Gönderen Konu: Victoria 2 - Kısa Sorular ve Cevaplar  (Okunma sayısı 16877 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı stratejistfatih

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Victoria 2 - Kısa Sorular ve Cevaplar
« Yanıtla #40 : 02 Mayıs 2016, 19:48:59 »
Prusya ile basladim K.A.F ı kurdum.alman imparatorlugunu kurmak icin baden bavyera ve wutrerberg(di galiba ismi yanlis yazmis olabilirim) bu küçük alman devletlerini etkime almam gerek diye biliyorum ancak bunlar avusturya etkisinde.Benim avusturya ile 2 yil daha ateskesim var simdi ben bunlara dalsam ilhak etsem avusturya katilamaz demi? Ne kadar etkisindede olsa sonuçta ateşkesimiz var. Cok merak ediyorum katilamassa dalicam eğer?

Çevrimdışı ak_gandalf

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 02 Mayıs 2016, 21:56:18 »
Prusya ile basladim K.A.F ı kurdum.alman imparatorlugunu kurmak icin baden bavyera ve wutrerberg(di galiba ismi yanlis yazmis olabilirim) bu küçük alman devletlerini etkime almam gerek diye biliyorum ancak bunlar avusturya etkisinde.Benim avusturya ile 2 yil daha ateskesim var simdi ben bunlara dalsam ilhak etsem avusturya katilamaz demi? Ne kadar etkisindede olsa sonuçta ateşkesimiz var. Cok merak ediyorum katilamassa dalicam eğer?
Avusturyanın katılması için etki alanında olması lazım.

Çevrimdışı Vezir

• Prussian İnfantry
  • Sipahi
  • *
  • Herkes gibi, kendini stratejiye adamış oyuncu.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 02 Mayıs 2016, 23:12:14 »
Keşke bu konu daha önce açılsaydı. Stratejistfatih, hiç belli olmaz diyeyim. Save al savaş al, oluyosa tamam kapat tekrar aç. Olmuyosa devam et.
(aç/kapa)

Çevrimdışı Wayfear

• VIC2
  • Moderatör
  • *
  • Galaksiler fethedilmeyi bekleyen hazinelerdir.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 02 Mayıs 2016, 23:14:17 »
Fransa ile Madagaskarı nasıl inheritleyebilirim? Ve Vietnamıda inheritliye biliyormuyuz? İnheritleyebiliyorsak nasıl?

Lamberr Charter decisionundan birkaç yıl sonra kolonicilik başlayınca otomatik ilhak olur ; Vietnam için savaş açmalısın inherit eventi yok malesef.
Efsane

Çevrimdışı Wayfear

• VIC2
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 02 Mayıs 2016, 23:17:28 »
Halkımın ve üreticilerin kömür isteğini karşılıyorum ama yinede dışardan kömür alınıyor neden?

Ticaret sekmesinden sol alta bak ; Halkının , Hükümetin ve Sanayinin ihtiyacının toplamını karşılamalısın.
Efsane

Çevrimdışı Wayfear

• VIC2
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 02 Mayıs 2016, 23:19:47 »

Etkisindeyse gelmesi gerekli ve gelir.
Efsane

Çevrimdışı GoktugPasa

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 03 Mayıs 2016, 19:18:52 »
Ben ufak bir mod yapıyorum,adı Polandball mod.Ama bunu nasıl mod olarak ayarlıyıcam?

Çevrimdışı Wayfear

• VIC2
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 03 Mayıs 2016, 19:22:44 »
Önce bir .txt dosyası açıp Adına Modun adını yazın örn: MOD . içine :

name = "MOD"
path = "mod/MOD"
user_dir = "MOD"

yazın.Sonra bir dosya oluşturun ona da .txt dosyasının adını yani "MOD" koyun .
İçine değişiklik yaptığınız dosyaları atın .
Sonra önceden Açtığımız MOD.txt dosyasının adını MOD.mod olarak kaydedin gelen soruya evet diyin.
Oyunun mod klasörüne bu 2 dosyayı atınca Launcherde belirmesi gerekiyor.
Efsane

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 04 Mayıs 2016, 21:04:04 »
1-İstihkamcı Nedir bir orduda ne iş görür?
2-Erkek nüfusu fazla olan nerelerdir?(Kuzey Almanyayim alacağım için)
3-Nerelere hangi fabrikalari acmam gerektigini nasıl belirleyeceğim?(Kapitalistlerin dışında kendim acmak istiyorum)
4-Bir super guçle muttefik olmak için neler yapabilirim?(Kuzey almayayim güçlü bir muttefigim yok kimse suan kabul etmiyor ne yapabilirim Cunku alman imparatorlugunu kurmak icin fransa ve avusturya ile savasmam gerekecek mut lazım)
Şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı GoktugPasa

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 04 Mayıs 2016, 21:45:51 »
1-İstihkamcı Nedir bir orduda ne iş görür?
2-Erkek nüfusu fazla olan nerelerdir?(Kuzey Almanyayim alacağım için)
3-Nerelere hangi fabrikalari acmam gerektigini nasıl belirleyeceğim?(Kapitalistlerin dışında kendim acmak istiyorum)
4-Bir super guçle muttefik olmak için neler yapabilirim?(Kuzey almayayim güçlü bir muttefigim yok kimse suan kabul etmiyor ne yapabilirim Cunku alman imparatorlugunu kurmak icin fransa ve avusturya ile savasmam gerekecek mut lazım)
Şimdiden teşekkürler
Fransa'yı yenmek için onun başka bir devletle savaşa girmesini bekle.Girince askerlerini oraya çekicektir.Sende o sırada savaş sebebini almış ol ve hızlıca saldır.Ve genelde İngiltere kesin müttefik oluyordu neden olmadı?

Çevrimdışı Wayfear

• VIC2
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 04 Mayıs 2016, 21:59:54 »
1- İstikhamcı Savunma savaşlarında Siper kazar size puan kazandırır . Toprak kuşatmada kuşatma hızlandırır. Saldırıda düşmanın kazdığı siperin değerini azaltır. Yani büyük bir etkendir.

2- Çin , Japonya , Kore ve Hindistan.

3- Fabrikaların ihtiyacı olan hammadelerin olduğu bölgelere açarsan bonuslar kazanırsın.

4-İlişki arttır ve onun SüperGüç müttefiği olmaması gerek. Ve onun etki alanına saldırma. İngiltere ile Müttefik ol. Alsas-Lorenden geçemeyeceğini düşünüyorsan önce Belçikaya saldır ama ilhak etme sadece işgal et.Sonra Fransaya Saldır geniş cepheden , 2 savaşı aynı anda bitirirsin.
Efsane

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 04 Mayıs 2016, 22:19:00 »
BK muttefik oldu bastan ama bir savasina gitmedigim için bozdu.Bakalım iliskileri artirip bulmaya calisacagim muttefik birde eger japonya çin ile mut degilse dalmayi dusunuyorum Kuzey almanya ile uygunmudur sıkıntı cekermiyim mesafe uzun ya birde en az kac asker götüreyim? Alman imparatorlugunu kurmama var gibi gözüküyor biraz o yuzden bol nüfuslu yerleri alip askeriyemi geliştireceğim.Suan mısır la savastayim suveysi falan alicam suveys kanalini acicam decisionla bunun bana getirisi ne olacak kanalin?

Çevrimdışı Wayfear

• VIC2
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 04 Mayıs 2016, 22:29:08 »
BK muttefik oldu bastan ama bir savasina gitmedigim için bozdu.Bakalım iliskileri artirip bulmaya calisacagim muttefik birde eger japonya çin ile mut degilse dalmayi dusunuyorum Kuzey almanya ile uygunmudur sıkıntı cekermiyim mesafe uzun ya birde en az kac asker götüreyim? Alman imparatorlugunu kurmama var gibi gözüküyor biraz o yuzden bol nüfuslu yerleri alip askeriyemi geliştireceğim.Suan mısır la savastayim suveysi falan alicam suveys kanalini acicam decisionla bunun bana getirisi ne olacak kanalin?

Şuan Çine uzaksın Donanman yolda kayıp verecektir . Afrika etrafından dolanmak bu kaybı arttırır . Kanalı açınca Kanaldan daha hızlı şekilde Çine ulaşabilirsin.
Efsane

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 04 Mayıs 2016, 22:42:06 »
Japonya ya dalmayı dusunuyorum Muttefigi yoksa eğer O zaman bekliyim kanalı açıp ordan giderim.En az kaç asker götüreyim sizce? 100?

Çevrimdışı Wayfear

• VIC2
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 04 Mayıs 2016, 22:50:02 »
Japonya ya dalmayı dusunuyorum Muttefigi yoksa eğer O zaman bekliyim kanalı açıp ordan giderim.En az kaç asker götüreyim sizce? 100?

100-200 arası iş görür :P .
Efsane

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 04 Mayıs 2016, 22:55:09 »
😃 Fabrikalarin seviyesini artirinca sanayi puani geliyormu? Bürokratlar ne işe yarıyor?

Çevrimdışı Wayfear

• VIC2
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 04 Mayıs 2016, 23:01:22 »
Bürokratlar bölgedeki yönetim oranını arttırır.

Bölgedeki irticai - mafya faaliyetleri bu yönetime bağlıdır.

%20 Base puan verir .

%39,5 Bölgedeki Bürokratlar sayesinde yaparsın.

%39,5 da yönetim Harcaması sayesinde yaparsın.Ayrıca bu harcamalar Bürokrat teşvik hızını arttırır.

%99 olursa bölgede bu faaliyetler olmaz . Negatif etki verir genelde bu faaliyetler.

Fabrika seviyesi değilde İşçi sayın bu puanı değiştirir ve Teknolojinde etkiler.
Efsane

Çevrimdışı GoktugPasa

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 05 Mayıs 2016, 15:38:00 »
Örneğin ben core kazanma eventi yapmak istiyorum.Ama şöyle olucak: ''event 12345678910111213 *provincekodu* yazınca o şehirde coremiz olucak.Böyle bir event var ama sadece senin topraklarına geçiyor yoksa sahip olan devletin coresi oluyor.

Çevrimdışı GoktugPasa

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 05 Mayıs 2016, 18:44:07 »
Belçikanın bir soi'sine saldırsam belçıkanın müttefikleri savaşa girebilir mi?
Belçika süper güç mü de?Ve galiba hayır,sadece Belçika ve saldırdığın ülkenin müttefikleri girer.Ha Belçika savaş lideri olup başka müttefiklerini çağırabilir onu bilmem.
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2016, 18:44:38 Gönderen: GoktugPasa »

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 05 Mayıs 2016, 19:51:25 »
1-Koloni edilebilecek bölgenin yaşam orani çok düşük.Hangi teknolojileri açarak mevcut koloni etme puanimizi düşürürüz?
2-Vergi cok almama rağmen stoklar eğitim yönetim full olmasına ragmen göç veriyorum sürekli.Nasil alabilirim göç daha ne yapayım?
3-Bir devleti hangi teknolojiler ile daha hızlı etkime alabilirim?
4-İktidar partisinin kendim fabrika açma ma izin vermesine rağmen acamiyorum.Fabrika acma tusu aktif değil?
5-Etkimde olan devletin başka bir supergucun buyukelcisini nasil ona sınır dışı ettirebilirim?
6-İlişkimiz full olmasina ragmen ingiltere ile mut olamiyorum.Bunun icin baska ne yapabilirim.
7-Baska devlete actigim fabrikalarin geliri ve gideri bana mi geliyor.Ve başka devlete fabrika kursam sanayi puani banami geliyor?

Şimdiden tesekkurler biraz uzun oldu ama 😃