Gönderen Konu: Avusturya İmparatorluğunun Yükselişi  (Okunma sayısı 689 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Paytak

• AAR Yazarı | EUIV
  • Moderatör
  • *
  • Youtube videoları çeken bir genç
    • Profili Görüntüle
    • Youtube Kanalım: Paytak Strateji
Avusturya İmparatorluğunun Yükselişi
« : 12 Ağustos 2016, 20:19:51 »
Bölüm Müziği
https://www.youtube.com/watch?v=A6C8eTosaTg

(Link olarak koydum çünkü video halinde koymaya kalktığımda hata verdi açılmadı nedense)
(aç/kapa)

Not:Oyuna tam olarak hakim değilim bundan dolayı yapmam gereken şeyleri yazarsanız çok yardımcı Olursunuz.
« Son Düzenleme: 12 Ağustos 2016, 20:37:14 Gönderen: turkcumelez »

Çevrimdışı mosta13

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Şeref,Onur,Şan,Saygı
    • Profili Görüntüle
Ynt: Avusturya İmparatorluğunun Yükselişi
« Yanıtla #1 : 12 Ağustos 2016, 20:28:27 »
Askeriyeye çok önem vermeni temenni ederim.Zira 2 Avusturya oyunumda naparsam yapıyım beni genede Prusya yendi ve oyunu bıraktım malaasef.90 askeri gücü olan Prusya benim 150 askeri güçlü ordumu rahat yeniyordu.Prusya'ya özel komutlar mı yazmışlar anlamadım.Kolay gibi görünen zor bir oyunu seni bekliyor bence tabi sen 1.liği hedefliyorsan böyle yoksa Prusya'nın altında kalırsın.Başarılar takipdeyim.

Çevrimdışı Paytak

• AAR Yazarı | EUIV
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 12 Ağustos 2016, 20:34:41 »
Askeriyeye çok önem vermeni temenni ederim.Zira 2 Avusturya oyunumda naparsam yapıyım beni genede Prusya yendi ve oyunu bıraktım malaasef.90 askeri gücü olan Prusya benim 150 askeri güçlü ordumu rahat yeniyordu.Prusya'ya özel komutlar mı yazmışlar anlamadım.Kolay gibi görünen zor bir oyunu seni bekliyor bence tabi sen 1.liği hedefliyorsan böyle yoksa Prusya'nın altında kalırsın.Başarılar takipdeyim.
Aslında elimde 21 tane daha resim var fakat şu an internet yerlerde sürünüyor (Altta Mafia 2 İndiriyorum) bu 10 resimi 1 saatte falan yükledi.Prusya şu an mütto oyun başında öyle geldi sanırsam ben hiç yollamadım.Mesela her fabrika için yardım talebini kabul ediyorum bu iyi birşeymi? Yoksa yavaş yavaş'mı yapmalıyım.Ordumda top pek yok başlarda ilerilerde baya arttırdım.Ve bu oyun'da ilk oyunum denilebilir önceleri pek bi bilgim olmadan başlamıştım şimdi az çok bilgim var.Amacım en başta Osmanlı topraklarını alıp Nüfusumu arttırmak.Vergileri azaltmama rağmen tüm ihtiyaçların karşılanabilmesini sağlamak.Kolonizasyon için napmam gerektiği hakkında en ufak bir fiktrim yok.Askeri'yemi arttırmam gerek onuda anladım.Şimdilik bir savaşa falan girmem'i önerirmisin?Ben daha çok eu4 oyuncusuyum o yüzden çok fazla genişleme politikam var ama bu oyunda daha bir yavaş durmam gerekecek böylelikle zor bi oyun beni bekliyor.Neyse yorumun için sağol

Çevrimdışı mosta13

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Şeref,Onur,Şan,Saygı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 12 Ağustos 2016, 20:39:43 »
İtalya'yı etki alanına almaya çalış.Etki alanındaki ülkeleri diğer devletleri kaptırma zira Avrupa burası herkes uyanık.Osmanlı ilerde güçlü müttefik sahibi olabiliyor saldırcaksan saldır ben saldırmadım.Ordulara top ekle.Prusya'ya karşı tedbirli ol.Rusya-Fransa-İngiltere bu müttefiklerden birisini elde etmeye çalış özellikle Rusya iyi gibi.Ülke kasasındaki parayı arttırmaya bak savaş olursa hazır dursun.Savaşta mobilazyona dikkat et.Askeri sanayiye önem ver yoksa silaha çok para verirsin.

Çevrimdışı Paytak

• AAR Yazarı | EUIV
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 12 Ağustos 2016, 20:46:10 »
İtalya'yı etki alanına almaya çalış.Etki alanındaki ülkeleri diğer devletleri kaptırma zira Avrupa burası herkes uyanık.Osmanlı ilerde güçlü müttefik sahibi olabiliyor saldırcaksan saldır ben saldırmadım.Ordulara top ekle.Prusya'ya karşı tedbirli ol.Rusya-Fransa-İngiltere bu müttefiklerden birisini elde etmeye çalış özellikle Rusya iyi gibi.Ülke kasasındaki parayı arttırmaya bak savaş olursa hazır dursun.Savaşta mobilazyona dikkat et.Askeri sanayiye önem ver yoksa silaha çok para verirsin.
Otto güçlü bi mütto alacak ilerde (spo vermiyim) Rusya ile arayı 100 tutmaya önem gösteriyorum.Nedense daha çok barışçıl oynamak istiyorum bu oyunda çünkü açıkçası yemiyor.Dur bakalım şu an prusyaya dayandım ama ruslar ile arayı iyi tutmam gerekecek.İtalyayı etki altına almaya çalışacağım ve nedense ben kendim fabrika kuramıyorum.Fabrika Kurma:Hayır diyor tek kurabilme yolum para taleplerinden gelenler.Nasıl kendim kurabileceğim söyleyebilirmisin?

Çevrimdışı mosta13

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Şeref,Onur,Şan,Saygı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 12 Ağustos 2016, 20:48:30 »
Gerici hükümeti başa geçirmen lazım ama çoğunluğu seçmeyince liberaller isyan çıkartıyor bence öyle kal kapitalistleri arttır ve bürokratları arttır yönetim verimliliğini 100e ulaştır.

Çevrimdışı Paytak

• AAR Yazarı | EUIV
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 12 Ağustos 2016, 20:50:55 »
Gerici hükümeti başa geçirmen lazım ama çoğunluğu seçmeyince liberaller isyan çıkartıyor bence öyle kal kapitalistleri arttır ve bürokratları arttır yönetim verimliliğini 100e ulaştır.
Eywallah hocam

Çevrimdışı Paytak

• AAR Yazarı | EUIV
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 13 Ağustos 2016, 09:18:36 »
Bölüm Müziği
https://www.youtube.com/v/-LH8oG9VXTA&fs=1&wmode=transparent

(aç/kapa)
Not:Oyunda acemiyim ondan dolayı ne yapmam gerektiğini söylerseniz sevinirim.
« Son Düzenleme: 13 Ağustos 2016, 09:45:31 Gönderen: turkcumelez »

Çevrimdışı by_bush

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 13 Ağustos 2016, 09:26:08 »
Takip !
Great Power War 3 [MP]
Kod: [Seç]
http://paradoxfan.com/forum/index.php?topic=51839.0

Çevrimdışı GoktugPasa

• Sipahi
  • *
  • Vaktiyle bir Göktuğ varmış,varolsun!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 13 Ağustos 2016, 12:51:33 »
Hacı bildiğin oyun sonuna kadar rehber yaptın adama :(
"Tabiatın yürüyüşü belki yavaştır
hız verecek biricik şey ona savaştır!"

Çevrimdışı Sultan Ahmet

• Stellaris
  • Editör
  • *
  • Publius Syrus(m.ö. 85-43)
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #10 : 13 Ağustos 2016, 15:49:50 »
Takip.
"Judex damnatur guum nocens absolvitur."("Suçluyu affeden hakim kendini mahkum eder.")

Modlar uyuy*r y*vrucaklar :fpalm:

Omparatorluğu

Çevrimdışı ak_gandalf

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 13 Ağustos 2016, 15:53:55 »
Kullandığın mod ne ?

Çevrimdışı Paytak

• AAR Yazarı | EUIV
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 13 Ağustos 2016, 16:46:28 »
Kullandığın mod ne ?

Historical Project

Çevrimdışı Paytak

• AAR Yazarı | EUIV
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 15 Ağustos 2016, 12:03:19 »
Arkadaşlar kusura bakmayın ama savegame patladı.Daha pek başlamadan gitmesi iyi birşey.Bundan dolayı herkesten özür dilerim.