Bağlanılan Hatırlatmalar

• Hatırlatma: Lütfen PNG resimleri JPEG'e çevirerek paylaşalım!: 25 Nisan 2016 - 01 Mayıs 2016

Gönderen Konu: EUIV - İmparatorluğunuzu Yollayın!  (Okunma sayısı 767262 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sezar

• The Great Khan
  • Tımarlı Sipahi
  • *
  • Victoria 2 Osmanlı Müptelası
    • Profili Görüntüle
Ynt: EUIV - İmparatorluğunuzu Yollayın!
« Yanıtla #11100 : 17 Ocak 2017, 17:52:04 »
Efsaneymiş. Bende kapalı herhalde bu mesaj sen kendin mi açtın yoksa default olarak mı geliyor?

Tesekkurler.Mesaj ayarlariyla oynadim bayagi ama o mesaj ayarlariyla oynamadan once sde geliyordu.@Gokboru,34 yil sonra iyi becermissin tekrar Iberya`ya cikmayi oyunun ironman mi?

Çevrimdışı Gök Börü

• Sipahi
  • *
  • ATSIZ
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11101 : 17 Ocak 2017, 20:59:36 »
Ben ironman karşıtıyım ;D Ama hile kullanmadım tabii ki.Yaptıklarımdan bahsedeyim kısaca.

Tlemcen'in işgali

İlk olarak Tunus ve Fas ile müttefik oldum sonrasında Tlemcen'e savaş ilan ettim,Fas'a toprak vaad ederek(Figuig'i verdim.Ben de Kasdir hariç aldım çünkü orayı Fas işgal etti ve bana devretmemişti.) ama Tunus'u çağırmadım.Ben Tlemcen ile savaşırken.Tunus da savaş ilan etti,Tlemcenden haritada gördüğün bölgeyi aldı.

Afrika minörlerinin işgali

Sonrasında Mzab'e savaş ilan edip ilhak ettim.1449 olduğunda hükümdar ölmüştü.1461'e kadar veraset konseyi yönetti.Ardından Tunus Djerid'e savaş ilan etti beni de çağırdı.Tunus Touggourt ile dost olduğunda fırsat kolluyordum Tunus'a yardım edip favor kazandım.Sonra Kasdir'e sahip Tlemcen'e savaş ilan ettim Fezzan ile müttefikti,ben de Tunus'u çağırdım.Hemen işgal ettik zaten,savaşı sonlandırmadan Touggourt'a da savaş ilan ettim önce Touggourt'u ardından Tlemcen'i annexledim,Fezzan'ı da vassal yaptım.Osmanlı ile dost oldum.

Fas'ın işgali

Fas'ı rival seçtim,hemen ardından Portekiz ve Kastilya işgale başladı.Ateşkes bitince(müttefikliği bozduğumdan dolayı ateşkes oldu.) ben de savaş ilan ettim.Ama Portekiz Kuzey Afrika'nın epey bir kısmını almayı başardı.Ben de haritada gördüğün Fas bölgelerini aldım.

Portekiz'in işgali:

Osmanlı Venedik'e savaş ilan etti ve beni çağırdı Venedik de Kastilya'yı çağırdı.Kastilya ordu çıkarırken iki defa Osmanlı donanması engelledi.Sonuncu da çıkardılar 12k asker benim kalemi kuşatmaya başladılar ben de direk saldırdım yeni çıkarma yapma fırsatı vermeden.İki savaşta imha ettim.Sonra baktım Portekiz'in Kastilya'dan başka dostu yok.Portekiz'e savaş ilan ettim ve Kuzey Afrikadaki topraklarını işgale başladım.Sonra Osmanlı savaşı falan bitti işte biz de Tunus ile birlikte rahatça Portekiz'in işgalini tamamladık.

Bu arada forumda hikaye yazılmıyor ben bu oyunun hikayesini yazmayı düşünüyorum şuan çok iyi gidiyor.
« Son Düzenleme: 17 Ocak 2017, 21:02:13 Gönderen: Gök Börü »

Çevrimdışı kerem1249

• Master of Battles
  • Global Moderatör
  • *
  • Efsaneler unutulmadı, unutulmaz.
    • Profili Görüntüle
    • ParadoxFan
« Yanıtla #11102 : 17 Ocak 2017, 22:18:28 »
Güzel bir fikir olur Gök Börü oyunundan gerekli resimleri çek, Hikaye ve AAR kısmına güzelce yazabilirsin hikayeyi. EUIV için bu aralar yazılı hikaye pek yok, yazılı hikayelerin okuyucudaki tadı bir başkadır :)

Çevrimdışı TooTHem

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11103 : 21 Ocak 2017, 04:59:33 »
Oyunda politik harita bu şekilde.Ve PU konusundaki en şanslı oyunumdu. CW ve 5-6 yıl ardından İsveç PU'a düştüler :D Son 100 yıl boyunca da İberya Fransa ve ilerleyebildiğim kadar da Anadoluda ilerlemeye çalışacağım.Tabii aradaki birkaç pürüzü de alacağım:) (Brandenburg Milan ve Brabant) Şimdilik biraz ara verdim oyuna saatlerdir aralıksız oynuyordum.

Çevrimiçi HadjiNazmi

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11104 : 21 Ocak 2017, 12:44:18 »
(aç/kapa)

IMPERIVM ROMANVM 1616

Commonwealth'i iyi ezdik. Mısır'ın tamamına yakınını Etiyopya'dan aldım. Tunus'u tamamlamadan önce Macar'a ve QQ'ya gireceğim. Moskof'u da ihmal etmeyeceğiz.

Çevrimdışı Gök Börü

• Sipahi
  • *
  • ATSIZ
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11105 : 21 Ocak 2017, 14:12:49 »
Great powerlarda kaçıncısın?

Çevrimdışı Gregory

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11106 : 21 Ocak 2017, 14:31:17 »
ROM yok ki arkadaşta.

Çevrimdışı Frederik Barbarossa

• (Black Ottoman)
  • Sekban
  • *
  • The North Remembers...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11107 : 21 Ocak 2017, 17:35:35 »
Güzel ve keyifli geçecek bir başarım önerebilir misiniz ? Great Khan'ı yapmıştım.

Çevrimdışı Paytak

• AAR Yazarı | EUIV
  • Moderatör
  • *
  • Youtube videoları çeken bir genç
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11108 : 21 Ocak 2017, 17:36:38 »
A blue Blob olabilir :D

Çevrimdışı Frederik Barbarossa

• (Black Ottoman)
  • Sekban
  • *
  • The North Remembers...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11109 : 21 Ocak 2017, 17:47:55 »
Başarımı alıp direk kapatıcaksam olabilir de daha farklı çıkmaz ise denemeye başlıyacağım  evil*

Çevrimdışı cagatay18

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11110 : 22 Ocak 2017, 10:21:33 »
Early Rome ve Blue bob denemesi

« Son Düzenleme: 22 Ocak 2017, 10:21:55 Gönderen: cagatay18 »

Çevrimdışı Gregory

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11111 : 22 Ocak 2017, 11:33:20 »
Gayet güzel.

Çevrimdışı nefer17

• Azab
  • *
  • Mimar bey
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11112 : 22 Ocak 2017, 12:48:57 »
Burgonya oyunumda avusturya PU ma düştü şuan çıldırıyorum versem savaşından sonra ss atıcam  ;D
Devlet-i Ebed-müddet

Çevrimdışı MelaRossa

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • The Emperor
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11113 : 22 Ocak 2017, 13:13:45 »
Bence Better Than Napoleon başarımı da al. Sonra en son formlarsın Roma'ya Mare Nostrum da gelir.
Demokrasinin esas prensibi, halkın egemenliğidir. Ama milletin kendini yönetecekleri iyi seçebilmesi için, yetişkin ve iyi eğitim görmüş olması şarttır. Eğer bu sağlanamazsa demokrasi, otokrasiye geçebilir. Halk övülmeyi sever. Onun için, güzel sözlü demagoglar, kötü de olsalar, başa geçebilirler. Oy toplamasını bilen herkesin, devleti idare edebileceği zannedilir.
Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar.