Gönderen Konu: HOI4 - Yunanistani Feth Etmek icin Tavsiyeler  (Okunma sayısı 3033 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Holy War

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
HOI4 - Yunanistani Feth Etmek icin Tavsiyeler
« : 10 Haziran 2016, 12:54:55 »
Evet arkadaslar herkesin yasadigi bir sorun oldugu icin bildiklerimi size aktaricam.Simdilik rehber degil tavsiye tadinda olacak.
-Komunist yada fasist olmaniz gerekiyor bunun icin politikal focustan ilk asamayi arastirin.Gelen pol. power ile mumtaz beyin endustri ozelliginden yararlanin.
-Teknoloji olarak Sentetik oil,construction ve 1918 yili destek silah gelistirmesiyle baslayin.
-2 adet sivil fabrika kurun (sentetik oil arastirilinca 3. fabrikamiz oil fab olsun.)
-industri focusdan extra researc veren fosuca dogru ilerleyin ( ozetle bu focus agacinda altyapi ve sivil fabrika kazanacaklarimizi ilerletin askeri fabrikalar beklesin.
-Bu sirada tekrar political power birikecek bu power ile tercihinize gore fasist yada komunist nihal atsiz/ pertev nail vs secin.
-Ordunuzu hazirlamaya baslayin bunun icin piyade tumenlerinindeki suvari ve dagcilar yunan sinirina dizilsin 24 division i piyadeler ile fulleyin.
-6 ile 8 arasi divison i da izmir ve canakkaleye kendi elinizle yerlestrin general atayin ama plan cizmeyin.
-Trakyadan Selanike kadar ucaklarimizin yardimiyla rahatca ilerleyecegiz.
-izmir uzerinden adalari ele gecirin.Sakiz adasindaki limandan Atinanin  yanindaki adaya cikartma yapin ve atinaya ilerleyip mora yarimdasini 1-2 birimle elegecirin.4/6 arasi Atinada kalan birim defans yapsin.Mora ele gecirildikten sonra hepsi Selanik e dogru yurusun iki ordumuz yunanlilari kiskaca almis oluyor.1-1.5 sene icinde 800k yunana karsi 100k bile adam kaybetmedim.

-Gemilerimiz Akdenizde search and destroy yaparak konvoylarini temizlesin.

-Atina ve Selanik dusunce bize gecen fabrika ve kaynaklar son darbeyi vuruyor zaten.

Not:Sadece Dagci komandolardan olusan ordum ile bir deneme yaptim 24 birim + Close Arena Ucaklariyla Atina dusmeden manpower ve sanayi zayiflamadigindan kazansam bile ciddi kayiplar verdim.

Bir diger denemem Sinira yigilan yunan kuvvetlerinin arkasina bir cikartma yaparak Selanik in saginda erken bir paket ile olumcul darbe vurabilirsiniz.2-3 Birim ile de atinaya bir cikartma vee selanikden asagi dogru ilerleyin  2-3 birim asker ile karsilasiyorsunuz.

Mobilde oldugum icin kusura bakmayin artik
« Son Düzenleme: 12 Haziran 2016, 18:42:57 Gönderen: Gregory »

Çevrimdışı W4hammer

• Azab
  • *
  • Kişisel mesaj alanı
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yunanistani Feth Etmek icin Tavsiyeler
« Yanıtla #1 : 10 Haziran 2016, 14:11:40 »
Pek tavsiyelik birşey yok aslında Yunanistanın ordusu Türkiyenin yarısı kadar ve uçukları da yok. Akdenizden çıkarma yapmalarını engelledikten sonra başka birşey kalmıyor.

Ayrıca faşist ya da kominist olmak mecbur değil. World tension %50 oldumu CHP ile de savaş açabiliyorsunuz ki 39-38 gibi Almanya ile Japonya %50 üzerine çıkartıyor. Zaten Türkiye endüstrisi çok berbet başlıyor Anca 2 yılda düzene sokabiliyorsun. En az 50-60 sivil fabrika lazım ilerde Almanya ya da İngiltere'ye kafa tutmayı planlıyorsanız.

Alıntı
Teknoloji olarak Sentetik oil,construction ve 1918 yili destek silah gelistirmesiyle baslayin.

Türkiye ile oynarken sentetik petrol ile zaman harçamayın. Dibinizde Irak var orada istemediğin kadar petrol var...
« Son Düzenleme: 10 Haziran 2016, 14:12:44 Gönderen: W4hammer »

Çevrimdışı Holy War

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 10 Haziran 2016, 17:08:34 »
Pek tavsiyelik birşey yok aslında Yunanistanın ordusu Türkiyenin yarısı kadar ve uçukları da yok. Akdenizden çıkarma yapmalarını engelledikten sonra başka birşey kalmıyor.

Ayrıca faşist ya da kominist olmak mecbur değil. World tension %50 oldumu CHP ile de savaş açabiliyorsunuz ki 39-38 gibi Almanya ile Japonya %50 üzerine çıkartıyor. Zaten Türkiye endüstrisi çok berbet başlıyor Anca 2 yılda düzene sokabiliyorsun. En az 50-60 sivil fabrika lazım ilerde Almanya ya da İngiltere'ye kafa tutmayı planlıyorsanız.

Türkiye ile oynarken sentetik petrol ile zaman harçamayın. Dibinizde Irak var orada istemediğin kadar petrol var...

%50 tansiyon olana kadar yunanistan allies e katılmış olabiliyor. Bu yüzden ideolojı seçmek mecburi gibi olmuş Turkiye oynamak isteyenlere.Derseniz ki ben tarihdeki gibi 1945 de katılcam ittifaklara olablir tabiki.

Çevrimdışı W4hammer

• Azab
  • *
  • Kişisel mesaj alanı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 10 Haziran 2016, 17:33:42 »
İtalya savaş açmazsa Yunanistana katılmaz allies'e. Yunanistan tarafsız başlıyor demokratik değil anca romanya katılır katılırsa. 45 e kadar tarafsız kalmak baya zor sovyetlerin focus ağacında anadoluya claim veren bir secenek var çünkü.
« Son Düzenleme: 10 Haziran 2016, 17:35:54 Gönderen: W4hammer »

Çevrimdışı atoma

• Azab
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 12 Haziran 2016, 11:04:17 »
Valla ben 40 tümen orduyla girdim. Bunların sadece 13'ü tank tümeniydi. onlarda zaten ilk tank great war diye geçen tank. Havada 20-30 tanemi ekstra uçak yaptım tam hatırlamıyorum, yani başta bize verilen uçaklar artı 30 civarındada ben ürettim. 40 tümenlik orduyu bulgaristanın altından soktum atina yakınlarına kadar. Rahatça ilerlediler. En son atinayıda aldırttım ve yunanistan ı haritadan sildim.

Çevrimdışı Holy War

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 12 Haziran 2016, 13:35:12 »
Hangi zorluk seviyesi ve hangi version ? beta patch ile yunanistan savunma dozunu guzel bir seviyeye getirdiler. limanlarda asker bekliyor artik.

Çevrimdışı atoma

• Azab
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 12 Haziran 2016, 14:05:46 »
orta olması gerekiyor

Çevrimdışı hunglasx

• Yeni Çeri
  • *
  • Uçurum kenarında yıkık bir ülke...
    • Profili Görüntüle
Ynt: HOI4 - Yunanistani Feth Etmek icin Tavsiyeler
« Yanıtla #7 : 31 Ağustos 2016, 03:16:43 »
Yunanistan'ı feth etmek için tavsiye verilmesine gerek yok, üzerine tıklamak yeterli. :D

Biraz güçsüz olmuş, aynı şekilde Bulgaristan da öyle. Üzerlerine korkmadan yürüyün, kolayca döversiniz.
Efendiler ve ey millet biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, mensuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.

Çevrimdışı Tupac

• Yeni Çeri
  • *
  • Hasta Siempre Comandante
    • Profili Görüntüle
Ynt: HOI4 - Yunanistani Feth Etmek icin Tavsiyeler
« Yanıtla #8 : 02 Nisan 2017, 16:20:02 »
Salıcaksın bordo berelileri üstlerine, yer misin yemez misin.
Only GOD can judge Me!
-TUPAC SHAKUR
SNAL ♡