Gönderen Konu: EUIV - Ticaret Sorularınız  (Okunma sayısı 9730 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı xperrior

• Yeni Çeri
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Tüm Sorularım
« Yanıtla #60 : 10 Ocak 2017, 22:59:31 »
Biz senin babanı nereden tanıyalım arkadaşım.

O değilde bu soruyu uzun süredir görmemiştim.

Çevrimdışı Sauron

• Yeni Çeri
  • *
  • Only Kebab Player
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 10 Ocak 2017, 23:35:02 »
Adam arşivinden çıkarttı fotoğrafı :)

Çevrimdışı Gregory

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 11 Ocak 2017, 19:04:07 »
Tek cümle ile cevaplanabilecek kısa sorular için ayrı bir konumuz var arkadaş paylaşmış orada sormalısın
fakat;
senin konunda olduğu gibi 3-5 tane soru varsa bunu farklı bir konu açarak sorabilirsin
fakat;
senin sorduğun sorular için açılmış bir konu (ticaret sorularınız) zaten mevcut rehberler kısmında dolayısıyla sorularını o başlık altından sorman gerekirdi ki siz bunları okurken ben bu mesajları çoktan o konuya taşımış olacağım
Ayrıca, kısa soru&cevaplar konusuna atılan hiçbir soru kaybolmuyor emin ol hatta biraz iddialı olacak ama ben GM olduktan sonra yani son bir yılda atılan soruların %99'u cevaplanmıştır

Sorularına gelirsek;

ROM günlüklerinde ticaret merkezi değil ticaret şirketi demek istemiştim 1.18 öncesinde sadece batı teknolojisindeki devletler şirket kurabiliyorlardı, yanlış yazmışım düzelttim.

2) Forumda arama yaparsan gayet rahat bulabilirsin çünkü daha önce defalarca soruldu bu soru derken bil bakalım ne oldu? Yaptığım arama sonucunda karşıma çıkan ilk konu ki içindeki mesajları normalde kısa sorular konusuna taşımam gerekirken konu sahibine cevap vermişim. Daha da ilginci ne biliyor musun? Konuyu açan kişi sensin. Tam olarak 4 Ekim 2016'da saat 12'yi 7 geçe yine bu soruyu sormuşsun ve cevabını gene ben vermişim. Peki karşılığında sen ne yapmışsın? Rahatını bozup ne bir teşekkür etmişsin ne de konuya ilgi göstermişsin. Şimdi seni kime havale etsek bilemedim.

http://paradoxfan.com/forum/index.php?topic=51142.msg880123#msg880123
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2017, 19:15:00 Gönderen: Gregory »

Çevrimdışı Zebercet

• Yeni Çeri
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Ynt: EUIV - Kısa Sorular ve Cevaplar
« Yanıtla #63 : 30 Ocak 2017, 06:36:40 »
Ticaret mantığını anlatabilecek var mı Osmanlı oyunumda Anadoludaki beylikleri aldım yalnız savaş sırasında feci borçlandım ve oyun kısır döngüye girdi o andan sonra bütün masrafları kıstığım halde -10 ducata düştü gelir ve borcu borçla kapatmaya başladım ticaret merkezlerine tacir gönderdim ama en fazla 5-6 ducat gelir geliyor iki bölgeden faiz gideri tek başına 20yi geçti.  :'(

Oyunum dlcsiz orijinal arkadaşlar. Ironman oynuyorum. &)

Ve bu idea denen şeyi ben açamadım 1444 senaryosunda 1460lara gidebildim teknoloji kasmak gerekiyor sanırım hemen açılmıyor idealar?
« Son Düzenleme: 30 Ocak 2017, 06:39:37 Gönderen: Zebercet »

Çevrimdışı Gregory

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: EUIV - Ticaret Sorularınız
« Yanıtla #64 : 31 Ocak 2017, 13:41:38 »
Ticaret için konuyu okuyabilirsin. Borç çoksa askerlerini terhis et yada morallerini düşür ve kalelerinden bazılarını yık kalanlarınıda çürümeye bırak.
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2017, 13:41:49 Gönderen: Gregory »

Çevrimdışı Gregory

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 06 Mart 2017, 15:49:28 »

Çevrimdışı TheHuscarl

• Yeni Çeri
  • *
  • Dede <3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 09 Mart 2017, 17:21:15 »
Bende gördğm o adamı deli herhalde  ;D

Çevrimdışı ryanconner

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 28 Mart 2017, 01:02:37 »
İsveç ile ticaretten 65 k gelir elde ettim fena sayılmaz sanırım kaptım bir şeyler :D

Çevrimdışı UNBAHTIBIL

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 06 Nisan 2017, 18:29:41 »
Aylık mı, toplamda mı?

Ve tabii, izlediğin stratejiyi söyleyebilir misin?

Çevrimdışı ryanconner

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 18 Nisan 2017, 18:26:37 »
Aylık evet.Yayılma politikamı tamamen değerli ticaret bölgeleri üzerine kurdum,buraları elde ettikten sonra da bu bölgelerde(Lübeck,Baltık Denizi kıyıları) ticaret binaları yaptım.Bu ticaret bölgelerindeki fiyat olarak değerli olan(kumaş,demir,bakır v.b) ürünler için üretim binaları yaptım.Tabiki trade idea ile beraber İsveç için hiç de fena olmayan bir gelir oldu.

Çevrimdışı Zebercet

• Yeni Çeri
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 20 Nisan 2017, 17:08:10 »
Ben hafif gemiyle ticaret noktası koruma işini hep esgeçmiştim şimdiye kadar, astarı yüzünü karşılamaz, donanma limitini harcamaya değmez gibi bir düşünce vardı ancak dünkü oyunumda gördüğüm kadarıyla ticaretin temel noktası gibi bir şeymiş ya o, acayip fark ettirdi. Bundan sonra ellişer gemilik filolar kurup göndermek farz oldu. :)