırkına çek.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #105 : 05 Ekim 2016, 18:10:52 »
Güzel bölüm.Indıa and America conquest bekliyorum.
Bir Sabah Tan Atarken Yüce Tanrı Dağından,
Kürşad'ın Gür Sesi Duyulacak:
Atlar Vey Irmağında Sulansın,
Güneş Doğduğu Yerde Karşılansın.
Emri Tekrar Edecek
...Gök, Toprak, Deniz,
Bozkurtlar Uluyacak Bütün Anadolu'dan:
Biz de sizdeniz, Biz de Sizdeniz.

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #106 : 05 Ekim 2016, 18:32:01 »
İyi hoş ama boş.

Olsun be takip eden eder eğer tavsiyen varsa uyarım herkesin zevki farklı

Çevrimdışı lithium26

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #107 : 05 Ekim 2016, 23:19:24 »
Ben beğenerek takip ediyorum. Oynadığın oyun oldukça sıkıcıdır ama muhtemelen. Acayip micromanage istiyor bu tarz oyunlar.

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #108 : 06 Ekim 2016, 00:19:47 »
Ben beğenerek takip ediyorum. Oynadığın oyun oldukça sıkıcıdır ama muhtemelen. Acayip micromanage istiyor bu tarz oyunlar.

Sağolasın dostum, sıkıcılığı yeni dlc yarattı heves bırakmadı. Bu arada çok üstüne durmadan oynuyorum zayıf gördüğümü eziyorum tabi 4 bir yandam savaş açıp ilerlemenin zorluğu var

Çevrimdışı Patlıcan

• Sipahi
  • *
  • VIP ÜYE
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #109 : 06 Ekim 2016, 14:52:10 »
dlc çıkmadan bitirmeye çalış kankaaaaaaa :D yoksa yalan oluruz.

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #110 : 07 Ekim 2016, 15:59:19 »
Bitti neredeyse ama wc zora girdi diye kafam iyi olduğunda oynamayı düşünüyorum

Çevrimdışı Sultan Ahmet

• Stellaris
  • Editör
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #111 : 09 Ekim 2016, 14:57:35 »
Olsun be takip eden eder eğer tavsiyen varsa uyarım herkesin zevki farklı
Yok bölüm boş anlamında dedim ben yoksa oyun güzel gidiyor.

Omparatorluğu

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #112 : 09 Ekim 2016, 19:26:05 »
Yok bölüm boş anlamında dedim ben yoksa oyun güzel gidiyor.

işte tavsiyen varsa dinlemeye hazırım zaten bu akşa yeni bölüm yazıcam

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #113 : 10 Ekim 2016, 03:18:01 »
Resimleri göndermek için hangi siteyi kullanıyorsun??? :smoking:
Xfire:Kodazot
Steam:Kodazot
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı PashaZade

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #114 : 10 Ekim 2016, 07:04:12 »
Resimleri göndermek için hangi siteyi kullanıyorsun??? :smoking:

Tabiki hızlıresim başka hangi site aşırı kaliteli ki ? :D

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #115 : 10 Ekim 2016, 08:51:43 »
nese uyuya kalmışım birazdan yeni bölüm gelir okulu da astık

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #116 : 10 Ekim 2016, 20:30:47 »
Bölüm 12

Sefer hazırlıkları çabucak bitirilip Malwaya savaş ilanı edilir. Mali ortadan kaldırılarak orta afrikanın fethi tamamlanmış olunur.

(aç/kapa)
« Son Düzenleme: 11 Ekim 2016, 02:46:47 Gönderen: mahoin12 »

Çevrimdışı Patlıcan

• Sipahi
  • *
  • VIP ÜYE
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #117 : 09 Ocak 2017, 22:32:05 »
yazık oldu o kadar da oynadıydın