Gönderen Konu: EUIV - İtiraflarınız  (Okunma sayısı 8968 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı MelaRossa

• Sipahi
  • *
  • The Emperor
    • Profili Görüntüle
Ynt: EUIV - İtiraflarınız
« Yanıtla #40 : 21 Aralık 2016, 14:30:45 »
Hala geçerli olanlar:

Güncelleme:
  • Geçen sene Ocak'tan beri sadece 1 oyun oynadım ve bu oyun aynı zamanda -> son 2 yıldır ilk defa bir oyunu yarıda bıraktım ROM çıktığı zaman başladığım Osmanlı oyunu.
  • Oyuna başladığım ilk sene hariç (2013-2014 başı) ironman oynamama rağmen hiç save/load yapmadım, hiç ironman oynamadım. Bir savaşı kaybettiğim yada kötü hükümdar geldiği için save/load yapmadım hiç. Sadece atıyorum son 30-40 seneden memnun olmadıysam yada yapmam gereken bir şeyi yapmayı unutttuysam 30-40 sene öncesine dönerdim.
  • Sanırım oyundan sonunda cidden bıktım. Daha oynar mıyım bilmiyorum... Observe rulz

Observe'den gerçekten ne anlıyorsun anlamadım bir türlü :D.

Bence bıktığın bir oyunu zorlamak yerine yeni şeyler dene. İlla başka bir strateji olmak zorunda değil. Sayısız oyun seçeneği olduğu gibi sayısız zevk seçeneği de var.

« Son Düzenleme: 29 Aralık 2016, 18:23:38 Gönderen: Gregory »
Demokrasinin esas prensibi, halkın egemenliğidir. Ama milletin kendini yönetecekleri iyi seçebilmesi için, yetişkin ve iyi eğitim görmüş olması şarttır. Eğer bu sağlanamazsa demokrasi, otokrasiye geçebilir. Halk övülmeyi sever. Onun için, güzel sözlü demagoglar, kötü de olsalar, başa geçebilirler. Oy toplamasını bilen herkesin, devleti idare edebileceği zannedilir.
Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar.

Çevrimdışı Gregory

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 21 Aralık 2016, 14:35:45 »
Sanırım bütün oyunlardan bıktım :) Zaten çok zamanımda olmuyor 1-2 aydır, observe ise ayda yılda bir müdahale etmezsem arkaplanda oynuyor ben başka işlerle uğraşırken :)

Çevrimdışı Paytak

• AAR Yazarı | EUIV
  • Moderatör
  • *
  • Youtube videoları çeken bir genç
    • Profili Görüntüle
    • Youtube Kanalım: Paytak Strateji
« Yanıtla #42 : 21 Aralık 2016, 14:37:53 »
Aslında iyiye yönelik bir itiraf yapayım.Neredeyse kurulabilecek tüm ülkeleri kurdum ama çoğunlukla 1600lerden sonra hile açar saveyi silerdim. İronman ile oynamaya 10 aydır falan başladım.4 yıldır oynuyorum oyunu :D
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2016, 15:03:40 Gönderen: Gregory »

Çevrimdışı enes28

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 21 Aralık 2016, 16:36:31 »
Genelde teknolojide geri kalıp oyunu kapatıyorum ve hiç bir oyunum son yıla kadar sürmedi.

Çevrimdışı kerem1249

• Master of Battles
  • Global Moderatör
  • *
  • Efsaneler unutulmadı, unutulmaz.
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Hayran Forumu | WizardFan
« Yanıtla #44 : 21 Aralık 2016, 17:51:58 »
İtiraf ediyorum tüm oyunlarım 1600'lerde bitiyor. Böyle olmaması için kendimi uzun oyunlara alıştırmaya çalışıyorum. :)

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 21 Aralık 2016, 19:22:08 »
Takıntılı olarak halen 100 oyunumdan 98ini Osmanlı oynuyorum başlangıçta belirlediğim yerleri alamayınca direkt yenide kuruyorum. Bu sebeble 100 oyun dedim. Ticaret sistemini bilmeme rağmen Osmanlı ile baya genişlediğimden 1 kere bile baktığım olmuyor.

Çevrimiçi erdem13

• Sipahi
  • *
  • "Attila'nın ateşi var içimizde!"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 21 Aralık 2016, 20:32:31 »
Osmanlı ile Bizans'a Conquer Constantinopol yerine Humiliation casus belli'si ile savaş açtım ve bunu savaş sonunda anlaşma yaparken İstanbul'u seçemediğimde farkettim.

İki kere.
Roma die uno non aedificata est.
/
Roma bir günde inşa edilmedi.

Çevrimdışı Mdmusti

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 21 Aralık 2016, 22:48:02 »
oyunu en fazla 3-5 oturum oynuyorum. 1700leri hiç göremedim. sıkılıyorum. herhalde bitirebildiğim tek oyun vic2, o da 100 yıllık bir aralığı olduğu için muhtemelen.

her yeni dlc çıktığında korsan versiyonu açıp bakıyorum nasıl olmuş diye, sonra yine world of tanks.

Çevrimdışı vincentm

• Yeni Çeri
  • *
  • Stratejist-Diplomat
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 21 Aralık 2016, 23:04:17 »
Ironman modda hollanda ile oynarken öyle agre.e. yükseldiki başta koalisyonmu " :wiseguy: " en fazla neolabilirki diyerekten saldırı yaptıktan sonra. Karşı karşıya kaldığım koalisyon sonucunda save'i silip yeni bir Dutch Empire Save'ine başlamam.  ;D ;D

Bir arkadaşımlada çok kişili bir odada multi oynuyorduk. Ben novgorod o da isveç olmuştu. Danimarkaya karşı bağımsızlık savaşı açıp, savaşı kazanıp savaş antlaşmasından sadece toprak alarak bağımsızlığını almayı unutmuştu  :wall:  ;D ;D ;D
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2016, 23:06:33 Gönderen: vincentm »
WHEN I WANT TO START NEW CAMPAIGN, AND TOMORROW IS PATCH DAY

Çevrimdışı enes28

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 22 Aralık 2016, 18:36:46 »
oyunu en fazla 3-5 oturum oynuyorum. 1700leri hiç göremedim. sıkılıyorum. herhalde bitirebildiğim tek oyun vic2, o da 100 yıllık bir aralığı olduğu için muhtemelen.

her yeni dlc çıktığında korsan versiyonu açıp bakıyorum nasıl olmuş diye, sonra yine world of tanks.

Adam benim kafada aynen eu sarmayınca world of tanks :D

Çevrimdışı MelaRossa

• Sipahi
  • *
  • The Emperor
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 22 Aralık 2016, 19:24:49 »
Osmanlı ile Bizans'a Conquer Constantinopol yerine Humiliation casus belli'si ile savaş açtım ve bunu savaş sonunda anlaşma yaparken İstanbul'u seçemediğimde farkettim.

İki kere.

Abi o bir şey değil, neticede maksimum iki sene sürüyor kuşatma. Özellikle şöyle Commonwealth veya Fransa gibi hayvan gibi bir ülkeye karşı savaşınca zaferden sonra humilate rival yapıldığını fark etmek evlat acısı gibi koyuyor.
Demokrasinin esas prensibi, halkın egemenliğidir. Ama milletin kendini yönetecekleri iyi seçebilmesi için, yetişkin ve iyi eğitim görmüş olması şarttır. Eğer bu sağlanamazsa demokrasi, otokrasiye geçebilir. Halk övülmeyi sever. Onun için, güzel sözlü demagoglar, kötü de olsalar, başa geçebilirler. Oy toplamasını bilen herkesin, devleti idare edebileceği zannedilir.
Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar.

Çevrimdışı Vezir

• Prussian İnfantry
  • Sipahi
  • *
  • Herkes gibi, kendini stratejiye adamış oyuncu.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 22 Aralık 2016, 19:50:25 »
Gregory Enstitü Taktiği uygulayayım ayağına Bizans'a savaş açtım ve diğer şehirleri alırken Konstantinopole'yi alamadığımı fark ettim ve orada kocaman bir Venedik gördüm.  ;D
(aç/kapa)

Çevrimdışı Ügüt

• Sipahi
  • *
  • Türke Kafa Tutanın Tutulacak Kafası Kalmaz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 22 Aralık 2016, 22:32:59 »
Ecdadla oynarken FSM ölünce kapatıp ertesi gün yeniden ecdadla başlarım :D Buda böyle bir huyum
ℂ⋆═══♥═Türkiye═♥═══ℂ⋆

Çevrimdışı Probang

• Ağır Süvari
  • *
  • Red Ale
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 22 Aralık 2016, 22:34:40 »
Dadak ile Ömer savaşırken tarafsız gibi görünüp ikisininde arkasını kazıyordum xD

Çevrimdışı dark06mrt

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 24 Aralık 2016, 18:09:39 »
Dönüşüm bu yorumla olsun  :)
İlk zamanlar savaş kaybettiğimde direk alt+f4
Campaignlerimi ironman oynamaya başlamadan önce direk hile yapardım
Otto ile memlüğe kaybetmişliğim var :)
Ve hiçbir oyunumu 1820ye kadar oynamadım.

Daha öğreneceğim çok şey var ama neyse ki noob günlerimden kurtuldum
"Eğer padişah iseniz ordunun başına geçin,eğer ben padişah isem emrediyorum gelin ordunun başına geçin"
Sultan II.Mehmed Han

Çevrimdışı tozdlk95

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 24 Aralık 2016, 18:39:37 »
-Ekonomiyi hiç ama hiç beceremiyorum
-Sadece 2 campaign bitirdim
-Orijinal oyun var ama DLClerin hepsini alamadığım için korsan oynuyorum
-Çok büyük hevesle başladığım oyunda başlangıç şartları istediğim gibi değilse oyundan çıkıyorum ve o oyunu oynama hevesim kaçıyor
-1.15'ten sonra gelen hiçbir patchi beğenmedim ve hiçbir düzgün campagnim olmadı hep bi yerlerde patladım hala 1.15'te oynama isteğim var ama öyle yapınca kolaya kaçıp işime geldiği gibi davranmış hissettiğimden kendime yediremiyorum
-İnanılmaz bi Persia formlama tutkusu var ancak hiç formlayamadım Tabarestan çok zor QQ ise nomad bi devletle oynamak cidden sinir bozukluğu yaratıyor. Sadece oyunun ilk versiyonunda Timur'dan release vassal yapıp açtığım bağımsızlık savaşını kazanarak oynayabilmiştim, Custom Nationla denedim ama işin kolayına kaçmak gibi geldiğinden çok oynayamadım. (Bunun bi püf noktası varsa önerilere açığım bu arada)

Çevrimdışı homojuridicus

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 24 Aralık 2016, 23:38:26 »
Defalarca Endülüs'ü kurmak için Granada'yı aldım fakat başarısız oldum.
Normal zorlukta oynuyorum.
Osmanlı ile oynarken 1600'lerden sonra sıkılıyorum.
İberya'da ve Doğu Avrupa'da oynamaktan ilginç bir zevk alıyorum.
« Son Düzenleme: 24 Aralık 2016, 23:38:58 Gönderen: homojuridicus »

Çevrimdışı Patlıcan

• Sipahi
  • *
  • VIP ÜYE
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 26 Aralık 2016, 21:31:58 »
ne çok itirafçı varmış memlekette, içinizi dökün desek duramıcaz demekki :D

Çevrimdışı Nomand Man

• (3.Reich Empire)
  • Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 26 Aralık 2016, 21:52:14 »
Oyunu ilk başladığımda Otto ile herkese savaş açmıştım sonra hepsine yenilip oyunu kapattım.Ve hala 1820'ye kadar oynamadım 1750'lerden sonra sıkılıp çıkıyorum.
Hardcore denemesi mi grup denemesi mi yoksa zenci gücü mü bu fikir nedir açıkla bize :)
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı jax61

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 27 Aralık 2016, 15:47:22 »
oyunun başında güçlenmek için elimden geldiğince kasarım .çok dikkatli ilerlerim. urayı da alsam burayı da alsam. sonra güçlenince sıkılıyorum. nereyi alsam diye düşünüyor sonra üşeniyor ve oyunu yarım bırakıp çıkıyorum. benimde sıkıntım bu.

bir arkadaş - 3 stability deyken memlükü 8 yılda annexledim yazmış da bu wc yapmaya çalışanların taktiğidir ve özellikle mingi yutarken mutlaka kulanılır. koca mingi başka yutamazsınız. mecburen - 3 stabta dururkene 180-200 lük overleri  da göz önünde bulundurup annexliceksiniz.tabi bu sağlam kafa işi. benim işim değil :d ben üşengeç adamım.
oyunu oynamak nasıl öğrenilir ? çok oynuyorum ama bir türlü öğrenemedim şu oyunu.