Gönderen Konu: Observe Osmanlı  (Okunma sayısı 8832 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gregory

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Observe Osmanlı
« Yanıtla #80 : 19 Ekim 2016, 15:34:52 »
O olay hala devam ediyor Plaza'da da yazdım: (kendi yazdığım şeyi çevirmeye üşendim :S )

"in 1.18.3 this bug still exists

they're sieging fez with 50K and other troops were waiting around and suddeny a rebellion broke out in cairo but their size were just 23K. thus far is ok but then what did AI? they abandoned siege and left just 20K in fez and forced march to cairo with 160K soldiers !!! can you believe it? they were bringing 160K troops to defeat shitty 20K rebel army. and gues what? tunisian army saw this stupidity and destroyed ottoman stack in fez."

« Son Düzenleme: 19 Ekim 2016, 15:36:37 Gönderen: Gregory »

Çevrimdışı Vezir

• Prussian İnfantry
  • Sipahi
  • *
  • Herkes gibi, kendini stratejiye adamış oyuncu.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 19 Ekim 2016, 16:39:45 »
Benim Fransa oyunumda Osmanlı ciddiyim, "mal" gibi ( özür dilerim ama tarif edecek başka bir şey yok.) 150k askerin ( sanırım tüm ordusu ) ile Fas'a daldı. E, tabi sonra ordu çöp.  ;D
(aç/kapa)

Çevrimdışı Gregory

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 20 Ekim 2016, 16:22:18 »
Avusturya'nın Burgonya'yı aldığına sadece 1 oyunda şahit olurken tüm oyunlarda Macaristan'ı PU'ladığını gördüm. Ekstradan 2 oyunda Bohemya'yı PU'ya aldı ve genel olarak güçlenmiş diyebilirim. Osmanlı ise ileride nerf yiyebilir tek bir oyunda dahi göçmedi. Hatta bazı savaşlarda bildiğin ezdi geçti milleti, ben Avusturya + Bohemya + Macaristan'ı sağlam bir şekilde yendiğini pek görmemiştim önceden. Yalnız farkettiğim şeylerden biri AI'nin hiçbir oyunda Yeniçerileri alamamasıydı. İyi mi kötü mü bilemedim alsa bir ton para verecek o paralar enstitüler için lazım vs. Fransa her oyundaki gibi moral manyağı :)

Yalnız oyunda AI'nin düşman müttefiklerinin gücünü hesap edememe sorunu hala devam ediyor, bir oyunda 3 kez Avusturya'ya savaş açtı Osmanlı ve üçünü de kaybetti ve Sofya'ya kadar toprak verdi hah dedim ben İstanbul'da gidecek birazdan. İşin ilginci bir 100 sene sonra Avusturya'nın zayıflaması üzerine gene aldı oraları. Yenilmesinin baş sebebi REL idea grubunu alması ve savaşları cihat olarak açması idi. Eğer oyunda iki denk kuvvet varsa genelde ordular arasında kedi fare oyunu yaşandığı için direk mp'ler sıfırlanıyor ve wp ile bitiyor yada savaş açan tarafın mağlubiyeti ile. Osmanlı'da savaşları cihat ile açtığı için hepsinde %-15 geri başlıyordu.

Bu oyunda baştan sona kadar Franco-Ottoman müttefikliği vardı

Kırım Osmanlı'ya yaradı :)

« Son Düzenleme: 23 Ekim 2016, 16:26:15 Gönderen: Gregory »

Çevrimiçi Warwars

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Such forum much theme many mods wow
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 24 Ekim 2016, 22:40:42 »
Tüm oyunlarda Fransa İspanya'yı tokatlamış buna bir çözüm bulmaları lazım oyunun döneminde en güçlü devletlerden biriydi İspanya.

Çevrimdışı Gregory

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #84 : 26 Ekim 2016, 17:49:33 »
+5 tane daha geliyor. Son kanaatim oyun çıktığından beri mevcut olan en güçlü Osmanlı olduğu.

6

7

8

9

10

Çevrimdışı Sahipkıran

• World Conqueror
  • Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #85 : 26 Ekim 2016, 18:04:00 »
İlginç bir şekilde hepsinde de Ming dağılmış.

Çevrimdışı Rapper

• Loðbrók
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #86 : 26 Ekim 2016, 19:18:10 »
Osmanlı hep aynı şekilde genişliyor, bunun sebebini sadece ben mi merak ediyorum ?

Çevrimdışı Gregory

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #87 : 26 Ekim 2016, 20:30:23 »
Görevlerden dolayı işte. Kırım olmasa Kafkaslara hiç girmezdi Osmanlı. Mağriplilerle de dost olursa oraya gitmeyebiliyor.

Çevrimdışı Rapper

• Loðbrók
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #88 : 26 Ekim 2016, 20:56:21 »
Farklı bir senaryo için yeni görevler verilebilir bence.

Çevrimdışı Gregory

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #89 : 26 Ekim 2016, 22:36:52 »
Mission sistemi tamamen değişmeli aslında.

Çevrimdışı altnkurt

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #90 : 27 Ekim 2016, 01:30:58 »
Mission sistemi tamamen değişmeli aslında.

Bi süre sonra missionlar tıkanıyor zaten. Mısır, Levant, Mezopotamya aldık. Mission claimleri bitiyo. Yani ülkeye özgü missionlarda olmalı elbette ama missionlar daha dinamik olmalı. Oyunun gidişatına göre değişebilmeli. Birinden insult cbsi alınca onunla ilgili bi mission verilebilir mesela ona savaş açıp kazanma missionu ve dip rep veya prestige gibi ödüller.
Hatta mission tamamen kalkıp yerine başka bi mekanik gelmeli. Tech sisteminin enstitüyle değişmesi gibi. Biraz daha eventvari bi şekilde verilebilir mission claimleri.

Çevrimdışı Rapper

• Loðbrók
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #91 : 27 Ekim 2016, 02:36:09 »
Ai Osmanlı'nın hep aynı şekilde genişlemesinden dem vururken oyunun güzelliği işte Florance ile oyunumda Ai Osmanlı Korsika'da.

Çevrimdışı Gregory

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #92 : 27 Ekim 2016, 13:19:41 »
Almaz ki ama orayı, bir ihtimal İtalya'dan toprak alır ama genişleyemez İtalya'da.

Çevrimdışı Rapper

• Loðbrók
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #93 : 27 Ekim 2016, 14:19:58 »
Bilemiyorum buradan save edip kapadım oyuna devam edecegim duruma göre fotoğraf atıp bilgilendirme yaparım.

Çevrimdışı TheHuscarl

• Yeni Çeri
  • *
  • Osmanlıyla yargı dağıtıp Fransayla ezilen biri.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #94 : 30 Ekim 2016, 16:43:20 »
Avusturya'nın Burgonya'yı aldığına sadece 1 oyunda şahit olurken tüm oyunlarda Macaristan'ı PU'ladığını gördüm. Ekstradan 2 oyunda Bohemya'yı PU'ya aldı ve genel olarak güçlenmiş diyebilirim. Osmanlı ise ileride nerf yiyebilir tek bir oyunda dahi göçmedi. Hatta bazı savaşlarda bildiğin ezdi geçti milleti, ben Avusturya + Bohemya + Macaristan'ı sağlam bir şekilde yendiğini pek görmemiştim önceden. Yalnız farkettiğim şeylerden biri AI'nin hiçbir oyunda Yeniçerileri alamamasıydı. İyi mi kötü mü bilemedim alsa bir ton para verecek o paralar enstitüler için lazım vs. Fransa her oyundaki gibi moral manyağı :)

Yalnız oyunda AI'nin düşman müttefiklerinin gücünü hesap edememe sorunu hala devam ediyor, bir oyunda 3 kez Avusturya'ya savaş açtı Osmanlı ve üçünü de kaybetti ve Sofya'ya kadar toprak verdi hah dedim ben İstanbul'da gidecek birazdan. İşin ilginci bir 100 sene sonra Avusturya'nın zayıflaması üzerine gene aldı oraları. Yenilmesinin baş sebebi REL idea grubunu alması ve savaşları cihat olarak açması idi. Eğer oyunda iki denk kuvvet varsa genelde ordular arasında kedi fare oyunu yaşandığı için direk mp'ler sıfırlanıyor ve wp ile bitiyor yada savaş açan tarafın mağlubiyeti ile. Osmanlı'da savaşları cihat ile açtığı için hepsinde %-15 geri başlıyordu.

Bu oyunda baştan sona kadar Franco-Ottoman müttefikliği vardı
http://i.hizliresim.com/G3ro5r.jpg

http://i.hizliresim.com/yVOLRk.jpg

Kırım Osmanlı'ya yaradı :)
http://i.hizliresim.com/6mz580.jpg

http://i.hizliresim.com/WbO1Em.jpg

http://i.hizliresim.com/3AkO0M.jpg
Benim fransa oynumda osmanlı 1500lerin başında aldı yeniçerileri 1.18.3 te
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2016, 00:09:32 Gönderen: Rapper »

Çevrimdışı Gregory

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #95 : 03 Ocak 2017, 01:20:03 »
Bugüne kadar yaptığım observe'lerden gözlemlediğim saçmalıkları az çok modlayarak düzeltmeye çalıştım bir süre. Sonunda bayağı bir şey birikti ve bunları mod olarak foruma aktarmayı düşünüyorum. Yarın bir konu açabilirim bununla ilgili.

Çevrimdışı Rapper

• Loðbrók
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #96 : 03 Ocak 2017, 02:18:38 »
Bugüne kadar yaptığım observe'lerden gözlemlediğim saçmalıkları az çok modlayarak düzeltmeye çalıştım bir süre. Sonunda bayağı bir şey birikti ve bunları mod olarak foruma aktarmayı düşünüyorum. Yarın bir konu açabilirim bununla ilgili.
Kolay gelsin dört gözle bekliyorum, yardımcı olabileceğim bir şey olursa yeşillendirirsin.

Çevrimdışı Gregory

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #97 : 03 Ocak 2017, 02:20:01 »
Valla sıfır mod bilgisi ile yapmaya çalıştım bir şeyler ama amaçsız oldu gibi sonuçta player için değil AI için yaptıklarım. Ne biliyim oyun sonu canavarı olarak Osmanlı'yı görmek isteyen oyuncular denerler belki ;)

Çevrimdışı Rapper

• Loðbrók
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #98 : 03 Ocak 2017, 02:24:35 »
Sıfır mod bilgisi ile bunu yapabilirsen büyük bir gelişme göstermiş olursun ve bunun dışında uzun zamandır araştırma ve gözlem yapıyorsun bu oldukça önemli takdire şayan.