Gönderen Konu: EUIV - Ticaret Sorularınız  (Okunma sayısı 13787 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: EUIV - Ticaret Sorularınız
« Yanıtla #40 : 05 Eylül 2016, 23:34:56 »
Rekabet varsa yarar.

Çevrimdışı Elessar

• CKII
  • Sekban
  • *
  • Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #41 : 08 Eylül 2016, 20:00:45 »
Yahu yaramıyor abi rekabet olsa da yaramıyor. Bence Hoi4 ticareti daha mantıklı   :wall: :wall:
Modlar uyuy*r y*vrucaklar :fpalm:

Çevrimdışı Muhafız

• Mr. Achievement
  • Moderatör
  • *
  • EU4 Moderatörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 09 Eylül 2016, 16:25:04 »
Ticarette yapmanız gereken tek şey incoming olmayan yerleri aktarmak. Örnek vermek gerekirsek normalde Halep'teki ticaret tüccar olmadan İstanbul'a akmaz. İskenderiye'ye akar. Sizin boşuna Halep'e tüccar koymanıza gerek yok yani. İskenderiye'deki tüccar işinizi görecektir. Kırım'da ise böyle bir ticaret akışı söz konusu bile değil bu yüzden Halep'teki tüccarı Kırım'a koyarsanız daha çok gelir elde edersiniz.  tbrk*

Çevrimdışı elano_16

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 20 Ekim 2016, 19:46:37 »
- Afrika'da ticaret şirketi kurmak mı, yoksa o bölgeyi eyalet yapıp daha fazla vergi toplamak mı daha mantıklıdır? Ticaret şirketi olayını açıkcası tam kavrayamadım. Province trade power %50'yi geçerse tüccar veriyor ama o kadar nasıl güçlenilir bilmiyorum.

- Strategic goods ile kahve ticaretinde market share'de %20'yi geçmek istiyorum çünkü enstitü yayılım hızını %5 arttıran bonus veriyor. Bunun için koloni yaparken hep kahve çıkma olasılığı yüksek yerleri seçtim. Bundan sonra ne yapmalıyım? Başka ürünlerde de güzel bonuslar var. Bir ürünü domine etmenin yolları var mıdır?

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 20 Ekim 2016, 21:13:58 »
- Ticaret şirketi kurmak, o bölgede çıkan madenleri ticarete aktarıp merkezine göndermek daha mantıklı. Ticaret gücünü arttırmak çok zor değil sadece bölgedeki ticari güç arttıran vilayetleri ele geçirip ticari binalar kurman gerekiyor. Olmadı yanına bir iki yüksek DEV'e sahip vilayet daha alırsın. (Gemi göndererek gücünü arttırırsan ticaret şirketi için bu sayılmaz)

- Minimap'den değerli maden haritasını açıp bakacaksın kahve nerelerde üretiliyor. Oraları alacaksın sonra fabrika kuracaksın o vilayetlere. Bu şekilde yaparsan tamamını almana gerek kalmaz bonusu almak için. Adı üstünde kahvenin piyasa paylaşımına ledger'dan bak kimlerde bu oran yüksek, git onlara dal. Bu şekilde domine edersin. Atölye ve fabrika kurmak önemli eğer küçük bir miktar arttırmak istersen şehrin DIP gelişmişliğini arttırmak aynı zamanda üretimi de arttırır. Olmadı idea/policy'ler üretim arttıranlara bak...

Çevrimdışı elano_16

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 20 Ekim 2016, 23:43:15 »

Benim kolonim benim pazar payımı çalıyor :fpalm: Amacım ticaretten gelir elde ederken bir de üstüne bu bonuslardan bir kaçını kazanmak.

« Son Düzenleme: 21 Ekim 2016, 00:11:41 Gönderen: Gregory »

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 21 Ekim 2016, 00:10:39 »
Etiyopya'da bulunan turuncu ile işaretli vilayetleri alırsan oyun sonuna kadar birinci olursun :)

« Son Düzenleme: 21 Ekim 2016, 00:11:27 Gönderen: Gregory »

Çevrimdışı Kaptan

• Denizlerin Hakimi
  • Tımarlı Sipahi
  • *
  • Allah'ın Yeryüzündeki Gölgesi
    • Profili Görüntüle
Tüm Sorularım
« Yanıtla #47 : 10 Ocak 2017, 22:19:54 »
1-Ticaret merkezi nasıl kurulur
2-Ticaret şirketi nasıl kurulur
3-Yeni devlet kurarken idea seçme bölümünde tradition ve ambition var. Sanırım bunlar oyuna başlarken bize verilen idealar. Ben örneğin moral of army+5 i traditiona değil ambitiona ekleyip devleti kursam nasıl etki eder.
4-Moderatörler soru için açtığım başlığı neden siliyor ???
5-Babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi ?
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2017, 18:50:22 Gönderen: Gregory »

Çevrimdışı Elessar

• CKII
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
Ynt: Tüm Sorularım
« Yanıtla #48 : 10 Ocak 2017, 22:30:50 »

Çevrimdışı Kaptan

• Denizlerin Hakimi
  • Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 10 Ocak 2017, 22:33:00 »
http://paradoxfan.com/forum/index.php?topic=38567.0 .

Konuların çoğu soru için açılıyor. Burada daha hızlı göze çarpıyor. Orada soru kaybolup gidiyor. Bir soru sorsak hadi neyse oraya açalım 5-6 soru soruyorum şurada

Çevrimdışı Elessar

• CKII
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #50 : 10 Ocak 2017, 22:34:25 »
Zaten modlar uyuyor bi bakın birleştirin şu soru konularını ya.

Çevrimdışı Muhafız

• Mr. Achievement
  • Moderatör
  • *
  • EU4 Moderatörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 10 Ocak 2017, 22:35:08 »
1- kurulmaz. modla olabilir
2- afrika hindiçin veya Endonezya bölgesinde toprağa sahip olman ve state yapmaman gerekir.
3- o ideaya daha geç erişirsin fakat CN kurarken daha az puan harcar eğer harcaman fazlaysa.%20 morali tratition'a koyarsantoo early ideas 30 yazar örneğin
4- açtığın bölümleri kısa sorular bölümüne taşınıyor silme gibi bir durumumuz söz konusu değil.

Çevrimdışı Kaptan

• Denizlerin Hakimi
  • Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 10 Ocak 2017, 22:38:26 »
1- kurulmaz. modla olabilir
2- afrika hindiçin veya Endonezya bölgesinde toprağa sahip olman ve state yapmaman gerekir.
3- o ideaya daha geç erişirsin fakat CN kurarken daha az puan harcar eğer harcaman fazlaysa.%20 morali tratition'a koyarsantoo early ideas 30 yazar örneğin
4- açtığın bölümleri kısa sorular bölümüne taşınıyor silme gibi bir durumumuz söz konusu değil.

Artık her teknoloji grubuna ait devlet ticaret merkezi kurabilecek. (Eskiden sadece batılılar kurabiliyordu)

Gregory bunu yazmış enstitü rights of man rehberinde. Demek ki kuruluyor

3. anlamadım
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2017, 22:39:55 Gönderen: xperrior »

Çevrimdışı Patlıcan

• Sipahi
  • *
  • Iron sword huh? What are you killing, butterflies?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 10 Ocak 2017, 22:41:56 »
merkez diil şirket kurulabiliyo merkez kurmak mod işi yanlış olmuş o.
I used to be an adventurer like you... Then I took an arrow in the knee.                                                                                                                                                  So you can cast a few spells? Am I supposed to be impressed?                                                                                                                                                  Let me guess someone stole your sweetrole.                                                                                                                                                  Hey, you mix potions, right? Can you brew me an ale?

Çevrimdışı Muhafız

• Mr. Achievement
  • Moderatör
  • *
  • EU4 Moderatörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 10 Ocak 2017, 22:42:20 »
ticaret şirketi demek istemişi büyük ihtimalle. 3. için ne kadar erkene koyarsan o kadar erken erişirsin. tabii ki erkene aldığın idea önemliyse puanı artacaktır.

Çevrimdışı Kaptan

• Denizlerin Hakimi
  • Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 10 Ocak 2017, 22:46:08 »
ticaret şirketi demek istemişi büyük ihtimalle. 3. için ne kadar erkene koyarsan o kadar erken erişirsin. tabii ki erkene aldığın idea önemliyse puanı artacaktır.

Ortadaki kısımdan bahsetmiyorum sanırım sen onu anladın. Tradition ve ambition ne işe yarıyor onu merak ediyorum.

Çevrimdışı Patlıcan

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 10 Ocak 2017, 22:47:15 »
tradışın ilk idea oyun açaraçmaz sende oluyo ambişın ise 21 dene idea alınca açılıyo.
I used to be an adventurer like you... Then I took an arrow in the knee.                                                                                                                                                  So you can cast a few spells? Am I supposed to be impressed?                                                                                                                                                  Let me guess someone stole your sweetrole.                                                                                                                                                  Hey, you mix potions, right? Can you brew me an ale?

Çevrimdışı Kaptan

• Denizlerin Hakimi
  • Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 10 Ocak 2017, 22:49:08 »
Sağolun ikinizide teşekkür ederim.

Ticaret şirketi kurarken hangi adımları takip edeceğiz ?

Çevrimdışı Patlıcan

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 10 Ocak 2017, 22:55:41 »
rehberler gısmında vardı bunlar oraya baktınmı?

Çevrimdışı ketolar

• Sekban
  • *
  • Erbörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 10 Ocak 2017, 22:58:21 »
5-Babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi ?

Biz senin babanı nereden tanıyalım arkadaşım.

O değilde bu soruyu uzun süredir görmemiştim.