Gönderen Konu: Europa Universalis IV Türkçe Yama [v1.20.1]  (Okunma sayısı 9323 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Destekhile

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Europa Universalis IV Türkçe Yama [v1.18.3]
« Yanıtla #40 : 27 Ekim 2016, 18:41:12 »
Merhaba oyun versiyonum 1.18.1 acaba buna uygun türkçe yama var mı?

Çevrimdışı Pyrrhos

• Azab
  • *
  • Cheviri - Oyunlar artık Türkçe!
    • Profili Görüntüle
    • Cheviri
Ynt: Europa Universalis IV Türkçe Yama [v1.18.3]
« Yanıtla #41 : 30 Ekim 2016, 23:04:59 »
Merhaba oyun versiyonum 1.18.1 acaba buna uygun türkçe yama var mı?

v1.18.1 ile uyumlu yama bulunmamaktadır. Steam üzerinde bulunan versiyonlar dışında versiyon bulunmamakta.

Çevrimdışı Pyrrhos

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Cheviri
Ynt: Europa Universalis IV Türkçe Yama [v1.18.4]
« Yanıtla #42 : 20 Kasım 2016, 00:20:54 »
Çeviri devam etmektedir fakat tez ve proje ödevlerinden dolayı bir süre yavaş ilerleyecektir. Bu süre zarfında gelecek olan her yeni sürüme güncelleme yapılacaktır.

Çevrimdışı Renovatio

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Europa Universalis IV Türkçe Yama [v1.18.4]
« Yanıtla #43 : 23 Kasım 2016, 12:44:32 »
Elbette yaptığınız işi takip eden bir sürü EU oyuncusu vardır fakat günlük hayat da gayet tabii devam ediyor. Başarılar dilerim ..

Çevrimdışı enes28

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Europa Universalis IV Türkçe Yama [v1.19.2]
« Yanıtla #44 : 07 Aralık 2016, 21:18:17 »
Güzel çalışma iyi bir video ellerinize sağlık Allah kolaylık versin.

Çevrimdışı Pyrrhos

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Cheviri
« Yanıtla #45 : 07 Ocak 2017, 05:40:18 »
Merhaba arkadaşlar,

Ocak ayının 25'ine kadar yeni bir yama daha paylaşacağım. Yeni gelecek yama ile birlikte;

- Enstitü dosyası tamamen Türkçeleştirildi. v1.19 ile gelen Enstitü sisteminin neredeyse tamamı Türkçeleştirildi.
- Hindistan ile ilgili olan Hinduism dosyası tamamen Türkçeleştirildi.
- Personality Options dosyasının önemli kısımları Türkçeleştirildi. Hükümdar kişiliklerinin büyük bir kısmı Türkçeleştirildi.
- Görevlerin neredeyse tamamı Türkçeleştirildi. Oyun içinde denk geldiğim bütün görevleri ve fazlasını Türkçeleştirdim fakat dosya içinde farklı yerlerde görevler varsa onlara denk gelmedim henüz.
- NW2 dosyası tamamen Türkçeleştirildi.
- DLC'lerde küçük ilerlemeler yapıldı.
- Triggers and Effects dosyası tamamen Türkçeleştirildi.
- Text dosyası üzerinde 1000 satıra yakın satır çevrildi ve oyun içindeki açıklamalar dahil olmak üzere birçok yer Türkçeleştirildi.

--- EU4 dosyası üzerinde Oğuzhan İpek isimli arkadaşımız ayrı olarak çalıştığı için EU4 dosyası üzerinde ben çalışmıyorum. Kendisi bitirdiğinde dosyayı burada paylaşacaktır zaten. O dosyayı bitirdiğinde bende yama dosyası içine ekleyeceğim.

Önemli Not: Arkadaşlar final zamanı olduğu için bugünden itibaren ayın 25'ine kadar pek ilgilenemeyeceğim hiçbir kanalla. Bu yüzden sorularınızı geç cevaplayabilirim. Bu süre zarfı boyunca sadece sınavlara odaklanacağım. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Çevrimdışı Pyrrhos

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Cheviri
« Yanıtla #46 : 07 Ocak 2017, 05:42:32 »
Güzel çalışma iyi bir video ellerinize sağlık Allah kolaylık versin.

Teşekkür ederim.

Elbette yaptığınız işi takip eden bir sürü EU oyuncusu vardır fakat günlük hayat da gayet tabii devam ediyor. Başarılar dilerim ..

Bayağı geç oldu ama teşekkür ederim. Ciddi anlamda bir takipçi sayısı mevcut ama tek başıma hızlı hareket edemiyorum. Son zamanlarda tezi bitirmenin verdiği rahatlıkla günlük çevirdiğim satır sayısını 100'e çıkardım fakat yine de her gün yapamamam büyük sıkıntı çıkarıyor. :)

Çevrimdışı Pyrrhos

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Cheviri
« Yanıtla #47 : 29 Ocak 2017, 17:37:32 »
Yeni yama siteye eklendi arkadaşlar, son sürümü indirebilirsiniz.

Çevrimdışı Pyrrhos

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Cheviri
« Yanıtla #48 : 01 Mart 2017, 02:28:35 »
Merhaba arkadaşlar, son zamanlarda çok fazla bildiri alıyorum. Bununla alakalı bir açıklamada bulunmak istiyorum.

İlk olarak çeviriye devam ediyorum. Yayınlayacağım bir sonraki yama ile eventler dışında tüm DLC'ler ve Text dosyası %100 çevrilmiş haliyle yüklenecektir(DLC eventleri çevrilmedi).
İkinci olarak, lütfen Cheviri grubuyla alakalı platformlar(Website, Steam, Youtube, Facebook), strategyturk.com ve paradoxfan.com dışındaki sitelere itibar etmeyiniz. Yanlış, eksik ve eski bilgilerle insanları farklı yönlendiriyorlar. Bundan dolayı da insanlar bize patlıyorlar. Üstte belirttiğim ana siteler dışında aracı sitelere hiç bulaşmayın ve sitelerine girmeyin. Özellikle bazı siteler sırf bu şekilde prim kasmaya çalışıyor. Dikkatli olun.
Üçüncü olarak, çeviri yüzdesi dökümanını yama paylaştıkça güncelliyorum, o yüzden lütfen bu konu hakkında gereksiz tepkiler göstermeyin. Yama ilerlemeye devam ediyor.

En kısa süre içinde yeni yayınlayacağım yamayla alakalı daha fazla bilgi vereceğim. Takipte kalın.

Çevrimdışı lochnes

• Azab
  • *
  • Sebebi Neydi Ki ?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 08 Mart 2017, 14:06:49 »
Merakla yeni güncellemeyi bekliyoruz başkan takipteyiz :)

Çevrimdışı mert35

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 11 Nisan 2017, 00:19:35 »
merhaba acaba Crusader Kings II ü de cevire bilir misiniz ? (sitede 1.4 sürümü mevcut) ama cok yavas gidiyor yada gitmiyor onu inidirip üzerine biseler katar mısınız ?

Çevrimdışı lochnes

• Azab
  • *
  • Sebebi Neydi Ki ?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 18 Nisan 2017, 12:18:09 »
Acaba v1.20 yamasına uygun çıkartacakmısınız en azından yeni dlcnin önemli kısımlarını çevirip ?

Çevrimdışı Pyrrhos

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Cheviri
« Yanıtla #52 : Dün, 01:23:13 »
Oyunun v1.20 sürümü için Türkçe yamayı çıkardım ancak bazı yerleri çevirmeyi unuttuğum için yeni DLC'nin bazı yerleri İngilizce. İlerleyen günlerde bir bug fix tarzı yama yükleyeceğim. Onunla birlikte önemli yerlerin bazıları Türkçeleşmiş olacak.

Çevrimdışı Pyrrhos

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Cheviri
« Yanıtla #53 : Dün, 01:27:22 »
merhaba acaba Crusader Kings II ü de cevire bilir misiniz ? (sitede 1.4 sürümü mevcut) ama cok yavas gidiyor yada gitmiyor onu inidirip üzerine biseler katar mısınız ?

Crusader King 2 için çok fazla istek alıyorum ancak daha Europa Universalis IV çevirisini bile bitiremedim. Ona başlamam bu çeviriyi de o çeviriyi de bitirir. O yüzden şimdilik ona dokunmamak en doğrusu.