Gönderen Konu: Genelde modlu mu oynuyorsunuz modsuz mu  (Okunma sayısı 215 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ardabeg

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Genelde modlu mu oynuyorsunuz modsuz mu
« : 19 Mart 2017, 14:06:47 »
Evet arkadaşlar sizce modla mı oynamak daha iyi modsuz mu

Çevrimdışı kerem1249

• Master of Battles
  • Global Moderatör
  • *
  • Efsaneler unutulmadı, unutulmaz.
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Hayran Forumu | WizardFan
Ynt: Genelde modlu mu oynuyorsunuz modsuz mu
« Yanıtla #1 : 19 Mart 2017, 14:47:25 »
Siyasi harita grafiği modu oynayışa etki etmediğinden saymıyorum. Modsuz oynuyorum. Modlu olarak fantezi amacıyla girilebilir fakat özgün içerik daima en iyisidir.
İstersek bir mod yapar, Trabzon Rum İmparatorluğu'nu aşırı güçlendiririz, ancak o zaman tadı kalmaz. Böyle düşün ;)

Çevrimdışı ardabeg

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 19 Mart 2017, 14:59:37 »
Siyasi harita grafiği modu oynayışa etki etmediğinden saymıyorum. Modsuz oynuyorum. Modlu olarak fantezi amacıyla girilebilir fakat özgün içerik daima en iyisidir.
İstersek bir mod yapar, Trabzon Rum İmparatorluğu'nu aşırı güçlendiririz, ancak o zaman tadı kalmaz. Böyle düşün ;)

Modsuz olunca da oyunun süresi kısa geliyor ya bana.

Çevrimdışı MelaRossa

• Sipahi
  • *
  • The Emperor
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 20 Mart 2017, 16:50:14 »
Extended Timeline eski teknoloji sistemi yüzünden oynanmaz bir moddu bana kalırsa. Çünkü oyunda teknoloji grupları arasındaki fark çok azdı ve haliyle 19. yüzyılda göçebeler süper güç olabiliyordu. Yeni sistem geldikten sonra hiç denemedim ama tahminim o ki bu durum kalkmıştır.
Demokrasinin esas prensibi, halkın egemenliğidir. Ama milletin kendini yönetecekleri iyi seçebilmesi için, yetişkin ve iyi eğitim görmüş olması şarttır. Eğer bu sağlanamazsa demokrasi, otokrasiye geçebilir. Halk övülmeyi sever. Onun için, güzel sözlü demagoglar, kötü de olsalar, başa geçebilirler. Oy toplamasını bilen herkesin, devleti idare edebileceği zannedilir.
Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar.

Çevrimdışı ardabeg

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 20 Mart 2017, 17:08:41 »
Extended Timeline eski teknoloji sistemi yüzünden oynanmaz bir moddu bana kalırsa. Çünkü oyunda teknoloji grupları arasındaki fark çok azdı ve haliyle 19. yüzyılda göçebeler süper güç olabiliyordu. Yeni sistem geldikten sonra hiç denemedim ama tahminim o ki bu durum kalkmıştır.

Extended timeline'da şu sıkıntıyı görüyorum mesela 1444'te başladığımda oyundaki denge çok bozulmuş durumda oluyor.Yani Bosna ve Sırbistan normal oyunda müttefikken bu modda bir anda savaşa giriyor.Tabii başka sebepler de olabilir fakat bu tip olaylar oyunun dengesini bozduğundan modlara karşı mesafeliyim.

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 20 Mart 2017, 21:21:43 »
Modlu girdim bir kaç kere ama daralıyorum belli süre sonra en iyisi orjinal hali

Çevrimdışı Celikhan

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 24 Mart 2017, 12:31:00 »
Externed Timeline en iyisi. Turkiye ile oynadim Misira falan gittim sonrada Iran ile kaybettim savasi. Zaten ilk basladigim oyun ve mod oydu. Sonra o aralar save de gitti oyunu uzun sure biraktim. Uzun dediysem 2 ay falan. Sonra 1.92 versiyonu ciktiginda oynadim ayni externed timiline osmanli ile tabbi ki. bu sefer de ayni bok oldu save gitti. Yine oynadim yine gitti. Sonra Kendi ulkemi kurdum 2 hafta oynadim oda gitti. Sonra yine biraktim ve yine basladim ;D simdi 800 yillarinda ulke kurdum o asya tarafinda gökturkun kuzeyinde yani. O zmaanlar görkturkler dagilmisti bende Gökturklerin bir beyligiyim diye bir fantazi kurdum. Oralari hepsini aldim sonrada muslumanliga gectim. Yani anlaticagim su ben gbugune kadar hep externed timline oynadim. Tek bi kere normal oynadim. Oda zaten kisa surdu. Ama o Osmnalida save gittiginde o zamanlaer kolonilerim falan hepsi vardi.
« Son Düzenleme: 24 Mart 2017, 15:10:10 Gönderen: Muhafız »