Gönderen Konu: EUIV - Oyunun Yapımcısı olsaydın Ne Eklemek/Çıkarmak İsterdin?  (Okunma sayısı 8456 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Göktürk Gökbörü

• Yeni Çeri
  • *
  • Geri Dönsün Ulu Günler...
    • Profili Görüntüle
Müslümanlarda trade nodlarda dini yayma özelliğinin sadece ticaret şirketi olan yerlerde olmasının ne esprisi var arkadaş. Zaten oraları kolonize eden adamın dininde oluyor. Ne artısı var bu işin normal bir özellik olarak bütün dinlere her bölgeye eklense daha iyi olur
O Romalılar siz değil misiniz ki on dille konuşursunuz ve herkesi aldatırsınız.Siz Romalılar niçin bizim elçilerimizi Kafkaslar üzerinden Bizans'a götürüyorsunuz ve "Roma'ya gidilecek başka yol yoktur" diyorsunuz. Yani biz, yollar geçilmez, her taraf arızalı, dağlık taşlık zannedelim de Roma İmparatorluğu'na hücum etmeyelim mi? Böyle düşüneceğimizi mi sanıyorsunuz? Fakat biz Dinyeper Nehri'nin nerede bulunduğunu, Tuna'nın nereye aktığını, Meriç'in nereden geçtiğini çok iyi biliyoruz. Bize tabi olan kavimlerin Roma'ya nereden girdiklerini de çok iyi biliyoruz. Sizin kaleleriniz bizim için sır değildir..'' Batı Göktürk Hakanı İstemi Yabgu..''

Çevrimdışı erdem13

• Sipahi
  • *
  • "Attila'nın ateşi var içimizde!"
    • Profili Görüntüle
Müslümanlarda trade nodlarda dini yayma özelliğinin sadece ticaret şirketi olan yerlerde olmasının ne esprisi var arkadaş. Zaten oraları kolonize eden adamın dininde oluyor. Ne artısı var bu işin normal bir özellik olarak bütün dinlere her bölgeye eklense daha iyi olur

Bir de çok yüksek ticari puan istiyor. %50 üstüydü sanırım. E zaten ticari puanımız yüksekse oradaki bölgelerde hakimiyetimiz de sağlanmış demektir. Uzak bölgelere gönderemiyoruz hiç.
"Uzak uzak ülkelerden döndüm seferden,
Yaralarım ağır fakat mestim zaferden!"

Çevrimdışı eu4 sever

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
1.Kültür Eklerdim (Balkanlarda Kültürler çok az Boşnak Gagavuz Makedon)
2.Estate Sistemini kaldırırdım.
3.Memlük Kültürünü Kıpcakh yapardım
4.Kültürlerin yerini değiştirirdim (Turkish Altaice Azerbaycan Altaice Andulusian Berbere VS.)
5.Kafkaslara Toprak ekleyen DLCler çıkarırdım
6.Hatunun özelliklerine Heir Doğardı 0/0/1 hatundan 0/0/0 gibi

Çevrimdışı Dutchy

• Azab
  • *
  • Hollanda dışında hiç bir şey
    • Profili Görüntüle
Ben olsam kesinlikle sur sistemini kaldırırdım geldiğinden beri çıldırıyorum. Osmanlı ile Maan'da yenilmedik savaşımız kalmadı   en az 12 kere yenilmişimdir orada  :wall: :wall: :wall:

Çevrimdışı dark06mrt

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
Bence vezir sistemi gelmeli,veya advisorlara adm,dip ve miitary skiller verilebilir.
"Eğer padişah iseniz ordunun başına geçin,eğer ben padişah isem emrediyorum gelin ordunun başına geçin"
Sultan II.Mehmed Han

Çevrimdışı MaxerPlayer

• Azab
  • *
  • Agresif Oyuncu
    • Profili Görüntüle
Corruption saçmalığını kaldırırdım.Krala corruption veren skill geliyor iyice cıldırtıyor.

Estatelerin %80 İnfluence de çıkan disaster'ı kaldırırdım.

Çevrimdışı serdengecti1

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
Kale sistemi de,yolsuzluk sistemi de,estate sistemi de gercek tarihten esinlenilen eklemelerdir.Aglayacaksaniz oynamayalim beyler.Eu4 bir simulasyon oyunu ve mumkun oldugunca gercegi yansitma amacli bir oyun.Yoksa herkes ister 10k askerle 500klik ordulari yenip,kaleleri harabeye cevirip,harita boyamak ama oyle degil iste.

Çevrimdışı erdem13

• Sipahi
  • *
  • "Attila'nın ateşi var içimizde!"
    • Profili Görüntüle
Kale sistemi de,yolsuzluk sistemi de,estate sistemi de gercek tarihten esinlenilen eklemelerdir.Aglayacaksaniz oynamayalim beyler.Eu4 bir simulasyon oyunu ve mumkun oldugunca gercegi yansitma amacli bir oyun.Yoksa herkes ister 10k askerle 500klik ordulari yenip,kaleleri harabeye cevirip,harita boyamak ama oyle degil iste.

Kesinlikle. Hatta EU IV stratejiden öte "grand strategy" bir oyun. Ne kadar derin, karmaşık ve tarihsel olursa o kadar iyi
"Uzak uzak ülkelerden döndüm seferden,
Yaralarım ağır fakat mestim zaferden!"

Çevrimdışı Dutchy

• Azab
  • *
  • Hollanda dışında hiç bir şey
    • Profili Görüntüle
Doğru diyorsunuz da ben çok eski sürümde kaldım ne yapabilirim ki. uzun zaman eski sürümde kalınca bunamışım :(