Gönderen Konu: EUIV - İtiraflarınız  (Okunma sayısı 16041 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Vezir

• Prussian İnfantry
  • Sipahi
  • *
  • Herkes gibi, kendini stratejiye adamış oyuncu.
    • Profili Görüntüle
Ynt: EUIV - İtiraflarınız
« Yanıtla #20 : 07 Aralık 2015, 21:39:21 »
Herşey bir tozbulutuydu
(aç/kapa)

Çevrimdışı Sky

• Sipahi
  • *
  • Yeni bir üye değilim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 07 Aralık 2015, 21:47:41 »
Sonra büyük patlama ve evren...

Çevrimdışı GamerGenc

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 07 Aralık 2015, 22:33:46 »
Az önce Aragon PU'sunda kaldığım Kastilya oyunumda isyan edip DLC'siz yani ittifaksız halde Portekiz-Aragon-Napoli üçlüsünü bitirdim, arada ben de bittim (yoruldum ve ülke ekonomik olarak bitmek üzere).   :drunk:

0-0-0 Enrique yüzünden uzun süre Kastilya oynamam. Ne ölüyor, ne heir bırakıyor.  >:(
« Son Düzenleme: 07 Aralık 2015, 22:35:11 Gönderen: GamerGenc »
Haşa ve kella ! Padişahlarımız harem'e adım bile atmamıştır. Tüm hayatı sefer düzenlemekle geçtiğinden Sultan Süleyman bölünerek neslini devam ettirmişti.

Çevrimdışı Destegebildir 423

• Müsellem
  • *
  • .mudlo eyü ineY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 09 Aralık 2015, 13:42:55 »
Oyuna başladığımda,Osmanlı almıştım Timur annexledi.İkinci oyunumda İngiltere olmuştum Fransa'nın gücünü bilmeden saldırmıştım.Döve döve her şeyimi aldı.Adada aptal aptal Avrupa'yı izlemiştim.

Yine başladığım zamanlar manpower ne bilmiyordum.Azaldığını biliyordum ama önemli bir şey değildir deyip geçerdim sonra ordularım takviye almaz yok olurdu ve ben sinirlenip Alt+F4 yapardım.

Hala da devleti batırırsam Alt+F4 yapıyorum
Jagdtiger candır gerisi patlıcandır.

Çevrimdışı Kirpi

• Müsellem
  • *
  • AS
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 09 Aralık 2015, 15:06:58 »
Multiplayer oyunda can sıkıntısından hile yapmıştım. Hala kimse bilmez  evil*

Çevrimdışı Vezir

• Prussian İnfantry
  • Sipahi
  • *
  • Herkes gibi, kendini stratejiye adamış oyuncu.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 09 Aralık 2015, 15:46:54 »
Artık biliyoruz >:)
(aç/kapa)

Çevrimdışı Nerd Playing Show

• Yeni Çeri
  • *
  • Hikaye,paradox hastası ve NAZİ!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 09 Aralık 2015, 19:03:27 »
Multiplayer oyunda can sıkıntısından hile yapmıştım. Hala kimse bilmez  evil*
Nasıl Yaptın Kardeş
Rehber ve oynanyışlarımı yayınladığım youtube kanalım http://www.youtube.com/user/TheHaydioyunoynamaya

Çevrimdışı Kirpi

• Müsellem
  • *
  • AS
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 10 Aralık 2015, 08:58:32 »
İşin açıkçası bir sürü yöntemi var , oyun host ederseniz yapmak daha kolay (akan oyunda) fakat %99 oranla maksimum 18 yıl oyun sapıtmadan yapabilirsiniz , oyun sapıtmaya başladığı zaman farklı bir dünya gibi oluyor sizin haricinizde ki oyuncular sizin devletinizi sizin gördüğünüzden farklı görmeye başlıyor(oyununuz crash olmadan haliyle ) son bahsettiğim hadise tranier kullanırken sıkça rastlanan bir durumdur . Paradox oyunlarının dosyaları ile oynamayı çok sevdiğim için meraktan yaptım yoksa hile kullanmak her halükarda oyunu kaybetmenizi sağlıyor .  evil*

Çevrimdışı Gazi OsmanPaşa

• Müsellem
  • *
  • Dilde, fikirde, işte birlik!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 10 Aralık 2015, 16:36:41 »
Ben de tek başıma oynamaktan hiç zevk almıyorum, ya isyanlardan ya da koalisyonlardan dolayı rage quit atıyorum sürekli ama arkadaşlarla beraber girince birbirimizin isyanlarını bastırıyoruz çok daha kolay oluyor
İttihat ve Terakki

Kötüsü gelirse savaşmasını biliriz

Gök Bayraklara Sahip Çıkalım!
Tengri Biz Menen!

Çevrimdışı Hz.chaos

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 10 Aralık 2015, 22:39:44 »
oyunlarimin %99 u ecdadladir.
stability -3 ken mamluk devletinin hepsini toplamda 7-8 yilda annexledigim dogrudur.
yuzlerce oyunumdan birinde bile 1750 lere bile ulasamadigim da dogru evet :yes:

Çevrimdışı Kirpi

• Müsellem
  • *
  • AS
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 12 Aralık 2015, 15:36:50 »
Ben de tek başıma oynamaktan hiç zevk almıyorum, ya isyanlardan ya da koalisyonlardan dolayı rage quit atıyorum sürekli ama arkadaşlarla beraber girince birbirimizin isyanlarını bastırıyoruz çok daha kolay oluyor

Arkadaşlarının ülkesinde ki isyanları destekleyip isyan çıkarmak kadar zevkli bir şey yok  evil*

Çevrimdışı Kewell

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 23 Aralık 2015, 01:25:46 »
Hiçbir zaman osmanlıyla oynamadım. oynamayı da düşünmüyorum.
ispanyayla yanyana armalarımla bişeyler çıkıp duruyo artık ne diyolar ingilizcemde yetmiyo benidemi ona eklemeye çalışıyolar ne yapmaya çalışıyolar bunların o kro şeysini dağıttıra bilirmiyiz

edit : osmanlıyım

Çevrimdışı Mdmusti

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 24 Aralık 2015, 02:59:10 »
Orijinal oyunum var, ama dlclerim olmadığı için oyunu korsan oynuyorum :(

Forumda multi ligi düzenlense keşke

Çevrimdışı kebab oyuncu

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 24 Aralık 2015, 16:39:40 »
oyunu satin almadan once korsan oyunu oynuyordum daha sonra steamden oyunu aldim lakin  oyun acildiktan sonra oyun calismiyordu bunun uzerine oyunu iade ettim. bir kac hatfa sonra G2a tekrar satin aldim noel indirimde bir kac tane dlc indirdim.

turk devleteleri disinda hanse ve japonya oynadim . sadece hans ile oynadigimi bitirebildim o da ruslar osmanliya savas acmisti bende ruslara savas actim mini dunya savasi diye biliriz. 

oyunu ilk oynadimda seferlerimi daha cok avrupaya yapiyordum cok fazla asker zafiyati verdigimden dolayi 16 yy sonlari ve 17 yy baslarinda ruslar karsi zorlaniyorum genel olarak savasi kazniyordum ama toprak alamiyordum. Orta asya candir can gerisi kebab

Çevrimdışı Carpathia

• Yeni Çeri
  • *
  • Steam: Carpathia*
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 24 Aralık 2015, 19:47:14 »
ironman ingiltere oyunumda fransa'yı annexlemiştim ve kastilya-aragon-naples pu'ma girmişti. kastilya ve aragon'un annexlenmesi %80-90 lardayken ve heirim yokken kralım öldü. resmen delirdim ve ironman oyunu normale çevirmek hakkında baya bi uğraştım (hileyle tekrar pu'ya almak için :D ) ama başaramayıp sildim sonra saveyi :p.

bütün brandenburg oyunlarımda üstümden geçtiler tabiri caizse.

oyunu ilk oynamaya başladıgım zamanlar ottoman'a ilk idea olarak expansion açıyordum. hani sürekli genişleyeceğimi düşünüyordum ondan. akla bak :D

önceden kastilya ile aragon'u pu ya almak için royal marriage yapmaya çalışıyordum ama beni rival gördükleri için yapamıyordum ve bu millet nasıl yapıyor diye merak ediyordum:p meğersem eventle oluyormuş bunu daha sonra 23749812798412 kastilya oynayarak ögrendim :D. oyunda oynamaktan en çok zevk aldığım devlet de kastilyadır zaten. neyse benden bu kadar :D
« Son Düzenleme: 24 Aralık 2015, 19:53:55 Gönderen: Carpathia »
" In the country of the blind, the one-eyed man is king "

Çevrimdışı aras1997

• Azab
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 25 Aralık 2015, 04:53:02 »
Mehter marşları kullanarak kendimi bütün dünyayı ele geçirmeye şartlıyorum  asg*
Marşlar işe yarıyorda oyunculuğum pek işe yaramıyor :)

Çevrimdışı MelaRossa

• Sipahi
  • *
  • The Emperor
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 21 Aralık 2016, 09:45:53 »
Konuya 60 gündür mesaj gönderilmemiş. Ama anlık değil genel bir konu olduğu için yazıyorum.

Hayatımda hiç ıron-man oynamadım. Oyunun hastasıyım save-loadın kralıyım ana mottom sanırım.

« Son Düzenleme: 21 Aralık 2016, 09:49:40 Gönderen: MelaRossa »
Demokrasinin esas prensibi, halkın egemenliğidir. Ama milletin kendini yönetecekleri iyi seçebilmesi için, yetişkin ve iyi eğitim görmüş olması şarttır. Eğer bu sağlanamazsa demokrasi, otokrasiye geçebilir. Halk övülmeyi sever. Onun için, güzel sözlü demagoglar, kötü de olsalar, başa geçebilirler. Oy toplamasını bilen herkesin, devleti idare edebileceği zannedilir.
Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar.

Çevrimdışı ketolar

• Sekban
  • *
  • Erbörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 21 Aralık 2016, 11:46:56 »
Bende öyleyim 270 küsür saat oynadım 50 saatte steam dışı ama hep very easy ve normal oyun.

Çevrimdışı Schwarze Herz

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 21 Aralık 2016, 12:33:29 »
Oyunu aralıklarla olmak üzere 2 yıldır oynuyorum. Korsan başladım bir türlü orjinal kısmet olmadı. En son geçen hafta almaya karar vermiştim...garantisi bitmiş PS4 üm bozuldu...ama yeminim olsun, birgün orjinal oynayacağım o oyunu. (M&BW icinde aynı yemini etmiştim..buradan bana oyunu alıp hediye eden Kaan arkadaşıma teşekkür ediyorum :D :D )

Hiçbir Brandenburg oyununu beceremedim ama en zevk aldığım o oldu nedense. Ama bir multi atmak nasip olsa becerebileceğime inanıyorum.

2 haftadır bir savaşı kaybettim diye oyundan çıkma huyumdan kurtulmaya çalışıyorum. Hâla daha akıllanmadïm çok şükür.
In War, Victory. In Peace, Vigilance. In Death, Sacrifice...

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 21 Aralık 2016, 13:53:29 »
Hala geçerli olanlar:

• Şimdiye kadar ne Avusturya ile oynadım nede Avrupa dışından -ecdat hariç- bir devlet ile. (Müslüman, Afrikalı, Çin, Hint, Japon vs. dahil)
  • Son 4-5 oyunuma kadar genelde campaign'leri oyunun sonuna kadar oynadım. (1800)

Güncelleme:
  • Geçen sene Ocak'tan beri sadece 1 oyun oynadım ve bu oyun aynı zamanda -> son 2 yıldır ilk defa bir oyunu yarıda bıraktım ROM çıktığı zaman başladığım Osmanlı oyunu.
  • Oyuna başladığım ilk sene hariç (2013-2014 başı) ironman oynamama rağmen hiç save/load yapmadım, hiç ironman oynamadım. Bir savaşı kaybettiğim yada kötü hükümdar geldiği için save/load yapmadım hiç. Sadece atıyorum son 30-40 seneden memnun olmadıysam yada yapmam gereken bir şeyi yapmayı unutttuysam 30-40 sene öncesine dönerdim.
  • Sanırım oyundan sonunda cidden bıktım. Daha oynar mıyım bilmiyorum... Observe rulz
« Son Düzenleme: 29 Aralık 2016, 18:23:50 Gönderen: Gregory »