Gönderen Konu: Stellaris - Kısa Sorular ve Cevaplar  (Okunma sayısı 4317 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı blackhawk

• Müsellem
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Stellaris - Kısa Sorular ve Cevaplar
« Yanıtla #20 : 18 Mayıs 2016, 01:32:25 »
Apol10, evet ileride federasyon kurma teknolojisini açıp yapabiliyorsun. Böylece federasyon başkanı oluyorsun. Ya da başka bir federasyona katılabiliyorsun.

Çevrimdışı Apol10

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 18 Mayıs 2016, 14:24:28 »
Apol10, evet ileride federasyon kurma teknolojisini açıp yapabiliyorsun. Böylece federasyon başkanı oluyorsun. Ya da başka bir federasyona katılabiliyorsun.

Fedaration ile ilgili bir teknoloji araştırdığımı hatırlıyor, hali hazırda var olan federasyonlara katılmak için teklif gönderebiliyorum, fakat federasyon kurulumunu hangi sekmeden yapacağımı bir türlü bulamadım, sınırım olan 4 büyük imparatorluk federasyon kurmuş, birine saldırdığımda 4'üde üzerime biniyor, bu işin içinden nasıl çıkacağımı bulamadım. :) Aslında ilerleyen dönemde iyi ilişkiler geliştirdiğin başka federasyon üyelerini kendine katılmaya ikna etme gibi diplomasi seçenekleri olsa oyun tadından yenmez.

Çevrimdışı Apol10

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 18 Mayıs 2016, 16:49:10 »
Bir sorum daha olacak, oyunun bugumu yoksa başka bir değişken mi var anlamadım ama Herhangi bir ulusa savaş açtığımda benim işgal ettiğim yerler bana 1 warscore veriyor, fakat düşman herhangi bir gezegenimi işgal ettiğinde 6-7 warscore kazanıyor, acaba savaşı ben ilan ettiğim için mi bu şekilde diye düşündüm, fakat biri bana savaş ilan ettiğinde de işlem aynı benim her işgalim 1 warscore getirirken, onların işgalleri 6-7 warscore getiriyor. başkentlerini işgal etmem bile durumu değiştirmiyor, bu durumda savaşı kazanmam imkansız hale geliyor, yardımcı olabilecek var mı ?

Çevrimdışı Sultan Ahmet

• Stellaris
  • Moderatör
  • *
  • By Fire Be Purged!!
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #23 : 18 Mayıs 2016, 18:04:44 »
Hangi hızda oynamamı tavsiye edersiniz
Modlar uyuy*r y*vrucaklar :fpalm:

Omparatorluğu

Çevrimdışı ak_gandalf

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 18 Mayıs 2016, 19:36:33 »
Hangi hızda oynamamı tavsiye edersiniz
Early game'de son hızda oynamanı tavsiye ederim savaşlardada orta hızı kullan bence

Çevrimdışı Sultan Ahmet

• Stellaris
  • Moderatör
  • *
  • By Fire Be Purged!!
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #25 : 21 Mayıs 2016, 17:36:00 »
Dün kasmayan oyun bugün kasmaya başladı.Kafayı yiyeceğim :wall: :wall: :wall: :wall:
Modlar uyuy*r y*vrucaklar :fpalm:

Omparatorluğu

Çevrimiçi Schwarze Herz

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 21 Mayıs 2016, 20:28:31 »
Oyunda bir süre geçtikten sonra imparatorluklar kendi aralarında federasyonlar kuruyor, bizimde federasyon kurup, bu federasyona başka imparatorlukları davet etme şansımız varsa, eğer böyle bir şey varsa nasıl yapılıyor ?

Sorun cevaplanamamış cevap vereyim. Oyunda ilk önce bir ittifak kurmalısın. Daha sonra bu ittifaka başkalarını da davet etmelisin. Üye sayısı en az 4 olduğunda, müttefik sekmesine tıklayıp (sağ alt köşede iki el olarak belirecek) üst taraftta yazan federasyon kurma seçeneğine tıklayarak kurabilirsin. Ama tabi ki ilk önce federasyon araştırmasını almalısın.

Dün kasmayan oyun bugün kasmaya başladı.Kafayı yiyeceğim :wall: :wall: :wall: :wall:
Oyunda böyle bir şey var maalesef. Eğer oyununuzun kasmadan ilerlemesini istiyorsanız hızı son seviyeye getirin. Zaten pek de hızlı olmuyor. İyi oyunlar :)
In War, Victory. In Peace, Vigilance. In Death, Sacrifice...

Çevrimdışı Norse

• Müsellem
  • *
  • Sons of Odin
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 21 Mayıs 2016, 23:03:29 »
arkadaşlar influence üretimini nasıl arttırabilirim?

Edit: Rival seçerek arttırabilirsiniz
« Son Düzenleme: 21 Mayıs 2016, 23:52:43 Gönderen: Norse »

Çevrimiçi Schwarze Herz

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 22 Mayıs 2016, 04:15:40 »
arkadaşlar influence üretimini nasıl arttırabilirim?

Edit: Rival seçerek arttırabilirsiniz
Bu sadece militaristler için geçerli.

Birisi de benim sorumu yanıtlasın o halde. Diplomasi de size -50 puan veren ''Base'' sınırlar arası boşluklar olmuyor muydu ? Şu anda kimseyle ittifak kuramıyorum çünkü her yerinde sınırım olan adam da, ta galaksinin öbür ucunda ki imparatorlukta -50 base veriyor.

Çevrimdışı edelweis

• Azab
  • *
  • Yeni bir üyeyim heralde :D
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 22 Mayıs 2016, 18:13:01 »
1-Fortress defense platform gibi birimleri nasıl basacağım.
2-Çember şeklindeki gezegenlere nasıl yerleşilir ya da nasıl tamir edilir?
3-Fazla energy credits nasıl depolanır?
Her elini sıkɑnlɑ dost, her cɑnını sıkɑnlɑ düşmɑn olmɑ.

Çevrimiçi Schwarze Herz

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 22 Mayıs 2016, 18:55:22 »
1-Fortress defense platform gibi birimleri nasıl basacağım.
2-Çember şeklindeki gezegenlere nasıl yerleşilir ya da nasıl tamir edilir?
3-Fazla energy credits nasıl depolanır?

1- İlk olarak araştırmasını yapmalısınız daha sonra ''Mining'' ''Research'' gibi binaları yapmanızı sağlayan gemi ile bu binaları yapabilirsiniz.

2-Sorunuzu tam olarak anlayamadım. Etrafında gök taşı olanları mı kast ediyorsunuz ? Maalesef kolonize etmede bu tür bir ''gezegen şekli'' bulunmuyor. Yani eğer o çemberli gezegende yeşil gezegen işareti var ise kolonize edebilirsiniz. Eğer kırmızı ise, hangi gezegen şekli olduğuna bakın (Tropical vs.vs.) Daha sonra bu gezegen türünü kolonize etmenizi sağlayan araştırmayı yaptığında, ''sarı'' gezegen işareti belirecektir.

Eğer hiç bir gezegen şekli yok ise, o gezegen koloni edilemez.

3-Yine enerji deposu kurmanızı sağlayan araştırmaları yapmalısınız ilk önce.

Çevrimdışı Norse

• Müsellem
  • *
  • Sons of Odin
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 23 Mayıs 2016, 20:32:21 »
Arkadaşlar oyunda baya ilerledim 2 vassalım bile var ama büyük savaş gemileri nasıl üretiliyor çözemedim göremedim.

Çevrimiçi Schwarze Herz

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 23 Mayıs 2016, 21:26:24 »
Uzay istasyonunuzu upgrade yapmalı bundan önce de gerekli araştırmayı yapmalısınız.

Yakında bunun için bir rehber yapacağım merak etmeyiniz.

Çevrimdışı Norse

• Müsellem
  • *
  • Sons of Odin
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 24 Mayıs 2016, 09:50:47 »
Savaş ile ele geçirdiğimiz bir gezegeni yok edebilir miyiz? Ben gezegeni yok edip outpost kurmak istiyorum

Çevrimdışı edelweis

• Azab
  • *
  • Yeni bir üyeyim heralde :D
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 26 Mayıs 2016, 14:03:27 »
Schwarze Herz teşekkür ederim benim 2. soru şuydu fallen empire lerin kurulu olduğu yerden bahsediyorum.
Her elini sıkɑnlɑ dost, her cɑnını sıkɑnlɑ düşmɑn olmɑ.

Çevrimdışı Patlıcan

• Sipahi
  • *
  • VIP ÜYE
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 27 Mayıs 2016, 23:18:20 »
Benim 2 tane sorum var. Bu fallen empire muhabbeti nedir ve genel olarak bu fallen angel, fallen empire ne demek?

Çevrimiçi Schwarze Herz

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 28 Mayıs 2016, 02:43:37 »
Fallen Empire'lar galakside binlerce yıl önce çok geniş sınırlara sahip olmuş İmparatorluklar. Daha sonraları bir olay sonrası imparatorlukları çöküş dönemine girmiş ve muhtemelen ırkları galaksinin her yerinden kaybolmuş. Bu Fallen Empire'lar da hala birlik içinde kalmayı başarabilmiş insanların, eski imparatorluğa ''varis'' olarak kurdukları devletler. Çok gelişmiş olan eski imparatorluğun varisçileri oldukları içinde son derece güçlü teknolojiye sahipler. 11k lık donanmaları 40k lık donanmanın canını yakabilir.

Bu devletler kendi içlerine dönükler ve nedeni bilinmiyor. Belki onların da başına bir ''oyun sonu eventi'' gelmiştir ve galaksiye tekrar açılmaya korkuyorlardır, yada atalarından kalanları kullanabilseler de, daha fazlasını üretebilmelerini sağlayan şemaları/teknolojileri kaybetmişlerdir. Belkide sadece içlerine dönmüşlerdir verilen onca kayıptan sonra...
(Bu arada Fallen Empire ların bazılarını yendiğinde bazı eventler görebilirsin onları science ship ile araştırınca. Bir örneği; bildikleri bütün teknoloji bir gezegende toplamışlardır ve onların yaptığı hataları yapmasınlar diye genç ırklara rehber olmaları için saklamışlardır. Ancak bu bilgiler hak etmeyenlerin eline geçmesin diye kendi içlerine dönerler ve bu teknolojiyi hak edenler gelene kadar korurlar)

Bu arada bu imparatorluklar onların sinirine gidecek bir şey yaparsan sana savaş açabiliyorlar ve buna da ''Awaken of Fallen Empire'' denilse de, yapımcıların dediğine göre bu tam olarak bir uyanış değil. Yani sadece sana karşı savaşıp tekrar içe dönüyorlar. Muhtemelen ileride bu Fallen Empire lar ile çok fazla DLC falan eklenecek. Ayrıca yeni bir oyna başladıktan sonra, bir önceki oyunundan olan imparatorluğunu bir Fallen Empire olarak görmek güzel olurdu...  &)
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2016, 15:36:46 Gönderen: Gregory »

Çevrimdışı Patlıcan

• Sipahi
  • *
  • VIP ÜYE
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 29 Mayıs 2016, 23:29:16 »
Çok teşekkürler.

Çevrimdışı lithium26

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 28 Haziran 2016, 20:49:53 »
İlk aldığımda fark etmemiştim ama boyutlar hiç gerçekçi değil. Bütün sistemler neredeyse birbirinin kopyası ama gerçek uzayda güneşten 100 kat bile büyük yıldızlar var.

Çevrimiçi Schwarze Herz

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 28 Haziran 2016, 21:34:04 »
Birbirlerinin benzeri değiller. Güneşin üstüne tıklayarak hangi tür olduğunu öğrenebilirsin.