Gönderen Konu: Victoria 2 - Kısa Sorular ve Cevaplar  (Okunma sayısı 24378 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Stratejici

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Tarihçi
    • Profili Görüntüle
Ynt: Victoria 2 - Kısa Sorular ve Cevaplar
« Yanıtla #260 : 20 Kasım 2016, 18:16:41 »
Oyunu iyi bir çözmek için kolay ayarda Osmanlı ile açtım,Mısır'ın büyük bir bölümünü aldım,(sınır birliği sağlandı)Tripoli'yi aldım.Düzensiz birlikleri attım ordudan istihkamcı,ağır süvari,nitelikli piyade almak için,asker sayım az kaldı o yüzden,Rusya bana savaş ilan etti nasıl durdurabilirim ya da bir hata mı yaptım savaş açtıkar? İttifaklar yanımda gelmedi,1-2 gün sonra Frans ve Avusturya ardı ardına savaş ilan etti.Sizce askeri düzen filan taktikleri nasıl yapmalıyım?
Güçlü yöneticinin arkasında her daima güçlü ordu,güçlü halk ve güçlü hainler vardır.

Çevrimdışı Sezar

• The Great Khan
  • Tımarlı Sipahi
  • *
  • Victoria 2 Osmanlı Müptelası
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #261 : 20 Kasım 2016, 20:12:40 »
Buyuk guclerle iliskilerini iy tutacaksin Osmanli isen ozellikle Rusya ile.Devamli improve relations yaparak iliskileri iyilestir bosuna savasmak zorunda kalma

Çevrimdışı Stratejici

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Tarihçi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #262 : 20 Kasım 2016, 20:14:00 »
Büyüklerle hep geliştirip durdum hatta Avusturya-Prusya-Fransa ile ittifak kurdum ama Avusturya-Fransa savaş açtı.
Güçlü yöneticinin arkasında her daima güçlü ordu,güçlü halk ve güçlü hainler vardır.

Çevrimdışı Wayfear

• VIC2
  • Moderatör
  • *
  • Galaksiler fethedilmeyi bekleyen hazinelerdir
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #263 : 20 Kasım 2016, 20:18:22 »
Kötü şöhrete dikkat etmelisiniz .

Çevrimdışı Stratejici

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Tarihçi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #264 : 20 Kasım 2016, 20:22:07 »
Kötü şöhrete dikkat etmelisiniz .
Onun etkilerini,ne kadar olduğunu nereden görebilirim?

Çevrimdışı Wayfear

• VIC2
  • Moderatör
  • *
  • Galaksiler fethedilmeyi bekleyen hazinelerdir
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #265 : 20 Kasım 2016, 20:44:03 »
Üst menüde diplomasi bölümünde görünmesi gerek .

Çevrimdışı Lovely Youth

• Müsellem
  • *
  • privet comrade
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #266 : 14 Aralık 2016, 20:30:06 »
Arkadaşlar bir şey soracağım ben oyunu indirdim ama crackli oyun modları yine de yapabilir miyim? birde nereye atacağım bu modları ve türkçe yamayı?

Birde kırgızistanı aldım fakat medenileşmemiş diyor onu nasıl medenileştireceğim?
« Son Düzenleme: 14 Aralık 2016, 21:21:25 Gönderen: Lovely Youth »
Vaktiyle bir atsız varmış VAR OLSUN!

Çevrimdışı Zebercet

• Yeni Çeri
  • *
  • Bilincin her türlüsü hastalıktır.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #267 : 06 Ocak 2017, 20:30:48 »
İsviçre ile dört beş kayıt öldürdüm. Küçük kendi halinde bir ülke olduğu için öğrenmesi iyi olur dedim. Gerçi 500k nüfusla ne ordu basabiliyorum ne bir şey yapabiliyorum kendi halimde kavruluyorum da, bir şey soracağım, eğitim videolarında genelde başlar başlamaz ulusal hedef olarak hocaları seçiyorlar. Bu hocalar neden bu kadar önemli acaba ne fayda sağlıyor?
+Takviye olarak gönderdiğin ordunun savaşa yetişemeyip yenilen ordudan sonra onun da imha olması...

Çevrimdışı Herr Marschall

• Müsellem
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #268 : 06 Ocak 2017, 20:58:47 »
Hocalar derken neyi kast ettiğini tam anlamadım ancak clergy sınıfıysa bahsettiğin Darwinizm'e kadar okuma yazma oranının artmasına katkıda bulunuyor ve bu da bilimsel çalışmaların hızlanmasını sağlıyor. (Umarım doğru hatırlıyorumdur.)

Oyunu oynamayalı epey oldu (bir yıl falan) ancak sana şöyle naçizane bi tavsiyem verebilirim. Eğer Rusya veya Osmanlı gibi bürokrat sayısı az ve toprakları geniş bir ülke seçtiysen bilhassa yoğun ve yüksek nüfuslu yerlerde bürokratları teşvik et.

Rusya'yı seçebilirsin oyuna ısınmak için. Brezilya da iyi olabilir.

Çevrimdışı Zebercet

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #269 : 06 Ocak 2017, 21:15:58 »
Hocalar derken neyi kast ettiğini tam anlamadım ancak clergy sınıfıysa bahsettiğin Darwinizm'e kadar okuma yazma oranının artmasına katkıda bulunuyor ve bu da bilimsel çalışmaların hızlanmasını sağlıyor. (Umarım doğru hatırlıyorumdur.)

Oyunu oynamayalı epey oldu (bir yıl falan) ancak sana şöyle naçizane bi tavsiyem verebilirim. Eğer Rusya veya Osmanlı gibi bürokrat sayısı az ve toprakları geniş bir ülke seçtiysen bilhassa yoğun ve yüksek nüfuslu yerlerde bürokratları teşvik et.

Rusya'yı seçebilirsin oyuna ısınmak için. Brezilya da iyi olabilir.

Teşekkür ederim. Evet Clergy imiş İngilizce adı. Kusura bakmayın pek anlamıyorum Türkçe yamada hoca diye çevirmişler. Şimdi bir video izledim adam Fransa ile müttefik olup Hindistan bölgesinde bir ülkeye savaş açtı, Fransa bölgeye asker çıkarıp aldı bölge İsviçrenin oldu. &) Nufüs da direkt 2ye katlandı. Bu taktiği bir de ben deneyeceğim İsviçre ile. Daha sonra da Japonya açasım var. Rusyanın ve Osmanlının yüzölçümü gözümü korkutuyor. :suprised:
+Takviye olarak gönderdiğin ordunun savaşa yetişemeyip yenilen ordudan sonra onun da imha olması...

Çevrimdışı kerem1249

• Kudüs bizimdir!
  • Yönetici
  • *
  • Kısa bir süre yokum
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #270 : 06 Ocak 2017, 22:47:25 »
Sırbistan açıp Rusya ve Avusturya'ya yanaşıp gelişebilirsin @Zebercet. Yada Yunanistan ile Birleşik Krallık'a yanaşıp.
Ne mutlu Türk'üm diyene!

Bekle Kudüs, eski sahiplerin geri gelecek!

Çevrimdışı Paytak

• Sipahi
  • *
  • Youtube videoları çeken bir genç
    • Profili Görüntüle
    • Youtube Kanalım: Paytak Strateji
« Yanıtla #271 : 13 Ocak 2017, 21:09:44 »
Eu4'teki savemi dönüştürebileceğim dosya atabilen varmı?

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #272 : 15 Ocak 2017, 17:48:10 »
https://github.com/Idhrendur/paradoxGameConverters/releases/tag/EU4ToVic2-1.0E

(aç/kapa)

Daha fazlası için -> http://www.eu4wiki.com/Europa_Universalis_IV_to_Victoria_II_Converter
« Son Düzenleme: 15 Ocak 2017, 17:48:51 Gönderen: Gregory »

Çevrimdışı Paytak

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #273 : 15 Ocak 2017, 18:26:46 »
1.18 İçin değil mi bu?

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #274 : 15 Ocak 2017, 18:36:23 »
Yazmamış ve daha dün paylaşmış. En günceli bu denemen lazım.
« Son Düzenleme: 15 Ocak 2017, 18:37:15 Gönderen: Gregory »

Çevrimdışı Zebercet

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #275 : 18 Ocak 2017, 21:22:51 »
Arkadaşlar mesela Osmanlı ile Mısıra savaş açtım tüm topraklarını işgal ettim savaş hedefi olarak da epey bir toprağını talep ettim ancak ufak da olsa bir parçası kalıyor Mısırın. Tamamını almak için tekrar mı savaş açmam lazım. Bu arada mesela Mısır seferi uzarsa Rusya ve İngiltere bir olup bana dalıyorlar bunun sebebini bilen var mı? Fark ettiğim kadarıyla ordu sayım az olursa Avrupalı devletler dalıyorlar hadi onu anladım da Mısır işgalimden onlara ne. Savaş açarken falan özellikle dikkat ediyorum müttefik falan değiller, nedense savaşın sonlarına doğru araya girip beni barış anlaşmasına zorluyorlar.

Çevrimdışı Paytak

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #276 : 18 Ocak 2017, 22:13:47 »
Öncelikle evet bir kez daha savaş açman gerekiyor fakat abd himayesine giriyor çoğunlukla onun için etkisinden kurtarmak lazım neyse.Yukarıdaki pencerelerde kötü şöhret diye bir durum var.25'i aşmaması gerekiyor bunun.Aşarsa sıkıntı.Savaş sebebi araştırmak hedef eklemek falan hep şöhret'i arttırıyor,zaman içinde kendisi azalıyor.Kötü şöhret çok olunca 'Demokrasi' getirmek için savaş açıyolardır sana :D

Çevrimdışı Zebercet

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #277 : 18 Ocak 2017, 23:57:05 »
Teşekkür ederim dikkat edeceğim. Peki House Divided pakedinin farkı nedir? 1867 yılında başlaması dışında ekstra bir yenilik ekliyor mu oyuna? Sizce Osmanlı ile oynarken 1835den mi yoksa 1867den mi başlayayım?

Çevrimdışı Elessar

• CKII
  • Sekban
  • *
  • Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #278 : 19 Ocak 2017, 14:29:22 »
67 tavsiye ederim.
Modlar uyuy*r y*vrucaklar :fpalm:

Kronoloji, Aptallar tarihi.

Çevrimdışı Zebercet

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #279 : 19 Ocak 2017, 23:49:19 »
Tekrar teşekkürler. Kusura bakmayın üst üste sorular soruyorum ancak Yunanistana savaş açtığım zaman Rusya ve İngiltere tepeme biniyor bunun sebebi ne olabilir? Oyunun hemen başında açıyor kötü şöhretim yok ve Yunanistan ne kimsenin etkisinde ne de müttefiki var. Eğer böyle her savaş açtığım devletin yanına tepeme binecekse bunlar ne anladım ben bu işten.