Gönderen Konu: Moskova taktikleri?  (Okunma sayısı 108 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cemings

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Moskova taktikleri?
« : 25 Mart 2017, 22:48:45 »
İşe yarayabilecek moskova stratejileri ?

Çevrimdışı Zebercet

• Müsellem
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Moskova taktikleri?
« Yanıtla #1 : Dün, 01:34:37 »
Basit aslında. Ben Rusya başarımını almak için açıp dört saat oynadım Japonyaya dayandım sıkılıp kapattım. Kuzey ve Doğu ülkeleri tamamen çöp, çok acemice oynamazsan dağıtıyorsun. Novgorod çöpün çöpü zaten cepte, Great Horde, Kazan, Nogay, bunları teke tek yakalayıp yenmemen olanaksız. Yalnız çok fazla isyan çıkıyor hümanizm açmanı öneririm. Kimseyle ittifak olmadım bu arada gereksiz. Tabii biraz da şansa bağlı, Polonyayla yakınlaşmak senin avantajına olur elbette, olmazsa da şart değil. Gerçi dediğim gibi ben önce Rusya için gereken bölgeleri aldım, Rusyayı kurup reform yapınca zaten epey bonus geliyor ondan sonrası iyice kolaylaşıyor.

Çevrimdışı MelaRossa

• Sipahi
  • *
  • The Emperor
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Dün, 10:27:31 »
Basit aslında. Ben Rusya başarımını almak için açıp dört saat oynadım Japonyaya dayandım sıkılıp kapattım. Kuzey ve Doğu ülkeleri tamamen çöp, çok acemice oynamazsan dağıtıyorsun. Novgorod çöpün çöpü zaten cepte, Great Horde, Kazan, Nogay, bunları teke tek yakalayıp yenmemen olanaksız. Yalnız çok fazla isyan çıkıyor hümanizm açmanı öneririm. Kimseyle ittifak olmadım bu arada gereksiz. Tabii biraz da şansa bağlı, Polonyayla yakınlaşmak senin avantajına olur elbette, olmazsa da şart değil. Gerçi dediğim gibi ben önce Rusya için gereken bölgeleri aldım, Rusyayı kurup reform yapınca zaten epey bonus geliyor ondan sonrası iyice kolaylaşıyor.

Polonya'yı nasıl hallediyorsun?

Zamanında bir Moskova oyununda eğer 1500'den önce halletmediysen kapa falan demişlerdi moralim bozuldu pek devam etmedim. Ama düşününce o tarihten önce nasıl halledilir yahu zaten eşek yüküyle asker var adamlarda ve Rus ekonomisi ilk yıllarda bok gibi.

Gene de bence en iyisi başta Polonya ile dost olup onu Hordelara karşı kullanmak çünkü ikili üçlü ittifakları zorluyor. Özellikle şu yeni sürümden sonra hemen Kırıma inip Osmanlı gelmeden Kırımı annexlemek farz oldu.
Demokrasinin esas prensibi, halkın egemenliğidir. Ama milletin kendini yönetecekleri iyi seçebilmesi için, yetişkin ve iyi eğitim görmüş olması şarttır. Eğer bu sağlanamazsa demokrasi, otokrasiye geçebilir. Halk övülmeyi sever. Onun için, güzel sözlü demagoglar, kötü de olsalar, başa geçebilirler. Oy toplamasını bilen herkesin, devleti idare edebileceği zannedilir.
Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar.

Çevrimdışı ardabeg

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Dün, 11:25:46 »
Polonya'yı nasıl hallediyorsun?

Zamanında bir Moskova oyununda eğer 1500'den önce halletmediysen kapa falan demişlerdi moralim bozuldu pek devam etmedim. Ama düşününce o tarihten önce nasıl halledilir yahu zaten eşek yüküyle asker var adamlarda ve Rus ekonomisi ilk yıllarda bok gibi.

Gene de bence en iyisi başta Polonya ile dost olup onu Hordelara karşı kullanmak çünkü ikili üçlü ittifakları zorluyor. Özellikle şu yeni sürümden sonra hemen Kırıma inip Osmanlı gelmeden Kırımı annexlemek farz oldu.

İsyan çıkıyor Litvanya'da ve oraların büyük bir kısmını alabilirsin.En azından benim oyunlarımda böyle oluyor.

Çevrimdışı Zebercet

• Müsellem
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Dün, 14:34:08 »
Ben Livonya ve Rigayı alıp tamamen doğuya yöneldim. Zaten amacım başarımı almaktı başarımı kazandıktan sonra pek sarmadı kapattım. Başarımı alınca kapatıyorum genelde. Tek yakalanırsa uzun vadede savunma savaşıyla manpowerları eritilip saldırılabilir diye düşünüyorum.