Gönderen Konu: Ada Bizimdir Aksini Söyleyen İngilizdir!  (Okunma sayısı 2745 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı adill55

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
Ada Bizimdir Aksini Söyleyen İngilizdir!
« : 28 Ağustos 2015, 19:27:02 »
Versiyon:Horse Lords
DLC'ler:Hepsi
Mod:Yok
Tarih:1100

Hedefler
-İskoçya Kralı olmak
-İrlandayı ihlak etmek
-İngiltereyi ihlak etmek
-Norveçi adadan kovmak
-Britanya İmpartorluğunu kurmak
-Fransaya akınlar düzenlemek

Giriş

Merhaba ben Fergus of Galloway eğer bu dizeleri okuyorsanız ben çoktan bu diyarı terketmişim demektir.
Lütfen krallığıma iyi bakın.
Ben 12 yaşındayım, piçim, yetimim, öksüzüm, ailem hakkında hiçbir şey bilmiyorum, tek bildiğim  birgün kral olacağım ve Galloway ailesini dünyanın en büyük hanedanı haline getireceğim.

Sezon 1 - Fergus of Galloway
Bölüm 3: Clydesdale İddası 2 ve Fergus büyüyor
Bölüm 4: İzdivaç (Tatile gideceğim dönene kadar hikaye yazamayacağım.)
« Son Düzenleme: 01 Eylül 2015, 23:15:47 Gönderen: adill55 »

Çevrimdışı Keyser

• Sipahi
  • *
  • So it begins.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ada Bizimdir Aksini Söyleyen İngilizdir!
« Yanıtla #1 : 29 Ağustos 2015, 09:08:23 »
Takip tbrk*

Çevrimdışı adill55

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 29 Ağustos 2015, 13:06:03 »

Bir yetimin iktidar mücadelesi

Kış kapımızı çalmıştı, yataktan titreyerek uyandım. Pencereden baktığımda karın topraklarımı beyaz bir örtü gibi örttüğünü gördüm. Şimdi çocuk olmak vardı, sarayın bahçesin de oynamak, cariyelere kar fırlatmak, annem tarafından şefkatlice uyarılmak, bu düşünceler beni mesut eden hayallerdi ancak hayaller bitmişti şimdi gerçekler zamanıydı önümüz de kurulacak bir krallık vardı.
   Bugün önemli bir gündü, meclisi toplayacak gerekli atamaları yapacaktım. Toplantı odasına doğru yola koyuldum. İçeri girdiğim de lakayıt meclis üyelerini gördüm, önüm de eğilme nezaketini bile göstermiyorlar beni yasaklı bir odaya giren çocuk gibi görüyorlardı ama ben çocuk değildim hepsine eğilmelerini işaret ettim, neyseki sözümü dinlediler, dinlemeseler ne yapardım bilmiyorum.
  Meclis konuşmaları çok hararetli geçti Hector beni etkisi altına almaya çalışıyordu, dirayetli olmalıydım. Haritada gözlerimi gezdirdim fetedebileceğimiz topraklar vardı. İrlandayı fetetmeliydik  Hectora "Ulaıdh" haklı bir savaş nedenine ihtiyacımız olduğunu bunun için geçerli bir sebep bulmasını söyledim, diğer üyelere ise şehir de kalıp teknolojik gelişmelere odaklanmaları gerektiğini teknolojinin çok önemli olduğunu söyledim ve meclisi dağıttım. Biraz dinlenip düşünmeye ihtiyacım vardı.

Ah anne keşke yanımda olsaydın da uyurken şarkılar söyleseydin bana...

Meclis

Yastığı başıma koyduğum da gözüme uyku girmiyordu, tek düşündüğüm başımda tacım İskoçya Kralı olduğumdu, İskoçya Kralı olmak için bir yol bulmalıydım.Teker teker bütün toprakları fetetmeye ne benim ömrüm yeterdi ne hanedanımın, aklıma müthiş bir fikir gelmesiyle bütün sarayı ayağa kaldırdım İskoçya Prensesiyle evlencektim. Saray katibini yataktan kaldırıp huzuruma çağırdım, aval aval suratıma bakıyordu, içimden tokatı koyup yatağına geri göndermek geliyordu ama sırası değildi. Bana uygun bir İskoç Prensesi olup olmadığını sordum, benden üç yaş büyük bir prenses olduğunu söyledi, gerekli araştırılmaları yapıp bana en kısa zamanda malumat vermesini söyledim ve yatağıma geri döndüm.
    Sabah olduğunda bütün hazırlıklar bitmiş, benim onayıma sunulmayı bekliyordu, bu hız hoşuma gitmişti onayı verdim ve krala mührüm basılı mektup ulaklarla gönderildi. Şimdi yapmamız gereken tek şey beklemekti.
     Gel zaman git zaman kralın ulağı sarayıma gelmişti, mektupu hemen ulağın yanında açtım haber müjdeliydi kral nişanlanmayı kabuletmişti. Ulağı ödüllendirdim ve krala minnetlerimi iletmesini söyleyip geri gönderdim.

Prenses Nişanlısı Kral yarısı mıdır?

« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2015, 13:45:51 Gönderen: adill55 »

Çevrimdışı Evlad-ı Fatihan

• (Liao Khan)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 29 Ağustos 2015, 13:22:12 »
Wow takip.

Çevrimdışı Lawyer of White

• Azab
  • *
  • Avukatlık hizmetleri için beni arayın.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 29 Ağustos 2015, 16:32:58 »
Ada bizimdiri Arda bizimdir diye okudum. :D
Takip ediyorum kardeşim.
Dadakoğlu... Meaning of my life. : (((((

Çevrimdışı Vannear

• (Tarık Öner)
  • Tımarlı Sipahi
  • *
  • Besle kargayı oysun gözünü.
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ak_gandalf

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 29 Ağustos 2015, 17:36:30 »
Takip kardeş

Çevrimdışı Oğuz Kağan

• (NeoEgenazi)
  • Sipahi
  • *
  • Haray Haray Men Türkem !!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 29 Ağustos 2015, 18:14:59 »
Takip güzel hikaye.

Çevrimdışı Sky

• Sipahi
  • *
  • Yeni bir üye değilim.
    • Profili Görüntüle

• (Liao Khan)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 29 Ağustos 2015, 23:00:33 »

İngiliz krallarına yer yok burda :P

Çevrimdışı Sky

• Sipahi
  • *
  • Yeni bir üye değilim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 30 Ağustos 2015, 01:20:54 »

Ben İngiliz Kralıydım değil mi :P

Çevrimdışı Independent

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 30 Ağustos 2015, 06:00:08 »
Güzel yazmışsın kolay gelsin.
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2015, 06:01:58 Gönderen: Independent »

Çevrimdışı burak2327

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 30 Ağustos 2015, 08:59:05 »
Çoğu hikaye yarım kalıyor umarım sen tamamlarsın. Îyi yazıyorsun takip  :popcorn:

Çevrimdışı adill55

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 30 Ağustos 2015, 12:50:26 »

Clydesdale İddası

Kara kış sarayımı örtmüştü yine bu kışı oldum olası sevemedim, bana rüyalarım da gördüğüm annemi hatırlatıyordu. Bu kış, bu beyaz örtü, annemin bembeyaz yüzüydü sanki. Bir gün annem gibi beni bırakıp gidecekti  her yıl yine yine ve yine...
Ben annemi bin yaza değişmem yine de bin yıl bu kahpe kışa katlanırdım.
Bir yıl daha geçmiş olgunlaşmıştım, büyümüştüm. Noel kutlamaları için bütün saray eşrafı, topraklarımın önderleri ve meclisim kutlamalar için beni bekliyordu. Zaman geçmeden kutlama salonuna doğru yola koyuldum. Teşrifimle beraber herkes beni selamladı elimde eğlenceye devam edebileceklerini belirttim eğlenceye devam ettiler. Herkes eğleniyor rolü yapıyordu sanki herkesin yüzünden düşen bin parçaydı, dayanamadım, küçük bir aslan gibi kükredim, müzik kesildi, herkes irkildi bu kadar küçük bir çocuktan bu kadar büyük bir kükreme kimse beklemiyordu. Hectora bu üzüntünün sebebini sordum, neden herkes mutsuzdu, sebebi ben miydim, halkıma, sarayıma, haremime iyi davranamıyor muydum? Hectordan ses çıkmadı, iyice sinirlendim, eğer bana gerçekleri anlatmazsa onu topraklarımdan sürmekle tehdit ettim, Hector gerçekten korkmuştu, olayı bütün saflığıyla anlatacağını söyledi. Olayı buraya uzun uzun yazmayacağım. Clydesdale mülkünün sahibi hanedanın oğlu Dave halkına büyük eziyet çektiriyormuş, ve bana bağlı bir ticaret kervanını vergi ödemiyor diye kafalarını koparmış, bedenini yakmış kafalarını ibret olsun diye şehrin girişine asmış, bu hikaye kanımı dondurmuştu, beynime kan gitmiyordu sanki, kusmak istiyordum ama olmuyordu, bir dakika kendime gelemedim şoka girmiştim, kendime geldiğimde yalancı eğlence devam ederken meclisimin toplanma emri verdim.
    Meclis alalacele toplandı, bu olağanüstü bir haldi bir savaş ilanıydı meclistekiler gözlerimden bunu okuyabiliyordu, benden onların gözlerinden bu uğurda öleceklerinden korkmadığını anladım. İlk işim Hectora bağırmak oldu böyle bir olayı bana nasıl önceden söylemezlerdi, beni liderleri önderleri olarak görmüyorlar mıydı yoksa. Hector özür diledi ve bir daha böyle bir olay yaşanmayacağını belirtti.
    Mareşelimle saldırı planı hazırlıyorduk, şafakta yola çıksak akşama ziyafeti kalede çekeriz diyordu, ordumuzun durumunu bilmiyordum daha önce teftiş etmemiştim, ah ne büyük salaklık! iki tarafında güçleri birbirine yakındı hatta Davidin güçleri ağır basıyordu hazine müşteşarına hazinemizin durumunu sordum tam takır kuru bakır dedi, yıkıl karşımdan dedim sinirlendim, bir yerden borç para bulmalıydık Hector bir yer bildiğini söyledi 300 akçe karşısında 350 akçe istediğin zaman geri ödemeli faizli borcu aldık, sonra Hectordan paralı asker listesini istedim, Gereud isimli paralı askeri hemen ordusuyla sarayıma çağırdım 2010 kişilik orduyu 150 akçe karşılığında kiraladık, herşey hazırdı.
   Davide ultimatom verdim, şehri bırakıp gitmesini savaşa gerek olmadığını söyledim, ama o ultimatomuma savaş ile cevap verdi, bunu zor yoldan yapmalıydılk ordum sarayın önünde hazırlanmış beni bekliyordu paralı askerlerle birlikte 4000 kişiyi geçmişlerdi muazzam bir sayıydı bu çok etkiyici bir konuşma yaptım, o kadar etkileyiciydiki herkesin gözlerinden yaş akıyordu, o saniye anlamıştım bu savaşı kazanacaktık çünkü şerefli bir nedenimiz vardı.
Savaş çok yakın şimdiden kanın kokusunu alabiliyorum.

« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2015, 12:51:16 Gönderen: adill55 »

Çevrimdışı adill55

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 30 Ağustos 2015, 12:59:56 »
Çoğu hikaye yarım kalıyor umarım sen tamamlarsın. Îyi yazıyorsun takip  :popcorn:

Güzel yazmışsın kolay gelsin.

Takip güzel hikaye.

Takip kardeş

Ada bizimdiri Arda bizimdir diye okudum. :D
Takip ediyorum kardeşim.

Güzel ve naif yazılarınız için teşekkür ederim kardeşlerim. Olumsuz yorum da yaparsanız sevinirim, ilk hikayem eksik yönlerimi bilmek isterim.

Ben İngiliz Kralıydım değil mi :P

İngiliz Kralları da aramızda kalsın nasıl iyi ve adil bir kral olup, İngilizleri kılıçtan geçirdiğimizi görmüş olur :P

Çevrimdışı Lawyer of White

• Azab
  • *
  • Avukatlık hizmetleri için beni arayın.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 30 Ağustos 2015, 13:19:55 »
Kardo valla eksik bir şey yok. Belki akçe yerine düka yazabilirsin. Onun dışında gerçekten roman gibi. Eline sağlık
Dadakoğlu... Meaning of my life. : (((((

Çevrimdışı Wayfear

• VIC2
  • Bölüm Moderatörü
  • *
  • Galaksiler Fethedilmeyi bekleyen hazinelerdir.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 30 Ağustos 2015, 16:18:40 »
Kardo valla eksik bir şey yok. Belki akçe yerine düka yazabilirsin. Onun dışında gerçekten roman gibi. Eline sağlık

• (Liao Khan)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 30 Ağustos 2015, 16:27:00 »
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2015, 16:27:11 Gönderen: Evlad-ı Fatihan »

Çevrimdışı satisfaction baby

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 30 Ağustos 2015, 16:34:02 »

Çevrimdışı burak2327

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 30 Ağustos 2015, 17:14:50 »
Kardeşim sana bi tavsiye bu hikayede 1453'ü görmek istiyorsan böyle ağır gitme sıkılırsın bölümleri uzun tut bi Karakteri 6-7 bilemedin en fazla 9 bölümde anlat hem bölümler uzun ve sürükleyici olur. Detaya çok girme çokta yüzeysel anlatma ama ortasını bul bence.