Gönderen Konu: Björn'ün İntikamı Bölüm 1: Tatlı bir misafirperverlik  (Okunma sayısı 778 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ErkutErdem

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle

Bölüm 0: Varış
-En fazla buraya kadar getirebilirim lordum.
-Hı
Kaptanın ağır aksanlı sesi ile daldığı düşüncelerinden çıkmıştı.

-Şafak sökmesine bir saatten az kaldı,Chalbek Kalesi tarafından dönüş yolunda görülürüz.Sizi bir sandal ile burada indirmek zorundayız.
-İyi olur şahsen,kürek çekmek uykumu dağıtır.
Kaptanın kamarasından dışarı çıktı,denize indirilmiş sandala eşyalarını fütursuzca fırlatan korsana baktı,teklifin rica olmadığını anlamıştı içten içe güldü.Sandala yerleşirken kaptana döndü.
-Tihr ile ticaret eden filoların arasına adamlarınızı sokmaya çalışın,ihtiyacım olabilir.
-Fazla zor bir şey değil,karşılığını görürüz umarım.
-Nordeli'nden Kalradya'ya boş yere gelmedim kaptan.Sen dediğimi yap yeter.
Kaptan bir cevap vermeden döndü,gemi yavaşça uzaklaşmaya başlamıştı.Björn anakaraya doğru kürek çekmeye başlamıştı.Aklında amaçları,düşünceleri,yanında kılıcı ve kılıcından keskin zekası ile kürek çekiyordu.
Güneş doğmadan Buillin köyüne varırım diye düşündü.Kimse onu beklemiyordu,kimse geleceğini bilmiyordu ve böylesi daha iyidi.Kral Ragnar'ın yaptıkları yanına kar kalmayacaktı.
« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2015, 22:27:08 Gönderen: ErkutErdem »

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Björn'ün İntikamı
« Yanıtla #1 : 24 Mayıs 2015, 19:47:58 »
Takip.

Çevrimdışı fff7

• Sekban
  • *
  • -
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 24 Mayıs 2015, 19:48:33 »

Çevrimdışı Artiz

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 24 Mayıs 2015, 21:13:33 »
++

Çevrimdışı ErkutErdem

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Björn'ün İntikamı Bölüm 1: Tatlı bir misafirperverlik
« Yanıtla #4 : 24 Mayıs 2015, 22:20:40 »
Bölüm 1: Tatlı bir misafirperverlik
Karaya vardıktan sonra kayığı ne yapayım diye düşündü,belki benden sonra biri bulur diyerek karaya doğru çekti.
Buillin köyü fazla uzakta değildi,deniz seviyesinden hafifçe yüksekte kurulu olan köyü sahilden görebiliyordu,köye doğru yürümeye başladı.Güneş ilk ışıklarıyla denizi dövmeye başlamış,köylüler günlük rutinlerine çoktan koyulmuştu,Avcılar yay ve oklarıyla beraber akşamdan keskinledikleri palalarını bellerine takmış ve ormanın yolunu çoktan bulmuş.Çiftçiler ise tarlalarını akşamdan sulamış,bir iki yabani hayvanın geceden bozduğu su arklarını düzeltmeye koyulmuştu.Karşısına çıkan meraklı gözlerle bakan bir çiftçi kadını görünce durup sorma ihtiyacı hissetti.

-Köy büyüğünü nerede bulabilirim acaba?
-Dümdüz devam edin ilk sağ çaprazdaki evin önünde bulabilirsiniz.
-Sağolun,kolay gelsin.
Topraktan patikayı yürümeye devam etti,attığı her adımda sızlayan bacaklarından yorulduğunu anladı güzel,uzun ve sıcak bir uyku çekmeyeli haftalar olmuştu,haftalardır gemideydi Nordeli'nden Kalradya'ya gelmek kolay bir yolculuk değildi.Kadının tarif ettiği gibi sağ tarafta Köy Büyüğünü buldu
-Merhaba efendim,Gunnar'ı nerede bulabilirim acaba?
-Sanada merhaba yolcu,Gunnar avlanmaya ormana doğru gitti.
-Ne zaman döner bir fikriniz var mı?
-Gunnar kendisine yakışır bir av bulmadan önce dönmez,o yüzden tam olarak ne zaman döneceğini kestiremem,ama yinede en geç güneş battıktan sonra gelir.
-Teşekkür ederim efendim,acaba Gunnarı beklerken bir yerde konaklayabilir miyim?
-Bütün gün boyunca dışarıda olmayı düşünüyorum,bizim evde dinlenebilirsin açsan hanıma bir şeyler hazırlatayım?
-Fazla yük olmaya başlad-
-Ne demek.diye sözünü kesti köy büyüğü.Hanım diye bağırarak köşeyi dönmüştü bile bir iki dakika geçmeden yol sorduğu çiftçi kadın geldi,meraklı bakışlarının yerini anaç bir bakış almıştı.
-Ne yemek istersin? diye sordu köy büyüğünün eşi.-İstersen balığımız var
Haftalardır denizde yediği balık ve içtiği biradan başka bir şey görmeyen midesi isyan edercesine şiddetle guruldadı.
-Başka bir şey varsa onu tercih ederim.dedi Björn
Kadın hemencecik üzüm,ekmek ve balkabağı suyu hazırladı.Björn yorgunluktan sadece başıyla teşekkür edebildi,yemeği bir çırpıda midesine indirdikten sonra kendisine hazırlanan sofada uykuya daldı.

Neredeyim ben?Etraf kapkaranlıktı,çığlık sesleri,kanın kokusu,yerde cansız yatan bedenler,bir savaş alanı olduğu belliydi yürümeye başladı.Karşısında Lethwin'i gördü
-Kardeşim?
-Abi,neden gelmedin?
-Geldim buraday-
O sırada Lethwinin sırtına şiddetli bir balta darbesi inmişti,Lethwin ağzından kanlar fışkırarak dizlerinin üstüne düştü.
-Çok geç abi.
Arkasındaki figür Lethwine tekme atıp yere yıktı ve sırtından baltayı çekip çıkardı,figür şimdi gülmeye başlamıştı bulutların arasından çıkan ay figürün suratını aydınlattı,figür Kral Ragnarın ta kendisiydi.

Terden sırılsıklam olmuş bir şekilde uyanmıştı Björn,nefes nefese kalmıştı,kalbi göğsünden fırlayacak kadar şiddetli atıyordu.Ağzındaki susuzluğu,kalbindeki burukluğu ve damarlarındaki öfkeyi hissetti.
Yanındaki testide kalan balkabağı suyununun hepsini kafasına dikti.Ayağa kalktı,temiz havaya ihtiyacım var diye düşündü,dışarı çıktı.Denizden gelen soğuk rüzgar tenindeki kurumamış terle buluştu,bu ürpertiden tanımlanamaz bir haz duydu.Etrafa bakınırken dönmekte olan avcıları gördü,kendi aralarında şakalaşıyorlardı,mutlu oldukları gülüşmelerinden ve omuzlarından sallanan yaban domuzlarından belliydi.
Björn dönenlere dikkatle bakmaya başladı,aradığı kişiyi görmüştü.

-Gunnar!
-Şaka yapıyor olmalısın,Björn!
İki dost birbirlerine yürüyüp sarıldılar.
-Konuşacak çok şeyimiz var dostum.dedi Gunnar.
« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2015, 22:21:42 Gönderen: ErkutErdem »

Çevrimdışı Fire

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 24 Mayıs 2015, 22:40:18 »
Takip

Çevrimdışı Plutarch

• (Hasan.Macit)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 25 Mayıs 2015, 09:04:21 »
Takip

Kod: [Seç]

Allah'ım! Bu günde beni hoşnutluğuna götürecek bir kılavuz kıl bana; bu gün Şeytan'ı bana ulaştıracak hiçbir yol bırakma; benim yerleşeceğim ve rahat edeceğim yeri cennet kıl; ey arayanların hacetlerini yerine getiren -Rabbim-!