Gönderen Konu: CKII - Kısa Sorular ve Cevaplar  (Okunma sayısı 22722 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bakuy

• CKII
  • Moderatör
  • *
  • سوز اولا كسه صاواشى, سوز اولا كستيره باشى
    • Profili Görüntüle
Ynt: CKII - Kısa Sorular ve Cevaplar
« Yanıtla #580 : 05 Ocak 2017, 11:13:32 »
Biri bana çocuk eğitimi hakkında bilgi verebilir mi?(özellikle conclave DLC'si)Nasıl en iyi çocukm eğitilir bir türlü anlamadım.Ayrıca conclave ile eğitim sistemine ne türlü katkılar ve ne türlü değişiklikler var?Conclave Dlc'isyle oynuyorum ve sürekli çok kötü karekterler çıkıyor:(

Conclave DLC'si sayesinde çocuklarınız 12 yaşına kadar temel, 12-16 yaş arasıysa ileri eğitim alır. Bazı çocukluk traitleri kazanabilirler. Öncelikle çocuğu nasıl yetirtireceğinize karar vermeniz gerek. Çocuğun doğuştan gelen 1-2 puanının üzerine inşa etmek size kolaylık sağlayabilir.
Erken dönemdeki Heritage eğitimi çouğun dinini ve/veya kültürünü öğretmenininkine dönüştürmeye yarar.(Bazı istisnalar olabilir)
Faith ise çocuğun dinini öğretmeninkine döndürür.
Bu ikisi dışındaki focus'lar pek asimile etmez. Focusların renkleri zaten Diplomasi puanı mı Military puanı mı ekler belli eder kendini.

Öğretmenin trait'leri çocuk gelişiminde önemlidir. Çocuğun erken dönemde kazandığı çocukluk trait'leri, çocuk büyüdüğünde öğretmenin etkisiyle yetişkin trait'lerine dönüşecektir.