Gönderen Konu: Victoria 2 Osmanlı Başlangıç Rehberi  (Okunma sayısı 1633 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Stratejici

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Tarihçi
    • Profili Görüntüle
Victoria 2 Osmanlı Başlangıç Rehberi
« : 28 Mayıs 2016, 15:36:01 »
Merhaba Victoria 2 sevdiğim oyunlardan biri.Bir ara az çok öğrenmiştim ama çeşitli faktörler nedeniyle uzun bir süre oynayamadım ee tabi bundan dolayısıyla unuttum Osmanlı ile ilk 10 yıl gibi süre içinde ne yapmalıyım yazabilir misiniz? Teşekkürler.
Güçlü yöneticinin arkasında her daima güçlü ordu,güçlü halk ve güçlü hainler vardır.

Çevrimdışı GoktugPasa

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Victoria 2 Osmanlı Başlangıç Rehberi
« Yanıtla #1 : 28 Mayıs 2016, 16:00:56 »
Tripoliyi al.Mısır'dan bütün core topraklarını ve ekstra olarak Süveyş'i al.Sonra donanma kurup Japonya'ya git.Full ele geçirince Çin'e gir.Başka türlü Osmanlı ile anca oyun sonunda gelişebiliyorsun.

Çevrimdışı Stratejici

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Tarihçi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 28 Mayıs 2016, 16:09:28 »
Süveyş'i al.Buraya kadar mantıklıda ondan sonrası saçma değil mi biraz? Rusya muhakkak saldırıdır birde etki alanındaki ülkeyi ilhak edebiliyor muyuz?
Güçlü yöneticinin arkasında her daima güçlü ordu,güçlü halk ve güçlü hainler vardır.

Çevrimdışı GoktugPasa

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 28 Mayıs 2016, 17:02:38 »
Süveyş'i al.Buraya kadar mantıklıda ondan sonrası saçma değil mi biraz? Rusya muhakkak saldırıdır birde etki alanındaki ülkeyi ilhak edebiliyor muyuz?
Çin ve Japonya nüfus kaynağı.Nüfus ise herşeydir.Ve Rusya'nın saldırmaması için sürekli ilişki geliştir zaten ilişkileriniz 100'ün üstündeyse savaş açamaz ve araştıramaz.Hileli olsa da var;Etkinde ki ülkeye geç.(alt+21 ile konsol)Örneğin bu ülke İran konsola tag PER yazınca İran'a geçersiniz.Sonra event 60120 yaz ama birşeye tıklama.Birdaha konsolu açıp bu sefer olduğun ülke (örneğin Osmanlı ise TUR.)ye geçin.Sonra ihlakı seçin bir daha event gelicek ve yine ihlak ediceksiniz.Ve artık ülke sizin.

Çevrimdışı Stratejici

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Tarihçi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 28 Mayıs 2016, 17:50:37 »
Tamam teşekkürler 1.Mısır seferimde Süveyş'e kadar geldim 2.Mısır Seferinde alırım oradan senin tavsiyenle Japonya'ya filan bir de bir şey daha soracağım Mısır'a savaş açarken savaş hedefinde toprak varken mesela Najd'a savaş açacağım zaman toprak yok fetih seçeneği var nasıl toprak almayı ekleyebilirim?

Çevrimdışı GoktugPasa

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 28 Mayıs 2016, 18:13:28 »
Tamam teşekkürler 1.Mısır seferimde Süveyş'e kadar geldim 2.Mısır Seferinde alırım oradan senin tavsiyenle Japonya'ya filan bir de bir şey daha soracağım Mısır'a savaş açarken savaş hedefinde toprak varken mesela Najd'a savaş açacağım zaman toprak yok fetih seçeneği var nasıl toprak almayı ekleyebilirim?
Çünkü Nejd tek topraklı bir devlet.

Çevrimdışı Stratejici

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Tarihçi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 28 Mayıs 2016, 18:47:06 »
Tamam fazla uzattım ama son bir sorum daha olacak afrika'da koloni yapamıyorum teknoloji 35 olması mı ne gerek diyo şuan 15 gibi bir şeydi.

Çevrimdışı GoktugPasa

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 28 Mayıs 2016, 20:53:07 »
O teknoloji değil yaşam oranı.Orda hangi araştırmaların hangileri gerek olduğu yazar.Ama sade araştırma yapman yetmiyor.Yine orda hangi icatların yapılmış olması gerektiği yazıyor.Teknoloji bölümünde teknolojilerin altında var nasıl yapacağı.(ampül var başlarında)

Çevrimdışı Stratejici

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Tarihçi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 28 Mayıs 2016, 21:40:12 »
Tamam teşekkürler.

Çevrimdışı GoktugPasa

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 28 Mayıs 2016, 23:07:29 »